Gönderen Konu: planetretro.org update  (Okunma sayısı 1847 defa)

planetretro.org update

« : 17.08.2006 12:34:35 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Planet Retro'da yeni gelismeler:
  • Planetretro.org artik bir haber arsivi! (Eskiden sadece guncel haberler vardi)
  • Amstrad, Spectrum ve MSX'le ilgili kaynaklar eklendi

Artik 7d6'ya kadar major update yok. Biraz otursun bakalim site, geleni gideni oluyor mu gorelim. Ileride belki bir community'ye cevirmek isteyebilirim ama tabi bu tamamen gorecegi ilgiye bagli. Bos duran forumdan kotu bisey yoktur su internette : )
/*
Planet Retro - Retrocomputing News and Blogs
*/

planetretro.org update

« Yanıtla #1 : 17.08.2006 12:48:27 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
leziz :)
rss olarak takip ediyom, ellerine saglik..

planetretro.org update

« Yanıtla #2 : 17.08.2006 15:53:09 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Abi ellerine saglik da benim hep aklima takilan sinirli kullaniciya hitap eden TR kullancilari icin tek ve bir tane portal yapilmasi (cok baba) olmustur.Iki uc retro sitesi var TR'de kullanicilar nicklere kadar ayni cou zaman :)
Yanlis anlama calismani takdir ediyorum ve devamini diliyorum...

planetretro.org update

« Yanıtla #3 : 17.08.2006 17:40:33 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bakkada
Abi ellerine saglik da benim hep aklima takilan sinirli kullaniciya hitap eden TR kullancilari icin tek ve bir tane portal yapilmasi (cok baba) olmustur.Iki uc retro sitesi var TR'de kullanicilar nicklere kadar ayni cou zaman :)
Yanlis anlama calismani takdir ediyorum ve devamini diliyorum...
Turkce bir retrocomputing portali mi diyorsun yani?
/*
*/

planetretro.org update

« Yanıtla #4 : 17.08.2006 17:57:49 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Evet abi Turkce olsun ama ne bilim o zaman tr-demoscene olsun,amigaturk olsun,bi zamanlar olan amiga.gen.tr olsun hepsi birlessin,birlestirsin deneyimini ve gucunu tek kaynakta toplanalim.

zaten bence aktif olarak 100-200 kisi civarlarindayis herkes ayni yerde olsa olmas mi?

ama utopik iste cok zor

planetretro.org update

« Yanıtla #5 : 17.08.2006 18:25:41 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
retro computing ve demoscene fikirleri birbirinden ayrı iki fikirdir; birleşme olayı o yüzden mantıklı gözükmüyor bana. demo retro comp ile de olur çağdaş compile de, ama retro comp ile demo da olur, gaming de, lamer'lık da... yan birbirini tam olarak kapsamıyor hiç bir zaman. tabii ki demoscener olarak hepimiz olmasa da çoğumuz retro'ya önem veririz, ama zorunda da değil bu.
yine de güzel bir proje; madem türkçe olacak, o zaman niye ismi de türkçe değil?

planetretro.org update

« Yanıtla #6 : 18.08.2006 11:58:54 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
turkce olacagi nerden cikti yahu :) oyle bisey yok. planetretro sadece retrocomputing haberleri veriyor ve sadece ingilizce. scene haberleri ve releaseleri falan da gecmiyor. cunku zaten bunu yapan yeteri miktarda site var. benim siteyi yaparken aklimdaki kullanici kitlesi eski bilgisayarlari mincirmayi, yeni cikan softwareleri, hardwareleri takip etmeyi vs isteyen kitleye boyle kulli bir hizmet sunmakti. cunku genellikle rc ile ilgilenen insanlar (genelde tek bir makinaya takilmis olan scenerlarin aksine) ellerine gecen her makinayi kurup kullanmak istiyorlar. Cogu da kolleksiyoncu.
/*
*/