Gönderen Konu: Tr Scene De Tr Scene  (Okunma sayısı 2481 defa)

Tr Scene De Tr Scene

« : 29.05.2004 16:08:06 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Başka topic yok bu aralar bende :) Dün Spaztica ile icqdan bir süre konuştuk, birçok duyguyu paylaşıyoruz tr-scene ile ilgili. Aynı zamanda Spritus'la da oldukça güzel sohbet ettik, code muabbeti koyduk, fikir alış-verişi yaptık v.s.

Yakın bir zaman içersinde bir meeting yapalım derim ben. Tr-Sceners olarak. Bu ne bir party ne de sırf şamata, arası bir ruhta olsun. Stuff üretilmesin, proje üretilsin, sohbet edilsin. Ben tarih aralığı olarak 10-30 Haziran öneriyorum. Bu meetinge katılmak isteyen tüm scenerlardan buraya mesaj atmalarını bekliyorum. Olayın çok ciddi boyutlarda bir toplantı olmadığını belirtmek amacıyla "geyik" bölümünü kullandım :) Yalnızca 7D4'den sonra bir araya gelmek için mazeret olur diye düşündüm.

Türkiye'de en çok scenerın yaşadığı şehir olduğu için buluşulacak şehir İstanbul olacak. Ancak Avrupa ya da Anadolu yakası olması tartışmaya açık. Bence her yer uygun. Ancak en merkezi noktalar Kadıköy, Beşiktaş ya da Taksimdir. Onun için ben gelmek isteyenlerin tercihlerini de bekliyorum. Tarih konusunda da yorumlarınızı istiyorum. Eğer katılımınız olursa meeting olur, olmazsa olmaz. Hep beraber sahilde bile oturup sohbet edebiliriz, mekan önemli değil. Unutulmaması gereken meeting platform ve grup bağımısız olacak. Türk ve scener olmak katılmak için yeterli. Katılım için sizlerden TC kimlik no, Vergi daire no ve.... bak şimdi geyik bölümüne hak kazandı bu mesaj  :D

Nerden çıktı bu meeting geyiği? Forumda online scenerlar görüyoryum zaman zaman. Ama atılan mesaj yok. Virtual konuşmuyorsanız ben gerçek hayatta alırım ifadenizi :P Burdan çıktı meeting fikri...

Tr Scene De Tr Scene

« Yanıtla #1 : 29.05.2004 20:20:20 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Eger Haziran sonuna dogru olursa ben katilabilirim. Yer fark etmez.

Wisdom

Tr Scene De Tr Scene

« Yanıtla #2 : 29.05.2004 21:19:10 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
bana da uygundur; hatta öyle kapalı mekanlara gidip pineklenmektense caddebostanda falan sahilde buluşalım, şişelerimizi alır hem yudumlar, denizi seyrederiz hem de laklak ederiz. skate de bisikletiyle gelerek bize hava atar. :)

Tr Scene De Tr Scene

« Yanıtla #3 : 30.05.2004 00:32:11 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
adalar da olabilir asLInda, merkezi degil ama. ormanda olsun mangal da olsun , mavi cizgili pijamalarla gelip top oynayalim, piknik tupuyle cay demleyelim

Tr Scene De Tr Scene

« Yanıtla #4 : 30.05.2004 23:52:36 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Wisdom: Sanırım birçok kişi için haziran sonu daha uygun. eğer diğer scenerlardan aksi bir tepki gelmezse bence de haziran sonlarında doğru 25-31 arası bir tarih falan olsun. 26-27 Haziran haftasonuna denk geliyor. 26'sı cumartesi. Olabilir mesela...

Eirik: Tam aklımdaki olay bu değildi ama... neyse :D Sonuçta amaç bir araya gelmek. Nefret etmeme rağmen çoğunluk piknik istese kabul ederim :) Siz gelin de mekan cehennem olsun. Son cümlemde hile yaptım aslında. Ben cehenneme bayılırım :angry: Yok aslında yalan söyledim, şeytan cennete gitse ben de cennete giderim :P Aslında itiraf ediim ard arda yalanlar sıralamaktayım. Sırf geyik olsun diye... Yoksa şeytanla falan bir işim yok. Benim hastası olduğum şey Lucy. Lucifer'in kızı :lol:

Tr Scene De Tr Scene

« Yanıtla #5 : 01.06.2004 19:48:36 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
günü önceden belirlersek (şöyle 1-1,5 hafta kadar) her yere gelirim.
maksat code olsun disket dolsun..  :rolleyes:  mini-meeting olayı iyi olur hem.

saygılar,
- endo of glance -

Tr Scene De Tr Scene

« Yanıtla #6 : 01.06.2004 21:10:54 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bu mesajı 2. kez yazıyorum 1. si gitmemişti.

Zaman ve mekan belli olsun gelmeye çalışırım.

Tr Scene De Tr Scene

« Yanıtla #7 : 02.06.2004 02:00:41 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Mekan belli değil ama zaman kesin olarak 26 Haziran desem? Çok fazla itiraz eden olmazsa, bu tarih geçerlidir. Saat de insanların taleplerine göre ayarlanır. Beklediğim katılımcı sayısı 10 kişi civarında. Onun için 26 Haziranda gelebilecek 10 scener çıktığı taktirde bu toplantının tarihi değişmeyecektir.

Mekan olayı için birşeyler planlamayı düşündüm. Ama yine party organizasyonu hissine (korkusuna!! :D) kapıldım ve sahilde açık havada yapalım diyorum. Kısacası mekan yok :) Kadıköy sahilini öneriyorum. Alternatifi beşiktaş sahili olabilir. İyi bir teklif gelmedikçe kapalı veya bilgisayar bulunan bir mekan düşünmüyorum.

Toplantının en büyük faydası ortak proje geliştirmek olabilir. Mesela hi3s forumunda tartıştığımız c64 için realtime clock üretmek ve buna software geliştirmek gibi coop projeler tartışılabilir. Ayrıca tüm gruplar için de güzel bir meeting mazereti olur. Bir taraftan da 7D5'in formatı tartışılabilir. 7D2 ve 7D3'e mi yakın olsun 7D4 gibi bir adım ötesi mi olsun yoksa çok daha profesyonel bir party mi olsun. Eğer çok daha profesyonel bir party isteniyorsa bu nasıl mümkün olabilir v.s.

Ben 7D5'in anonim bir party olmasından yanayım. Hazır 3 senedir Türkiye'de düzenli bir şekilde geçekleşmeye başlayan bir yapımız var bunu hep beraber koruyalım. Seneye el ele verip daha da iyisini yapalım, yurt dışından da insan çekelim diyorum. Sponsor araştırmasına çok önceden girelim, partye on the fly harici büyük stufflar hazırlayalım. 7D2 3-4 kişinin hayaliydi ve şimdi 7D4 gerçekleşti. Ben istiyorum ki 2009'dan sonra 7EX serisine başlayalım, partymizin domainini koruyamayalım ya da şimdiden 7XX diip kurulalım :) İşte tüm bunları forumlarda tartışırken çıkacak pürüzleri 26 Haziranda yüz yüze aşabiliriz. Herkesi bekliyorum.

Benim meetingden bir beklentim de Hades harici HI3S elemanları, God / (ex)Analog v.s. 7D4 için zamanı uyuşmayan, finalleri, ehliyet sınavları, LES sınavı v.s. (hepsi de partynin olduğu haftasonuydu yaw şansa bak) kişilerle tanışmak, özlem gidermek v.s. Ben bugüne kadar katılım gösterdiğim onlarca grup dışı scene meetingden *boş* döndüğümü hatırlamıyorum. Hep süper konular tartışılmıştır, fikir ve bilgi alışverişi yapılmıştır, gaza gelinmiştir v.s. Ha, sonrasında o gazın korunamayıp konuşulan projelerin hayata geçirilememesi bizim Türk olduğumuzu kanıtlamamız için şart zaten :P Şaka bir yana, o zaman olmasa çoook sonraları bir product üretirken "aaa, ben zamanında hedehödöyle tartışmıştım bu konuyu!!! hatta süper bir fikir atmıştık ortaya" v.s. diip bu meetinglerin faydasını görmüşümdür.

Çok gevezelik ettim, sıra sizde. Sizlerden beklentim toplantı tarihiyle ilgili yorumlar yapmanız. Tarih kesinleşirse saati ve yeri tartışırız.