Gönderen Konu: gecenin bir yarısı niye kod yazmıyorum ben?  (Okunma sayısı 2329 defa)

Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Ya saat 4 olmuş bi yarım saat falan sonra etraf aydınlanacak, ben ise aç, sıkıntı içinde bilgisayar karşısına oturmuşum kod yazmak gerine forumun eski mesajlarını kurcalıyorum, hemde dün de aynı şeyi yaptım.

Açlığa çözüm olarak aslında arada aburcubur yığınağı yapıyordum ama çabuk bitiyorlar ve sonra dışarı evet dışarı çıkmam gerekiyor. Ve bilmiyorum dışarısı kötü, kötü. Ev güzel, bilgisayar güzel.

Pencereyide açamıyorum, monitörün ışığına sinekler falan geliyor, sinir ediyorlar beni. Öldürmeyede kıyamıyorum, fazla iyi bir insanmıyım acaba, hayı hayır her halde korkak bir sünepe olduğumdandır.

Çok yalnızım be forum, msn'de 4 kişi online ama onlarla konuşmak istemiyorum. ıyi ki varsın forum. Zaten beni birtek sen anlıyorsun. Sende olmasan herhalde .netçi olurdum ben. Sağol var ol.

ıçmek istiyorum aslında, içip biraz, fazla değil sadece biraz, şöyle ustruplu bir şekilde dağıtmak istiyorum. Kusmadan, ve ortalığı fazla batırmadan. Ama bir iki şebeklik falan yapıp ortamda komedi malzemesi olacak kadar. Ama tek başına içmeyi hiç sevmiyorum, içecek adamda yok burada, dolapta duruyor bir adet bira, niye duruyor? Çünkü içen yok.

Bazen kişilik bölünmesinden muzdarip olmayı istiyorum, bu sayede hem hiç yalnız(az önce yanlızlarımı yalnız yaptım, düzelttim, ama bunu türkçe öğretmenlerim hakkında iyi şeyler düşünün diye yapmadım...sanırım) kalmaz hemde kendi kendimi daha rahat motive edebilirdim. Performansım iki hatta 3-4 katına bile çıkabilirdi. Eskilerde (benim için eski birçoğunuz için yeni bile sayılabilir) bir çizgi film vardı, eski kaybolmuş ama çok aşmış, teknolojide falan almış yürümüş bir uzaylı ırkı amerikanın zamanında uzaya yolladığı maymunlardan birini buluyor, ve teknolojisi ile buna evrim geçirttiriyordu, sonra dünyadan 4-5 maymun daha getirtip aynı şeyi yapıyordu, hatta goril olan işlem bitmeden kafayı çizip berserke girerek makinayı parçalıyor, o yüzden biraz aptal kalıyordu falan. Neyse bir tamirci / bilim adamı tipli bir tayfa vardı gemide, orangutandı. Bu çift kişilikli idi, biri işte tamirci, geyik, manyak (crazy person derler ya öyle, yani işaret parmağını başının yanına getirip daire çizersin, hani şu tahtası eksik dedikleri türden) diğer kişilik ise bilim adamı sofistike sıkıcı falan. Bu eleman resmen kendi kendi ile muhabbet eder kavga eder beraber çalışırdı. ışte böyle birşey isterdim. Hala da isterim.

Ya bilgisayar olayı coderlık falan, harbiden adamı tüketiyormuş onu gördüm geçenlerde. Liseden arkadaşlarla hep yaptığımız gibi bir halı saha maçı olayına girdik, tamam bütün ekip hızla döküldü ama sahada bir ileri birde geri koşup bütün enerjisini tüketen bi ben vardım yani, yığıldım kaldım. Üzüldüm ya, işin kötü kısmı zaten az olan teknik becerilerimide yitirmişim. şimdi düşününce sergen hala iyi idare ediyor be :). Ya o değilde plastik bir top aldım, kames yazıyo üstünde ama o eskinin karizma 9 kat kamesleri gib değil tabi. Ya öyle bir topum vardı, süper birşeydi, değme meşin toplara değişmezdim ama işte bir gün arkadaşların apartmanlarının bahçesinde oynarken gül bahçesinde can verdi, ki o gül bahçesinede onlarca kez giripte canlı çıkabilmişti ama işte  o sefer şanssız bir seferdi ve topum patladı. O toptan sonra bir daha o kalitede kames top görmedim. Kamesler bile bozuldu be zamanla.

şimdi düşündümde değerini bilen için 90'larda 80'ler kadar güzeldi be, evet evet öyleydi. Mesela geyik bölümünde vigo eski anılarından birini yazmış, işte arkadaşı yeni amiga almış bunlar akşama kadar oynamışlar, sonra workbench kurmuşlar vurulmuş vigo falan, sonra eve gidince c64 karşısında morali bozulmuş sonra geos'u açıp olsun benimde var olayına girmiş ya, aynısını bende yaşamıştım. Arkadaşımda pentium (1 ama daha mmxler çıkmamıştı bile, galiba 166 idi) makina, bende ise 4 mblık 486dx. Arkadaşta fifa98, Age of Empires falan oynadıktan sonra eve gelip moral bozukluğu yaşamamak elde mi :) Değil tabi evet gelip yatardım yatağıma morali bozuk bir şekilde. Annem teselli ederdi falan.

Yazıya başlamamın üzerinden 1 saat geçti ve hava hafiften aydınlanmaya başladı. Bu da yazının başındaki tahminimin gerçekleşmediğini gösterdi. Tabi bu sürede ben forumun geyik bölümünü daha da bi kurcaladım. Bu arada birşey fark ettim ama söylemeyeceğim. Söylesem büyük ihtimalle birşey olmaz ama söylememek daha iyi o yüzden, ne olur ne olmaz...

Birşey daha fark ettim, dönem dönem siteye katılan yeni yüzler olmuş ama bir süre sonra kaybolmuşlar. Tabii olanda birşeyler öğrenmek istiyor yardım edelim diye düşünüp kendini paralayan sizlere olmuş. Açıkcası sadece birine bu kadar kassam ben ikincisi geldiğinde direk sallardım yani, siz iyi dayanmışsınız. E tabi arada birde bolda zaman geçince unutuluyor tabi...

Ya bu arada çaktırmayın ama canım deli gib meeting yapalım istiyor ama sesimi çıkartmıyorum, niye? Çünkü olsa bile gelemeyeceğim de ondan :(.

Görüyorsunuz ya geyik isteği var içimde, doldum, taşıyorum. Ya var mı forumdakilerin aktif-yarı aktif takıldığı bir irc server'ı? Varsa umarım efnet değildir. Geçenlerde irc olayı başladığında girememiştim Türkiş trojan spreaders ibnelerinin yedikleri banlar yüzünden. skeyim bilgisayarı götüyle kullananları!!!

Bu arada birşey daha fark ettim Madhead nerede gözükse hemen ardından bir palladium 5 lafı gelmiş. Demek ki tez vakitte bir göz atmalı şu palladiumlara, tabi bu arada 64times'ada bi bakmalı. şimdi aaa bakmadın mı hala demeyin, Diskmag konusunda genelde yenileri takip ettim hep, eskilerden arada merak ettiklerim ya da bir şekilde ilgimi çekenlere bakmışımdır sadece.

Eski mesajları kurcalarken manyetiq'in kuruluş mesajına denk geldim az önce. Belirtmek isterim ki ismi bulan Vedat Manyetig ismini önermişti ben ise Clique(kesin yanlış yazdım ama salla beğenmezlerse demo yapıp fuckings geçsinler bana :))'in isminden esinlenerek manyetiq'i önermiştim. ışte bu ismin hikayeside bu.

http://tr-demoscene.info/board/index.php?showtopic=515 şuna rastladım az önce. 7d6'nın böyle olması yönünde bir girişim var mı? Son durum nedir vs.?

Ya son zamanlarda Türk scene'i için pouet tarzı prod koyup indirebileceğimiz yorum yapabileceğimiz bir portalımız olsa diye düşünmeden edemiyorum. Octalfoam böyle olacaktı sanırım. Dur spaztica'ya sorayım, lazımda parti sonrası bende el atarım birkaç şeye...

Neyse hava iyice aydınlandı, açlıktan hala geberiyorum ve hala iron maiden çalıyor (değiştirmedim cd'yi, normal tabi). şimdi şu gp2x demoma dönmek zorundayım. Ama önce gidip bi işiim, sonrada yiyecek bişeyler aranayım, bakalım ne çıkacak...

Bu arada yaptığım gp2x demosu çok dandik oldu, nefret ettim kendimden, işin kötüsü aksilikler pişimi bırakmıyor, tembellikte başladı, son güne geldim umarım yetişir.

Ve son olarak geçenlerde computer scene programının bütün bölümlerini indirip izledim, süperdi. Hydrogen, Skate, Spritus sağolun abi program için ve Vigo abi sende sağol kaydettiğin için sayende elimizde böyle bir fırsat var ve bayıldım şu real player olayına, görüntü kalitesi düşsede boyut çok düşük olduğu için bayıldım yani (cümle kurma yeteneğimi yitirmeye başlıyorum).

Birde zaten son 3 aydır kotayı aşmıştım şu bu derken, bu ayda aştım, işin kötüsü yeni adsl hızlarıyla artık her ay aşarım. Skeyim ttnet'i skeyim adsl'i...

Ha aklıma gelmişken, vaktiniz varken kodlayın kodlayabildiğiniz kadar, yakında savaş çıkacak gibi gelmeye başladı bana. Savaş derken büyük çaplı bizimde içinde mecburen olacağımız bir savaş. Tabii çıkmayabilir ama çıkarsa kolay kolay demo yapmaya fırsat kalmayacaktır uzun süre...

Evet bu kadar, görüşürüz, sevgiyle, şefkatle yaklaşın bana....

gecenin bir yarısı niye kod yazmıyorum ben?

« Yanıtla #1 : 31.07.2006 08:02:00 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
aha bunalim coder..
yapcak bisi yok kardes, coder olarak gorevlerimizden biride boyle "bunalmak".. :)

'iyide her coder bunalirmi' diye soracaksiniz. cevap evet. iskandinav ulkelerinde bu daha az gorulur, buda hava kosullarinin bir getirisidir. soguk havalarda napacagini bilemeyen coderlarin cogu oturup code yazar.
ama bizim memleketimiz her bir mevsimde ayri guzel arkadas. disari cik, dolas, ... kim oturup evde code yazcak simdi..

« Yanıtla #2 : 31.07.2006 09:14:28 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bu kadar uzun ve içten bir mesaja kısa bir yorum olucak ama...

Zaman zaman abartısız olarak 1 seneden daha uzun bir süre scene namına hiçbir şey üretmeden geçirdiğim zamanları bilirim. Önemli olan aktiviteye geri dönebilmektir. Ve tabii ki 1-3-5 sene derken inaktiviteyi çok abartmamaktır. Yoksa 2 gün üst üste bilgisayar başına oturup da iş çıkaramamak hepimizin sık sık yaşadığı birşeydir. Kısacası takma kafana kardeşim, duygularını paylaşıyoruz.

« Yanıtla #3 : 31.07.2006 09:53:37 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
lam yazıyı buraya yazıp heba etmişsin, dergiye koyardık bunu :)

bu arada bana gnostic'in tdsn'deki "bunalım coder" yazılarını anımsattı bu

« Yanıtla #4 : 31.07.2006 10:18:42 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Ragnor Iron Maiden'i bir de boyle dinle açılırsın ;-)

Fear of the dark with Saz

« Yanıtla #5 : 31.07.2006 11:04:24 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
link super :D

Alıntı
Originally posted by tesla@Jul 31 2006, 10:18 AM
Ragnor Iron Maiden'i bir de boyle dinle açılırsın ;-)

Fear of the dark with Saz
[post=8349]Quoted post[/post]
[/b]

« Yanıtla #6 : 31.07.2006 11:52:03 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Link yok ancak Paridise Lost Tribute albümündeki Orphaned Land'in Mercy coverını bulup indirin ve saz nasıl kullanılırmış görün :)

« Yanıtla #7 : 31.07.2006 16:13:12 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Youtube'dan link vermeye başladıysak aha buyrun:
http://www.youtube.com/watch?v=UTCXyweKhH0
Ha birde aha Turboyu KISS konserinde gördüm, linkide bu:
http://www.youtube.com/watch?v=JTxpR-uNg5Q
4:11'de rahatça görebilirsiniz turboyu :).

Spritus merak etme, dergiye başka türlü zırvalarım.

Bu arada içinizde bana tdsn sayılarını verebilecek yada bu sayılara nereden ulaşabileceğimi söyleyebilecek olan var mı? Bende bi okuyayım dedim de :)

tdsn

« Yanıtla #8 : 01.08.2006 15:14:06 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
sozlukte tdsn diye aratirsan, tdsn#5'e kadar sanirim bulabilirsin. zaten 5'e kadar cikmista olabilir. emin degilim :) .

« Yanıtla #9 : 03.08.2006 02:29:13 »
Hızlı düğmeleri aç

disq

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.oynasana.com/
evet sozlukte ciktigi kadari mevcut tabi hepsi kucuk harf artik oldugu kadar.

bunalim coder, evet, ben de varim.

« Yanıtla #10 : 08.08.2006 21:15:24 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
abi sana acil bi blog sitesi lazım :) bi-iki hafta blog yazsan biseyin kalmaz

« Yanıtla #11 : 08.08.2006 21:54:27 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mrr
abi sana acil bi blog sitesi lazım :) bi-iki hafta blog yazsan biseyin kalmaz

Ragnor's blog:
http://ozanemirhan.blogspot.com