Gönderen Konu: Endo - Parti boyunca codelayan gizemli adam  (Okunma sayısı 11978 defa)

Endo - Parti boyunca codelayan gizemli adam

« : 11.03.2006 15:17:05 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Glance masasının en sağ duvara dayalı köşesinde, parti boyunca aralıksız olarak codelayan ve game compoya bir oyun yetiştirmeye çalışan gizemli adamı farketmeyenleriniz için bu topici açtım. Genellikle muhabbetler şu şekilde döndü parti boyunca.

Skate: Nasıl gidiyor baba? Bir gelişme var mı?
Endo: Bak, map hazır. Üzerinde 2d ve 3d spritelar da basabiliyorum. Klavyeye de bağladım spriteları.
Skate: Peki oyun nasıl birşey olacak?
Endo: Henüz ona karar vermedim işte...
Skate: ???
...
...
Skate: Gelişme var mı kardeşim?
Endo: Sprite seçiyorum oyun için (ekranda minik adam yürüme animasyonları spriteları vardır).
Skate: Oooo, oyunun türü belli olmuş sonunda galiba. Nasıl birşey olacak.
Endo: Böyle multiplayer olacak. Karşılıklı şey yapacaksınız... şey... Henüz ona karar vermedim gerçi.
Skate: Neyse kardeşim, ben seni işinden alı koymiim, sen devam et.
...
...
Skate: Ne alaka bu araba spriteları?
Endo: Eee, olm araba oyunu yapıyorum ya işte.
Skate: (en iyisi hiç sormiim nasıl bir oyun diye) Ha, tabii ki. Hadi sen işine devam et az vaktin kaldı zaten.
...
...
... game compo geçer gider ...
...
...
Endo: Bitirdim!!!

Partinin en komik olaylarından biriydi bence. Ama çok şirin multiplayer bir araba oyunu codeladı Endo. Yakında yayınlar, partide görmeyenler de görmüş olur böylece :)

« Yanıtla #1 : 11.03.2006 15:28:30 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
hahah, bende uzakta kaldığı için pek uğrayamadım. Uzaktan uzaktan izliyodum. ışin garibi ben shoot'm up yapıyo sanıyodum :).

« Yanıtla #2 : 11.03.2006 17:33:05 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://beskrajnost.com
ben makinasının başına oturup bizzat oynama fırsatı yakaladım oyunu hatta leblebisinden de çaldım biraz ve yetinmeyip küstahça kodlarına da baktım oyunun ama ne hikmetse aynı kodun C versiyonu (rotasyon hedesi vardı ya) çalışmadı :)
100% pure coder pr0n

« Yanıtla #3 : 11.03.2006 21:31:26 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Endo'da leblebiyi benden calmisti zate :P

« Yanıtla #4 : 12.03.2006 15:18:51 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
bende oturup bir ara bizzat beta-testerlık ettim... tam iki kişilik zaman öldürme türü oyunu :) .

« Yanıtla #5 : 13.03.2006 09:58:07 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
ben de farkettim endoyu hep otururken. hiç hatırlamıyorum şööle bi gezdiğini partide :)

« Yanıtla #6 : 13.03.2006 14:38:30 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
en sonunda o leblebileri de ben bitirdim kahvalti niyetine

« Yanıtla #7 : 13.03.2006 17:38:08 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by eirik@Mar 13 2006, 02:38 PM
en sonunda o leblebileri de ben bitirdim kahvalti niyetine
[post=5977]Quoted post[/post]
[/b]
Ulan ne leblebiymis beaaaa :)

« Yanıtla #8 : 17.03.2007 16:57:33 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ns2007'de de gizemli gizemli bir şeyler kodluyordu. neyse ki bitirdi ve game compo'da birinci oldu :)

@endo: bahsedilen oyun senin mgzzy'e gösterip birlikte oynadığınız -yanlış hatırlamıyorsam- yola bomba bırakan iki arabanın olduğu oyun mu?

« Yanıtla #9 : 17.03.2007 19:04:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@puNky: evet o. aslında onu da release edecekti ama sanırım shoot'em up'ı bitirince geçen senekini release etmekten vazgeçti.

« Yanıtla #10 : 17.03.2007 20:10:19 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
bence geçen senekide hala bitmemişti :P ... yine oynadım gerçi, sonra labraynda ile endo oynadı gene, ben değişen birşey göremedim oyunda ya :), endo şöyle şöyle olabilir falan diye birşeyler anlattı ama hatırlamıyorum... 7D7'ye belki bitmiş olur, hatta belki ekstra özellikler falan:), olsa ne güzel olur.

« Yanıtla #11 : 18.03.2007 21:25:57 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Endo ile bahsi gecen araba oyununu kar$ILIkLI oynadIk. Yada oynamaya caLI$tIk diyeyim. Beni surekli yendi cunku :) Gercekten oynamasI cok zevkliydi. Buyuk ihtimal oyunu benim yuzumden bitirememi$tir ,)  Surekli muhabbet ettigimiz ve bende surekli bi$eyler sordugum icin. Sevgili karde$im kusura bakma ,)

« Yanıtla #12 : 19.03.2007 15:34:21 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
Alıntı yapılan: stranger;13163
Endo ile bahsi gecen araba oyununu kar$ILIkLI oynadIk. Yada oynamaya caLI$tIk diyeyim. Beni surekli yendi cunku :) Gercekten oynamasI cok zevkliydi. Buyuk ihtimal oyunu benim yuzumden bitirememi$tir ,)  Surekli muhabbet ettigimiz ve bende surekli bi$eyler sordugum icin. Sevgili karde$im kusura bakma ,)

@staranger: ayip ediyosun kardesim, partinin en guzel anlariydi benim icin seninle sohbet + code olayimiz.

o 2 kisilik araba ile kapismaca oyunu 2006 nightshift'te compo basladiktan yarim saat kadar sonra bitmisti. ama ziyadesiyle bug'li oldugundan (galiba benim makiman disinda calistigi pek az makina vardi) parti release'i olarak bile yayinlamadim, su anda yayinlanabilir durumda. 5-6 saatlik bi calismaydi ama tahmin ettigimden cok daha eglenceli olmus, partideki insanlarla toplamda 1 saatte yakin oynadik galiba :)

o oyuna yeni ozellik eklemek felan belki olabilir, bu saatten sonra pek gerekli degil gibi tabii ama en azindan komple bi oyun olmus olur. Bu seneki Meteors Turbo'nun da katkisiyla bitmis bi oyun kivamindaydi, guzel de oldu bence.

Ama 7D7 veya Nightshift icin deli-dehset-fena bi oyun fikrim var :D bu defa 1 gece degil en azindan 2-3 gece ugrasacam uzerinde :) Saka bi yana cidden guzel bi oyun fikrim var..
- endo of glance -