Gönderen Konu: 7dx 2013 Ürün Değerlendirmeleri  (Okunma sayısı 9665 defa)

7dx 2013 Ürün Değerlendirmeleri

« : 22.12.2013 09:25:06 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Her sene olduğu gibi bu sene de ürün değerlendirmelerinizi bu bölüme yazabilirsiniz.

Ynt: 7dx 2013 Ürün Değerlendirmeleri

« Yanıtla #1 : 27.12.2013 23:49:58 »
Hızlı düğmeleri aç

alobarnon

• Ziyaretçi
Bir şeyler yazasım var buraya :D

Demo compo

Setting gerçekten çok sağlamdı.
Nightlordun demosunu hiç hesaba katmıyorum üzerinde yeterince çalışamadan partiye katılmanın zevkini yaşayabilmek için gönderdiği için.
Infect'in demosu'yla ilgili şunları söylemek istiyorum, Alien PC'de yapılmasına rağmen, Setting'i izlemek çok daha keyifliydi. Setting kadar olmasa da üzerinde epey uğraşıldığı gayet ortada ama bana kalırsa üzerinde Setting kadar uğraşılmaması değil de konseptual yetersizlikten ötürü potansiyelini ortaya koyamadı.

Game compo (kendiminkini katmadan)

Clash of Cars hakkında; şimdi bu oyunun kodlarının ne kadarı hazır kod ne kadarı değil bilmiyorum, 3d motorlarını en azından yalnızca polygon draw kullanarak kendileri yazmışsa ne ala, üzerinde yeterince uğraşmışlar diyebilirdim, fakat bitmemiş olmasından ötürü, onların yerinde olsam game compoya katılmaz, en azından nightlord gibi bir demoya çevirip demoya katardım bu ürünü, ya da motorı kendileri yazmışsa scriptinge de katılabilirmiş...

Falcon Patrol hakkında; abi adam oyunu yapmış ya! bi de şeyi merak ediyorum, o gün klasik oyun yarışmasında falcon patrol oynanması cidden tesadüf müydü? Bu oyuna ne yorum yapacam ben? Yaz google'a "Falcon Patrol Rewievs" diye çıksın yorumlar adam aynını yapmış zaten helal :D :D :D

7Dshoot konusunda sadece şunu sormak istiyorum, memory yetersiz falan deniyodu, grafikten kısıp(gerekirse bayağı bayağı kısıp) oyunu biraz daha geliştirmek mümkün değil miydi? c64den anlamadığımdan soruyorum bunu.

Car85 bence gayet başarılı ve tahmin ettiğim kadarıyla flashpunk ile yapılmış benim kullandığım motorun aynıyla, bu tahmini de sırf motorun default text fontundan çıkarıyorum başka bişeyden değil. Yeşil çimenler yerine siyah çimenler olaymış (çok düz bir alan olmasından ötürü) yani çimen mimen olmayaymış direk siyah fon üzerinde evler yollar arabalar olaymış oyun daha iyi görünürmüş gibi geliyo bana. 7dshoot c64 olsa da, bana göre car85 daha değerli :)

Miley Cyrus'a Atla: Bunda hepimiz iyi güldük :D Buna yorum yapamayacağım :D İyi denemeydi :D :D :D Gerçi biraz spontane bir üründü zaten bu bakımdan iyi denemeydi demek pek doğru olmaz, iyiydi diyeyim :)

Uzay Küpleri: Partide izlerken organizatorler sağolsun güzel güldük :D yapışıyolar falan :D fikir olarak gayet yeterli geldi bana. Ama benim netbook çalıştırmıyo hacı kitleniyo direk pert, oynayamadım evde, unity'de yapıldığını da evde öğrendim zaten, onu öğrenince dedim kendi kendime, falcon'a çok yazık oldu diye... neyse ki oyunu yapan arkadaş faceden beğenerek takip ettiğim bir arkadaş çıktı geleceği parlak, birinciliği aldı kaçtı gözüyle bakmıyorum bu yüzden :D

Pixel grafiklere yorum yapamıyorum

illustrasyon

freewilly'ye hayran oldum, hastasıyım o tür konseptlerin, ayrıca render da çok sağlam, axe içinse şunu söyleyebilirim, üzerinde uğraşılmış bariz ortada ellerine sağlık arkadaşın ama konseptte bir yaratıcılık bulamadığım için buna da yorum yapamıyorum.

wild compodaki

floppyne bandım "müzik seçimi olarak" çok yaratıcı bir seçim olmuş :)
emek olarak zaten ustalara saygı!!!!!
ana fikir olaraksa, zaten daha önceden yapılan birşeydi, ama yapan başka türk var mı bilmiyorum, varsa da çok yoktur, floppy müzik tarihine türklere +1 kattığı için ayrıca tebrikler :)

mechaball konusuna gelince, model ve render sağlam, hoşuma gitti, ama abi ne yaptın sen yaa? öylesine mekanik bir modelin üzerine öyle liquid efektleri pat diye koymak olur mu yaw? hani dedim ki sonunda, modeli yapanla efektleri veren aynı kişi mi acaba? uyumsuzluk hissettim... ve müzik nereden?
« Son Düzenleme: 28.12.2013 10:35:38 Gönderen: alobarnon »