Gönderen Konu: O'reilly den ebook kampanyalari  (Okunma sayısı 9875 defa)

O'reilly den ebook kampanyalari

« : 24.02.2013 07:37:22 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, O'Reilly'yi bilmeyeniniz yoktur heralde. Ama E-book kampanyalari hakkinda bilginiz olmayabilir, yazili kitaplarinizin e-book versiyonlarini O'Reilly'den 5 dolara alabiliyorsunuz. Hem de DRM free olarak ! Ayrica tum E-Book'larda %50 indirim uygulayabiliyorunuz. Amazon'dan DRM'li almaya gore cok daha avantajli. Dropbox hesabiniz varsa update'leri otomatik olarak da yukletebiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

https://members.oreilly.com/account/benefits

« Yanıtla #1 : 24.02.2013 13:57:48 »
Hızlı düğmeleri aç

gibraltar

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Amazon'dan aldığımız O'Reilly kitapları için, e-book'larını 5 dolara alma konusunda yapılabilecek bir şey varmı acaba? Varsa O'Reilly hesabı açacağım. Bilgi için teşekkürler.
Bilgehan Korkmaz

« Yanıtla #2 : 26.02.2013 11:04:32 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Ray, o konuda bi sorun yok, ben amazon'daki tum kitaplarimin drm'siz lerini aldim bi problem cikarmadilar. (10-15 adet)
Aslinda yapilan bir kontrol yok, herhangi bir kitabi da "bende bunun basili versiyonu var" diyerek 5 dolara alabiliyorsun, biraz kullanicinin iyi niyetine birakmislar olayi.

« Yanıtla #3 : 27.02.2013 21:56:43 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
O işin ticaretteki mantığı şöyle. "Abuse ettiğini sanarak 5 dolara mı alıyorsun? Ben zaten 5 dolara razıyım. Ha, dürüst bir adamsın ve full pricedan mı alıyorsun? Ona daha bir razıyım". ;)

« Yanıtla #4 : 28.02.2013 03:08:49 »
Hızlı düğmeleri aç

gibraltar

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bir süre önce dsp board'larla çalışmam gerekti ve gezinirken texas instrument'in ürünlerine sardım, bir de baktım ki sitenin bir yerinde; "get free samples" yazılı, ben heralde bu işletim yazılımdır felan diye bakarken bir de ne göreyim bildiğin donanım (board, denetleyici vs.). Ben ah ne güzel ne cici deyip tam istek kaydımı bitirmiş ok'e bastım, bir de ne göreyim: "ülkenizden çok sayıda abusive etkinlik tespit edildiğinden bunu size gönderemiyoruz. isterseniz ülkenizdeki dağıtıcılarımızla temas edebilirsiniz."

Sonradan öğrendim ki bu bedava board gönderme olayını bireysel olarak değil resmen kooperatif bir şekilde sömürmüşler...

Ne söylenebilir ki buna?
Gece gündüz erdemliliğiyle övünen bir memlekette böyle şeylerle karşılaştığında insan ne düşünür?
« Son Düzenleme: 28.02.2013 03:10:58 Gönderen: ray »
Bilgehan Korkmaz