Gönderen Konu: NIGHTSHIFT COMPO SONUCLARI  (Okunma sayısı 9704 defa)

NIGHTSHIFT COMPO SONUCLARI

« Yanıtla #30 : 08.03.2006 18:41:04 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Partiden birkaç ay önce Vigo özellikle benden 7D6 için bir invitro yapmamı rica etti. Glance olarak az vaktimiz kaldığı için demo compoya acele bir demo yapmama kararı almıştık. Bu nedenle de Vigo'nun teklifi bana cazip geldi ve compoya soktum bu invitroyu. Aldığı derece ve bunun Manyetiq'in demosuyla kıyaslanması beni çok da ilgilendirmiyor. Ama anlaşılan chenmy1'i bir hayli ilgilendiriyor. Yaptığın saygısızlıklardan sonra sessiz kalmak istedim ama bu foruma da bunu post ettin. Bu durumda sana yanıt veriyorum eğer istediğin buysa:

Ben bir Commodorecu olarak PC ile yarışacak kadar cesurum, sen PC'ci olarak Commdore ile aynı platformda yarışmaktan korkuyorsun gördüğüm kadarıyla. Eğer Commodore kafadan üstünse PC ürünlerinden nasıl oluyor da yine benim imzamı taşıyan Lighthouse Dream ve bunun haricindeki 3 PC demosu Commodore'u geçiyor? Gördüğüm kadarıyla Commodore'u bir sen bir de o 4kb geçemedi. Sorunu platformda değil kendinde aramayı öğren önce.

Ben Manyetiq olarak demonuzu çok beğendim ancak scene ruhunu hala tam tutturamamış olman şu anki aldığın dereceyi kabullenememenden belli. Bir de yabancı partilere el at da o zaman görelim seni.

Al sana Mekka Symposium 2000'in C64 Graphics yarışma sonuçları:

C64 Graphics

01  114  Oppa Roxx                                Rayden/Breeze/Cyberpunx
02  107  Rider                                    JailBird/Tempest/Padua
03  102  cyclone de l'interieur                   Cyclone
04  99   Technocrazy 100%                         Deekay/Crest
05  67   Eyesore                                  Sebaloz / Lepsi De
06  67   Li                                       Deev/Onslaught
07  51   Regine                                   Sander
08  32   Mai-Chan [64%]                           Seba / Plush
09  31   Armageddon                               Mermaid/Creators/Crest
10  24   ... bevor es zu spät ist!                Bugjam/Role
11  24   Janina                                   Aomeba/Padua
12  22   Birthday Present                         Exin / SDI
13  19   Komm, spiel mit mir!                     Cupid/Hitmen/Padua
14  19   Helping Hand                             Poison/Singular
15  18   007                                      Datura
16  17   Else                                     Cori of DAL
17  17   Rudi Rüssel macht sich's mit dem Rüssel  Dejuhra/Anubis
18  16   Verrückter Kürbis im Rübenfeld           Demon/Unction
19  16   Blue Dream                               Eyesee/ABS
20  8    Bierheinz Powah!                         Bitbreaker/Metalvotze
21  8    Witchblade/Disarming                     Mr.Quark/Out of Order
22  7    gfxdebut-Zapotek                         Zapotek
23  2    Selfportrait                             Ultimo/Export Krum
24  2    Compopic                                 Ishak/Hydrogen
25  2    CO's gym                                 Mr.Chaos / Spiders-Crew / Tide

24. olan resim Hydrogen'e ait.

Aşağıdaki adresten tüm resimleri indirip inceleyebilirsin, bak bakalım bu 25 resim arasında Hydrogen sence kaçıncılığı hak ediyor.

http://www.scene.org/file_dl.php?url=ftp:/...x.zip&id=109996

Ama o compodan sonra ne olduğunu söyliim, Hydrogen olgun davrandı ve olaya güldü geçti, uzun süre de dalgasını geçtik. Bu oldu...

7D5'de Game Compo Winner olduğun zaman hiç eleştirmemiştin partilerdeki oylama sistemini ancak anlaşılan partilerin oylama sistemi sence iyi derece aldığın sürece iyi işliyor.

Senin demonla ilgili olumlu yorumlarıma rağmen bu kadar uzattığın için sana böyle bir mesaj atıyorum. Yoksa hiç cevap vermek niyetinde bile değildim.

« Yanıtla #31 : 08.03.2006 18:51:31 »
Hızlı düğmeleri aç

chenmy1

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mosengine.inativa.com
Alıntı
Originally posted by skate@Mar 8 2006, 06:41 PM
Partiden birkaç ay önce Vigo özellikle benden 7D6 için bir invitro yapmamı rica etti. Glance olarak az vaktimiz kaldığı için demo compoya acele bir demo yapmama kararı almıştık. Bu nedenle de Vigo'nun teklifi bana cazip geldi ve compoya soktum bu invitroyu. Aldığı derece ve bunun Manyetiq'in demosuyla kıyaslanması beni çok da ilgilendirmiyor. Ama anlaşılan chenmy1'i bir hayli ilgilendiriyor. Yaptığın saygısızlıklardan sonra sessiz kalmak istedim ama bu foruma da bunu post ettin. Bu durumda sana yanıt veriyorum eğer istediğin buysa:

Ben bir Commodorecu olarak PC ile yarışacak kadar cesurum, sen PC'ci olarak Commdore ile aynı platformda yarışmaktan korkuyorsun gördüğüm kadarıyla. Eğer Commodore kafadan üstünse PC ürünlerinden nasıl oluyor da yine benim imzamı taşıyan Lighthouse Dream ve bunun haricindeki 3 PC demosu Commodore'u geçiyor? Gördüğüm kadarıyla Commodore'u bir sen bir de o 4kb geçemedi. Sorunu platformda değil kendinde aramayı öğren önce.

Ben Manyetiq olarak demonuzu çok beğendim ancak scene ruhunu hala tam tutturamamış olman şu anki aldığın dereceyi kabullenememenden belli. Bir de yabancı partilere el at da o zaman görelim seni.

Al sana Mekka Symposium 2000'in C64 Graphics yarışma sonuçları:

C64 Graphics

01 114 Oppa Roxx                Rayden/Breeze/Cyberpunx
02 107 Rider                  JailBird/Tempest/Padua
03 102 cyclone de l'interieur          Cyclone
04 99  Technocrazy 100%             Deekay/Crest
05 67  Eyesore                 Sebaloz / Lepsi De
06 67  Li                    Deev/Onslaught
07 51  Regine                  Sander
08 32  Mai-Chan [64%]              Seba / Plush
09 31  Armageddon                Mermaid/Creators/Crest
10 24  ... bevor es zu spät ist!        Bugjam/Role
11 24  Janina                  Aomeba/Padua
12 22  Birthday Present             Exin / SDI
13 19  Komm, spiel mit mir!           Cupid/Hitmen/Padua
14 19  Helping Hand               Poison/Singular
15 18  007                   Datura
16 17  Else                   Cori of DAL
17 17  Rudi Rüssel macht sich's mit dem Rüssel Dejuhra/Anubis
18 16  Verrückter Kürbis im Rübenfeld      Demon/Unction
19 16  Blue Dream                Eyesee/ABS
20 8  Bierheinz Powah!             Bitbreaker/Metalvotze
21 8  Witchblade/Disarming           Mr.Quark/Out of Order
22 7  gfxdebut-Zapotek             Zapotek
23 2  Selfportrait               Ultimo/Export Krum
24 2  Compopic                 Ishak/Hydrogen
25 2  CO's gym                 Mr.Chaos / Spiders-Crew / Tide

24. olan resim Hydrogen'e ait.

Aşağıdaki adresten tüm resimleri indirip inceleyebilirsin, bak bakalım bu 25 resim arasında Hydrogen sence kaçıncılığı hak ediyor.

http://www.scene.org/file_dl.php?url=ftp:/...x.zip&id=109996

Ama o compodan sonra ne olduğunu söyliim, Hydrogen olgun davrandı ve olaya güldü geçti, uzun süre de dalgasını geçtik. Bu oldu...

7D5'de Game Compo Winner olduğun zaman hiç eleştirmemiştin partilerdeki oylama sistemini ancak anlaşılan partilerin oylama sistemi sence iyi derece aldığın sürece iyi işliyor.

Senin demonla ilgili olumlu yorumlarıma rağmen bu kadar uzattığın için sana böyle bir mesaj atıyorum. Yoksa hiç cevap vermek niyetinde bile değildim.
[post=5660]Quoted post[/post]
[/b]

simdi ben seni uzulsun diye soylemedim .. ama sunu soylemeliyimki c64 un PC ile ayni yerde yaristirilmasini elestiriyorum sadece ..

Ve dedigim gibi demoda tamam diger demolara bisi demiyorum ama c64 un gecmesi hala ve hala ilginc geliyor..Bundan beni vazgecirecek 2 cumle soyle o zaman takmiycam ama gozle gorunen seye gore mi oylaniyor neye gore oylaniyor anlamadigimi gene savuncam gene savuncam bu benim dusuncem buna tahamul edemiyorsan o zaman sende takiyorsun bunu ...

neyse anlasilan ortam bayagi gerilmis ben bu ortami gorunce burda arkadasligin ve diger seylerin oylamayi etkiledigini dusunuyorum..

4 kb olan demo bile c64 dekinden iyidi bence hala bu benim gorusum c64 ler c64 de PC ler PC de yarismali..

olumlu yanitlariniz icin tessekkur ederim ama simdi ben demo olayini tekrar sorgulamaya basladim .. niye , nicin , neden demo yapiyorum ..
mutluyum - Hayir.

neyse anlasilan ortam iyice bozucak bunun yerine daha once hatta partiden sonra sonucu ogrendigimde aldigim sonra vazgectigim karari yineliyorum ..

demo yaparak mutlu olamiyorum bu yuzden ben pes ediyorum..

bu yuzden fazla uzatmaniza gerek yok..

herkese basarilar ve Multu gunler diliyorum!..
Algoritmik Geometri^S!P and MEE!ditor 64/4 kb intro tool.

« Yanıtla #32 : 08.03.2006 19:20:37 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ya beyler,
sanki şu amına koduumun yerinde 1000 kişi varda,
yılda 8 tane parti varda, kapışma oluyor ya?

ulan sizler için bişi yapmaya çalışıyoruz, kıldan yünden sebepten tatsızlık çıkıyor....

yaklaşık 50 kişi oy kullandı...

ulan koskoca REBEL, daha bi çoğunuz daha bebekken alemina amına koyan grup, ağzını açıpda bi gram bile yorum yapmadı....

hala bazı şeyleri anlamıyoruz nedense...

dün gece poet'in admini aynı zamanda bronx memberı olan irokos (ikstar) dır, stuffları up eder etmez bişeye baktım,

yabancı entrilere anında 10-15 tane comment gelmiş...

yani anında....

bizim Türk stufflarına bi tane comment yoktu....

birbirimizi yiyeceğimize destek olmamız gerektiği gerçeğini acaba
bir gün anlayabilecekmiyiz?

vedat, zaten sen baştan beri sürekli sıkıntı içindeydin...

scene arkadaşlık ortamıdır.... sana kimse zorla demo yaptırmıyor....

bak benim ragnor adında bi kankam oldu. scene sayesinde.... ama sen bir kere bile parti atmosferini yaşamadın....

biz aramızda rekabet etmiyoruz.... bizim tek rakibiimiz yabancılar, biz diiliz...

hiç tanımam etmem, raven ı ilk kez gördüm. süper iş yapmışlar...

resident... gurur duyduğum ekip...

breakpointde yada assemblyde keşle 1.ci olsalarda "türk bayrakları" ile sahneye çıkıp ödüllerini alsalar....

bunları düşün.... c64 pc yi nası geçti diye düşünüp, elin gavurlarının içinde skate in ürününe laf atacağına....

« Yanıtla #33 : 08.03.2006 19:31:01 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
böyle atışmaları görmek üzücü hakikaten; partiden sonra 2 ayrı tartışma oldu... ikisinde de skate rol alıyordu, bunu garipsedim tabii ki. biraz daha olgunluk ve karşılıklı saygı beklerdim ortamdan. en azından birbirinin fikrine saygı olayı biraz azalmış sanki...

ben de c64 ile pc'nin aynı kulvarda yarışmasını garipsedim; sonuçta çok farklı yaklaşımları, stilleri vardır her 2 makinada yapılan demoların da.c64 demosunu c64 sınıralrına göre, yapılabilirliklerine göre değerlendrmek gerekir. pc demosunu ise sınırlardan çok estetik değere değerlendirmek gerekir. bu durumda karşılaştırma yapacak birden fazla kıstas mevcut; ama puanlama sisteminde buna dair bir belirti yoktu. bu partide düşünülerek hazırlanmış bir oylama/puanlama sistemi olmaması üzücü oldu; ama her güzelin birtakım kusurları vardır elbet. ilki yapılan bir organizasyonu bir tek puanalma yapısı iyi olmadığı için silip atamayız; aksine dahaiyisini önererek bir sonrakinin daha keyifli geçmesine çaba gösterebiliriz.

açıkçası zorla kazandığımız yeni scener'ları hemen de vazgeçmelerini istemem; tam keyiflibir ortam oluşuyor derken. tavrın bu çerçevede bana birazcık agresif geldi.

« Yanıtla #34 : 08.03.2006 23:42:51 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
c64le pcnin ayni kategoride yarismasini niye bu kadar garipsediginizi anlamiyorum. sanki bunu ilk defa nightshiftte biz yapiyoruz !!!

bu sikayeti raven grubu 7d5te yapsa anlardim.

ben omot ile 7d4'u kazanirken de bu tartisma yoktu.

simdi ne oluyor? hele tartisilan urunun 7d6 invitrosu olmasi beni saskina ceviriyor. bahsedilen urun sanki butun pc demolarini gecip de birinci olmus gibi "c64 urunu kayiriliyor" anlamina gelen laflar ediyorsunuz.

bahsedilen urun 7 demonun katildigi compoda 5. gelmis.

yani oylayanlar 4 urunu ondan iyi 2 urunu ondan kotu bulmus. daha neyi tartisiyorsunuz?

demo componun mixed platform olmasi c64culer icin cok daha dezavantajli. icinde bir "world's fastest" bir "world record" 3 daha once hic yapilmamis efekt 3 full screen pixel grafik iceren bir demoyla 7d5 composunu zar zor kil payi kazanabildik. ortaya cikan c64 urununun ciddi yapilmis bir pc demosunu geride birakabilmesi icin zaten cok ugrasilmasi gerekiyor.

birakin c64culer sikayet etsin mixed compodan.

hadi diyelim ki butun kategorileri platformlara (ve hatta 4k 64k falan diye) bolduk. wild compoyu nasil oylayacaktiniz.

her compoda compo kurallari ile ancak bir yere kadar adillik saglanabiliyor. eninde sonunda oy verenlerin sagduyulu ve bilgili sekilde oyvermesi compoyu belirliyor

compolarin mixed platform ve size limitsiz olmasi benim kararimdir... demolar konusunda bu kararimin arkasindayim.

on the fly kategorisinin olmamasi ile beraber bu uc karar compolarda daha buyuk projelere daha onceden baslayip hazirlananlari avantajli kilmak uzerine alindi. ve bu ise yaradi. raven ve resident olmasi gerektigi gibi ilk defa birbiriyle rekabete girebildi. bu rekabet rebels tarafindan 2 kat daha lezzetli hale getirildi. skate spritus ve mrr'in kucuk ama kaliteli calismasi da su mesaji vermis oldu "artik turk scenerlar arasindaki kucuk paslasmalarla yapilacak kucuk projeler bile belli kaliteyi asacak. gercekten ilk uce girmek icin buyuk demo projesi yapilmak zorunda"

ote yandan muzik ve grafik compolarda mixed platform/teknik kararimin iyi calismadigini dusunuyorum. buradaki hatanin sorumlulugu da bendedir. muzik compoda modlara size limit getirilmeliydi. gfx'de de pixel isler ayri bir kategoride yarismaliydi.

tabii bunlar benim kisisel goruslerim ve nightshift ana organizatorlerinden biri olarak bu partideki compolari bu gorusler bagladi. bu compo kosullarini begenmeyenler compolara katilmak zorunda olmadigi gibi kendi partilerini duzenleyip istedikleri kurallarla yarismalar organize edebilir. bu tip adimlari da destekliyoruz. scene'e kusup ayrilmak isteyenlere diyebilecegim birsey yok. eger nightshift compolari yuzunden birileri scene'i birakmaya karar verebiliyorsa bir yandan saskinlik icinde kalirim bir yandan da bunu komik bulurum.

pc sceneri arkadaslarima sunu soylemek istiyorum. daha yurt disindaki pc demolarinin seviyesine yeni yeni yaklasiyoruz. su an yurt icinde yaratacagimiz tatli bir rekabet ile hizli bir yukselis yakalanabilir. bu hem cok zevkli ve heyecanli bir donem olacak, hem de sonucta avrupada etkimizi artiracak. bu yuzden ben de bizzat bu rekabeti zorlamak icin onumuzdeki 3 yil icinde 5 adet pc demosu yapacagim. Cok iddiali oldugumu dusunebilirsiniz (simdiye kadar sessizdim) ama bu bes demoyu gecebilmek icin gercekten kasmaniz gerekecek. bu arada c64 demolarimiz gelmeye devam edecek ama zaten o demolarla biz avrupada basa guresiyoruz ve onlari yurt ici partilerde kullanmaktan yana degilim ben sahsen. burda pc sceneri cok yetenekli adamlar ve bir rekabet kivilcimi goruyorum (hatta raven uyeleri ile residenttan sprit/anes/flexi/tesla ve peandoasi kendime manevi kardes ilan etmek uzereyim) bu adamlari desteklemek istiyorum. yapacagim en iyi destek compo rekabetini yukari cekmek olacak.

ikinci bi nokta "yaa bu c64 ile niye ugrasiyosunuz" serzenislerini susturmanin zamani geldi. c64 optimizasyon ekolunun pc platformunda ne gibi avantajlar yakalattigini gostermek istiyorum.

benim bu forumdaki genel tarzimdan daha sert ve iddiali bir mesaj oldu. bi daha uzun sure kolay kolay bu kadar sert yazmam merak etmeyin. ama ozellikle demo compo hakkinda sikayet edenlerin, compodaki ilk 3 (hatta 6) urunun kalitelerinin bu kadar yuksek olmasinin compo kurallari sayesinde oldugunu gozden kacirdigini dusunuyorum.

bi diger son soz chenmy'ye: partide bizzat bulunmamakla yine cok fazla sey kacirdin. ordaki atmosferi solumamak, gece karanlikta buyuk ekranda demolar oynarken insanlarin verdigi tepkileri izlememek buyuk kayip ve biz burda sayfalarca yazi yazsak yine sana anlatamayiz.

« Yanıtla #35 : 09.03.2006 01:57:37 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
nightlord, eline sağlık; çok güzel açıklamışsın ve kafamdaki soru işaretine yanıt oldu bu yazın. sonuçta neden böyle bir kategorizasyon yapıldığıyla ilgili benim kafamda soru işareti vardı, giderdin.

amma velakin... ben yine de
estetik
programlama
optimizasyon
güncellik
gibi bir puanlama sistemine çok daha rahat oy verirsim sanırım. hoş, eminim ki insanlar bu gibi faktörleri kafalarında tartarak ortalamasını bularak oy veriyorlardır. ama  böyle bir puanlama sistemiyle sanırım hangi release'in hangi kısmının daha güçlü olduğu da ortaya çıkabilir. tabii ki bu milisaniye bazında oylamada biraz gecikmelere yol açar; ama yarım saatin de hesabı yapılmaz bile.

özellikle rekabet konusunda fikirlerini beğendiğimi vepaylaştığımı söylemek de isterim. hatta senelerdir 7dx'lerde bu yoğurdun mayası tutacak mı, ya tutarsa gibi düşünürdüm, ilk defa oldu be bu iş, yoğurt misler gibi de oldu diye içimden geçirdim. kafamı hayatı kazanmak için yaptığım saçmasapan web işlerinden işlerinden kaldırdığım ilk vakit biraz kurcalamaya başlamak istiyorum. ama günlük hayat o kadar boğuyor ki insanı... neyse ki partiden aldığım dvd ve kitap var, yatağa uzanıp ara ara ona göz atmak iyi geliyor. getirtemediğim ve kıçımda patlayan a1200 bile beni bu partide aldığım keyif ve enerjiden soğutamaz...

« Yanıtla #36 : 09.03.2006 21:28:16 »
Hızlı düğmeleri aç

Cool Man

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://info.ilk-kursun.com
Alıntı
Originally posted by nightlord@Mar 8 2006, 11:42 PM
....

bi diger son soz chenmy'ye: partide bizzat bulunmamakla yine cok fazla sey kacirdin. ordaki atmosferi solumamak, gece karanlikta buyuk ekranda demolar oynarken insanlarin verdigi tepkileri izlememek buyuk kayip ve biz burda sayfalarca yazi yazsak yine sana anlatamayiz.
[post=5682]Quoted post[/post]
[/b]

doğrusu orda bulunmak en büyük hayallerimden biriydi ama işler ve dersler nedeniyle gelemedim. içinizde ellerinde partiye gitme olanağı olup gitmeyenlerin ellerinden öper sevgi ve saygılarımı yollarım

ayrıca rekabet her zaman olmalı ama şunu unutmayalım; birbirimizle tartışmak rekabet değildir. rekabet, diğer stuffları görüp kendimizi geliştirip onlardan daha üstün stufflar çıkarmaktır bence. bu mantıkla gidersek belki bir gün Türk stufflarını da upload ettikten sonra anında 10-15 comment gelir..  ;)
Oi Oi Oi!