Gönderen Konu: 7dx 2011 Parti Raporları  (Okunma sayısı 24651 defa)

7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #15 : 06.01.2012 22:27:13 »
Hızlı düğmeleri aç

paradox

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bendede win7 kurulu ama çalışıyor..fakat dediğim gibi biraz acele ve mekanda tamamlanan bi ürün oldu..aslında çaılşmama gibi bi durumla karşılaşmasamda Laptoplarda postprocess efeği bozuk çıktı o kadar..
bendeki dll june 2010 skd'nınkisi..
skate belki bi video çekebilir ama:D..

Bu arada senin demoda windowed modda ekranı büyütürken resizing olmuyor demo..
« Son Düzenleme: 06.01.2012 22:34:22 Gönderen: paradox »

7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #16 : 07.01.2012 00:46:17 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
evet windowed mode sabit bir resolution icin yapildigindan dolayi oyle. daha buyuk izlenmek istenirse, fullscreen olarak izlenmesi ongorulur :) Bir resolution secme menusu eklemek aklima geldi ama gerek gormedim

lanet'de benim basima gelen su: calistirinca, once ekran siyah oluyor (full screen dx ekranina gecmeye calisma hali) sonra tekrar desktop'a donuyor ve cikiyor. Ihtimalen device yaratma, vs tipi boilerplate kodlarin bir yerinde birseyden error donup programdan cikiliyor

7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #17 : 07.01.2012 02:05:58 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@nightlord: çünkü dual monitör kullanıyorsun. ben birçok demoda yaşıyorum bu sorunu, ikinci monitörü disable edince çalışıyor demolar. elbette ki böyle olmaması gerekiyor ancak bu da genellikle tek monitörle ya da laptopla çalışan kişilerin dual monitörde sorun çıkarabileceği ihtimalini göz ardı etmesinden kaynaklanıyor. ikinci monitörü disable et, çalışır büyük ihtimalle.

7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #18 : 07.01.2012 02:34:45 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
yok bu daha onceden basima geldigi icin dual monitoru disable etmek, portrait'ten landscape'e gecmek, ve hatta cozunurlugu dusurmek gibi butun triklerimi denedim ama basarili olamadim

7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #19 : 07.01.2012 04:18:54 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
bende dual monitörde patladığı için kesin budur demiştim ama tutturamadık desene. :)

burada konuyu dağıtmamak için demolarda pratik bir biçimde debug logları oluşturmayla ilgili başka bir topic açtım, linki aşağıdadır.

http://www.tr-demoscene.info/showthread.php?7025-PC-(Windows)-Demo-Coderlarına-Debugging-ıçin-Pratik-Bir-Öneri

7dx 2011 resimleri

« Yanıtla #20 : 12.01.2012 23:12:21 »
Hızlı düğmeleri aç

drey

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emirdiril.net
Parti ortamında fotoğraf çeken insanlar olduğunu hatırlıyorum, acaba bunları bizimle de paylaşabilirler mi? Zira parti sayfasında hala geçen yılın resimleri var.

7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #21 : 13.01.2012 11:36:37 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bu konuyu ben de organizasyon grubunda belirttim. Elime sadece Endo aracılığıyla birkaç fotoğraf ve bir de 7dx söyleşinin ses kaydı geçti. Bana biraz daha materyal sağlarsanız toplu bir güncelleme yapmayı tercih ediyorum.

Ynt: 7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #22 : 09.10.2016 20:12:24 »
Hızlı düğmeleri aç

commander64

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Biraz geç oldu ama kusura bakmaıyın :)

7DX 2011 parti raporu

2011 Parti hazırlıklarına çok uzun zaman önce başladım. Joker_ in ısrarlarına dayanamayarak sprite ve logo çizme uğraşları sonucu kafayı yiyerek wild compoya katılmaya karar verdim. Manupüle reklamlar yapmaya çalışarak işe başladım. Photoshop, Corel ve Windows Movie Maker üçlüsü ile 2009 yılındaki partide Terminatör temalı bir eser sunmuştum. Ancak Microsoft firmasının win7 de movie makerı kaldırması sebebiyle farklı arayışlara girdim ve pinacle video studio da karar kıldım sonuç beni tatmin etmesede yarışmaya sunalabilecek bir ürün ortaya çıktı.

Parti için Cuma gecesi Fatih ekspresiyle Ankara'dan yola çıktım, Ragnor ile aynı trendeydik ve yemekli vagonda epey muhabbet ettik. Haydarpaşa'ya indikten sonra, Kadıköy iskeleden vapurla Beşiktaş'a geçtik, orada tost yedikten sonra 559C ile Hisarüstüne giderek 10:30 sularında parti mekanına vardık.

Partiyre ilk gelenlerdendik hatta yer seçmek çok zor oldu Gülümseme
Partideki ikram standı o kadar iyiydi ki, acaba paralımı diye sorma ihtiyacı bile hissettim.

Öğlene doğru bir 7dx klasiği olan c64 kablo problemi yine başladı; partiden hemen önce projektör cihaz değiştirilmiş ve bu cihazda da uygun giriş yoktu, Sadece VGA ve S-Video girişleri vardı, Endo'nun c64 ü için yaptırdığı s-video çıkışlı kabloda kısa kalıyordu ve uzatmak gerekiyordu. Skate, joker_ ve ben araştırmalara başladık, sokaklara dağıldık ve son çare internet cafelerden bozuk ps2 klavye bile sormaya başladım ama nafile, sonunda üçümüz taksiye atlayıp 4.leventteki golda gidip  bir uzatma kablosu aldık :)

Nightlord ile joker_ karşılıklı konuşurken ellerimi joker_'in saçlarına! koyup, nightlord heyo nasılsın!!! modundaki davranışım ikisinide kısa süreli bir dumura uğrattı :)

Özkan,LW3D, T.Abacı ve Wizofwor geldikten sonra Joker_ ve ben uzun süre onlarla sohbet ettik. Özkan Abi tam techizat gelmişti ve T.Abacı ile birlikte hemen işlere koyuldular.

Ancalimon sıfır bir Python açtı ama küçük bir şok yaşadı çünkü aletin rengi matlaşmıştı!!!

Joker_'in bana hediye ettiği amiga500 için wb 1.3 disketi çektirmek için amiga bakınmaya başladım wizofwor'a sordum oda bana bir amiga war ama flopy'si bozuk dedi hadi ya tüh falan derken, gösterdiği cihazın 6 yıl önce flopysini kontrol etmesi için verdiğim ve bozuk dediğindede sende kalsın dediğim amiga 500 olduğunu söylemesiyle ufak çaplı bir şok yaşadım, Senin olsun demiş olduğum halde cihazı geri aldım! Gülümseme Sağolsun sesini çıkartmadı :)

Aradan bi yarım saat geçti wizofwor geldi ve bir şey için amiga lazım dedi bende flopysi bozuğu napcaksın deyip, jokerin hediye ettiği pırıl pırıl kar beyazı 500+ görünümlü 500'ü verdim. Birkaç dakika sonra özkano tarafından alete filicker fixer türü bişey lehimlendiğini görünce küçük dilimi yutacaktım. Bende disket falan çekecekler sanıyordum, Neyse taktıkları cihaz bir türlü çalışmadı :)

Sonra yanıma Arcane oturdu ama Sony Marka haşat bir televizyonla çıkardığığ pixel art harikaydı doğrusu, çizim programı amiga mouse ile anlaşamayınce eskiden mouse mu vardı? deyip, python ile devam etti, bende onu çok rahatsız etmemek için bir ön sıraya geçtim. :)

Akşam üstü L.Pekcan gözlükler buğu yapmış bir halde içeri girdi, elindeki poşeti kibarlık olsun diye aldım ancak ödüllerin orda olduğunu gören genç compec üyesi hemen poşeti elimden aldı, kaçıracağımı sanıyordu herhalde :)

Bu arada Joker_ benim laptopta çalışırken Win7 göçtü ve alel acele eve gidip laptobunu getirdi, benim laptop iptal olduğundan pixel yarışmasına eser sunamadım :)

Gece Geç saate kadar CGTR Ekibi olarak Muhabbet ettik, ağırlıklı olarak donanım konularında konuştuk, Arada Zafer'in ümüğünü sıkmak istesemde kendime hakim olabildim :)

Neyse saat 01 gibi kendime 4 koltuktan oluşan yatak hazırladım ve üstüne montumu koyup muhabbete devam ettim.
Saat 4 gibi yatmaya gittim ama özene bezene hazırladığım yerde birisi yatıyordu Gülümseme Tekrardan başka bir yer yapıp uykuya daldım.

Sabah Poğaça ve Keşkül yedikten sonra yerime oturdum arka sırada Çizimi bitiren Arcane oyun oynuyor, bir kaç kişide onu seyrediyordu. Birden arkada birşeyler oldu heyecenla aman, dur falan diye sesler geldi, ben oyunda bölüm sonu canavarı falan çıktı diye düşünürken, canavarın ben olduğumu farkettim, çünkü televizyonun elektrik kablosu sandalyeme dolanmış ve onlarda T.V. yi tutmaya çalışıyorlardı :)

Sonra Organizasyon ekibi 3 tane c64 sid yaktıktan Joker_ in bana verdiği c64'ü saklamam pek hoş olmadı ama doğru yapmışım 48Voltu yiyen her c64 yanardı değil mi :)
Bu arada Bir türlü Prince of Persia/c64 oynayamadım :)
Copmeclilerin bir kısmının counter strike oynayıp compoları kaçırmasıda önemli bir olay oldu :)

Organizasyon ekibine de çok teşekkür ederim özellikle yeme, içme kısmı mükemmeldi :)

Ynt: 7dx 2011 Parti Raporları

« Yanıtla #23 : 10.10.2016 00:20:36 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Yıllar sonra parti raporu okumak çok güzel oldu:)
Ellerine sağlık Commander 64...