Gönderen Konu: 7dx 2015 Ürün Değerlendirmeleri  (Okunma sayısı 2969 defa)

7dx 2015 Ürün Değerlendirmeleri

« : 24.03.2015 01:12:46 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
7DX 2015 partisinde yayınlanan ürünlerin ürün değerlendirmelerini bu bölümde yapabilirsiniz.

Ynt: 7dx 2015 Ürün Değerlendirmeleri

« Yanıtla #1 : 06.04.2015 01:51:52 »
Hızlı düğmeleri aç

LeonardBlyx

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Madem kimselerden ses çıkmadı, ben mp3 compo hakkında düşüncelerimi yazayım. :D Son parti beni şaşırttı ve beklediğimden çok chip-tune müzik ve beklediğimden az mp3 müzik ile karşılaştım. Bu parti son parti diye Nightlord ve Drey'den müzik bekliyordum, özellikle Drey'i klavyesinin başında harıl harıl çalışıyor görünce "Aha yine süper bişey geliyor" diyordum ama sürpriz oldu, neyse ki Ebolax vardı. Neyse, gelen parçalalara geçersek:

Brad – Sundance
Bu parça ambient olarak baya başarılı bulduğum bir parça oldu. Bana biraz da Space Chem’i hatırlattı, onda da böyle yormayan güzel parçalar vardı, özellikle ara bölümlerde. Muhtemelen bir puzzle oyunu arkasında baya beğeneceğim bir parça olurdu. Ama öte yandan açıp tek başına açıp dinleyeceğim bir parça değil. Daha çok bir iş yaparken arkaplan müziği olarak dinlenecek bir parça. (O nedenle gece 1-2 gibi gerçekleşen yarışmada insanlarda istemsiz bir uyku/uyuşukluk hali yaratmış olabilir :D)

Ebolax – Farewell
Gayet güzel ritmik bir parçaydı, 00.16’da başlayan gate’leri baya beğendim. Melodi örgüsü karmaşık olmayan, nereye nasıl gideceği hızlı belli olan bir parçaydı. Bir credits ekranı hissi yaşadım ben, tam ismine uygun olmuş o yönüyle. Zaten ebolax’ın parçalarını hep keyifle dinliyorum, güzel oluyorlar. Melodisini hızlı anlatıp uzunluğu makul boyutta tutulmuş parçalar mp3 compo’da başarılı oluyor bence.

Ebolax – Final
Ebolax’ın 3 parçası isim olarak bir veda-son teması takip ediyor olsa da, bu parça kendi içinde çok “son” hissi yaratmadı bende. 0.41’de başlayan retro synth enstrümanı hoşuma gitti. Şarkı süresi Farewell ile aynı olmasına rağmen, melodi örgüsü çok daha az çeşitliydi sanki. Emin değilim, ama Farewell’den daha uzunmuş gibi bir his bıraktı bende.

Ebolax – Goodbye
Ebolax’ın 3 parçasından en son çıkan “Goodbye” en güzel olanıydı bence. Şahsen ben daha yüksek puan bekliyordum, niye öyle oldu anlamadım. Yarışmada dinlerken de çok beğenmiştim, yarışmadan sonra da en çok dinlediğim parça oldu. Mp3 dosyasının hasarlı olması nedeniyle yarışmada absürd bir şekilde bitmesi çok talihsiz oldu, neyse ki sorun hemen giderildi.

Parçayla ilgili rahatsız olduğum iki şey vardı. Birincisi ebolax’ın kullandığı drum-kit’e hala alışamadım. Rock şarkılarda kulağa süper gelen bu davul seti niyeyse piyano ile dinlendiğinde hep tuhaf geliyor. Daha önceki yıllarda Wind of Destiny parçasında da rahatsız olduğum bu ton, ne yazık ki bir kez daha kendini gösterdi. İkincisi ise 0.10’da giren o elektronik synth bende biraz şarkı elektroniğe kayacak, biraz industrial enstrüman göreceğiz beklentisi yarattı, ancak sonra geldiği gibi kayboldu. Keşke bass bandındaki enstrüman daha klasik, şarkının geri kalanında kullanılan diğer enstrümanlara uyacak bir seçim olsaydı.

0.55’te giren vals ritmi şahane. Yarışmadan sonra da ne zaman bu parçayı dinlesem, tam o vals ritmi girecekken ne işle uğraşıyorsam duruyor, o geçişi dinliyor, sonra işime devam ediyorum, o kadar beğendim.
En uzun yorumu yine ebolax’a yaptım, kusura bakmasın, ama çok beğenince böyle oluyor :D

Mert – Newfound
Bu şarkıyı sevemedim sanırım. Detone enstrüman zaten sevmiyorum, hele şarkıda baskın olunca hiç sevemiyorum. Üstüne 0.11’de giren piyano çok başka bir tondan giriyor. Sonra 0.30’da gelen detone enstrümanlar, üstüne 0.40’ta giren bir diğeri… Sonra aniden şarkı duruyor... Sonra devam ediyor… Arada güzel bir, iki enstrüman numarası var ama, o karmaşada o kadar kötü arada kaynıyor ki, yakalamak mümkün değil. En tuhafı da 1.42’de yeni bir melodi giriyor sanki geçiş yapacakmış gibi, ama sonra bass perdeden bir gong sesi verilip bir anda şarkı bitiyor. Ne oldu, ne dinledim ben şimdi olup kalıyorum ben de. Biraz üzerinde çalışılıp baskın sesleri kısılıp altta kalan enstrümanların sesi biraz arttırılsa, mixingi falan yapılsa aslında farklı bir atmosfer kazanabilir, ama bu haliyle biraz aceleye gelmiş gibi duruyor. :(