Gönderen Konu: Founder'indan Az Kullanilmis Satilik Grup...  (Okunma sayısı 28218 defa)

Founder'indan Az Kullanilmis Satilik Grup...

« : 02.02.2006 17:08:52 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Evet gayet zor ve aci bi olayi biraz miazh ile birlestirmek icin boyle bir baslik attim.Demodojo scene hayatina baslamadan kapandi(aslinda dagildi denir genelde ama bizim henuz dagilmayi sagliycak bi grubumuz yok uye seyisi bakimindan :P).
Aslinda cok sacma olucak yada kimsenin merak ettigini sanmiyorum ama genede en azindan burda forumu paylastigim insanlara bir aciklama yapma zorunlulugum oldugunu hissediyorum.Her insanin herseyi yapmasi mumkun degildir.Ornegin aramizda yemek pisiremiyenler vardir,yada araba kullanamayanlar,yada guzel kompozisyon yazamayanlar.Ben de "kod yazamayanlar" grubunda olduguma karar verdim.Benim kafam programlama olayina basmiyor.Bu karar 3-4 gunluk bi asamadan sonra ortaya cikmadi.O yuzden dur hemen celallenme gibi bisey soz konusu degil.Demodojo kesinlikle kapanmistir.Acilmiycaktir.He arkadaslardan ismi cok hosuna giden varsa kullanabilir.
Simdi de ozur ve tesekkur bolumu:
Once Tesekkurler
Skate:Her turlu destegi verdigi,beni evinde misafir edip biseyler ogremeye calistigi,ilk(ve son) C64intromu kodladigi ve bana kaynakkodlari verdigi ve sayamadigim daha bircok iyiligi icin.
Spiritus:Hicbir karsilik beklemeden logomuzu cizmeyi kabul ettigi,ne zaman daralsam MSN'den yaptigim tacizlere katlandigi,son cirpinisimda bana el uzattigi(burayi o anlar) icin.
Eirik:Fahri de olsa DemoDojo C64 Section'u uyesi olmayi kabul ettigi icin
Hydrogen:Devamli gaz verdigi icin
Vigo:Hep destekledigi icin,DemoDojo'nun ilk PC introsunu(her ne akdar release etnesek de :P ) kodladigi icin.
Spaztica:Demodojo'ya destek verdigi,forumda yer actigi,ve webspace istemimi hic ikiletmeden saniyesinde karsiladigi icin.
NightLord:Harika C64 ASM dokumanlari icin,bitmek bilmeyen mail yagmuruma dayanabildigi icin.
COK TESEKKUR EDERIM
Simdi de ozurler
Butun forum ve Turkish scene ahalisinden,insanlarin zamanini caldigim,belki onlari bos yere umitlendirdigim icin
Tesekkur kisminda ismini unuttugum arkadaslarimdan unutkanligim icin
OZUR DILERIM

Bakkada buralarda takilmaya devam eder herhalde ama read only olur herhalde.Zira uretmeden scener mi olunur.

Evet hikaye kisaca budur.Simdi ricam bu topicin aninda kitlenmesi,webspace'ın iptal edilip gercekten kullanabilecek
gercekten hakeden arkadaslara verilmesidir.Topigin kitlenmesi lazim zira cok ypruma acik bisey oldugunu dusunmuyorum :)

DemoDojo bitmistir...

« Yanıtla #1 : 02.02.2006 19:44:07 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bir dakika, o kadar cabuk kacmak yok...

Su attigin post o kadar icten ki cevap yazmadan edemedim, kusura bakma.

Herseyden once, yalniz degilsin; bir sekilde code, grafik, muzik deneyip bunlardan birinde tutunamayan cok kisi oldu. Yakin cevremden de, scene genelinde de. Burada anahtar olay; ne kadar istedigin ve ne kadar denedigin. Madem code'u yeteri kadar denedigini dusunuyorsun, o zaman grafik ya da muzigi dene. Bu uc temel konudan birinde yetenekli olmayan insan sayisi cok cok azdir. Hani olur da onlardan biriysen, yapabilecegin baska seyler var; diskmag'lere yazi yazmak, parti organizasyonlarina katilmak, stuff dagitmak ya da grup PR'ligi yapmak. Bunlarin hepsi scene icinde yer alan, yer almasi gereken aktiviteler.

Kendi basarisizliklarimdan ornek vermem gerekirse (bunlari cogu insan bilmez):

- Ilk duzgun intro'mu (muzik iceren, intro denebilecek birseyi) code'lamam tam bir senemi aldi (C64'u aldigim tarihten itibaren).

- Ilk cizdigim grafik FIRT dergisindeki Tarzan'di (ne alakaysa). Iki renkti. Solid fill. Manual dithering vb seyleri anlayip da dogru durust yapabilmek yillarimi aldi.

- Ilk muzigimi herhangi bir kargaya dinlet, yedi sulalesiyle beraber kutuplara kacar.

- 20. / 30. muzigim icin bile Beast/Crescent; "kedi miyavlamasi gibi" yorumu yapmistir. Iyi ki de o yorumu yapmis, simdi en azindan birkac tane dinleyebildigim muzigim var.

Hala duzgun dithering yapamam, icimden geldigi gibi solo yazamam, 3D math'i her yonuyle adam gibi bilmem.

Ama ogrenmeye calisiyorum.

« Yanıtla #2 : 02.02.2006 21:25:21 »
Hızlı düğmeleri aç

chenmy1

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mosengine.inativa.com
Alıntı
Originally posted by Bakkada@Feb 2 2006, 05:08 PM
Evet gayet zor ve aci bi olayi biraz miazh ile birlestirmek icin boyle bir baslik attim.Demodojo scene hayatina baslamadan kapandi(aslinda dagildi denir genelde ama bizim henuz dagilmayi sagliycak bi grubumuz yok uye seyisi bakimindan :P).
Aslinda cok sacma olucak yada kimsenin merak ettigini sanmiyorum ama genede en azindan burda forumu paylastigim insanlara bir aciklama yapma zorunlulugum oldugunu hissediyorum.Her insanin herseyi yapmasi mumkun degildir.Ornegin aramizda yemek pisiremiyenler vardir,yada araba kullanamayanlar,yada guzel kompozisyon yazamayanlar.Ben de "kod yazamayanlar" grubunda olduguma karar verdim.Benim kafam programlama olayina basmiyor.Bu karar 3-4 gunluk bi asamadan sonra ortaya cikmadi.O yuzden dur hemen celallenme gibi bisey soz konusu degil.Demodojo kesinlikle kapanmistir.Acilmiycaktir.He arkadaslardan ismi cok hosuna giden varsa kullanabilir.
Simdi de ozur ve tesekkur bolumu:
Once Tesekkurler
Skate:Her turlu destegi verdigi,beni evinde misafir edip biseyler ogremeye calistigi,ilk(ve son) C64intromu kodladigi ve bana kaynakkodlari verdigi ve sayamadigim daha bircok iyiligi icin.
Spiritus:Hicbir karsilik beklemeden logomuzu cizmeyi kabul ettigi,ne zaman daralsam MSN'den yaptigim tacizlere katlandigi,son cirpinisimda bana el uzattigi(burayi o anlar) icin.
Eirik:Fahri de olsa DemoDojo C64 Section'u uyesi olmayi kabul ettigi icin
Hydrogen:Devamli gaz verdigi icin
Vigo:Hep destekledigi icin,DemoDojo'nun ilk PC introsunu(her ne akdar release etnesek de :P ) kodladigi icin.
Spaztica:Demodojo'ya destek verdigi,forumda yer actigi,ve webspace istemimi hic ikiletmeden saniyesinde karsiladigi icin.
NightLord:Harika C64 ASM dokumanlari icin,bitmek bilmeyen mail yagmuruma dayanabildigi icin.
COK TESEKKUR EDERIM
Simdi de ozurler
Butun forum ve Turkish scene ahalisinden,insanlarin zamanini caldigim,belki onlari bos yere umitlendirdigim icin
Tesekkur kisminda ismini unuttugum arkadaslarimdan unutkanligim icin
OZUR DILERIM

Bakkada buralarda takilmaya devam eder herhalde ama read only olur herhalde.Zira uretmeden scener mi olunur.

Evet hikaye kisaca budur.Simdi ricam bu topicin aninda kitlenmesi,webspace'ın iptal edilip gercekten kullanabilecek
gercekten hakeden arkadaslara verilmesidir.Topigin kitlenmesi lazim zira cok ypruma acik bisey oldugunu dusunmuyorum :)

DemoDojo bitmistir...
[post=4973]Quoted post[/post]
[/b]

Soyle soyliyim hala devam etmek istiyorsan benim sana daha once soyledigim teklif hala gecerli..Neydi o ?! Bizim gruba katilabilirsin..Wisdomun dedigi gibi tek bir alan yok?( Bizim grup sadece PC kasmasini istemiyorum her alanda ugrasmak icin bunu daha once aciklamistim c64 de el atabiliriz sayende ne dersin? )
Algoritmik Geometri^S!P and MEE!ditor 64/4 kb intro tool.

« Yanıtla #3 : 02.02.2006 21:39:59 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Bugün aldığım en kötü haber. Demodojo hem ismiyle hem de bizimle beraber kurulan tr-scene'in yeni gruplarından biri olmasıyla ve özelliklede c64 grubu olmasıyla oldukça sevdiğim bir gruptu. Ulan kızıyorum ya senden başka bir allahın kulu daha ilgilenmedimi c64 scene'i ile?!?
Amiga, C64 siteleri forumları dolu ama işte. Neyse hiç girmeyelim en iyisi o konuya. Vedat'ın teklifini yineliyorum, gelirsen C64'de kasarız.
Birşey söyleyeyim mi? şu parti ile başlayan bir dalga ile C64 scene'i oldukça ilgimi çekmeye başlamıştı. O kadar ki eğer partide Skate'in cross platform c64 geliştirme sunumu ve Vigo'nun MMC64 nasıl kullanılır sunumları kafama yatarsa demodojo'ya ikinci grubum olarak katılmak isteyecektim senden :). Kısmet değilmiş. Dileğim Demodojo'nun tekrar başlaması. Çünkü tr-scene'in devamı için bronx, resident, glance yeter belki ama istenilen büyüklüğe gelmesi için demodojo, manyetiq çok daha önemli. O nedenle de birleşmemizdense ayrı olmamızı tercih ederdim ama karar senin vazgeçmeyebilirsin. Bu durumda da bize katılmak istersen gerçekten sevinirim. Karar senin, gönlüm demodojo'nun devamını diliyor, ama olmazsa bizim kapımız sana sonuna kadar açık.

« Yanıtla #4 : 02.02.2006 22:00:21 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
edison'u başarıya götüren şey, binlerce ampulü çeşitli şartlar altında farklı varyasyonlarla defalarca denemesi. ilk 100 ampül yanmadı, vageçtimi, hayır... ilk 1000 ampülden sonra vazgeçti mi? hayır. 10000 ampulde dahi vageçmedi, millet ona gülerken, dalga geçerken... kim bilebilirdi 10001. ampulün yanacağını ve yaratıcısının ismini en azından 100 sene tüm dünyada hatırlanacağını?

iyi coder ile lazy coder arasındaki fark, iyi coder başarıya ulaşır, lazy coder ise aralarda bir yerde uğraşmaktan sıkılır, yorulur.

gruptan vazgeçmiş olabilirsin, ama bu, bireysel olarak kod yazmaktan vazgeçeceğin demek değildir ki...

« Yanıtla #5 : 02.02.2006 22:44:34 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@Bakkada: En son benim evden ayrılırken "her zaman kapım açık sana, istediğin zaman damla, istediğin soruyu sor" demiştim, bir kere bile aramadın. Bu yüzden "programcılığa yeteneğim yok" lafını kabul etmiyorum. Bence bir insanın programcılığı başaramamasının dört nedeni olabilir.

1) ılgisizlik. Bu madde tüm kavramlar için geçerli. ınsanlar yapabilecek de olsalar ilgileri olmayan bir konuyla asla uğraşmazlar. Zorlandıkları taktirde de sonuç başarısız olacaktır.
2) Düzensizlik ve tecrübe eksikliği. Programcılık düzen isteyen bir iştir. Bir insanı teoride ne kadar eğitirsen eğit, ne kadar notasyon öğretirsen öğret, ilk yazacağı programlarda hep bir düzensizlik olacaktır ve projeler büyüdükçe işleri eline yüzüne bulaştıracaktır. Ama bu genellikle başarısız birkaç programın ardından gittikçe iyiye gitmeye başlar ve sonunda işler rayına oturur. Ancak düzensizlikte direten kişiler programcılıkta başarılı olamazlar.
3) Kaynak ve eğitim yetersizliği. Bu oldukça açık sanırım. Detaya girmeye gerek yok.
4) Zeka seviyesinin düşük olması. Bunu özellikle en sona yazıyorum çünkü "normal" zeka seviyesindeki bir insan belli bir noktaya kadar programcı olabilir. Programcıların "süper zeki" olması şart değildir. Ancak programcılıkla uğraştıkça insan zekasını farklı şekillerde kullanmayı öğrenebilir. Zeka seviyesi normalin altında olan insanlar programcılığı başaramayabilir.

Bu 4 maddeden senin arkasına sığınabileceğin tek mazeret 3.sü bence. O konuda da mesajımın başında da belirttiğim gibi sonuna kadar sana kaynak sağlamaya ve seni şahsen bu konuda yetiştirmeye gönüllü, hatta istekliydim. Bak Ragnor Nightshiftteki cross development sunumundan sonra belki 64'de birşeyler yapabileceğini düşünmüş. Sen o kadar bile bekleyemedin be kardeşim :) Sonuç olarak senin bilerek biraz üstüne gidiyorum. Sebebi ise "naapiim olmadı işte" düşüncenin yanlış olması. Sana tavsiyem ise Chenmy1 ve Ragnor'un tekliflerini değerlendirmendir.

P.S: Spaz, Sprit bu topic'i kilitlemeyin. :)

« Yanıtla #6 : 03.02.2006 17:03:22 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
sevgili bakkada,

1-saol, ama ben o demoyu yani introyu code lamadım, maker ile yaptım ve yaptıımıda söyledim diye hatırlıyom...

2-ya kardeşim, sen bizi deli etmek için mi paso böyle postlar yapıyosun?

bi grubun "scene" grubu olması için,
illa demo/intro yada bişi release etmesine gerek yok!

çünki scene grubu'nun ilk felsefesi arkadaş olmaktır.

yani, sen, sadece kanka, kafa dengi arkadaşlarını toplayarak da DEMODOJO olarak ayakta kalabilirsin...

neden hemen panik-atak yapıyosun?

skate'in de dedii gibi, muhakkak kabiliyetinin olduu bi konu vardır...

- müzik
- grafik
- code
- swap
- diskmag
- paper mag
- ascii
- parti organizasyonu

gibi şeylerin tümü denedin ve OLMADI mı diyorsun?

demodojo belki parti organize eden bir grub olacak?

intro intro demo hede hödö dedin, bak sana skate yapı verdi hemen...

yani sonuçta grubun için bişi lazım olunca sana el verecek birçok insan var....

yada

"DEMODOJO GRURLA SUNAR : Beşiktaş Lahmacun Meetingi #1"

diye bişi başlat?

milleti topla, organize et.... atıyorum kafadan....

senden hiç kimse ama hiç kimse "süper" demo release leri beklemiyor...

kimse senden nightlord yada skate gibi coder olmanı,
turbo, hydrogen gibi çizer olmanı
yada max gibi müzikci olmanı

beklemiyor....

yani sadece senin, kendin olarak olayı sevip, bi şekilde içine dahil olman önemli...

bunu unutma,

ayrıca, "scene" denen şey yap boz tahtası diil...
csdb'ye kayıt olurken 5 dakka düşüncektin, "ulan ben bu grubu ya kaparsam" diye... taşşak ortamıda diil. kafana göre "hadi canım istedi grup kurdum, yok olmadı kapattım" deme HAKKIN YOK!

aklını başına topla... kafamı attırma....

ulan, hiç bişi yapamıyosan, TR partilerinde foto çek,
onları sitende yayınla.... scene paparazisi ol...

« Yanıtla #7 : 03.02.2006 18:00:41 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by vigo@Feb 3 2006, 05:03 PM
ayrıca, "scene" denen şey yap boz tahtası diil...
csdb'ye kayıt olurken 5 dakka düşüncektin, "ulan ben bu grubu ya kaparsam" diye... taşşak ortamıda diil. kafana göre "hadi canım istedi grup kurdum, yok olmadı kapattım" deme HAKKIN YOK!
[post=5013]Quoted post[/post]
[/b]
Vigo kardeş, CSDB'ye girip bakarsan grubu database'e giren benim. Bu forumdaki Demodojo bölümünü de ben açtım. Kısacası Demodojo'nun official hale gelmesinin tamamı benim yüzümden oldu, Bakkada'ya kalsa grup hala tam anlamıyla kurulmamış olabilirdi. Benim aklımdan "ulan bu çocukta bu gaz varken, bir de ona intro kodlarsak kimse tutamaz bunu, ayrıca yavaş yavaş grubuna eleman bulmaya başlar bu sayede" diye geçirmiştim. Kısacası grubu official olarak kurmak tamamen benim başımın altından çıkan bir olaydır. Ne biliim çabucak vazgeçeceğini...

« Yanıtla #8 : 03.02.2006 21:33:20 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Partiye gelsin, en kötü ihtimalle orda ikna ederiz onu :).

« Yanıtla #9 : 04.02.2006 20:15:26 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
yahu bakkada hayret birşeysin ha! ya sen değil misin bana zamanın varken durma çalış diyen... 4 işlemden başka matematik bilmeyen biri olaraktan ve zamanında skate'in belirttiği nedenlerin yalnızca 3.sü haricinde (tr-scene'de c64 hakkında şu 1 yıldır kaynak yoktu diyeni (hele senin gibi gidip sorup oturup kod yazabileceğim bir kişi olmadığı halde) döverim :) ) devamlı kodu bırakmayı düşünmüş biri olarak kızdım ve üzüldüm. neyse hiç olmazsa başka bir alanda yer almalısın bence... ve söylemeden de edemeyeceğim; ben dünyanın en hantal 6510 kodlarını yazsamda ya da benden başka kimsenin dinlemediği müzikler yapsamda asla kendimi "kod yazamayanlar" "müzik yapamayanlar" gibi gruplara dahil etmeyecem, bence bunu düşünmek, söylemek aslında kod yazabilen birindeki potansiyelide yok eder. ve tabii;
Alıntı
Zira uretmeden scener mi olunur.
sözünede alındım. çünkü bende hiçbirşey üretmedim, hatta bunun için şu an bile çaba gösterdiğim söylenemez. ama ben scene'in önce arkadaşlık olduğu fikrinden yanayım. tıpkı vigo gibi... ben 7d5'e scener olarak katıldım, şimdi scenerim, nightshift'te seninle yeniden konuşurken scener olarak konuşacağım... bana göre sende scener olarak katılacaksın nightshift'e... bu yazdıklarımın üzerine  de biri çıkıp siz scener değilseniz derse hileye başvurup uluslararası scene platformlarında bugüne kadar yayınlanmış iyi kötü scene productlarının tamamını birinci yaparım listelerde... :P

P.S.: bu kadar yeter, bunların hepsi scene için geçerli, bakkada hala benim sevdiğim bir abim :) kendisine darılmadım, yanlış anlaşılmasın.

edit: unutmadan;

6510-VIC II-SID-6526 rulezzz...

hatta C64 RULEZZZZ!

« Yanıtla #10 : 04.02.2006 20:27:11 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
biri olmadan diğeri olmaz... arkadaşlık, tabii ki olacak, eywallah... ama product olmadan, ya da scene'e katkıda bulunmadan tam bir scener olunur mu bilemem... bazen ben kendimi %50 ya da %0 üreten bir scener olarak da hissettim, ama bu ortamdan değilim anlamına gelmez herhalde.
yine de amaçlanan hem üretmek, hem arkadaşlık. ama creep gibi scener'lar da oldu, hiç bir şey üretmeden, ama farklı katkılarda bulunarak scene'i ilerleten arkadaşlar da oldu... yani illa üretim değil, ama en azından farklı bir katkı... ve bu konuda seçenekler de az değil, bir partiye mekan sağlamaktan tut, sponsor bulmak vs de scene için güzel katkılardır. :o) üretim olmazsa olmaz demek bize yakışmaz bile; ama üretmeye teşvik etmek de gerekir...

« Yanıtla #11 : 04.02.2006 20:35:01 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bu konuda en güzel örneklerden birisi Nightlord'dur. Kendisinin anlattığına göre 2000'li yıllardan önce birkaç müzik grafik v.s. harici adam akıllı bir release'i olmamış. Ama şimdi 2000'lerde de fırtına estiriyor :) Kısacası Nightlord tartışılmaz bir şekilde scener. Ancak elbette ki 2000'leri bırak 90'ların ilk yarısından beri, en azından 95'den beri (yanlış hatırlıyor olabilirim tarihleri) scener kendisi. Halbuki kendi deyimiyle ilk adam akıllı scene productlarını 2000'lerde yapmaya başlamış. E bu durumda 95 yılında Nightlord scener değil miydi? Elbette ki scenerdı. Gerçi o yıllarda yaptığı ve yayınladığı şeyler de vardı ama olmasa da scenerdı. Çünkü üretmeye yönelik bir şekilde takip ediyordu scene'i.

Eğer amaç üretmekse uzun süre hiçbirşey yayınlamadan da scener olunabilir. Günümüzde her ne kadar swap eriyip gittiyse de bu tür benzeri şekillerde de scener olunabilir. Ama amaç yalnızca bir köşeden sessizce scene'i takip etmekse o zaman daha çok "scene takipçisi" diye tanımlamak uygundur bence. Kısacası konu mankenimiz Bakkada üretmeye çalışarak yıllarca "scener" olabilir ama amacı baştan "üretmemek ve yine de scener olmak" ise o zaman scener lakabı bence yanlış olur. Ama Bakkada'nın endişe etmesine gerek yok, O'nun bir grubu ve official olarak yayınlanmış bir productı var. Tek yapması gereken kendi yeteneklerini geliştirip gruba adam toplamak ki bu mesajlarda geçen bazı gönüllüler bile olduğuna göre bu çok da zor bir iş olmasa gerek.

« Yanıtla #12 : 04.02.2006 20:36:09 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by spaztica@Feb 4 2006, 08:27 PM
biri olmadan diğeri olmaz... arkadaşlık, tabii ki olacak, eywallah... ama product olmadan, ya da scene'e katkıda bulunmadan tam bir scener olunur mu bilemem... bazen ben kendimi %50 ya da %0 üreten bir scener olarak da hissettim, ama bu ortamdan değilim anlamına gelmez herhalde.
yine de amaçlanan hem üretmek, hem arkadaşlık. ama creep gibi scener'lar da oldu, hiç bir şey üretmeden, ama farklı katkılarda bulunarak scene'i ilerleten arkadaşlar da oldu... yani illa üretim değil, ama en azından farklı bir katkı... ve bu konuda seçenekler de az değil, bir partiye mekan sağlamaktan tut, sponsor bulmak vs de scene için güzel katkılardır. :o) üretim olmazsa olmaz demek bize yakışmaz bile; ama üretmeye teşvik etmek de gerekir...
[post=5053]Quoted post[/post]
[/b]
öncelikle kusura bakmayın tamamen üretmemek demek bayağı salak bir tabir olmuş şimdi farkettim...

evet spaztica tamamen üretmemek diye birşey olamaz, bende gerektiğinden elimden gelen herşeyi yapmak isterim scene için, hele böyle kodla bilmemneyle birşeyler üretemiyorken... bugüne kadar yardımım olmadıysa gençliğime verin, elime ilk olanak geçtiğinde bende birşey yapmak için çırpınmazsam ne oliyim... neyse konu bu değil aslında... üretmemek derken işte başka şeyler ile yardım etmeye çalışmayı kastettim(ben ettim diyemiyorum ama), ama ortada somut bir ürün olmadığından böyle yanlış yerde kullandım üretmemek kelimesini... neyse uzatmayayım daha fazla :)

« Yanıtla #13 : 05.02.2006 12:07:21 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
scener olmak için, tek kural kendini scene'nin bi parçası görmektir. ikinci kurall da arkadaşlıktır. ben hiç bişi üretmemiş, üretememiş çok scener tanıyorum. konu bişi release edememek değil... sadece bir taraftar gibi... maça gitmeyen taraftar olmazmı?.... bu açıdan bakın olaya

« Yanıtla #14 : 06.02.2006 00:00:26 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
olm seni partide VIGO'yla dovucez haberin olsun. heh  :D