Gönderen Konu: amstrad cpc file transfer  (Okunma sayısı 8690 defa)

amstrad cpc file transfer

« : 23.12.2010 14:23:07 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
pc'den amstrad'a transfer icin kablo semasi ve yazilim gibi seyler mevcut mudur? biz malesef c64 kitlesi kadar sansli degiliz de :) google'da buldugum seyler cok eski/arkaik yazilima referans gosteriyordu (cpcemu gibi).

« Yanıtla #1 : 23.12.2010 15:27:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@ssg: elimde bir CPC 464 var ancak kendi 3" disketlerinden yükleme yapmak haricinde bir data aktarımı denemiş değilim henüz. sanırım commodore.gen.tr forumunda sana bu konuda daha iyi yardımcı olabilirler.

« Yanıtla #2 : 23.12.2010 15:33:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Alıntı yapılan: ssg;26435
pc'den amstrad'a transfer icin kablo semasi ve yazilim gibi seyler mevcut mudur? biz malesef c64 kitlesi kadar sansli degiliz de

Baştan uyarayım da sonra geç olmasın: Bu dediğin için her an çarpılabilirsin!

Hani SID imiz yok VIC imiz yok tamam ama dosya transferinde de CPC ile yarışacak bir makina da yok :)

Neyse...

Makinanın 6128 olduğunu ve external veya internal 3.5" sürücü bağladığını farzediyorum. Doğru mu? Bağlamadıysan sebep ne? Kablo istedin de "yok sana floppy kablosu falan yapamam mı" dedim

« Yanıtla #3 : 26.12.2010 03:31:50 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
eyvallah alco! bu arada bugun parti mekaninda fatalica'nin yaptigi transfer kablosu calisti gayet is gordu. sadece adamlar bunu "teybe kaydetmek" icin kullanabilecegimizi akil etmemisler tabi o yuzden ascii dosyalari binary cevirmekte sanci yasadigimizdan esas istedigimiz sey olan 464'te demo izleme performansini bir hayli ugrasip beceremedik :(

bu arada hydrogen megadeth rust in peace kasedin bende kaldi (dream theater kutusunda duruyor). ihtiyacin varsa ikisini de sana geri ulastirabilirim ama b yuzunde ilk sarki yerine cpcrec.bas cpcpara.bas moody loader gibi programlar var :)

alco cozum olarak sanirim temiz bir 6128 bulmaya calisacagim. partide cok iyi vakit gecirdim hepinizle gorustugumuze de sevindim. zamanli uyanirsam yarin da gelirim.

« Yanıtla #4 : 27.12.2010 22:16:34 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Alıntı yapılan: ssg;26450
alco cozum olarak sanirim temiz bir 6128 bulmaya calisacagim.

CPC gelmezse veya sorun çıkarsa haberim olsun. Uygun bir tane ayarlarız illaki. Sonra da dayar döşeriz scart,3.5 floppy falan filan ile...

« Yanıtla #5 : 27.12.2010 22:50:41 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
sanirim yilbasindan once elime ulasacak, sagolasin :)