Gönderen Konu: Foruma ulaşmada sorun  (Okunma sayısı 16580 defa)

Foruma ulaşmada sorun

« Yanıtla #15 : 19.02.2006 00:35:57 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Arkadaşlar, Vedat'dan başka bu sorunu yaşayan var mı? Ben de şirketten bir kez yaşadım çünkü aynı olayı, Spaz'a telefon çaktım düzeltti. Ben de neden olduğunu anlayamamıştım.

Foruma ulaşmada sorun

« Yanıtla #16 : 19.02.2006 14:53:23 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
tekrar yazıyorum; ftp/htaccess vs gibi sistemle ilgili bir yerde şifreyi defalarca yanlış yazarsanız ya da o an bağlantınız çok sallantılıysa, karşı taraftaki firewall sizi defalarca brute-force ile login olmaya çalışan bir hacker olarakalgılıyor. haliyle aptal da bir alet olduğu için basıyor ban'ı...

böyle bir durumda yapmanız gereken, hanig ip üzerinden bağlanıyorsanız bana onu iletmeniz, ben de hosting şirketine iletiyorum ve firewall'ın ban listesinden siliniyorsunuz. ne demişler... bandıra bandıra ye beni...

Foruma ulaşmada sorun

« Yanıtla #17 : 19.02.2006 18:35:02 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
$imdi bir de $oyle bi$ii var; ben warftpd kullanirken kar$Ima cIkIyordu. hangi client bilmiyorum ama bazi clientlar denyo gibi bi sn icinde 40-50 baglanti istegi gonderiyorlar olur olmadik portlardan, bi an icin portscan yapiliyor sandim ama IP yi kontrol ettigimde o an benden bi$ii cekmekte olan bi arkada$in IP si cikmi$ti ve portscan yapacak birisi olmadigini biliyordum. kIsacasI , bazi clientlar neden bilmiyorum ama bi anda onlarca baglanti acmaya cali$ip sistemi sanki bloke etmek ister gibi gorunebiliyorlar. ftp client i degi$tirip yeniden denemekte fayda var. eger cok lazim degilse windows da komut satirindaki ftp istemcisi, linuxda da gftp cok cok i$ goruyor. ascii / binary modu degi$tirmeyi unutmayIn indirirken :)

Foruma ulaşmada sorun

« Yanıtla #18 : 20.02.2006 01:24:22 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Windows'da IE'yi de FTP amaçlı kullanabiliyorsun gayet rahat. Tek sorunu download ederken kesildiğinde resume etme özelliği olmadığı için "nerde kalmıştı lan bu denyo acaba?!" diye apışıp kalabiliyorsunuz. Ancak bir iki dosya download/upload etmek için en hızlı yol IE'dir benim için. Bu arada bağlandığın root'dan üst klasörlere de çıkabiliyor. Örnek:

ftp://:@:/../../web

gibim... Bunun haricinde DOS'dan ftp kullanımı bilmeyen için biraz zor. Aslında ben telnet ile FTP'ye bağlanmayı da çok severim ama pek bir farkı yok gerçi :)

Eiric'e bakmayın arkadaşlar, ona kalsa mail atmak için SMTP server'a telnet çekecek :P HELO!!! :D

Foruma ulaşmada sorun

« Yanıtla #19 : 20.02.2006 09:54:42 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
alemde win platformunda tek bi tane ftp client tanırım....
FLASH FXP... tek geçer... spaz sayesinde tanıştım. 2001'de...

Foruma ulaşmada sorun

« Yanıtla #20 : 20.02.2006 16:02:21 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Windows'da IE'yi de FTP amaçlı kullanabiliyorsun gayet rahat.

bu telefonla kulak karıştırmaya benziyor; amacı dışında kullanım söz konusu. ftp yapacaksan ftp programı kullan kardeşim, ne o öyle isviçre çakısı gibi 40 işleve hitab edip hiçbirini de adamakıllı yapamayan programlar! serverside'da explorer active/passive modlarda ya da firewall üzerinden IE ile ftp yapmaya kalkınca sıçışları ortaya çıkıyor.

Alıntı
FLASH FXP... tek geçer... spaz sayesinde tanıştım. 2001'de...

respect... işte doğru yolu bulan biri. işyerinde cuteftp falan kullananlara da uyuz oluyordum; ne lame arabirimdir kardeşim o!

eskiler bilir, benim underwater dreams isimli toolsetlerim vardı; ehh, pc'de de böyle bir set hazırlamak farz; zaten vardı da geçenlerde şunları ve bir apache server'ı bir usb belleğe tıkayım dedim; yakında installer'ını falan hazırlarım belkim. tak anahtarlığı, her makinada paşa paşa çalışan install'sız web serverın olsun... :o)

Foruma ulaşmada sorun

« Yanıtla #21 : 20.02.2006 18:10:53 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
ie ftp baglantilarda sorunlu, $imdi hatirlamiyorum ama bazi durumlarda sen pencereni kapatsan bile ftp sunucuda kullanicinin baglantisi sonlandirilmiyor, ayrica ie de programIn kac tane thread acacagInI belirleyemiyorsun ve bir de anonim baglantilarda gonderdigin $ifreyi degi$tiremiyorsun :)