Gönderen Konu: nightlord sitesi  (Okunma sayısı 6004 defa)

nightlord sitesi

« : 10.12.2005 17:51:35 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
selam arkadaslar.

bildiginiz gibi sitemde bi torba materyal vardi. bblog isimli bi blog hodosu yuklemistim siteye ve bunun ustunden calisiyordu. akabinde comment diye spam yagmaya basladi abuk sabuk yerlerden ve artik blog yonetim sitesine giremiyorum bile. bu yuzden onumuzdeki gunlerde siteyi dolasip butun contenti yedekleyip yeni bi site kuracagim. bu sefer comment izni de vermeyecegim. belki forum tarzi bissey koyarim.

neyse durum budur bi zure daha maalesef yeni tutorial bolumu release edemeyecegim demektir bu. ama ihtimalen bu hafta diskmag yazilarini yazarim.

gelismelerle geri gelecegim :)

sevgiler

nightlord sitesi

« Yanıtla #1 : 10.12.2005 18:52:44 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by nightlord@Dec 10 2005, 05:51 PM
selam arkadaslar.

bildiginiz gibi sitemde bi torba materyal vardi. bblog isimli bi blog hodosu yuklemistim siteye ve bunun ustunden calisiyordu. akabinde comment diye spam yagmaya basladi abuk sabuk yerlerden ve artik blog yonetim sitesine giremiyorum bile. bu yuzden onumuzdeki gunlerde siteyi dolasip butun contenti yedekleyip yeni bi site kuracagim. bu sefer comment izni de vermeyecegim. belki forum tarzi bissey koyarim.

neyse durum budur bi zure daha maalesef yeni tutorial bolumu release edemeyecegim demektir bu. ama ihtimalen bu hafta diskmag yazilarini yazarim.

gelismelerle geri gelecegim :)

sevgiler
[post=3434]Quoted post[/post]
[/b]
geçmiş olsun kardeşim, yeni siteyi bekliyoruz dört gözle :)

nightlord sitesi

« Yanıtla #2 : 10.12.2005 21:23:28 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. wordpres kullanmanı öneririm. ben bir ara kullanıyordum ve comment olayında spam filtresi gayet başarılı çalışıyordu; ayda bir mailime spam filtresinde takılanlar ayrıca geliyordu ve tabii bunlar sitede otomatik silinmiş oluyordu...

nightlord sitesi

« Yanıtla #3 : 11.12.2005 01:03:35 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Kismete bak bea bu aralar resmen sanssizlik sanssizlik ustune...

nightlord sitesi

« Yanıtla #4 : 11.12.2005 12:46:11 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Alıntı
Originally posted by spaztica@Dec 10 2005, 09:23 PM
geçmiş olsun. wordpres kullanmanı öneririm. ben bir ara kullanıyordum ve comment olayında spam filtresi gayet başarılı çalışıyordu; ayda bir mailime spam filtresinde takılanlar ayrıca geliyordu ve tabii bunlar sitede otomatik silinmiş oluyordu...
[post=3438]Quoted post[/post]
[/b]

php nuke hakkinda bilginiz var mi. onda bisey post ederken su resimde gordugunuz rakami girin falan gibi robot spammerlari durduran zimbirtidan var mi?

nightlord sitesi

« Yanıtla #5 : 11.12.2005 13:14:57 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
phpnuke hiç önermem, en kolay hack edilen yapıdır phpnuke ve sisteme de epey yük olduğu için admin'ler tarafından sevilmez. yine de sen bilirsin tabii; ama phpnuke çok lame, *nuke serisinden gitmek istiyorsan illa, postnuke falan dene derim. blog için ama en güzeli yine de wordpress; sanırım bahsettiğin human readable security check oalyı onda ek bir modül olarak olacaktı. tabii phpnuke blog değil, daha çok genel kullanıma yönelik herütrlü modülü içeren bir yapı. ama adı üstünde ya, çokgenel olduğu için özelleşmiş şeyleri yaparken çok da rahat değil... bi de iiiyykkk 3 kolon tasarım sistemlerinden iğreniyorum.

nightlord sitesi

« Yanıtla #6 : 11.12.2005 15:21:26 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
kanka, istediin neyse söyle hemen yapiim ne lazımsa,
sikiiim hazır şeyleri, php nuke muke... sen mail at bana
şu şu şu lazım diye... hemen yapiim...

nightlord sitesi

« Yanıtla #7 : 12.12.2005 03:44:41 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by vigo@Dec 11 2005, 03:21 PM
kanka, istediin neyse söyle hemen yapiim ne lazımsa,
sikiiim hazır şeyleri, php nuke muke... sen mail at bana
şu şu şu lazım diye... hemen yapiim...
[post=3454]Quoted post[/post]
[/b]
Bence de Vigo hazır sistemlerden daha sağlam iş çıkarır. Ayrıca spam sistemlerinin birçoğu PhpNuke gibi yapıları tanıdığı için işe yarıyor. Custom sistemler daha az spam yer bence.

nightlord sitesi

« Yanıtla #8 : 12.12.2005 10:22:09 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
hehe, daha geçen gün vigo yakınıyordu, bronx'un sitesindeki formları abuse ediyorlar diye. zaten şu blogger toollar çıktı çıkalı yeni spam alanları türedi, blogspammerlar oluştu. form olan her yere sataşıyorlar bu programcıklar tabii, bundan kaçış ya tamamen formsuz/comment'siz bir yapı kurmak, ya da iyi bir spambuster kullanarak filtrelemek. illa opensource ya da custom bişey olsun demem ben. kolay çözüm hangisiyle olursa en pratik odur sonuçta, ama opensource'da da kendini kanıtlayan ve custom yazılsa aylara mal olabilen sistemler mevcut, niye bunlar uygun şekillerde customize edilerek kullanılmasın ki? haa, boş vakit çok olur, oturulur sıfırdan güzel birşey yazılır, o ayrı. custom'un yeri her zaman işe özel olduğu için ayrıdır.

nightlord sitesi

« Yanıtla #9 : 12.12.2005 14:13:07 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Yaw eğer anonymous access vermezsen, hatta hatta kullanıcıları administrative onayla kaydedecek olursan ve de SQL Injection gibi mal açıklar bırakmazsan, custom olarak hazırlanmış bir blog'a botların ulaşması ve spam yapması biraz güç bence.