Gönderen Konu: Glance Grubu Official Olarak Kuruldu  (Okunma sayısı 31931 defa)

Glance Grubu Official Olarak Kuruldu

« : 19.09.2005 15:00:42 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Glance grubu aslında 7D4 Partiden bir hafta kadar sonra bir araya gelmişti ancak kurulduğunu açıklamamıştı. Grubun şu anki üye listesi ve görev dağılımı alfabetik sırayla:

Alıntı

Arcane..........Grafik
Datura..........Grafik
Endo............Code
Hydrogen........Grafik, Müzik
Nightlord.......Code, Grafik, Müzik
Skate...........Code
şeklinde. Henüz Nightlord Glance adına bir müzik yapmadıysa da ilerleyen süreçte bu yönüyle de (Hydrogen'den fırsat bulabilirse eheh) gruba katkıda bulunacağını zannediyorum.

Başlangıçta Wisdom da (kurulmamış) grupta yer aldı, hatta LIVING demosunun ismi ve konsepti Wisdom tarafından geliştirildi ancak daha sonra Wisdom henüz kurulmamış olan gruptan ayrılarak (daha doğrusu kurulduğunda kadroda yer almayarak) kendi grubu olan Crescent ile yoluna devam etmeyi seçti ve Glance ile "kardeş scener" oldu. Bu official olarak henüz 1 günlük olan Glance grubu için yazabileceğim tek "history" bilgisidir :)

Glance grubu herhangi bir release yapmadan (ki bu release elbette ki bir demo olmalıydı çünkü Glance bir DEMO GRUBU olarak kurulmuştu) kurulduğunu duyurmak istemedi. Bir yıl zarfında biraz yavaş ve zaman zaman sorunlu bir development sürecinden sonra 7D5 partide yayınlanan LIVING demosuyla birlikte grup official olarak kuruldu. "Partiden 72 saat önce başladık o demoya" gibi bir durum söz konusu değildir, demoyu bir sene içersinde çeşitli zaman dilimlerine yayarak geliştirdik.

Biz hiçbir zaman "we are gonna kick some ass" türü bir sloganla yola çıkmadık, bizler bu işi zevk aldığımız için yapıyoruz, amacımız scene'i demolarımızla sallandırmaktan ziyade kişisel tatmin yaşamak. Ancak bu ürettiğimiz efektlerin, grafiklerin, müziklerin, demoların iddalı olmadığı anlamına gelmiyor tabii ki...

Bu mesajı Glance'i tanımayanlara tanıtmak amacıyla diğer Glance memberlarından habersiz yazdım. Lütfen onlar kendilerine göre yorumlarını eklesinler yeni mesajlarla.

« Yanıtla #1 : 19.09.2005 15:08:54 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hayırlı "vigo" lu olsun... ama nightlord u transfer etmeniz biraz kötü oldu... hahahha... süper süper... ama "kick ass" olmazsa olmaz kaaaardeşim...
"ass" varsa onu "kick" lemek lazım :)

haaa, eğer senede bi product çıkacaksa "enemy" group olcanız...
sizden paso "göt düşürücü" stuff bekliyorum...

öpüyorum sizleri teker teker...

not : living de daha hardcore şeyler bekliyodum... :)

« Yanıtla #2 : 19.09.2005 15:22:36 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
bu duyuruya en çok ben sevindim. çünkü grubun kurulduğunu grup elemanları dışında aylardır bir tek ben biliyordum. bana da duyurmayacağıma dair yemin ettirdiler (psikopat bunlar :))

neyse.. hoşgeldin glance. hepsiciğinizi öpüyorum tek tek.

« Yanıtla #3 : 19.09.2005 16:25:20 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
tek değilsin spritus...

hayırlı olsun bu oluşum. ortam yeni demolara gebe gibime geliyor...sallayın bakalımeteklerinizi, daha neler çıkar neler... :D

« Yanıtla #4 : 19.09.2005 17:31:18 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Yok be arkadaşlar, Glance o kadar da gizli değildi. Zaten Attitude dergisine salaklık sonucu "Skate / Glance" diye yazdım 8. sayıda. Sonuç olarak gizlemiyorduk, sadece official olarak açıklamamıştık. Yani scene'e duyuru yapmadık. Dünya çapında çok gördük web sitesi açıp, duyurular yapıp sıfır productionla kapanan scene grupları. Biz en azından 1 productionla kapanacağımızı garanti edelim diye duyurmadık :P

« Yanıtla #5 : 19.09.2005 21:32:20 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Türkiye scenede yani bir yaşam belirtisi. Umarım uzun ömürlü olur.
Demo için teşekkürler.

« Yanıtla #6 : 20.09.2005 17:28:07 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
öncelikle tebrikler! :)

türkiye'de bulunan elite 64 scenerlarının bir kısmını toplayan güzel bir grup olmuş. ayrıca söylemeden geçmeyeceğim bir şey var ki; Living bugüne kadar gördüğüm en iyi C64 demoları arasına girdi. bunun en büyük nedeni; demoyu izlerken dizlerim titredi, çok garip bir mutluluk içimi doldurdu ve ve bunun neden olduğunu hala anlamadım ama sanırım ömrümde ilk defa DEMOSCENE ne anlama geliyor öğrendim. teşekkürler ve hoşgeldiniz GLANCE. :)

EDIT: Living'in büyülü olduğu gibi bir his var içimde :D . acaba diyorum takım ruhunuda kodlara dahil mi ettiniz? zor olmadı mı?

« Yanıtla #7 : 21.09.2005 01:09:24 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by PE&OAS@Sep 20 2005, 04:28 PM
öncelikle tebrikler! :)

türkiye'de bulunan elite 64 scenerlarının bir kısmını toplayan güzel bir grup olmuş. ayrıca söylemeden geçmeyeceğim bir şey var ki; Living bugüne kadar gördüğüm en iyi C64 demoları arasına girdi. bunun en büyük nedeni; demoyu izlerken dizlerim titredi, çok garip bir mutluluk içimi doldurdu ve ve bunun neden olduğunu hala anlamadım ama sanırım ömrümde ilk defa DEMOSCENE ne anlama geliyor öğrendim. teşekkürler ve hoşgeldiniz GLANCE. :)

EDIT: Living'in büyülü olduğu gibi bir his var içimde :D . acaba diyorum takım ruhunuda kodlara dahil mi ettiniz? zor olmadı mı?
[post=1787]Quoted post[/post]
[/b]

PE&OAS: Öncelikle bu güzel yorumların için teşekkür ederim. Evet, itiraf etmek gerekirse Living bu güne kadar ortaya çıkardığımız en iyi eserdi. Aramızdan yalnızca Nightlord daha önce sağlam demolara imzasını atmış olan isimdi. Ancak bana kalırsa Living, dynamic lightsourcelu 3d partlar barındırmasa da, konsept bir demo olarak Nightlord'un da en büyük productı oldu. Kısacası bizler de sonuçtan çok mutluyuz. Ayrıca Living'in Glance'in ilk demosu olması da bana büyük ümit veriyor. İçimden bir ses kötüye gitmeyeceğimizi söylüyor, bakalım... ;)

« Yanıtla #8 : 21.09.2005 19:25:57 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
ayrıca en çok dikkatimi çeken ve hoşuma giden şey; bildiğimiz gibi c64 demolarında partlar atlanırken belli bir bekleme süresi olur, garip sesler gelir :P , ancak Living'de böyle garip sesler gelmediği gibi partlar arası geçişler çok hızlı. neredeyse aynı parttaymış gibi... bu kadar hızlısını ilk kez gördüm...

« Yanıtla #9 : 21.09.2005 20:10:32 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Alıntı
Originally posted by PE&OAS@Sep 21 2005, 06:25 PM
ayrıca en çok dikkatimi çeken ve hoşuma giden şey; bildiğimiz gibi c64 demolarında partlar atlanırken belli bir bekleme süresi olur, garip sesler gelir :P , ancak Living'de böyle garip sesler gelmediği gibi partlar arası geçişler çok hızlı. neredeyse aynı parttaymış gibi... bu kadar hızlısını ilk kez gördüm...
[post=1830]Quoted post[/post]
[/b]

Selam Peandoas. c64'un daha cok Trackmolar oncesi donemde ki demo izlemissin o zaman. Cunku c64'de boyle hizli(Hatta daha hizli) ve kesintisiz bir cok demo var. Ornek vermek gerekirse;

Altered States/Taboo (1996)
Digital World/Samar  (1998)
Void/Coma&resource  (1997)
Second Reality/Smash Designs (1997)
gibi. Yani uzun suredir bir cok c64 demosu kesintisiz load ediyor:)

Ote yandan super reaksiyonlarin icin (Demonun buyulu olmasi gibi) icin cok tesekkur ederim. Insanin yapiminda bulundugu birseyin boylesine nitelendirilisi scene'den alinabilecek en yuksek zevk:)

« Yanıtla #10 : 21.09.2005 21:01:06 »
Hızlı düğmeleri aç

scg

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Bu sene benim için sürpriz olan iki şey vardı:
1. si Resident grubundaki yeni arkadaşların kaydettiği ilerleme..
2. si glance grubu oldu. Bu kadar iyi adamın bir araya gelebilmesi çok zor, ama başarmışsınız.
Skate in postlarında birinde biz glance olarak kendi yağımızda kavruluyoruz demiş. Hehehe buna çok güldüm valla. Daha ne olacaksa , nerdeyse ülkedeki tüm baba c64 cüleri toplamışsınız. c64 scene i uzmanı falan diğilim ama living i gördükten sonra sizden beklentilerim arttı. Açıkçası fairlight , smash desings vs.. gibi gruplarla başa güreşebilecek bir potansiyel olduğu düşünüyorum.. ve onlarında bulunduğu bir kompoya girmenizi umuyorum.

@Hydrogen : Killer Soundtrack. Bravo.

scg.

« Yanıtla #11 : 22.09.2005 12:49:28 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
@SCG: Killer words:) Sagol.

« Yanıtla #12 : 23.09.2005 15:19:50 »
Hızlı düğmeleri aç

datura

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Vatana millete hayirli bi grup olacagimizi (yani, compolarda basa guresecegimizi) dusunuyorum :)

Guzel yorumlar icin cok tesekkurler arkadaslar, 2005 yilinda bir c64 grubu duyurmak hos bir duygu yaratiyor insanda..

Ama ben yine de tek olmayalim istiyorum, bu konuda Hades'in 'yeter artik demo yapmaliyiz biz de..' gibilerinden bir mesajini okudugumu hatirliyorum gecenlerde :) Ascraeus olarak toparlanmalari ve bizi yanliz birakmamalarini yurekten diliyorum. Bakin PC scene adina ne guzel gelismeler oluyor, ozellikle Resident'in basi cekmesiyle ciddi bir toparlanma var ve yeni gruplar gundeme geliyor. Aynisini C64'te de istiyorum sahsen..

1-2 haftaya yeni demo icin dusume ve kasmaya baslariz gibime geliyor bu arada, hadi hayirlisi :)
Hello, I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

« Yanıtla #13 : 17.07.2008 01:50:36 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
kernel response delay:$22:$14e:39:2:kcur75*:$43:$ae32

« Yanıtla #14 : 17.07.2008 08:23:13 »
Hızlı düğmeleri aç