Gönderen Konu: Snapshot by Glance  (Okunma sayısı 29762 defa)

Snapshot by Glance

« : 04.04.2010 19:57:32 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
evet beyler, ne demoydu ama değil mi? :)

uzun yıllardır bizden böyle bir iş çıkmamıştı ve sanırım uzun süre de çıkmayacak. gerçekten muhteşem bir görsel ve işitsel şölen oldu. burda pc başında izlerken tüylerim diken diken hissettim. izleyiciler her part için ayrı ayrı çığlık attılar.

teşekkürler glance bu hisleri yaşattığınız için. datura, endo, hydrogen, nightlord, norvax ve skate. her birinizi ayrı ayrı kutluyorum.

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=90336
http://pouet.net/prod.php?which=54562
(edit: link eklendi (nightlord) )
« Son Düzenleme: 05.04.2010 02:37:14 Gönderen: nightlord »

Snapshot by Glance

« Yanıtla #1 : 04.04.2010 19:59:57 »
Hızlı düğmeleri aç

devreci

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.devreci.com
killer . .

Snapshot by Glance

« Yanıtla #2 : 04.04.2010 22:01:23 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
taş olmuş, taş... valla sevindim, tarihe kaydı geçen bir demo olmuş gerçekten. sonda vigo'ya dedication ve son bp release'i oluşu ayrı bir değer katmış bu demoya.. emeği geçen tüm arkadaşların eline, gzözüne, beynine sağlık...
glance... silent & smashing...

Snapshot by Glance

« Yanıtla #3 : 05.04.2010 09:32:07 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
tarif edecek,söyleyecek bir söz bulmakta zorlanıyorum,sadece şu kadar söyleyebilirim,sevinçten içim içime sığmıyor, çok sağlam olmuş hepinizin ellerine sağlık bize bu sevinci yaşattığınız için çok teşekkürler. ;)

Snapshot by Glance

« Yanıtla #4 : 05.04.2010 14:55:41 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
...ve mutlu son :)

Snapshot by Glance

« Yanıtla #5 : 05.04.2010 15:16:11 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Tebrik ediyorum. Demoyu şimdilik sadece yutub'tan izleyebildim ama süper olmuş, tek kelimeyle muhteşem! Kesinlikle hak ettiniz ve bu kadar beklememize değdi. GLANCE RULES!

Snapshot by Glance

« Yanıtla #6 : 05.04.2010 15:17:46 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
helal olsun :) ne denir ki baska ? :)

odul torenini capture eden oldu mu ? ben kacirdim :(

Snapshot by Glance

« Yanıtla #7 : 05.04.2010 15:18:11 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Snapshot'u işyerinde daha 2 kez izleyebildim. Aklımda yer eden bölümlerini ve ilk izlenimlerimi yazmak istedim. Çünkü bu büyük bir iş olmuş çok iyi demo vs. ile geçiştirilecek bir olay değil :) Ben kısa da olsa diğer arkadaşların da demo hakkında yorumlarını okumak isterim.

Neyse demoya geçersek ilk olarak söylemeliyim ki, Herşey bir yana bu demonun müzikleri bir yana diyorum. Sadece ilk part'ın müziği bana göre o part'a biraz iyi kaçmamış gibi gelsede sonrasında müzikler o kadar şahane ve demoya uyumlu ki insan dinlemekten ve seyretmekten bıkmıyor. (Tabii daha 2 kez dinlememin bu yorumda etkisi varmıdır bilemem ,)))

Müziklerden bahsetmişken disk değiştirme bölümündeki müzik favorim diyebilirim.

Girişteki Mono Surround esprisi ile demo güzel başlıyor. Giriş kısmı Glance'in Living de olduğu gibi iyi becerdiği kısımlardan biri olma özelliğini halen koruyor. Yine güzel bir giriş ve hoş bir kaykay animasyonu ile olaya giriyorlar.

Dalga efekti ve ıstanbul manzarasının filme alınması yine akılda kalan güzel bölümlerinden. Daha sonraki vector loop mu desem :) nasıl tanımlasam işte o part benim en beğendğim partlardan bir tanesi. Ekrana bir tane nokta çizdirmek için nelerin yapıldığını bilen her bir kişi için o part'ı izlemek bence ayrı bir zevk oluyordur.

Disk değiştirme ekranının grafiği ve müziğiyle kalbimizde herzaman ayrı bir yeri olacağını belirterek diğer partlara da biraz girmek istiyorum ,)

Ayrı bir orjinal fikir olan greetz partı için söylenecek  fazla birşey yok bence dizayn olarak çok dikkat çekici. Güzel bir fikir ve uyum...

Dünya rekoru olan vektör partı yorumlara göre en çok beğenilen part olmuş, sonuçta c64 ekranında smooth ve yüksek çözünürlükte cube vb. şekiller dönüyor... zaman zaman kişisel olarak kübe karşı bir fetişim olduğunu hissediyorum. Küplü introları beğeniyorum, kübün her çeşidini seviyorum... bilemiyorum :)) Bunu da sevdim sonuçta...

Kelebek kız resmi ve müziği yine demodan ilk etapta hafızamda kalan ve beğendiğim kısımları. Ve son olarak son part ta demonun vurucu kısımlarından. Yine effect in müzikle uyumu için bayağı bir uğraş verildiği ve bunda başarılı olunduğu gözüküyor.

Snapshot'ta ilk gözüme çarpan hassasiyet demo ile müziklerin uyumu.
Sonuç olarak Glance dünya çapında ses getiren bir işe daha imza attı. Herkese tebrikler. Partların creditlerini tam olarak inceledikten sonra ve Glance yorgunluk atıp demo hakkında bize daha teknik bilgiler verdikten sonra demoyu daha detaylı inceleme fırsatımız olur diye düşünüyorum..

Snapshot by Glance

« Yanıtla #8 : 05.04.2010 15:22:41 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
demoya diyecek tek laf yok. sahnedeki coskunuz da superdi. ofiste fatalica'yla izleyip gurur dolduk alkis tuttuk :)

bu beyaz cercevelerin cizim animasyonlarinin yavas olmasi ozellikle orada precalc yapilmasindan dolayi gibi geldi bana hakli miyim yoksa bilerek yavas mi tutuldu?

Snapshot by Glance

« Yanıtla #9 : 05.04.2010 15:37:42 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@ssg: precalc'dan ziyade yükleme ve depacking işlemleri diyebiliriz. efektlerin çoğu aşırı hafıza kapladığı ve cpu'nun tamamına yakınını kullandığı için hep ara geçişler tasarlamak durumunda kaldık. yani arada bazı partların hızı ve nisbeten basit kalışı bu yüzden.

Snapshot by Glance

« Yanıtla #10 : 05.04.2010 17:59:08 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
tamam onu demek istemistim aslinda. yani alet orada bos durmuyo. iste sahane coding dedigin boyle olur :)

Snapshot by Glance

« Yanıtla #11 : 05.04.2010 20:47:09 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
tr'den böyle güzel ve manalı bir release ile breakpoint'e damganızı vurmanızdan çok gurur duyduk... teşekkürler, emeğinize...

Snapshot by Glance

« Yanıtla #12 : 05.04.2010 22:05:15 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
türkiye - çek cumhuriyeti maçındaki kadar heyecanlandım yeminle :D ellerinize kollarınıza sağlık!

Snapshot by Glance

« Yanıtla #13 : 05.04.2010 22:22:38 »
Hızlı düğmeleri aç

jamais

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Tebrik ediyorum sayenizde gurur doluyum. ızlediğim en iyi demolardan biri kesinlikle. Glance rulez!

Snapshot by Glance

« Yanıtla #14 : 05.04.2010 23:29:29 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Emeği geçen herkese teşekkürler. Elinize, beyninize sağlık.
Dün download ettiğim halde henüz biraz önce bakabildim.
Müzik kulağım olmamasına rağmen müzikleri beğendim.
Küplü bölümde müziğin ritmine göre ekrandaki objenin 2-3 kez aynı hareketi yapması oldukça hoş olmuş.
ıstanbul siluetinin objektifte animasyonlu bir şekilde gösterilmesi ekstra + puan.
Greetings bölümündeki robotik kolun kareli kağıda çizilip sonradan animasyonlu bir şekilde yazıları yazması oldukça değişik bir fikir olmuş.

Sonuçta BP2010'da birinci olan bir demo var karşımızda. Benden çok çok daha iyi bir şekilde yorumlayanlar çıkacaktır.
Tekrardan elinize sağlık ve teşekkürler.