Gönderen Konu: Alınık eski bilgisayar dergileri  (Okunma sayısı 22434 defa)

Alınık eski bilgisayar dergileri

« : 10.03.2010 01:43:46 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Aşağıdaki dergileri arıyorum.Uygun fiyata alabilirim veya takas edebilirim.İleride tarayıp (yüksek kalitede) nette paylaşmayı düşünüyorum.

Action dergisi  1. ve 2.
Atari dergisi 22.
Sizin Amstrad dergisi  1-2-3-4-5-6-7.

-Netshow : 3-6-8. sayılar
-CD Oyun : 36(mayıs 2000)-56(ocak2003)-2005/4-6-7-10. ve 2006/4. sayıları.
-GameWorld : 18.
-GamePro 1999 : 9-12-16.
-GamePro 2006 : 10.
-PC Games Life : 2.

-Commodore Haberler : 1-2-3-4-7.
-MSX Dergisi : Ocak, şubat ve Mart 1988
-AC  1. ve 2. (Bendekilerin bir veya iki yaprakları eksik)

4 yılda anca bu kadar etkilendi listem :D.

Amstrad'ları da sözüm ona bulmuştum ama satan kişi gg'de 999tl isteyince olmadı doğal olarak.(Taranmışları var.O ayrı konu :D.)
« Son Düzenleme: 30.12.2013 14:21:19 Gönderen: Perpetual »

« Yanıtla #1 : 10.03.2010 03:47:32 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
frp magiclerden taradığın oldu mu?

frp and magic kaç sayı çıktı ?

« Yanıtla #2 : 10.03.2010 08:11:44 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
şu ana kadar hayır ama dediğim gibi ilerde (yıllar sonra olsa bile:) kesinlikle tarayacağım.) Diğerleri bitince bu dergilere geçeceğim ve seriyi tamamlayacağım. Bu dergi kaç sayı çıkmıştı bilen var mı ?
« Son Düzenleme: 11.03.2010 01:47:16 Gönderen: Perpetual »

« Yanıtla #3 : 10.03.2010 16:22:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
19'da bitti abi. Var elimde 6, 12,13,14,15,16,17,18,19 ama açıkcası onlar kıymetlimsss seviyesinde oldukları için paylaşasım pek yok :).

« Yanıtla #4 : 10.03.2010 19:09:35 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
fazladan yok mu peki ya da satmak isteyen bir arkadaşın ?

« Yanıtla #5 : 11.03.2010 01:19:50 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
olsa ben alırdım ondan :)

« Yanıtla #6 : 12.03.2010 13:38:11 »
Hızlı düğmeleri aç

Arcane

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Perpetual, problem 2010 senesinde hala bunları elinde tutan varsa (ki var; biri de benim) para için vermeyi düşünmüyordur.

AC Sayı 2
Megamiga - Tamamı
64'ler - Tamamı (3000 adet basılan 1. sayı hariç)

Ama işte dediğim gibi kimse satmaz. Yani var o işi de yapan adam... (Gittigidiyorda ismi lazım değil bi tane var misal) ben ve scenerım diyen diğer insanların çok sıcak baktığını düşünmüyorum kutsal saydığımız ekipman ve dergilerin mal gibi alınıp satılmasına.

Ama benim arşivden lazım olan bir scan falan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

« Yanıtla #7 : 12.03.2010 18:45:19 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
ilgin için teşekkürler. fikrinde büyük oranda haklısın ama belli de olmuyor.insanlar sonradan fikirlerini değiştiriyor (tüm biriktirdiklerini satma/kurtulma moduna geçiyorlar :D. bazen de ekonomik sıkıntılar oluyor sebep) ve "en azından o kadar uğraştım, birşeye deysin" diye düşünüp güzel fiyatlar isteyerek ellerinden çıkarabiliyorlar.benim çevremde böyle biriktirip elinden çıkaranlar asla vermedi.o kadar yalvarmama karşın sattılar D:. sonuçta ben veya benzer birisi alsa dergi kurtulacak.D:. (taramayan, paylaşmayan birine gidince bize faydası olmuyor :D.) dediğim gibi şimdi veya ilerde yüksek kalitede (şu anki teknolojiye göre) ve reklamları ile birlikte tarayacağım. mesela nette amiga dünyası dergileri de var ama hiç beğenmiyorum.emekliliğim zamanı olur muhtemelen ama mutlaka düzgün bir şekilde tarayacağım. megamiga lar da keza öyle.megamiga zaten siyah beyaz ve heryerinde küçüklü büyüklü yazı var.kötü taranınca çorba oluyor. ben biraz sanatsal yaklaşıyorum galiba. :D. ac 2.sayı da bende var ama kapağı yok. fırsatın olursa kapağını tarayabilirsen sevinirim. 64'ler ilk sayı bende var. :).
gittigidiyor dan arattım ama bulamadım dediğin kişiyi.bana özelden atabilir  misin kim ? (veya sakıncası yoksa buradan da yazabilirsin.)

« Yanıtla #8 : 12.03.2010 21:25:46 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Perpetual;22652
mesela nette amiga dünyası dergileri de var ama hiç beğenmiyorum

selam perpetual;
netteki amiga dünyası dergilerinin bir kısmını,commodore programcının el kitabı,amiga programcının el kitabı,peek-poke ve 20 oyun kitabını tarayıp nete koyan biri olarak açıklamak isterim,elimdeki amiga dünyası dergilerini 2004 yılında hemen hemen hurdaya çıkmış bir scanner taramıştım :D ve inan bir kaç haftadan fazla sürmüştü(hatta sırf bu iş için 2 hafta senelik izine çıkıp evde dergileri taramıştım),scanner hızından dolayı mecburen kaliteyi biraz düşük tutmak zorunda kalmıştım ve az yer kaplasın diye reklamları çıkartmıştım :D daha sonra sağolsun haydarabi nickli arkadaş konuya el attıda kalite yükseldi.yani anlayacağın kalitenin düşük olmasının sebebi imkan yoktu o zaman.

« Yanıtla #9 : 12.03.2010 21:41:23 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
tahmin ediyorum zaten.emeğinin eline sağlık, eksik olma. o yüzden dediğim gibi bu dergileri çok sonraki senelere bıraktım.zaten elimde vardı.nette de en azından bir şekilde varlar.sen taramışsın yani. (biliyorum yoktur ama yine de sorayım ; taramayı yaptığın ilk ham resim dosyaları duruyor mudur ? :D)
eski zamana göre ayrılan zaman dışında şu anda daha kaliteli taramayı daha hızlı yapan aletler var. herşeyde olduğu gibi teknoloji çok hızlı ilerliyor.benim gözüm hatta a3 tarayıcılarda şu an.(mizah dergisi de tarayabilmek için :). )

« Yanıtla #10 : 13.03.2010 12:37:41 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
8 sayı duruyor,jpeg formatında,istersen bir cd'ye çeker veririm,istanbuldaysan bir hafta sonu meeting yaparız getiririm ;)

« Yanıtla #11 : 13.03.2010 20:11:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
bana da uyar / farketmez. ama o dosyalar yüksek çözünürlükte değil mi ? kalite kaybı olmadan azıcık boyut olarak küçülterek veya direk o halleriyle sunum yapabilirsin :).
bir derginin boyutu ne kadar ? bir yere upload edersen oradan da çekebilirim.

« Yanıtla #12 : 13.03.2010 23:34:53 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
dergileri boyutu 18-40 mb arasında değişiyor,bir ara upload eder sana bildiririm,yada cd'ye çeker kargolarım istersen, ;)

« Yanıtla #13 : 16.03.2010 14:30:41 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
4 gözle olası arkadaşların ilgisini bekliyorum :).

« Yanıtla #14 : 21.06.2013 23:45:04 »
Hızlı düğmeleri aç

Perpetual

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Aradıklarımı güncelledim. ılgili olabilecek veya ilgili olanı bilebilecek herkesi bekliyorum :D.