Gönderen Konu: 7D9 Demo Party Web Sitesi Açıldı  (Okunma sayısı 18421 defa)

7D9 Demo Party Web Sitesi Açıldı

« Yanıtla #30 : 10.12.2009 14:50:39 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Alıntı yapılan: hades;22030
gerçek makinam var ama pc den makinaya aktarma denemeleri yaptığımda sonuç alamadım.

Sen nasıl denedin hiç bahsetmemişsin ama, benim hemen aklıma daha önce başarılı bir şekilde kullandığım şu metot geliyor:

1-) Ses kartı line-out çıkışına kayıt özelliği olan basit bir teyp Mic veya Line-in girişinden bağlanır.

2-) 1 adet winTZX v0.9a alınır.

3-) Dosya olarak ilgili tap, tzx, ıvır kıvır neyse artık o gösterilir.

4-) Daha önceden bağladığımız teybimizin record tuşuna kibarca basılır. Tabii içinde boş bir kaset de olacak diye yazmıyorum artık, yoksa ayıp olur.

5-) winTZX v0.9a programında da Play tuşuna basılır. Gümbür gümbür audio olarak kaydolur.

Bunu birkaç kez kullandım. Sorunsuz bir yöntem.

Kıssadan hisse: winTZX muhtelif emu formatlarını PC ses kartından gümbür gümbür çalmaya yarıyor. Ve evet ben bazen sırf zevk için mp3 dinler gibi header dinlerim :)

« Yanıtla #31 : 10.12.2009 20:37:35 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
@Alco
şimdi gelelim nasıl yapamadığım bölümüne. Pc'nin "line out" çıkışını evdeki çift kasetli müzik setinin "line in" girişine bağladım. Ancak kayıt yapacağım teyp bölümünde mekanik arıza olduğunu görünce bir şey yapamadım. Kasedi koyduğumda bantı sarıyor ve kırıştırıyor. 1-0 yenildim.
Aklıma gelen ikinci yol ise Spectrumun teybinden çıkan kabloları takip ederek uygun yeri bulmaktı. Bağlantıyı yaptım ve emu ile yükleme yaparken 1084'den sesi duydum. (spectrum RGB olarak 1084'e scart üzerinden bağlı, ayrıca ses çıkışıda 1084'e uygun şekilde)
Ses seviyesini değiştirerek birkaç deneme yaptım ama olmadı.
Birazdan şema takibi yaparak uygun bir yer bulup Wintzx'i deneyeceğim. Olmazsa bir yerlerden teyp bulacağım artık.

(Bu arada dün bilgisayar resmen göçtü. Formatlama yapmadan xp'yi yeniden kurdum ama desktopta ne var ne yok gitti. Son bir gayretle ara sıra çalışan diğer hdd'den "GetDataBack for NTFS" programını kurup kaybolan masaüstündeki işime yarayan klasörleri geri alıp yedekledim. Kısacası son anda 7d9'a eli boş gelmekten kurtuldum.)

@Skate:Eğer 1-2 gün içinde birşey elde edemezsem sana yollarım.

(Hades konu başlığında saparak yazdığı mesaj sonucu forum yöneticilerine yakalanmamak için hızlı ve sessiz adımlarla ortamdan uzaklaşır.....[Z80 vs 6510 :)])

« Yanıtla #32 : 10.12.2009 21:54:12 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hades;22037
@Alco
(Bu arada dün bilgisayar resmen göçtü. Formatlama yapmadan xp'yi yeniden kurdum ama desktopta ne var ne yok gitti. Son bir gayretle ara sıra çalışan diğer hdd'den "GetDataBack for NTFS" programını kurup kaybolan masaüstündeki işime yarayan klasörleri geri alıp yedekledim. Kısacası son anda 7d9'a eli boş gelmekten kurtuldum.)

Geçmiş olsun diyelim ama bu yazdıkların bana déjà vu yaşattı. Sanki şu başlıkta yaşanmıştı gibi geldi :) . şimdi yolda biri mikrofonu suratına dayayıp "evet sevgili hades 2009 sana ne getirdi ve 2010'dan beklentilerin neler" babında bir yaklaşımda bulunursa ne diyeceksin? Misal şöyle olabilir mi?

hades: Açıkcası 2009 bana 2 göçüntü getirdi. GetDataBack for NTFS ile ilişkimi daha ileri bir boyuta taşıdım. 2010'dan beklentim ise stabil bir sistem ve mutlu yarınlar...

Neyse, belki şu +2 service manual işine yarar. Hatta sen şuraya komple bak.

Bir de yanlış hatırlamıyorsam teyp ve ses kartı arasındaki kablonun mutlak surette mono olması lazımdı. Atari, Commodore, Amstrad ve Spectrum kasetlerini bu şekilde transfer ederken bir tanesi kıllık çıkarmıştı. Tanıdığım tek kıl Sir Clive olduğuna göre speccydir muhtemelen...

Not: DivIDE bir tane memrah'da var ama o Ankara'da ve partiye gelecek mi bilmiyorum. Bir tane de ıstanbul'da kerameti kendinden menkul birinde var ama ondan da iş çıkmaz. Yani sen bu işi çözmeye bak bence.

Not2: Boş teyp kaseti ve bu işler için uygun teypleri görünce bir kenara atmak lazım.

Not3: Benim malzemelerin çoğunu kolileyip valideye yolladım. Yoksa 2 dakikada hallederdik bu işi. Yine yaparız ama partiye kadar hiç vaktim yok maalesef.

« Yanıtla #33 : 11.12.2009 03:33:45 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@Alcofribas: "DivIDE bir tane memrah'da var ama o Ankara'da ve partiye gelecek mi bilmiyorum" zoooooorttt!!!! kaybettiniz. doğru cümle "Aaaa, sevgili arkadaşım Memrah belki partiden bihaber olabilir ya da partiye gelme konusunda tereddütleri olabilir. Derhal kendisini arayıp partiye davet etmeliyim" olacaktı. :)

« Yanıtla #34 : 11.12.2009 15:47:44 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Parti konusunda bihaber veya tereddüt içinde olanlarla prensip olarak görüşmüyorum! :)

« Yanıtla #35 : 11.12.2009 15:55:38 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@Alcofribas: Bak sırf senin şu tutumun yüzünden bu sene 150-200 ziyaretçide kalıcaz ya, ona yanarım ;)

« Yanıtla #36 : 11.12.2009 16:31:44 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Ben partileri Maltepe üniversitesinde yaptığınız yıldan beri takip ediyorum. Sene 2005 falandı sanırım. Hatta bana çok yakındı ama sap gibi kalırım ortada diye gelmemiştim. ılk geldiğim parti de NS2006 idi. Haliyle çıta biraz yüksekten açıldı. Neyse, diyeceğim odur ki çok tecrübeli değilim ve gözlemlerim hatalı olabilir.

Ancak, bu sene sanki ortamda biraz belirsizlik var. Kimseden pek ses çıkmıyor. ıki extreme uç da olabilir; ya parti ağzına kadar dolu olacak, hatta ciddi yer sıkıntısı yaşanacak ya da çok sakin geçecek gibi. Fakat sonuçta bu sessizliği ben anlamlandıramadım. Yapabilen varsa buyursun izah etsin...

Korkuyorum Türkiye'nin ilk CPC demosunu benden başka biri patlatacak diye :)

Not: şaka, bu sene değil ama...

« Yanıtla #37 : 11.12.2009 16:36:12 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
calisiyor olanlar yilsonu yaklastigi icin (genel olarak is yogunlugu)
ogrenci olanlar yilsonu yaklastigi icin (sinavlar vs)

mesguller..
bos kalan vakitlerini de party'ye urun yetistirmek icin kullandiklarindan dolayi, forum icin vakitleri kalmiyor.. tabi bu sene odullerde var bolca, bisi yapma plani olmayanlar bile gaza geldi :}

« Yanıtla #38 : 11.12.2009 16:49:00 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
şöyle söyliim, az kişi gelme endişemiz hiç yok bu sene. oldukça kalabalık olacağız. hatta hatta geçen senelerde 1 adet salon kullanıyorduk bildiğiniz gibi. bu sene 2 adet daha ek salon yedekte duruyor. endişeniz olmasın.

« Yanıtla #39 : 11.12.2009 17:47:41 »
Hızlı düğmeleri aç

paradox

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bursadan gelicek varmı acaba partiye??.Herkes istanbuldan'mı katılıyor.??.PC sini getiremeyenler için PC mevcutmu?

« Yanıtla #40 : 11.12.2009 18:04:55 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
paradox, Bursa'dan gelen olacaktır diye düşünüyorum, geçen senelerde olmuştu ama kimlerdir sayamam. PC var mekanda ancak getirebilen herkes getirsin PC'sini, senin gibi uzaktan gelip taşıma imkanı olmayanlara öncelik tanımak istiyoruz. Aslında her masada 2'şer adet PC mevcuttur. Ama monitörleri masanın içine gömülü. "O ne demek?" diyorsanız gelince görürsünüz :)

« Yanıtla #41 : 11.12.2009 18:19:34 »
Hızlı düğmeleri aç

paradox

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bencede yakından gelenler getirsin zulada ne varsa..Kamera falan olur zaten..
Monitörü gömülü sorun olmaz çıkıyodur onlar yerinden:D..program falan yüklemek lazım bide onlara.(vc++..)
Benim pek işim olmaz partide pc'le ama nightlord'da gelicekmiş madem soru sorup deneme yapabilirim diye düşündüm oralarda:D

« Yanıtla #42 : 11.12.2009 19:24:57 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
@skate: banner yeterli oldu mu daha musluklari acalim mi? trafik akisini takip ediyor musun? :)

« Yanıtla #43 : 11.12.2009 20:38:43 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
takip ediyorum hitleri. elbette ki artış oldu. son haftaya girdiğimiz için muslukları ne kadar açsak o kadar iyidir. şu anda günde 1000'in üzerinde hit alıyoruz genelde, 1800'lere falan çıkıyor (özellikle sitede güncelleme olduğu dönemlerde). 300-600 aralığında unique hit ve 80-120 civarı first time visitor alıyoruz. Ne yazık ki ekşi sözlükten gelenleri çok accurate takip edemiyorum. Ancak ilk banner eklendiği gün 100 civarı tıklandığını görmüştüm birkaç saat içinde.

« Yanıtla #44 : 11.12.2009 20:51:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
SSG, senin hem yayinladigin bannerin, hem de partiye sahsen katilacak olmanin, cifte reklam oldugunu dusunuyorum :)

Onun disinda, scene'in cesitli kisimlarindan ne kadar adam cekersek, cevrelerini de beraberinde getiriyorlar. Kimbilir belki Robin bile istirak eder partiye heheh, gerci kadikoy'de arka sokagindayken gelmemisti.

Cok guzel olacak umarim:)