Gönderen Konu: Reported Post by yatuyu  (Okunma sayısı 18835 defa)

Reported Post by yatuyu

« : 04.11.2009 11:02:58 »
Hızlı düğmeleri aç

yatuyu

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
yatuyu has reported a post.

Reason:
Alıntı
hate speech

Forum: demoscene
Assigned Moderators: N/A

Posted by: kris
Original Content:
Alıntı
Alıntı yapılan: nightlord;21703

Daha once de soyledim Clq veya bir baska Turk grubu bugun demo yapip bp2010'da derece alsa, buna herkesten cok Vigo sevinir.

clique'tekilerin çok zikindeydi vigo'nun sevinmesi.
vigo gariban mı, sevindiriyoruz yoksa sen onu noel baba mı zannediyorsun? ya da sen polyanna mısın nesin?

ben hayatımda vigo kadar kompleks yumağı sorunlu bir insan daha görmedim. 15 sene önce böyleydi. şu an nasıl bir insana dönüştüğü umurumda değil. clique elemanlarının da umurunda olduğunu düşünmüyorum.

15 sene önce aldı eline hala bitmedi lak lak mnakoim.

Reported Post by yatuyu

« Yanıtla #1 : 04.11.2009 11:20:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
scene'de hele ki eski bir scener söz konusu olduğunda bu tür konuşmalar legaldir. scene'in ruhunda her zaman rekabet ve laf sokma, fuckings geçme v.s. olmuştur. bu nedenle bu post ile ilgili işlem yapılmayacaktır.

Reported Post by yatuyu

« Yanıtla #2 : 04.11.2009 11:51:19 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
olay gercek bir hate bile degilken (irkci, dinci turunde bir nefret icermemektedir), scene dinamiklerini anlama konusunda bazen yanlis anlayabiliyor insanlar. skate'in bu ifadesine katiliyorum.

Reported Post by yatuyu

« Yanıtla #3 : 04.11.2009 12:07:05 »
Hızlı düğmeleri aç

yatuyu

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
@skate & spaztica :
ben moderatore bildir dugmesine bastim ama sizde public'e alana bildir olarak karsilik vermissiniz. scenede laf sokma olabilir fuckings olabilir ama benim kriss ve vigo ile muhabbet seviyelerini bilmeme gerek yok, orda kufur var. bariz olan bu bence, isinizi ogretmek gibi niyetim yok ama disardan bakan birini(malum read-only takilanlar) rahatsiz edebilecek biseydi;
 baska bikac board'da basima gelenden dolayi uyarmak istedim.

saygilar...

Reported Post by yatuyu

« Yanıtla #4 : 04.11.2009 12:22:12 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
bana PM atmışsın, orda uzun uzun açıkladım sana durumu. bu herhangi bir forum değil, bir scene forumu ve yakın arkadaşlık ortamıdır. elbette ki tüm üyeler birbirini yakından tanımak zorunda değildir ancak zamanla partiler, buluşmalar v.b. şeyler sayesinde büyük bir imkansızlık yoksa (uzak bir şehir ya da ülkede bulunmak gibi) üyeler birbiriyle kaynaşmaktadır. büyük bir community de değiliz, binlerce üyemiz yok.

ayrıca mesajı atan kişi gerçekten önemli. bizlerden peygamber adaleti beklemeyin. scene'e 20 küsür senesini vermiş insanlar genellikle bazı konularda tabiri caizse "küfretmeye hak kazanmış" insanlardır :) ayrıca önemli olan niyettir. eğer Kris gerçekten art niyetli olsa farklı bir tutum içine girerdik. Kris art niyetli değil, geçmişte yaşanmış bazı olaylar var ki iki tarafın da bununla ilgili konuşmaya hakkı var. Konuşurken de centilmenlik kuralları çerçevesinde kalmak zorunda değiller. Vigo her zaman ağzına geleni söylemesiyle tanınmıştır. Vigo'nun bazı laflarında hedef kitlesinde yer alan bir kişi de aynı tarzda cevap verebilir, doğaldır.

Reported Post by yatuyu

« Yanıtla #5 : 04.11.2009 12:38:59 »
Hızlı düğmeleri aç

yatuyu

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
ilginize tesekkur ederim ;)

Reported Post by yatuyu

« Yanıtla #6 : 12.11.2009 13:51:56 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
hate speech (nefret soylemi) bir insani dili, dini, irki, ait oldugu sinif yuzunden asagilamak, tahkir etmektir. kris'in mesajinda boyle bir sey yok.

Reported Post by yatuyu

« Yanıtla #7 : 12.11.2009 14:37:16 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@ssg: o kadar kuralcı olmaya gerek yok. sonuçta forum'un sunduğu hazır reasonlardan biri hate speech. yatuyu da bulduğu ilk seçeneği seçmiştir yakın kabul ettiği. O'nun da iddiası din-dil-ırk ayrımcılığı yaptığı değil de küfürlü konuştuğu yönünde. biz de bunun neden bizim aramızda problem kabul edilmediğini anlattık işte kendisine.