Gönderen Konu: Glance at BreakPoint2009...  (Okunma sayısı 12389 defa)

Glance at BreakPoint2009...

« : 13.04.2009 02:36:11 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
tüm haftasonumu glance'in partide yapacağı release'i merakla bekleyerek geçirdim. elbette BP izlemek zaten yapılması gerek bir hareket. ama özellikle glance product'ını görmek için, skate'in aylarca övüp övüp bitiremediği şu yeni taş gibi demoyu görmek, sıralamada da iyi puan alacağını görmek için sabırsızlanıyordum. spritus, bug'dır vs'dir dedi de, bu vakte kadar bug'ın işi ne diye sormadan edemiyorum. başlayalı kaç ay oldu, sayamıyorum bile. ama glance'in koskoca bir bp partisine gidip hiçbir release yapmamış olmasından ben utandım şahsen, çok da üzüldüm. her ne olduysa, keşke önemlini buradan yola çıkmadan alsaymışsınız. defalarca giriş kamerasından ortalıkta dolanıp geyik yapmadığınızı da gördük, ama yine de nadide gruplarımızdan worldrecord kıran glance'in bangır bangır bir demo göstermesini beklemek çok muydu?

yetkililerden açıklama bekliyoruz, merakta kaldık.
« Son Düzenleme: 14.04.2009 17:15:08 Gönderen: spaztica »

« Yanıtla #1 : 13.04.2009 09:57:24 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
spaz'ın heyecanını anlıyorum çünki ikimizde online nöbet tuttuk büyük bir gazla ama ben norvax ve nightlord ile konuştum... arkadaşlarımız ellerinden geleni yaptılar ama kısmet değilmiş... olsun... her işte bir hayır vardır diyelim... arkadaşlarımızı kutlayalım, gaz verelim, en azından hepimiz şuna inanıyoruz, eğer demo release edilebilseydi kesin 1.olacaktı glance... bunu bilmek bile bana yetiyor... yıkılmak yok! bu tecrübe ile seneye kesin daha rahat bir durum olur diye düşünüp arkadaşlarımın anlından öpüyorum...

« Yanıtla #2 : 13.04.2009 11:25:36 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
şimdi kabul etmek gerekir ki, bir de parti atmosferi gibi birşey var. Bilmiyorum benim elimde bomba gibi bir proje olsa ne yapardım ama insan oraya gidince "ulen ben burda bilgisayar başında oturmaya mı geldim?" diyor. Kendi kendini "yok yok, bitmeyecek bu proje" diyerek kandırıp bira moduna geçiyorsun.

Olabildiğince fazla "celebrity" ile takılmak daha mantıklı geliyor. Artık kapağı bingen'e atmışsın, olaya varmışsın, içip eğleniyorsun, gidip masaya oturmak o kalabalık, gürültü ve bin çeşit aksiyonun ortasında dikkat toplayıp demo bitirmek kolay bir meziyet değil. Ayrıca yorgun da oluyoruz. Burdan gidenlerin bir dez avantajı bu kabul etmek lazım. Saatler öncesinden hava alanları, gümrüktür, vizedir, trendir, bilettir. Hala frankfurt'ta tren bilet alma macerası demoyu kodlamaktan daha zor :)

neyse, heveslenmiştik, hatta hanımla bile tartıştık, c64 compo tam yemek vaktine denk geldi, ben tabağı alıp bilgisayar başına kaçtım, alışık değiliz biz ayrı yemeğe :)

« Yanıtla #3 : 13.04.2009 13:28:14 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selam arkadaslar. Iyi kalitede bir demo cikarmak, cok zor bir hadise. Bu sebepten genel olarak, Glance adina, demo yapiyoruz vs. gibi seyler soylemiyoruz. Beklentiyi de bizim yaptigimiz aciklamalardan ziyade, bu partiye grup olarak katilmamiz dogurdu.

Demoyu yayinlayamama riskimiz hep vardi. Bunun da farkindaydik. Elimizden geleni yaptik, demo yapmak partide de olsa cok keyifli bir hadise. Bazi aksakliklardan dolayi demoyu yayinlayamadik, hepsi budur. Destek olanlara cok tesekkurler...

« Yanıtla #4 : 13.04.2009 13:38:41 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
kardeşim canınız sağolsun! sizleri çok seviyoruz!

« Yanıtla #5 : 13.04.2009 13:46:53 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
sağlık olsun be kardeş, bi umutlanıp heves yaptık, gurur duyacağımız yeni bir demo gelebilir mi diye...
partiyi yaşamak da çok önemli, bp ile karşılaştırılamasa bile buradaki partilerde oturup on-the-fly yapmaktansa partiyi yaşamanın daha keyifli ve önemli olduğunu gördüm. partide demo kodlamak ayrı bir olay, ortamdan izole olmak gerekir. ehh, pek sık gidilmeyen -bazısı için ilk- bir parti söz konusu olunca, o izolasyonu yaşamaktansa publicity yapmak daha güzel elbette.

...yine de derim ki, gördüğüm demolara göre, glance bp09'da c64te milletin eline verirdi...

« Yanıtla #6 : 13.04.2009 15:16:24 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydrogen;20372
Selam arkadaslar. Iyi kalitede bir demo cikarmak, cok zor bir hadise. Bu sebepten genel olarak, Glance adina, demo yapiyoruz vs. gibi seyler soylemiyoruz. Beklentiyi de bizim yaptigimiz aciklamalardan ziyade, bu partiye grup olarak katilmamiz dogurdu.

ikisi de var, skate "yarmaya" diye başlık atıp, üzerine nightlord taa amerikadan gelince, dedim hah, scene'de glance dönemi başlıyor herhalde :) C64'ün farbrausch'u geliyor, edge of disgrace kendisi disgrace içinde kalacak diye düşünüyordum.

Kaldı ki bu yıl c64 demo kategorisinin içi boştu, kolay bir birincilik olurdu bence. Neyse önemli olan eğlenmek, keyfinize bakıp iyi bir plazma yazısı çıkartın o da yeter :)

« Yanıtla #7 : 13.04.2009 17:12:00 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
plazma? o ne demek? haa, oldschool demolardan bir efekt...
onun dışında entry not found...

belki zayıftı c64 bölümü, ama oraya gidip sağlam bir demo çıkarıp ödül için konan parayla tüm breakpoint'i bedavaya getirmek de vardı, işin kaymağı misali.
...
bir an zaten orga'lar this has been the last breakpoint dediğinde üzüldüm... sonra tüm orga'lar birbirini ikna edince bp2010 olacağını gördük.

...
beni biraz da gaza getiren, ara ara geceleri skate'in msn'den online olup, bak şöyle yapacağız, bu sene breakpoint'a katılıyoruz demoyla, bak şöyle efektler kodluyoruz gibi muhabbetleri idi. ve elbette bp09'a tüm grup olarak katılmaları da hah oluyor galiba dedirtti. elbette resmen bir demo ile katılıyoruz demediler, ama buna işaret edenler öyle düşündürdü.
...
neyse, eğlenceli -ve sahnede çıplak fin'li olmadan- güzel bir demopartisi daha geçti. ağzım açık izlediğim demolar oldu, keyifle izlediğim sahneler vardı, diğer işleri yaparken arkada sürekli camview açık, müzikleri dinliyorduk... çok keyifli bir parti oldu, gidebilmek daha da süper olurdu. artık seneye gerçekten karar verip -vigo'nun dediği gibi her ay 10-20 eu kenara koyarak- gitmekte fayda var.

« Yanıtla #8 : 13.04.2009 18:00:42 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
glance'in demosunun yetsimemesine hepimiz cok uzulduk, ama eminim en cok glance elemanlari uzulmustur dunyanin dort bir yanindan kalkip geldiklerini dusunursek. ama olsun ne demis bir amiga buyugu

"Never give up, never surrender"

BP09 olmazsa, BP10 olur, X09 olur ...

Bu arada ne sanslisiniz, benim BP gibi bir yere gidebilmem icin her ay 100-150 euro filan koymam gerekiyor bir kenara.

Tebrikler..

« Yanıtla #9 : 13.04.2009 20:06:06 »
Hızlı düğmeleri aç

baslocman

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mahserinatlilari.com
MErhabalar ;

Öncelıkle oraya kadar gıdıp onca zahmet cekmenız dahı yeter...

Sımdık yapmanız gereken BP2010 a bomba gıbı hazır gıtmek cogu sunulan ve bazen bırıncı secılenler afedersınız ama bok gıbıydı...

Oralara gıdıp orada o ortamda bulunanlara tek tek tesekkur ederım...Ellerınıze emeklerınıze saglık...Dert etmeyın...Sızler en ıyı kararı vermıssınız...

Bu arada Skate yahu ustad masallahın var bazen cameralara takıldıın zamanlar oluyordu her adım atısında yer sarsıntısından kamera flu goruntuye gecıyordu..:) Ayrıca Hydrojenınde masallahı var aldıgı kıloları vermıs....Bu arada bı Tesla yı goremedım...

Tekrardan hepınıze ayrı ayrı tesekkur ederım arkadaslar....

Sızler nasıl dıyorsunuz o cumleyı  ''glance rulez'' :) :)

« Yanıtla #10 : 13.04.2009 23:09:01 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
glance'in sirf release etmis olmak icin iclerine sinmeyen bir product'i cikarmalarindansa release etmemeyi tercih etmelerini ben takdir ettim, zor bir karar olduguna da eminim. anladigim kadariyla glance ilk defa partiye fiziksel olarak tesrif edip product release'ine calisti, bu da ikincide daha iyi gelismelerin habercisi.

« Yanıtla #11 : 14.04.2009 11:48:28 »
Hızlı düğmeleri aç

fredi

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
skate'le görüştüğümüzde demo hakkında verdiği -gerçekten- ufak ipucu bile heyecanlanmama sebep olmuştu. sağlık olsun. umarım daha sonra yayınlarlar o demoyu.

« Yanıtla #12 : 14.04.2009 12:05:23 »
Hızlı düğmeleri aç

datura

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssg;20380
glance'in sirf release etmis olmak icin iclerine sinmeyen bir product'i cikarmalarindansa release etmemeyi tercih etmelerini ben takdir ettim, zor bir karar olduguna da eminim. anladigim kadariyla glance ilk defa partiye fiziksel olarak tesrif edip product release'ine calisti, bu da ikincide daha iyi gelismelerin habercisi.

Selam arkadaşlar, söylenecek çok fazla birşey yok Hydrogen de zaten ifade etmiş özetle.. inanın ki demoyu bekleyip de birşey çıkmadığı görüldüğündeki hayal kırıklığını çok iyi anlıyoruz. Çünkü bu bizim için de aynen gerçekleşti, biz son ana kadar yine de release yapmak için uğraştık, görseniz bilgisayar başından hiç kalkmadan ve neredeyse hiç uyumadan grup halinde sürekli bişeylerle uğraşan yegane ekiptik. Bu da parti mekanındaki insanların da aynen burada bizlerden haber bekleyen dostlarımız gibi büyük beklentiye girmesine sebep oldu. Ve Vigo'nun da dediği gibi demo çıksaydı 1ncilik bizim için kolay olacaktı.

Mevzuyu en özet haliyle SSG tarif etmiş, demonun mevcut hali içimize sinmedi, bu şekilde release etmek ve hatta birinci olmaktansa daha içimize sinen, daha eksiksiz ve en başta tasarladığımıza yakın bir demo olana kadar release yapmama kararı aldık. Bu da gerçekten çok zor bir karardı, gel-gitler yaşandı ama sonuç grup kararı olarak bu şekilde gerçekleşti.

Bizlere inanan ve moral desteklerini hiç esirgemeyen bütün dostlarımıza çok çok teşekkürler, bize sahip çıkmanız ve parti sonrası da böyle güzel moral verici yazılarınızın önemi tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük. Çok değişik bir tecrübe oldu bu, üzerine sayfalarca yazılsa konuşulsa anlatılamaz sanırım. Ama şunu söylemeliyim, bu tecrübe ve yaptıklarımız-yapacaklarımızı da değerlendirerek söylüyorum, yurtiçinde de yurtdışında da öyle bir hava vardı ki [Glance grup halinde partiye gelmiş, "double sided" bir mega demo hazırlıyorlar ve bu demo çıkarsa adamlar "birinci", 64 demo compoyu bu sene kurtaran, kopartan grup olacak] ...abartısız ortamdaki his buydu, kimsenin bundan şüphesi yoktu ve bu belki farkında olmadan neleri başardığımızı gösteriyor. Daha yapacağımız ikinci demo release olsa da hepimiz bu işte geçmişi çok uzun olan kişileriz. Artık bu işin birinci ligindeyiz, bunun farkına daha da varmış olduk, buna layık olacak ürünler çıkarmanın derdindeyiz..

Tekrar hepinize teşekkür ederim.
Hello, I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

« Yanıtla #13 : 14.04.2009 12:37:30 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah! süper süper! bekle bizim breakpoint2010... space odessey'nin kralını yapıcaz!

« Yanıtla #14 : 14.04.2009 12:46:48 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar süpersiniz... tam #1 bakış açısı; kaliteyi korumak uğruna kendi egosundan (bu sene yayınlayıp biraz alkış almak) ödün veren, ama bu şekilde product'ı çok sağlam bir yere koyan bir duruş. çok takdir ettim doğrusu...

tek keşkem, bu durumun erken farkına varıp biraz ortamı yaşamanız dileği olabilir. ama demopartiye gidip kıçından ter damlayarak demo kodlamak zaten bu işin temeli değil mi?