Gönderen Konu: yeni başlayanlar için scene kültürü ve demo kodlama üzerine ipuçları...  (Okunma sayısı 7970 defa)

Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar... bugün foruma yeni bir arkadaştan şöyle bir mesaj aldım. mesajın içeriği benzer meraklı kişileri de ilgilendirebileceğinden aktif olarak demo ve kod yazan arkadaşlar cevap verip yönlendirirse güzel olur.

Alıntı
öncelikle merhabalar...
ismim emre, aslen eskişehirliyim ama şuan okulum gereğince elazığda oturuyorum...
lisede programlama dillerini öğrenmeye çalıştım kendi kendime fakat olmadı...
elazığda scene işleriyle ilgilenen falan yok, okul kütüphanesinde kaynak durumuda ona göre...
bana rehberlik edecek önerebileceğiniz kaynak kitap cd dergi varmı diye soracaktım?
sizinde işiniz gücünüz olduğunu düşünüyorum bu yüzden bu mesaja cevap dahi vermeseniz alınmam ki tanışmıyoruz daha...
not: öncelikle c dili ile başlamayı düşünüyorum ama tavsiye edebileceğiniz bir dil varsada başım üzerinde yeri var.

Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
ah, sanirim emre'yi taniyor olabilirim. eger emre, dusundugum kisiyse basini bosuna agritmamisim demek oluyor bu :).

Hızlı düğmeleri aç

xcoder

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Bende elazığlıyım. 90 lı yıllarda ilgilenen bir çok arkadaşım vardı orada. Bazıları istanbulda, bazıları hala orada ama şuan napıyorlar bilmiyorum. Bir ara gittiğimde, birkaçının akşamları platin bilardo salonuna takıldını görmüştüm. O dönemde bile ilgilenenler var ise, şimdi daha çok vardır herhalde. Sanırım o arakadaşın tanışma ortamı olmamıştır.

Ben dönem sonu projesi olarak 3d realtime render yaptığım bir demo vermiştim. O arkadaşlarım teknik olarak beğenmemişti. bronxun demolarını gösterip, "böyle yapsana!" diyorlardı :))