Gönderen Konu: 7d8'de Ankara tayfasina ne oldu:)  (Okunma sayısı 23447 defa)

7d8'de Ankara tayfasina ne oldu:)

« : 29.12.2008 12:42:19 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Anesthetic, Flexi, Tesla, Scg aradi gozlerimiz. Haydi Tesla'yi biliyoruz (Ya da bildigimizi saniyoruz):) Ama ya digerleri neredeydi.

Saat 8:45 Anes'in, Flexi ile ayni anda farkli evlerden ciktiklari goruldu.
Saat 9:15'de Tesla'nin maili ile harekete gecen Scg, genclik parkinin girisindeki kirik cop tenekesinde sakli olan notu aldi. Ve hizli adimlarla uzaklasti.
Saat 9:30'da Anes, RollsRoyce Silverghost modeli bir arac tarafindan Kizilay meydanindan alindi.
Ayni zaman diliminde Tandogan'a dogru yuruyen Flexi, pesinde duzensiz adimlarla yuruyen 3 kisi farketti.

Saat: 10:10 Flexi bir taksi durdurup, tren istasyonuna gitmesini soyledi
Saat 10:30 Scg, mor brandali bir kafeye girerken goruldu. Bu esnada atkisini dusurdu
Saat: 10:32 Anesthetic, yol kenarinda Rollsroyce'u durdurdu. Aractan yavasca indi ve Scg'nin atkisini yerden aldi. Ve kafenin girisinde beklemeye basladi.
Saat: 10:40 Hapsurarak kafeden cikan Scg, Anes'i gordu. Bir sure duraksadiysa da, yanina oturdu. Ve notu ona gosterdi. Anes'in yuzunden sadece 1 sn'lik bir kusku gecti. Bir fincan, kokulu uzakdogu cayi soyledi.

Saat 10:50 Flexi'nin bindigi taksi, devrilen bir tir yuzunden trafige takildi. Taksici ile tartisan anarsist besteci, parayi firlatarak yoluna devam etti.

Ayni anda, Scg ve Anes kafeden kalkarak, Rollsroyce ile yollarina devam ettiler.

Saat 10:55'de yorulan Flexi, Mor brandali bir cafeye girdi. Rastgele bir masaya oturdu. Garson, tam masadaki Fincani toplayacakken, kolunu tutarak fincani almasina engel oldu. Kokulu uzakdogu cayini tanimisti. Bunu icse icse Anes icerdi.

3 dk kadar kaybetmis oldugunu hesaplayan Flexi hemen yoldan gecen bir Ferrari F40'in sahibini arabadan atarak. Gazi kokledi.

Saat 11:02 Gri Rollsroyce Silverghost isikta bekliyordu. Scg suphe ile dar arka pencereden bakiyor, Anes ise oymali bastonunu zemine vuruyordu. Tik, tik, tik.

Saat 11:04 Isiktan 100 metre ileride, bir polis konvoyu, araclari durdurarak yanlarindan gecti. Silverghost'un soforu, neler oldugunu sordugunda, bir kac km ileride devrilmis bir tir oldugu cevabini aldi. Ancak olay mahalline gidenler trafik ekipleri degil sivillerdi.

Saat 11:06'da Flexi, 2 yildizli TekZar otelinin onunde kenara cekilmis Rolls Royce'un arkasinda hizla durdu. Aracindan indi, merdivenleri tirmandi. Hic tereddut etmeyerek, 6 nolu odaya girdi

Anes ve Scg onu bekliyorlardi. Scg notu flexi'ye de gosterdi. Flexi ansizin sarardi.

Bu garip notta ne yaziyordu?
Tesla, email'inde ne demisti?
Anes, Scg ve Flexi Istanbul'a neden gidemediler?
Devrilen tirda yuklu olan sey ne idi?
Tesla gercekten yurtdisinda miydi? Yoksa?

Hepsi bir sonraki bolumde.
« Son Düzenleme: 29.12.2008 12:47:37 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #1 : 29.12.2008 12:52:24 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
bende tam;
anes'te zaten anes degil.. once cakma bir rolls royce "silver strike" 'a bindi.. sonraki sahnelerde rolls royce "silver streak" icinde goruyoruz.. arada gormedigimiz bir isler cevrildi..

diyordum ki, hydrogen editlemis :}

« Yanıtla #2 : 29.12.2008 14:23:41 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
hehe.. yine bir hydrogen klasiği. çok eğlenceli olmuş. devamını merakla bekliyorum

« Yanıtla #3 : 29.12.2008 15:20:25 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bolum 2 - Gizli stuff-

6 Yil once... 3 Agustos 2003

Scg usta bir bilgisayar programcisiydii. O gunesli gunun sabahi bir otomasyon yazilim sirketi olan Mastermind Initiative'e kabul edilmisti.
Mastermind Initiative, Scg'den 3 hafta sonra yapilacak 7d3 demo party icin bir yazilim gelistirmesini istedi. Daha once bu duzeyde profesyonel bir sirkette calismamis, eski bir hippi olan Scg, bu teklifi kabul etti, cunku paraya ihtiyaci vardi. Hic bir zaman bir disipline girmemis olan ozgur ruhunu kisa bir sure icin dizginlemenin zor olmayacagini dusundu.

14 Agustos 2003
Scg'nin Mastermind'daki bolum muduru Profesor Solar, Scg'yi basarili calismasindan dolayi tebrik etti. Scg aldigi ikramiye ile kredi karti limitini 10 katina cikarabilirdi. Solar, Scg'ye, bu yazilimin neredeyse bittigini, artik son bir ekleme kaldigini soyledi. Code adi Dark Vectors olan bu ekleme icin Scg'nin 1 haftasi vardi.

19 Agustos 2003
Scg ve Profesor Solar arasinda o gun oglen yemeginde siddetli bir tartisma cikti. Scg "Bunu nasil yaptirabildiniz, neden yaptim bilmiyorum. Artik uzak durun benden" seklinde bagirdi ve tepsiyi yere firlatti. Mastermind Initivative'de calisan personel saskin bir sekilde Scg'yi suzduler.

23 Agustos 2003
Scg, Profesor Solar'a ortaya cikan DHIP isimli urunu 7d3'ye tam zamaninda yolladigini soyledi. Solar, Scg'ye tesekkur etti. Scg o aksam isten ciktiginda, nasil bu kadar soguk kanli olabildigine sasiyordu. Evet urunu yollamisti. Ancak, DHIP icine yazdigi gizli bir code yardimiyla urun, Cuma degil, Cumartesi gunu partiye ulasacakti. Biraz sansi var ise, 7d3'de yarismalarda bu urun asla gosterilmeyecekti. Rahat bir nefes aldi. Artik kalacak bir yer bulmasi gerekiyordu.

devam edecek...
« Son Düzenleme: 29.12.2008 15:22:50 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #4 : 29.12.2008 15:44:28 »
Hızlı düğmeleri aç

scg

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
heh :)

Aslında şöyle bişeyler oldu:

Party den 3 , 4 gün önce bi akşam üstü.. scg Anes in kübiğine gider.. hacı party e geliyon mu diye sorar. Sonra Anes ten şöyle bir cevap alır: hiç bişey yapmadım. party place coding de sux.. bak sende iyi düşün havalar soğuk.. uykusuzluk + yorgunluk + pazartesi işe gidiş var. Benden demesi...

scg nin hevesi  kaçmıştır bu dialog dan sonra. Son bi şans flexi ile konuşur. Ondan da aldığı cevap : Cumartesi sınav var ama yinede deneyecem gitmeyi. Daha sonra sınavı pazara alınır ve flexi de yalan olur.

anes tarafından morali bozulup , motivasyonu düşürülen scg party e gelemez..

« Yanıtla #5 : 29.12.2008 15:59:09 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bunlari dogrulamani beklemiyordum zaten Scg. Ama her seyi yazacagim. Cok yakinda...

« Yanıtla #6 : 29.12.2008 16:12:12 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Yazilarim yayinlandiktan sonra, scene'in onemli simalarindan aldigim tebrikler ve elestiriler...

spritus:
çok eğlenceli bi post olmuş :)
spritus:
hydrogen klasiği
Hydrogen:
:) sagol
Hydrogen:
ama bunlari ben uydurmadim bunlar gercekler
spritus :
:)
Hydrogen:
Gercekleri merak edenler icinyazdigim bu heyecan verici yazi dizisini begenmene sevindim
Hydrogen:
eger bolum 2yi okumak istiyorsan
Hydrogen:
torrent'de downloada acildi:P
spritus :
:)
spritus :
derhal okuyalım
spritus :
gittikçe heyecanlı oluyor. aslında tam plazmalık bi yazı :)
Hydrogen:
ssst aramiza bu
Hydrogen:
sadece bu foruma yaziyorum
Hydrogen:
plazma gibi global bi magda yayinlatip beni oldurtmek mi istiyosun
spritus :
:D
Hydrogen:
bak scg cevap yazmis
Hydrogen:
ama inanma
Hydrogen:
kulli yalan
spritus :
hehehe
spritus :
herkes senden gerçekleri bekliyor hydrogen. bu sorumluluğu aldın bir defa. sana güveniyoruz :)
Hydrogen:
evet, gercekler ve yalniz gercekler.

Arcane:
hehe
Arcane:
dogurlamaz tabii adma
Hydrogen:
evet abi
Hydrogen:
ama her seyi yazacagim butun gercekleri
Hydrogen:
cok yakindas
Arcane:
hehe
Arcane:
mike hammer hikayesi
Arcane:
cagrıstırdı
Arcane:
ucundan
Arcane:
ama
Arcane:
daha cok bond
Arcane:
james bond
Arcane:
ama ghene de
Arcane:
blend
Arcane:
farklı olmus
Arcane:
baska bısılerde va
Arcane:
cıkaramaduım
Hydrogen:
hahah:)
Hydrogen:
sen ugras dur
Hydrogen:
anlayamayacaginiz tek nokta bunlarin gercek olmasi

« Yanıtla #7 : 29.12.2008 16:35:26 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
3ncu bolum - Suphe -

7d8 demo party 20 Aralik 2008 - Yakin gecmis zaman
20 Aralik Cumartesi Turkiye zamani ile aksamleyin, Amerika'da bulunan Nightlord, partiye bilgisayar yardimi ile baglanmisti. Norvax ve Datura ile soyle konustu... "Beni herkese gotur, herkesi gormek istiyorum, kim varsa, herkesle konusmak istiyorum" Hydrogen o sirada hemen on masada idi. Ve suphelenmisti. Bu suphesini Nightlord'a belli etmemek icin, ona her zamanki gibi davrandi. Ancak Norvax bir seylerden kuskulandi. Ve duyulmuyor bahanesi ile, laptop'un sesini kisarak kulaklikli konusmaya gecti. Nightlord, o gece partide kim var kim yoksa gordu. Hepsini gordu.

6 sene once. 14 Mart 2003 Nightlord
Nightlord Aesrude adli, yillar once Norvax ile beraber kurduklari taninmamis bir grup adina, bir demo release etti. Demoda oldukca hos partlar olmasina ragmen acilisindaki yazilar o sirada Techuilla adindaki firmasini bataktan kurtarmakla mesgul olan Hydrogen'in cok dikkatini cekmisti.

Water is pure
Water is soft
Many are its POWERS
Mary are its FORMS

Power ve Form, bu kelimeleri demoyu izlerken aceleyle bir gazete kagidinin uzerine not aldi Hydrogen. Dusundu saf olan, yumusak gorunenin, aslinda cok sayida form'u vardir ve cok buyuk gucleri...

Nightlord o sene 7d3 demo partiye katilmadi. Belki de katilamadi...

Devam edecek...

« Yanıtla #8 : 29.12.2008 17:19:58 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
henüz yorum yapmiicam, ama heyecanla devam bölümlerini bekliyorum. :)

« Yanıtla #9 : 29.12.2008 20:09:25 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
ohaaaaaa ohaaaaaaaa. abi bu ne ya ohaaaaaa :D

« Yanıtla #10 : 29.12.2008 21:21:37 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
bir anda lost izliyorum havasına kapıldım :D

« Yanıtla #11 : 29.12.2008 23:11:55 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Alıntı yapılan: joker_;19768
bir anda lost izliyorum havasına kapıldım :D

aynen ben de :) Benim bundan cizgi roman yapasim geldi. Hatta ref'i ayarlayalim, bunu film haline getirsin :)

« Yanıtla #12 : 30.12.2008 01:22:36 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Scene'de onceki bolumlerde
-Saat 9:15'de Tesla'nin maili ile harekete gecen Scg, genclik parkinin girisindeki kirik cop tenekesinde sakli olan notu aldi. Ve hizli adimlarla uzaklasti.
-Saat 11:06'da Flexi, 2 yildizli TekZar otelinin onunde kenara cekilmis Rolls Royce'un arkasinda hizla durdu. Aracindan indi, merdivenleri tirmandi. Hic tereddut etmeyerek, 6 nolu odaya girdi
-Scg "Bunu nasil yaptirabildiniz, neden yaptim bilmiyorum. Artik uzak durun benden" seklinde bagirdi ve tepsiyi yere firlatti. Mastermind Initivative'de calisan personel saskin bir sekilde Scg'yi suzduler.
-Evet urunu yollamisti. Ancak, DHIP icine yazdigi gizli bir code yardimiyla urun, Cuma degil, Cumartesi gunu partiye ulasacakti. Biraz sansi var ise, 7d3'de yarismalarda bu urun asla gosterilmeyecekti. Rahat bir nefes aldi. Artik kalacak bir yer bulmasi gerekiyordu.
-Power ve Form, bu kelimeleri demoyu izlerken aceleyle bir gazete kagidinin uzerine not aldi Hydrogen. Dusundu saf olan, yumusak gorunenin, aslinda cok sayida form'u vardir ve cok buyuk gucleri...
-Nightlord, o gece partide kim var kim yoksa gordu. Hepsini gordu.

4ncu bolum "Tekila saati"

2004 yilinda, Skate, universitede ogrencilere programcilik ogretirken, ayni zamanda scene kulturunu de asilamaya calisiyordu.

"80'li yillardan beri var olan scene adi verilen, underground bir olusum amator bilgisayar hobilerine bir yon veriyor. Iste ilk kez border'i acan 1001 crew'un bu introsu, demo sozcugunu scene literaturunde bir adim daha ileriye tasiyor"

Zil calar...

"Evet arkadaslar bu gunluk de bu kadar, gelecek dersimizde, Crest'e kadar olan kisma bakis atacagiz. Sorusu olanlar icin, 5 dk. daha odamda olacagim"

Skate'in sevdigi ogrencilerinden Rudi ders bitiminde yanina geldi. "Hocam, soylediginiz Netart bilgisayar Murat Muhallebicisinin sokagindaydi degil mi, yarin orada baslayacagiz"

Hydrogen ve Endo ile beraber kurduklari ve bir sene once iflas eden, Techuilla Software'i yeninden ayaga kaldirmak icin Skate'in son cabasi da buydu... Iki ogrencisini, faaliyete gecirmek istedikleri bir web projesinin database girdileri icin, Techuilla'nin eski partneri Netart'a gonderiyordu...

7d8'den bir hafta once, 14 Aralik 2008

Hydrogen, evinde yaptigi kendisine ait eski ses kayitlarini dinliyordu..

"7d3 bir kopma noktasi mi? Neden? Techuilla Software'in scene'i kullerinden dogruma cabasi 7d2 ile basladi. Bu birilerini rahatsiz mi etti? Niye etsin. Ancak gercek olan bir sey var ki Techuilla, 7d3'un ardindan batti. Peki sonraki seneler. 7d4... 7d4'de ne oldu. 7d4'de kotu ne oldu. Himm neler olmadi ki? Buna daha once egilmeliydim. 28 Kasim 2005 Ben Hydrogen, bu gun gercekten cok yoruldum ve kaydi bitiriyorum"

8 Mayis 2004 Ikitelli-Istanbul 7d4 parti mekani

Hydrogen ve Skate, 7d4 icin bir gece oncesinden Ikitelli'deki parti mekaninda kalmislardi. Butun mekani hazirladiktan sonra agrilar icinde uyku tulumlarina gomulduler. Ruzgarli bir gecede, civali sokak lambasinin soguk ve sert isigi pencerelerden iceri vuruyor ve olusan uzun golgeler, mekani dolduruyordu.

Havanin aydinlanmasina 2 saat kadar vardi. Ansizin kapi vuruldu. Duydugu sesin kapi sesi oldugundan emin olmak icin Hydrogen, biraz da homurdanarak yerinden dogruldu. Kapi tekrar vuruldu. Hydrogen yerinden kalkti ve kapiya yoneldi. Sabahin bu saatinde gelen bu garip ziyaretci kimdi?

Devam edecek...
« Son Düzenleme: 30.12.2008 01:29:58 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #13 : 30.12.2008 09:57:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
...gelen kişi bir sene içersinde HCL'i yerinden hoplatacaktır. ;)

« Yanıtla #14 : 30.12.2008 10:07:43 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Alıntı yapılan: Hydrogen;19776

Havanin aydinlanmasina 2 saat kadar vardi. Ansizin kapi vuruldu. Duydugu sesin kapi sesi oldugundan emin olmak icin Hydrogen, biraz da homurdanarak yerinden dogruldu. Kapi tekrar vuruldu. Hydrogen yerinden kalkti ve kapiya yoneldi. Sabahin bu saatinde gelen bu garip ziyaretci kimdi?

o geceyi hatırlıyorum. gecenin o vaktinde başka kim gelebilirki :)