Gönderen Konu: Bilgisayar başı için koltuk tavsiyesi olan var mı?  (Okunma sayısı 1830 defa)

Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Bilgisayar başında uzun süreli oturma kaynaklı ağrıları biraz olsun azaltabilecek ve cebimi de fazla zorlamayacak bir koltuk arıyorum. Tavsiyesi olan var mı?

Bir de sırtı fileli olanları tavsiye eder misiniz?

Bilgisayar başı için koltuk tavsiyesi olan var mı?

« Yanıtla #1 : 08.10.2008 08:45:41 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcofribas;19163
Bilgisayar başında uzun süreli oturma kaynaklı ağrıları biraz olsun azaltabilecek ve cebimi de fazla zorlamayacak bir koltuk arıyorum. Tavsiyesi olan var mı?

Bir de sırtı fileli olanları tavsiye eder misiniz?

Ben kesinlikle sirti fileli olanlari tavsiye ederim , gerci dicen zaten ustumuzde kazak gomlek var hava almio ama olsun inan az da olsa farkedio.
Bunun disinda ortopedik bir koltuk istiyorusan 150(hatta 200) liradan baslaman lazim.Bunun altinda kalan koltuklar zaten cok rahat degiller.Ikinci el buro mobilyalari satan yerlerde bazen ucuza "Mudur Koltugu" diye tabir edilen koltuklardan cikiyor onlar da isini gorebilir.

Nurus Me Too modeli onerilir , bel destegi ayarli ,file sirt , bas destegi gercekten guzel ozellikler...
« Son Düzenleme: 08.10.2008 08:54:14 Gönderen: Bakkada »

« Yanıtla #2 : 08.10.2008 22:30:58 »
Hızlı düğmeleri aç

Alcofribas

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.amstradcpc.com/blog
Tavsiye için sağol Bakkada. Ben 200-300 ytlye razıyım ama biraz detaylı birşey sorduğum zaman fiyatlar 1000ytl ve üzerine çıkıyor.

Bu Nurus güzel bir koltuk. Ödüllü falan da birşeymiş. Bir de bunun fiyatını araştırıp test oturuşu yapalım bakalım.

« Yanıtla #3 : 09.10.2008 02:51:35 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
@alcofribas: koltukla ilgili degil ama sirt agrilarina iyi gelen bir onemli faktor de monitorun yuksekligi. yani koltugu ideal yukseklige getirip dik oturdugumuz zaman, ekranin en ust sinirinin yaklasik olarak gozumuzle ayni yukseklikte olmasi gerekiyormus. Cogu insanin masasinda monitor bundan cok daha alcakta durdugu icin surekli kafa hafif one egik durumda oluyor. Bu durumda sirttaki kaslar kafanin agirligini tasidigi icin yorulup agriyorlar. Bunu ben de 2002 yilinda ingilterede calistigim firmanin ofisine getirilen bir ergonomi uzmanindan ogrenmistim.

« Yanıtla #4 : 09.10.2008 11:27:33 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nightlord;19176
@alcofribas: koltukla ilgili degil ama sirt agrilarina iyi gelen bir onemli faktor de monitorun yuksekligi. yani koltugu ideal yukseklige getirip dik oturdugumuz zaman, ekranin en ust sinirinin yaklasik olarak gozumuzle ayni yukseklikte olmasi gerekiyormus. Cogu insanin masasinda monitor bundan cok daha alcakta durdugu icin surekli kafa hafif one egik durumda oluyor. Bu durumda sirttaki kaslar kafanin agirligini tasidigi icin yorulup agriyorlar. Bunu ben de 2002 yilinda ingilterede calistigim firmanin ofisine getirilen bir ergonomi uzmanindan ogrenmistim.

Dogrudur hatta notebook kullanicilari monitoru yukseltememekten sikayetcidir bunun icin de ozel yukseltici ergonomi urunleri tasarlanmistir onlarda tavsiye edilir :)

« Yanıtla #5 : 09.10.2008 11:55:48 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
şimdi Nightlord'un tavsiyesi üzerine baktım, şirketteki monitörüm ideal konuma çok yakın, ancak bir parça yükseltmem gerekebilir. tavsiye için teşekkürler.