Gönderen Konu: Yeni JavaScript engine V8 vatana millete hayırlı olsun...  (Okunma sayısı 14306 defa)

Yeni JavaScript engine V8 vatana millete hayırlı olsun...

« Yanıtla #15 : 09.09.2008 13:51:44 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@vigo: ben gayet official bir haberi kaynağı Türkçeleştirerek ilettim. orjinalini buradan da inceleyebilirsin.

http://code.google.com/p/v8/issues/detail?id=5&colspec=ID%20Type%20Status%20Priority%20Owner%20Summary

"v8 en hızlı" olma iddiasıyla çıktı. henüz beta olduğunu herkes biliyor. ancak beta süreci zaten bu tür iyileştirmelerin en yoğun yapıldığı süreçtir. dolayısıyla ben JavaScript'i yoğun biçimde kullananan herkesden togniolli nickli arkadaşın yaptığı tür katkılar beklerim. aslında benim amacım da testlerimi Google'a iletmekti. ama daha önceki reportları incelerken buna rastlayınca vazgeçtim. eleman benim yaptığımdan çok daha düzenli bir rapor iletmiş.

ne zamandan beri projelerin gelişimlerini desteklemek karşılarında durmak kabul ediliyor?

« Yanıtla #16 : 09.09.2008 14:52:18 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
yok be bro, ben işin gırgırındayım...

« Yanıtla #17 : 09.09.2008 15:26:07 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
chrome'u test etmeden önce hakkında negatif bazı fikirlerim oluşmuştu ki bu topic'in başlarında da paylaştım bunları. bu yüzden gerçekten beni chrome'un karşısında duruyor sanabilirsin diye açıklama ihtiyacı duydum. ben chrome'u en azından scripting yönüyle beğendim ve testlere devam ediyorum. hatta chrome'a özel bir projem bile şekillendi şimdiden (Kasım ayına kadar erteledim malum sebeplerden). bu yüzden açıklama ihtiyacı duydum.

gel gelelim chrome'u browser olarak kullanacağımdan hiç emin değilim. ısınmak çok zaman alacak gibi gözüküyor.

bu arada ilk başta gözümden kaçan birşeyi kullandıkça farkettim. bunu da paylaşmak istedim. chrome'un title bar'ının üstünde sağ tıkladığınızda açılan context menüde task manager (görev yöneticisi) linki var. bu linkten yalnızca chrome ve chrome üzerinde çalışan pluginlere ait Memory, CPU, Network kullanımı gibi istatistikleri görebiliyorsunuz. sürekli okuyorum "task manager süper olmuş" yorumlarını. ben de sanıyordum ki windows'un task managerında processlerin ayrı ayrı gözükmesinden bahsediyorlar. meğer internal task managerdan bahsediyorlarmış. benim gibi gözünden kaçıran olmuşsa bir baksın çok şık olmuş bu özellik.

« Yanıtla #18 : 09.09.2008 18:44:48 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi

« Yanıtla #19 : 09.09.2008 23:35:05 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
"ozel bir proje" diyince, bende zamaninda firefox'u ayrax paket programlarini yazarken kullanmistim.
ornek:
http://www.ayrax.net/products.php?action=product&prod_id=40

burda client'lar kendime gore modify ettigim firefox (js+xul) ve server ise yine modify edilmis 20kb 'lik bir apache2 :)

gencken insan neler yapiyor bee.. tey tey..

Alıntı yapılan: skate;18956
...
ben chrome'u en azından scripting yönüyle beğendim ve testlere devam ediyorum. hatta chrome'a özel bir projem bile şekillendi şimdiden (Kasım ayına kadar erteledim malum sebeplerden). bu yüzden açıklama ihtiyacı duydum.

gel gelelim chrome'u browser olarak kullanacağımdan hiç emin değilim. ısınmak çok zaman alacak gibi gözüküyor.
 ...

« Yanıtla #20 : 10.09.2008 09:19:16 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
google da gws = google web server diye bişi kullanıyor, modifiyeli apache... zaten django içinde sadece mod_python gibi python için hayati api'ler ve 1-2 tane olmazsa olmaz apache2 fonksiyonları olan süper light bi apache var... aslında biraz anlasam, php-framework'ümü apache2 ye bind etmek isterdim...

« Yanıtla #21 : 28.09.2008 02:01:10 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Chrome'da ilginç bir bug buldum ve report ettim. Popup windowlarda moveTo ve resizeTo methodlarının ikisi de buglı. moveTo pencereyi taşırken resize ediyor, resizeTo ise resize ederken move ediyor. ıkisi de birbirinin değerini sıfırlıyor gibi. Yani moveTo çağırdığınızda pencere (0,0) size'ına geliyor (elbette ki minimum size'a kadar küçülüyor), benzer şekilde resizeTo'da ise window (0,0) koordinatına taşınıyor.

Tahminim şu yönde. moveTo ya da resizeTo, hangisi çağırılırsa çağırılsın aynı fonksiyona gidiyorlar (sourceları incelemeden konuşuyorum). Her ikisi de "width, height, top, left" değişkenleri bulunan bir tür window property structure'ı kullanıyor. Ancak moveTo o anki width, height, resizeTo ise o anki top, left değerlerini okuyup structure'a yerleştirmeyi atlıyor.

Bug report'u yaptım, bakalım ne yanıt gelecek.