Gönderen Konu: wireless problemi  (Okunma sayısı 6565 defa)

wireless problemi

« : 20.06.2008 18:43:23 »
Hızlı düğmeleri aç

murqx

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
evdeki wireless bağlantımla ilgili gerçekten çok sinir bozucu sorunlar yaşamaktayım. ama internete wireless ile değil de kabloyla bağlandığımda bu sorunlardan eser kalmıyor. aslında sorunlar değil de sorun diyebiliriz.

mesela ek$i sözlük açılmıyor, facebook açılmıyor.

5dk. falan sorunsuz dolanıyorum, sonra 3-4 saat girmiyor hata ise şu: "Bağlantı sırasında ağ iletişimi kesintiye uğradı. Lütfen yeniden deneyin."

bilgisayarımda nod32 anti-virüs programı yüklü. sorun firewall'da olsa ethernetten neden girsin? sizce sorun nerede olabilir?

wireless problemi

« Yanıtla #1 : 20.06.2008 22:31:54 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
modemi resetleyip yeniden konfigüre etmeyi dene istersen. benim bir kere bu şekilde çözülmüştü benzeri bir sorunum.

wireless problemi

« Yanıtla #2 : 21.06.2008 16:19:41 »
Hızlı düğmeleri aç

atiflz

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://izleyenkisi.blogspot.com/
Benim evdeki Sitecom marka router ile, genellikle kablosuzken sadece windows altindayken, bazi sitelere girmemeye basliyor(sanirim DNS bir sekilde sacmaliyor). Baglanti ayarlarindan uyduruk bir dns mumarasi girip, tamam diyip, tekrar otomatik yapiyorum, arada bir seyler sifirlanmis oluyor, cozuluyor.

wireless problemi

« Yanıtla #3 : 21.06.2008 16:31:23 »
Hızlı düğmeleri aç

murqx

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atiflz;18270
Benim evdeki Sitecom marka router ile, genellikle kablosuzken sadece windows altindayken, bazi sitelere girmemeye basliyor(sanirim DNS bir sekilde sacmaliyor). Baglanti ayarlarindan uyduruk bir dns mumarasi girip, tamam diyip, tekrar otomatik yapiyorum, arada bir seyler sifirlanmis oluyor, cozuluyor.
@atiflz:
dediğini yaptım ama sorun çözülmüyor.

şu ana kadar; modeme reset attım, firmware güncelledim, firewall ayarlarını kurcaladım, nod32 ayarlarını kurcaladım, yüz bin milyon tane dns denedim, olmuyor.

air-ties müşteri hizmetlerindeki kız firmware güncellemesiyle sorun çözülmeyince şaşırdı gitti mühendislerine mi ne sordu test için yollarsanız deneriz falan diyolar.

şimdi evimde başka bir bilgisayarla modemimi, bir de dışarda başka bir wireless bağlantısı ile de bilgisayarımı deniycem. acaba wireless kartı driver'ı falan bu soruna yol açar mı?

wireless problemi

« Yanıtla #4 : 02.07.2008 00:15:34 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
eğer intel 3945ABG gibi bir dandik wireless kartıysa olabilir.

yanlız dikkat ediyorum da bu wireless teknolojisi bana biraz dandik gelmeye başladı. nereye gitsem kimle konuşsam bir sorunu var. Ya standardlar tam oturmamış ve üreticiler kafalarına göre takılıorlar, ya da teknoloji henüz bu seviyeye ulaşamamış...

wireless problemi

« Yanıtla #5 : 02.07.2008 09:11:54 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ref;18315
eğer intel 3945ABG gibi bir dandik wireless kartıysa olabilir.

yanlız dikkat ediyorum da bu wireless teknolojisi bana biraz dandik gelmeye başladı. nereye gitsem kimle konuşsam bir sorunu var. Ya standardlar tam oturmamış ve üreticiler kafalarına göre takılıorlar, ya da teknoloji henüz bu seviyeye ulaşamamış...
Genelde ucuz wireless adsl modem router sorunlarindan ve bazi dandik wireless kartlarindan oluyor bu sorun :)
Cisco 1200series access point ilen bole bir sorun yasamadim hic heee ne kadar derseniz 900 dolar ve ADSL ozelligi tabi ki yok :)
WEP veya WPA sifreleme kullaniyorsaniz bundan vazgecmenizi Mac filter yapip broadcasti kapatmanizi ve bu sekilde denemenizi oneriyorum belki bi yardimi olur ...

wireless problemi

« Yanıtla #6 : 02.07.2008 13:54:19 »
Hızlı düğmeleri aç

murqx

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
sorun zaten kendi kendine çözüldü. wireless kartı da Atheros AR5005G.

wireless problemi

« Yanıtla #7 : 02.07.2008 18:15:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murqx;18324
sorun zaten kendi kendine çözüldü. wireless kartı da Atheros AR5005G.

Bu kendi kendine cozulen sorunlara da deli oluorum , ornegin evde bir sistemde bir sorun oluyor.3Gun dokuman okuyorum biseyler yapicam bi bakmisim 4.gun kendiliginden duzelmis.O an o sorunu cikaran sistemi kirasi gelio :)