Gönderen Konu: site hacklenmiş  (Okunma sayısı 19278 defa)

site hacklenmiş

« : 19.05.2008 23:21:57 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
site şu an hackli ama ben süper zeki olduum için foruma girdim...

« Son Düzenleme: 19.05.2008 23:26:10 Gönderen: vigo »

site hacklenmiş

« Yanıtla #1 : 19.05.2008 23:25:43 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
çoluğun çocuğun uğraşı olduk yahu.

site hacklenmiş

« Yanıtla #2 : 20.05.2008 15:11:06 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
bunu yapan dengesizin eline ne geçti çok merak ediyorum.

site hacklenmiş

« Yanıtla #3 : 20.05.2008 15:35:39 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
enteresan bi yöntem kullanmış piçkurusu... forumun theme yapısı db'de tutulduğu için theme dosyalarında ana sayfaya ait theme'i bi şekilde injection ile değiştirmiş. neyse ki revert to original var vb admin sayfasında...
bu sabah ankara'dan döndüğümden ancak el atabildim...

site hacklenmiş

« Yanıtla #4 : 20.05.2008 15:51:06 »
Hızlı düğmeleri aç

the_prodigy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: joker_;18050
bunu yapan dengesizin eline ne geçti çok merak ediyorum.

bunu yapan engin abi adli adamin eline tatmin duygusu gecmis org olmus ve uzerine sigara tutturuyordur. :D bilgisayar bilgisi cok olanlarin takildigi siteyi hacklamis buda benim bilgim daha fazla gibi bir tatmin olma surecine sokuyor herhalde. soyle yaziyordu herhalde insan zekasinin yapabildigine bir bakin.

benim merak ettigim bu is programlar araciligi ile otomatik olarak mi yapiyorlar. manuelmi? programlarla yapiyorlarsa sorumlu bu programlari yazanlardir.
sanatcinin rengi olmaz.

site hacklenmiş

« Yanıtla #5 : 20.05.2008 15:55:42 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bence en iyi yöntem kendi hallerine bırakmak bunları. Arada bir gelsin hacklesinler. Biz de restore edelim, kaldığımız yerden devam edelim. Bize koyan birşey yok, onlar da mutlu oluyorlar böyle şeylerle. Tabii ki basit tricklerin ötesine geçmek istiyorlarsa (hacking değil coding açısından) bu forumu hacklemek yerine takip etmeyi de deneyebilirler.

site hacklenmiş

« Yanıtla #6 : 20.05.2008 15:58:12 »
Hızlı düğmeleri aç

darkBLACK

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
flashhacktut lar çıktı taklitci maymunların sayısı arttı :] artık biyere index atmak için okuma yazma bilmeye bile gerek yok :P

site hacklenmiş

« Yanıtla #7 : 20.05.2008 23:23:35 »
Hızlı düğmeleri aç

atiflz

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://izleyenkisi.blogspot.com/
Yapanlar bende 13-15 yas grubu havasi uayndirdi. Daha buyukseler vay gencligimizin haline demek istiyorum.

site hacklenmiş

« Yanıtla #8 : 21.05.2008 02:31:00 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
vBulletin'in eski versiyonun getirdiği birkaç bug bu tür saldırılara sebep vermiş...
yeni upgrade ettiğim bu versiyonun bu sataşmalara izin vermeyeceğini umalım...

site hacklenmiş

« Yanıtla #9 : 21.05.2008 12:16:45 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
haha ven de phpbb kullanan bir zavallı olarak geçen yıl neredeyse günlük olarak sardırı alıyordum. Sonra dedim nedir bu iş nasıl buluyorlar beni,
sonra baktım ki şu veletlerin takıldığı hack sitelerinde google keyword'leri yayınlanıyor, onu google'a girince yeni çıkmış exploit'e ait sitelerin listesi çıkıveriyor, böylece bir sürü kişi üzerinizde deneyler yapıyor.

Özellikle      "Telif Hakları vBulletin v3.7.0 © 2000-2008, ve Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir." gibi metinleri aratıyorlar. O metinleri  değiştirince, bir süre sonra ataklar bitti, uzun süredir forumu update bile etmiyorum.

site hacklenmiş

« Yanıtla #10 : 21.05.2008 13:24:19 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
eh ama copyright gereği olarak o yazıları da silemiyoruz, maalesef...

site hacklenmiş

« Yanıtla #11 : 21.05.2008 14:02:35 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ne yazık ki vBulletin'in kendi official forumunun nasıl XSS'lendiğinin videoları falan dolaşıyordu ortada. yani commercial bir ürün de olsa açıkları var ve hep de olacak. phpbb ve diğerleri için de aynısı geçerli. tek yol kaynak kodlarına başkaları tarafından erişim olmayan ve güvenliğe ciddi zaman harcanmış bir forum sistemi kullanmak/hazırlamak. gönüllü olan var mı? madem öyle hacklenmeye devam :)

site hacklenmiş

« Yanıtla #12 : 21.05.2008 14:13:45 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ya da hızlı hızlı update etmek gerek... vBulletin lisansımız şubat'ta bitmişti, mayıs'a kadar çıkan patch'leri ekleyememiştik haliyle. hack'i ve tekrar edilmesini de görünce dün renew ettim lisans süresini. bundan sonra dert olmaz pek, en fazla 1 günlük kayıp olur arada tek tük.

site hacklenmiş

« Yanıtla #13 : 21.05.2008 19:33:20 »
Hızlı düğmeleri aç

atiflz

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://izleyenkisi.blogspot.com/
Zaman harcayip kendi sistemimizi yazsak. vBulletin kadar kullanisli olmaz belki lamer oyuncagi olmayiz. Zamanla ihtiyacimiza gore evrilir hem. Tabi bunu yapmak uzun vadeli bir proje olur.
Lise mezunlarimizin takildigi bir forum yapmisti arkadas, sifirdan mesaj panosu, bulusma ayarlayici, fotograf albumu gibi ozellikler yavas yavas eklendi. Hem gorunumyle, kullanimiyla %100 bize ozel oldu.

Alıntı yapılan: skate;18059
tek yol kaynak kodlarına başkaları tarafından erişim olmayan ve güvenliğe ciddi zaman harcanmış bir forum sistemi kullanmak/hazırlamak. gönüllü olan var mı? madem öyle hacklenmeye devam :)
Bir ozgur yazilim fanatigi olarak ben sahsen kodu tamamen kapali bir sisteme karsiyim. Guvenlige ciddi zaman ayrilmis bir sisteme karsi degilim tabi.

site hacklenmiş

« Yanıtla #14 : 21.05.2008 22:43:27 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Hackerlar "özgür" yazılımlara bayılırlar. Birçok forumun kolay hacklenebilmesinin nedeni kodlarının açık olması. Zendlenmiş ve commercial bir forum en iyi çözüm.