Gönderen Konu: Ollie'yi gördüm  (Okunma sayısı 8078 defa)

Ollie'yi gördüm

« : 13.04.2008 18:42:09 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
geçtiğimiz çarşamba akşamı atv'de yayınlanan "avrupa yakası" dizisini kaydetmiş ve anca dün izlemeye fırsat bulmuştum. dizinin sonlarına doğru burhan altıntop, "varmısın yokmusun" yarışmasına katılıyor. yarışmacılar acaba gerçekten şuan yarışan tiplermi bilemiyorum ama ( diziyi ve yarışmayı takip eden varmı ? ) birden adı olcay olan yarışmacı konuştu. bi frame "aha, ulan bu ses, adı da olcay, acaba???" dedim. ve boooom! olcay kutuyu açarken sol elinin işaret parmağının olmadığını gördüm. evet bu adamn o "legendary" ollie yani olcaydı. c64'de belkide ilk oyun yazan, bana ve evilman'e "zeus" adlı c64 asm ide'de scroller yapmayı, irq kurmayı öğretmeye çalışan olcay... bir ara asoft'da da çalışmıştı. hatta en son show-tv de grafik servisinde çalışıyor diye duymuş, nightshift 2006'da kendisine ulaşmaya çalışmıştım. kendisi 1989 da ( yanılmıyorsam ) 1581 drive için file ve full-disk copy programları yazmıştı. keza o devirde böyle bişi yoktu. "turgut özal" ın baş kahraman olduğu double-side bir oyun yazmıştı. oyun çalışırken ( diskde hiç bir load durumu yokken ) disketi çıkarınca makine reset oluyordu...

ollie rulez... çok yaşlanmış, bıyıkları kesmiş... saçlar kısa.... ama ben onu halen uzun saçlı bıyıklı ve "hippie" haliyle hatırlıyor ve rezpekt ediyorum.

Ollie'yi gördüm

« Yanıtla #1 : 14.04.2008 01:02:48 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
yalnızca nicki bile benim saygı duymama yetiyor. ;) umarım ilerki partilerden birinde sürpriz yapıp aramıza katılır.

Ollie'yi gördüm

« Yanıtla #2 : 14.04.2008 17:29:09 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
oha, şaşırdım doğrusu :) demoscene'i bıraktıktan sonra "acun" scene'e başlamış galibam.

Ollie'yi gördüm

« Yanıtla #3 : 15.04.2008 15:15:06 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
@vigo: sesten taniman supermis, "aha bu ses!" :)
Bi sekilde ulasip partilere vs. davet edelim.
- endo of glance -