Gönderen Konu: isletim sistemi tavsiyesi  (Okunma sayısı 18220 defa)

isletim sistemi tavsiyesi

« Yanıtla #15 : 26.03.2008 00:17:26 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
umarım tahmin ettiğim yönde bir gelişmedir de seni buralarda daha sık görmeye başlarız gnostic kardeş :)

« Yanıtla #16 : 26.03.2008 02:50:12 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
herkes ayni seyi sordugu ya da dusundugu icin burdan acikliyayim, istanbul'a is aramak/calismak icin gelmiyorum. bir illuzyon gosterisi icin produksiyon ekibi ile toplantim var sadece :)

« Yanıtla #17 : 26.03.2008 08:26:57 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GnoStiC;17571
herkes ayni seyi sordugu ya da dusundugu icin burdan acikliyayim, istanbul'a is aramak/calismak icin gelmiyorum. bir illuzyon gosterisi icin produksiyon ekibi ile toplantim var sadece :)

:rolleyes: illuzyon ile baglanti kuramadim ama olsun onemli olan istanbula gelcek olman , donutlar benden!!!

« Yanıtla #18 : 26.03.2008 09:57:01 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@bakkada: ayıp etmişsin. sen gnostic'i çok seversin bilirim, partilerde sık sık muhabbet ettiniz, donut aldın arkadaşımıza v.s. arkadaş aynı zamanda karizmatik bir magician. henüz ben de izleyemedim kendisini ama hayalgücüm beni yanıltmıyordur diye umuyorum :)

« Yanıtla #19 : 26.03.2008 10:26:21 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
ese dosta pek gosteri yapmiyorum keza "nasil yapiliyo bu" diye soruyorlar ve anlatmayinca da bozuluyorlar.. illuzyonist olmanin sartlarindan biride numarayi aciklamamak, hatta oyleki international brotherhood of magicians'a girerken 3 tane $artlari vardi.. ilk ikisi; "numarayi kimseye aciklama".. :)

turklere gosteri yapmak hakketen zor, illuzyon gosterisine gelip, "hileli bunlar, gercek degil" diyen, gosteriden sonra yanina gelip, "anladim ben senin onu nasil yaptigi (beni kandiramazsin)" diyen sadece ve sadece turkler oluyor.. yabancilar izleyip, tadini cikartiyor, sorulari "how d'ya do that?" 'den oteye pek gecmiyor..

bundan mutevellit, ozel durumlar haric pek gosteri yapmiyorum :}

tabi cok istek olursa, gelecek demo party'de vigo'yu 2ye keseriz, o ayri :P

« Yanıtla #20 : 26.03.2008 10:27:42 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hahaha aha hahaha bana uyar bro ayıpsın...

BRONX "real" SCENE MAGICIANS

« Yanıtla #21 : 26.03.2008 10:58:51 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
@gno : abi valla bilmiodum cunku hic muhabbeti gecmedi,neden konuyu acmadigini da tahmin edebiliorum onu yapsana bunu yapsana geyigi cok oluyodur ...
neyse benim odagim Gnosticin gelcek olmasi ve donutlar :)
Bu yuzden haftasonu hazir kita bekliyor olacagim ....

« Yanıtla #22 : 26.03.2008 11:03:10 »
Hızlı düğmeleri aç

atiflz

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://izleyenkisi.blogspot.com/
Konu iyice sapitmis da, ben de cok merak ettigim bir seyi sorayim. Madem iluzonistler sirlarini kimseyle paylasmiyor, insanlar illuzyonu nasil ogreniyor? Herkes sifirdan kendi kendine gelistirmiyor herhalde.

« Yanıtla #23 : 26.03.2008 11:41:55 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
"illuzyonist olmanin sartlarindan biride numarayi aciklamamak"

genelde coder'lar numaralarını açıklamazdı... en azından halka... kendi aralarında bilinir, danışılır, paslaşılır... yoksa ilüzyonistlik, coder'lığın bir mertebesi mi?

« Yanıtla #24 : 26.03.2008 11:48:03 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
@atiflz:
illuzyonistler, diger illuzyonistlere numaralarini aciklar.
bu ya karsiliksiz bir aciklama olur ya da internet'te bolca bulunan illuzyon malzemeleri satan dukkanlar araciligi ile olur. malzeme veya illuzyon sirrinin aciklamasi ortalama 50$'dan baslar ve milyon $ 'a kadar gider. tabi daha ucuz yollu seyler de mevcuttur.
ama dikkat, 50$'a bir numara aldiginizi varsayalim, bunu arkadaslariniza yapabilmeniz icin (bazi numaralar haric) cogu zaman saatlerce, gunlerce pratik yapmaniz gerekir.

numaralarin bu kadar gizli tutulmasinin bir cok nedeni var.
nedenlerden birini, bir ornek ile anlatayim;

yeni tanistigimiz bir kiz arkadasi evimize davet etmistik, konu bir sekilde odamda gordugu kitap ve malzemelerden dolayi illuzyona geldi, birkac sey gosterip konuyu pekistirdik felan.. taaa ki, odanin icinde yerden yukselip havalanmama kadar.. kiz bir anda beyazlasip, "cinlilere karismissiniz siz" dedi..

bugun ucabilirim, dusuncelerinizi okuyabilirim, ellerimden alev cikartabilirim, metalleri "dusunce gucumle" bukebilirim, hatta akan suyu bile bukebilirim;
illuzyon yaptigimi biliyor olmasina ragmen, boyle bir gosteri sonucu kizin bu kadar etkilendigini dusunun. bir de kendisine yapilanin illuzyon numarasi oldugunu bilmeden tarikat, seyh vs gibi kiliflarla somurulen insanlari dusunun.

"yanlis kisilerin" ellerine gecmemesi gerekir bazi seylerin.. (derren brown'in birkac gosterisini izleyin ne demek istedigimi daha rahat anliyacaksiniz diye dusunuyorum. ORNEK)

konu dagildi iyice...

« Yanıtla #25 : 26.03.2008 12:12:13 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
"Avatar: The Last Airbender" göndermeli... yoksa siz bir su bükücü müsünüz?

bir de bu numaraların bir borsası mı mevcut? ya da maddi kaynaklara sahip her insan bu kurulmuş tezgahlardan numara -ya da efekt- alabiliyor mu? her gelene açık mı bu tezgah? tanıdık olanlara indirimler oluyor mu? rakamı ne belirliyor? ;)

« Yanıtla #26 : 26.03.2008 12:38:07 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
htt..KALDIRILDI...rar

ilgili dosyayi kendim icin cekmistim,  140mb civarinda.. sadece bir sure orada olacak, ogleden sonra silecegim.. :)

Alıntı yapılan: spaztica;17582
"Avatar: The Last Airbender" göndermeli... yoksa siz bir su bükücü müsünüz?

olay basit, parasi olan herseyi yapar abi :)
ama ciddi cevap olarak; net'ten herkes satin alabilir.. ancak nette satilan illuzyon stuff'lari disinda, satista olmayan, her yerden/herkesten alamiyacaginiz seyler de var..
tanidik indirimi her zaman mevcut ve rakami belirliyen birden fazla kriter var ama fikrin ne kadar ozgun oldugu veya kullanilan malzemelerin ne kadar kaliteli olduguna gore degisiyor..

Alıntı yapılan: spaztica;17582
bir de bu numaraların bir borsası mı mevcut? ya da maddi kaynaklara sahip her insan bu kurulmuş tezgahlardan numara -ya da efekt- alabiliyor mu? her gelene açık mı bu tezgah? tanıdık olanlara indirimler oluyor mu? rakamı ne belirliyor? ;)
« Son Düzenleme: 26.03.2008 13:46:42 Gönderen: GnoStiC »

« Yanıtla #27 : 27.03.2008 10:03:09 »
Hızlı düğmeleri aç

atiflz

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://izleyenkisi.blogspot.com/
Alıntı yapılan: GnoStiC;17581
kiz bir anda beyazlasip, "cinlilere karismissiniz siz" dedi..
Iyiymis ya. Isin bu boyutunu hic dusunmemistim.

« Yanıtla #28 : 28.03.2008 15:32:17 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
istanbul olayi konusunda:
yarin (cmt) ogleden sonra 4 gibi istanbuldayim.. cmt gunu ve gecesi su an icin allocated.. uskudar tarafinda olacagim..

pazar gunu de spaz & vigo & hyper & mfk ile bulusacagim sanirim (goztepe?)..
turbo yurtdisina cikacagi icin programi biraz sIkisik ama gelmeye calisacakmis..

pzt gunu ogleyin toplantima gidecegim, pzt gecesi de donuyorum..

bildiklerim su an icin boyle.. kim ne stuff istiyo simdi? gelirken getireyim? :D

« Yanıtla #29 : 28.03.2008 16:09:43 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
donut istiyoruz abi. ;)