Gönderen Konu: Independent - Yeni Türk C64 Grubu  (Okunma sayısı 61661 defa)

Independent - Yeni Türk C64 Grubu

« : 12.12.2003 23:52:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Arkadaşlar, Commodore Turk forumundan öğrendiğim kadarıyla Hades, Slowhand(-ex Cody), Aegis, Deniz ve bir kaç commodorecu Independent isimli bir grup kurdular. Ve bir müzik collection hazırlıyorlar. Onlara başarılar diliyorum. Dilerim daha çok C64 scene grubu görürüz Türkiye'de. Partilerimiz de daha renklenir ve stufflanır. Kendilerine yardımcı olabileceğimiz her hangi bir konu olursa, zevkle yardımcı olmaya çalışırız. Neyse. Aktif ve uzun ömürlü olun, bol bol kaliteli product çıkartın:)

« Yanıtla #1 : 14.12.2003 23:03:37 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hades quit bronx mu ?

hayırlı olsun...

« Yanıtla #2 : 14.12.2003 23:43:23 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
yeni bir c64 grubu ha! bu cok guzel, hayırlı ugurlu olsun diyorum. umarım güzel stufflar cıkar ve turkish scene biraz daha canlarnır.
selamlar.
- endo of glance -

« Yanıtla #3 : 15.12.2003 10:19:31 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bence yeni birkaç grup daha kurulsa ve hepsi aktif olsa dünyada 64 scene'i ölse bile (ki son zamanlar iyi gidiyor sayılır) Türkiye'de yaşatırız olayı. Naapalım çok grup olsun diye mevcutları mı parçalasak? Direk bölücülük yaptım yaw :D

Neyse yeni grup hayırlı ve bol stufflı olsun, hepimizi utandırsın ve push etsin diyorum.

Re:Vigo

« Yanıtla #4 : 15.12.2003 23:20:04 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Vigo, bilmiyorum Hades quit Bronx'mu. Değildir herhalde.

« Yanıtla #5 : 15.12.2003 23:34:00 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
şimdi,
eğer quit diilse, neden başka bir oluşum içine giriliyor ben bunu anlamıyorum... yani bronx adı altında bişi yapmak istemiyormu? zaten yanılmıyorsam, yabancı interview etc... bronxdan bahsedilmiyor... bu iş beni rahatsız etti... eğer başka bir grup altında faaliyet gösterecekse bunu konuşmamız lazım...

« Yanıtla #6 : 16.12.2003 09:49:57 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Aşağıda okuyacağınız metin kişisel görüşlerimi içermektedir ve 1.5 yaşından küçüklerin okuması sakıncalıdır. Lütfen sadece okuyun, büyük tartışmalar yaratmayın. Çünkü yapıcı amaçlı yazılmış bir metin bu.

Gelmişiz 2004'e. Taş çatlasın üç elin parmakları kadar c64&amigacı kalmış ki onlar da sözde aktif. Grup mu kaldı? Kalan adam akıllı birşey mi yapıyor? ıster Bronx olsun ister X bir grup. Stuff çıksın stuff...

Bu arada ben aynı anda üç grupta da yer aldım ancak bir gruba girmeden önce herkesin o gruba girmek istediğimden haberi oluyordu ve hep davet üzerine gruplara girdim. Yani en az bir grupta yer alırken başka bir grup *kurma* ihitiyacı duymadım. Enerjimi genellikle bulunduğum oluşuma harcarım. Yine de herkes böyle yapmak zorunda demiyorum.

Bence nerede çokluk orada ... Ancak Türkiye'de c64&amiga grubu olarak 2 (yazıyla iki) grup kalmışsa yeni kurulanla birlikte, ben buna çokluk demem... Hatta üç beş tane daha kurulsun derim. Bir de bu gruplar sürpriz insanlardan oluşmalı. Hades, Endo, Skate, Occult gibi oluşumla kurulacaksa elbetteki hiç kurulmasın. Epilastus, Nerfonsa, Yorkne, Fatal'dan oluşacaksa oluşsun. Bunlar kim derseniz henüz tanımıyorum. Hatta nickleri salladım. Umarım bir gün tanışırız...

Eğer yeni kurulan grup Bronx'dan memnuniyetsizlik üzerine kurulduysa o zaman bu işte bir sakatlık var demektir. En azından hiçbirşey konuşulmadığı için. Ama başka bir amaçla kurulduysa, ki ben böyle olduğuna inanıyorum, 7D4'de kapışırız on the flyda... Party'e renk gelir.

Bronx - Üyeler

« Yanıtla #7 : 16.12.2003 16:19:34 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, bildiğim kadarıyla Hades bu foruma üye değil.
Dolayısıyla burada yazılanları okuyup cevap verme şansı yok.
Ona mail yoluyla ulaşarak sorularımızı sorarız. Aynı şeyi
Aegis'a da sorarız. Onlar üzerine daha fazla yorum yapmanın anlamı yok.
Çok grupluluk benim de onayladığım bir şey değil, ancak bu daha önce olmamış bir şey değil. Bence burada sorun bizim Bronx grubunun dağınık bir grup olup, herhangi bir prensibi olamadığıdır.
(Veya varsa bile yıllar içinde belirsizleştiği) Ben de Bronx üyesiydim diyen herkes Bronx üyesi oluyor. Bu konuda gerçek bir üye listesi ve üyelerle yeterli oranda bağlantı eksik bence.
Benim şahsi görüşüm ise, az üye olsun, Bronx için bir şeyler yapan harbi üyeler olsun, veya yapılanlar ile ilgili herhangi bir reaksiyon veren. Yapılan prodüksiyonlar ile ilgili en ufak bir reaksiyon bile yapmayan, bir ellerinize sağlık, güzel olmuş bile diyemeyecek kadar ilgisiz insanları, vaktiyle ne yapmış olurlarsa olsunlar, Bronx üyesi olarak göstermenin hiç bir anlamı yok bence( ne onlar için, ne de bizim için)
Yoksa insanlar bu kadar üyeden , bu kadar stuff mı çıkıyor diye merak ederler.
Ben kendi adıma sitemizde tam bir üye listesi istiyorum, 1 senedir hiç bir şey yapmayan, ve hiç ilgilenmeyen kişilerin inactive veya ex member diye tanımlandığı. Skate'in de yazdığı gibi Turbo ve Vigo'nun bu işe el atma zamanı geldi. Ben 1998-2003 arası c64 kısmına üye olan kişilerin listesini verebilirim ancak 1998'den öncesini ben de bilmiyorum ve eski üyeler konusunda bir şey söyelemem.
Bunlar yapılırsa gerçekten bir şeyler yapan, daha seçkin bir grup oluşur. Aksi halde herkes "ben de bronxdaydım" olaylarına devam edecek ve hiç bir şey değişmeyecektir.
                                                                   Hydrogen/BRONX

« Yanıtla #8 : 16.12.2003 23:18:54 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
arkadaşlar, sanırım bir anlatım ve anlama sorunumuz var...

bronx nedir?... benim için çok önemli bir olgudur... 1989 yılından beri bu grup için deli gibi çalışmakta ve uğraşmaktayım... türkiye içinden ziyade, uluslararası platformlar benim için başarı göstergesidir. anlatmak istediğim çok şey var...

sırası ile başlıyorum, umarım toparlarım...

1 - Member List durumu

Başlangıçtan bugüne dek, her kim bronx için birşey yaptı ise, o kişiler member list de geçerler... ve onlar için "LiFE TiME/aLL TiME" şeklinde bir titr verilir... Aktif members konusunda tuRBO/bRONX ile biraraya gelebilirsek hemen halledicez... kEZa sizlerinde fikirleri ve istekleri doğrultusunda... Eğer gHOST/bRONX, moVE/bRONX yada miKo/BRONX (muhtemelen r.i.p oldu bitkisel hayatta idi, berlinde) olmasa idi, bu efsanevi grup bugün olmazdı... Emeği geçen her member, bugün belki bilgisayarın b si ile bile ilgili olmasalar, o kişileri member liste *rEZPEKTz* şeklinde görmemiz lazım...

2 - HADES durumu

Kendisi sevdiğim saygı duyduğum bir büyüğümdür... bRONX üyesi olması gurur verici bi olaydır benim için... Başka bir grup kurması yada katılması (tÜRK gRUBU olarak kastediyorum) benim için acı verir... haa, eğer hades bana OXYRON'a girdim gibi bişey deseydi, hadES/bRONX/oXYRON olsaydı olabilirdi... ek olarak yabancı bir gruba girmek fayda getirir... bilgi edinme açısından... mesela bende tRSI dayım... bana ne sağlıyor, development konusunda kaynak ediniyorum, bir çok underground yerin kapısı açıldı... fakat her zaman, ama her zaman vigo/bRONX/tRSi şeklindeyim...

3 - Genel dURUM

pC deki LAME scene girdiimden beri (ki tek ve asıl amacım XXX lere rahat ulaşmak) sadece ve sadece bRONX'un fame yapmasına uğraşıyorum... bRONX adına 3 tane cRACK release ettik... (winzip8.1 buna dahildir!) 0DAYZ boardlarda release oldu... 15 yıl aradan sonra insanlar bRONX'un halen bişiler yaptığını gördü... (nasıl dün akşam, 0dayz de F4CG'nin 4-5 tane crackini görüm hızla nfo sunu çekip okuduum gibi)

spellbound/bRONX 'un (alman) kullanıma açtığı 34mbit ftp server'ımız var... ağırlıkta SVCD-VCD ve TV-Rips durumu var...

keza efnet de botumuz var #bronx-whq adında.. kanal şifrelidir... isteyen bana ulaşsın....

keza, ünlü LiGHT fORCE grubunun WHQ BBS'i artık bRONX WHQ durumunda... evet AmiGA'da çalışan bir BBS artık bRONX WHQ yu da kapsıyor...

çoK yakın bir zamanda c64ALLSTARS ' a giriyorum... eğer bi sorun çıkmazsa, bu oluşumda olan ilk TÜRK,MÜSLÜMAN ve BRONX member'ı olacağım... ki burada adından da anlaşıldığı gibi alpha-flight'ından, fairlight'ına, genesis project den 1001 crew'a kadar herkes var...

bunlar sadece başlangıç...

tURBO/bRONX ascii'lere başladı bile... bOARD için...

tek sorunum tek başıma vakit bulmak... yanlızım bu savaşta... destek bekliyorum...

özellikle uluslararası platformda yanlız kalmak istemiyorum...

şuan 9-10 bbs (telnet üzerinde) co-sysop durumundayım ve her board'un sahibi bana "inanmıyorum, o meşhur bronx halen hayattamı ? turbo ne yapıyor? gart nerelerde?" diye soruyorlar...

bunu duymak beni dünyanın en mutlu insanı yapıyor...

bronx türkiye'nin gerçek #1 grubudur ve bu grupta olmak ayrıcalıktır... inançtır, güçtür, saygıdır...

herkesi bu güce destek olmaya çağırıyorum...

sizlere "ya şunu bunu yapmıyonuz, vs vs vs.." gibi şeyler söylemiicem... kim bronx için ne yapıyorsa bu iyi birşeydir... küçüğü büyüğü yok...

bakın totalkaos.de  bu board old-skool board dur ve şuan alemin en önemli boardudur... sahibi ise sargor => kendisi türktür ve beni ve bronx u görünce çok mutlu olmuş ve rezpekt olmuştur...

keze birçok ünlü grubun boardlarının liderleri de türktür...

zANER/ALPHA FLIGHT/LIGHT FORCE , sargor/TOTALKAOS bunlardan aklıma gelen ilk 2 kişi...

ve bu türklerin bir tek gururu var o da biziz.. bRONX... bunu inanın... çünki bu ülkeden çıkan, %100 türk olan (yani çekirdek kadro) tek biziz...

amiga, c64 , pc de :
demo,intro,crack,rip,trade,swap,code,music,gfx yapan tek grubuz... bunu hiç bir zaman unutmayalım...

ben turbo/bRONX'dan şunu öğrendim, eğer faydalı bir kişi var ise onu gruba al... belki bu yanlış ama hiç zarar görmedik bundan... keza, hades i de gruba kim aldı bilmiyorum ama iyikide almış... değerli bir insan... ya bronx member'ı kalsın yada...
keza bu ascreus içinde geçerli.. o da bronx üyesi ama sanırım kendini tam verememiş...

1998 den sonraki memberlar ile ilgili bir meetin yapmak gerek...

eğer o arkadaşlar bronx member'ı olmak istemiyorlarsa buna kızmam, fakat artık kendileri başka bir grup üyesi moduna geçerler gözümde... bundan sonra yaklaşımım farklı olur...

amma yazdım ya... inşallah database e sığar

Re: Vigo

« Yanıtla #9 : 16.12.2003 23:53:43 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Amma yazmışın Vigo kardeş. :)

Bronx çok önemli bir konu ancak bu board turkish scener boardu ve bizden başka 64 grubu olmaması da bence ironik birşey(di).

Ben 96 yılında internette birkaç kendini bilmez scener tarafından Türkiye'den internete nasıl girdiğime dair bir soru aldıktan sonra (Türkiye'de elektrik yok sanıyorlardı) scene'e bakış açımı değiştirdim. Ben o gün bu gündür yaptığım şeyi grup, ülke ya da şahsi kaygılarla değil, zevk aldığım için yapıyorum. Senin grubuna bağlılığını anlıyorum ve geçmişte yapmış olduğun, hala yapmakta olduğun şeyleri takdir ediyorum. Ancak benim asıl derdim ortaya çıkan ürünler. Bronx nette reklam yaparak, çeşitli BBS'ler açarak v.s. dünyanın bir numaralı grubu kabul edilse bunla gurur duyar mısın Vigo? Ya bir kick-ass demoyla chartlarda birinci olsak? Benim derdim ikincisi. Ancak tabii ki hayal. Birşeyin gerçekleşmesi için önce inanmak lazım. Bunu bile başaramıyorum ben ne yazık ki... Biri beni inandırsın yapabiliyorsa. Ben en son 7D3.5 fikrini ortaya attığım toplantıda tüm ümitlerimi yitirdim. Endo olayı şöyle özetledi:

- Bu güne kadar yap(a)madıklarım, bundan sonra yap(a)mayacaklarımın teminatıdır.

Ben de içimden şöyle dedim:

- Niye uğraşıyorum ki ben? %100 haklı. Aklıma estikçe zevkine gelişi güzel demo efektleri codelamaya devam ederim, hiçbir zaman onları birleştirip bir demo çıkarmam olur biter...

Bu tür bir sorun varken ortada eğer birileri yeni oluşumlarla birşeyler üretip bu mantığı aşacaklarsa ben alkışlamaya hazırım.

« Yanıtla #10 : 17.12.2003 10:17:55 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
tabiki kick-ass demo yapmak her zaman tercihimdir... ama her ikisinide tercih ederim... demek istediğim, demo yapmaya vakit bulamasamda, ofis de ve evde online durumdayım... sürekli ilgili kanallarda duruyorum... insanlar en azında bronx'un halen hayatta olduğunu görüyor... arada bir iki rip, upload yapıyorum sadece "connection alive" durumundayıp... birşey yapamıyoruz, zaman yok, şu bu, o gelmedi bunun işi çıktı vs, disk mag ne zaman çıkıyor, sitede eksik var gibi sızlanmalar yerine yol almayı tercih ediyor ve en azından herkesten bu konuda destek bekliyorum...

mesela almanlar... sanki old-skool scene sahiplenmiş gibi... biz halen bir umutla TR-SCENE i aktif tutmaya birşeyler yapmaya çalışıyoruz... baktım, bu fromda 19 kişi galba üye olmuş... yani TR SCENE tam bir asalak... herkes (biz hariç) armut piş ağzıma düş modunda...

bu yüzden de, en azında herkes elinden gelen ne varsa ortaya koysun, en azından tr scene'ninin hali belli, hiç olmazsa varlığımızı international olarak devam ettirelim ben bunun derdindeyim...

ya bir tane bronx member'ı (skate hariç) irc ye gelmedi... kimse bana bbs için mesaj atmadı... anlatabiliyormuyum? boondocks a gördüm 2-3 kişi üye olmuş... ama o kadar...

herkes kadar bende meşgulüm, artı bide evliyim... evde computer başına geçemiyorum fazla... yani son olarak diyeceğim şu...

herkes silkinip toparlansın, illa süper demo vs çıkarıcaz diye kasılmayalım en azından aktif hale geçelim, chat yapmasakta irc kanalına gelelim, en azından günde 1-2 kez hem lokal hemde international boardlarda bir gözükelim... varlıımızdan herkesi haberdar edelim...

ya, bronx news gruba bile mail gelmiyor... bakıyorum herkes maillerini check ediyor ama kimse mail atmıyor ... olsun, birgün bireleri mail atar bişi yapar...

:}

« Yanıtla #11 : 18.12.2003 02:34:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bu son dediklerine kesinlikle katılıyorum Vigo ancak bu sefer de bu thread ana konuyu kaybetti :)

Bu muhabbetlere Bronx'un altından devam edelim.

« Yanıtla #12 : 30.12.2003 11:58:02 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Herkese selam...

Vigo kardeş maalesef HADES QUIT BRONX !.
Çünkü Hydrogen'inde dediği gibi benim bir zamanlar (94-97/98) yıllarında Bronx'ta bulunmuş olmam 2003 te de Bronx'un member listesinde gözükmem anlamına gelmez. 7D3'te hades of bronx olarak gözüküyor olabilirim ama bu benim için inaktif olduktan sonra bir şey ifade etmez. Oldukça kalabalık olan bir grupta inaktif olmaktansa nerdeyse 11 senedir tanıdığım Aegis ve Slowhand ile birlikte bir grup kurmayı tercih ettik. Sonuçta az olsun, öz olsun. Elimizden geldiği kadar tr scene'nin ayakta kalmasına yardımcı olacağız. Türkiye'de bir tane grup gözükeceğine 2 ve hatta daha fazla gözüksün. Amacımız kimseyle kavga etmeden tatlı bir rekabet şeklinde bir şeyler üretmek.
7Dx partilerinde compolarda kapışabilmek dileğiyle herkese iyi çalışmalar dilerim

hades/independent

Not : Vigo hades@bronxwhq.org adresini geri alabilirsin.

« Yanıtla #13 : 30.12.2003 13:17:27 »
Hızlı düğmeleri aç

Re:Hades

• Ziyaretçi
Olaya açıklık getirdiğin için teşekkür ederiz Hades. Yeni grubunuzda size tekrar başarılar diliyorum. 7D4'de bir c64 grubu daha olması beni de sevindirir.
Yalnızca, basit bir öneride bulunmak istiyorum isminizle ilgili.
Independent, grubu olmayan kişileri belirtmek için genel olarak kullanılan bir deyimdir. Bunu siz de biliyorsunuzdur zaten. İsmi güzel bulmuş olabilirsiniz ancak bence bir farklılık yaratmanız, kişilerin aklında bulunan belirsizliği ortadan kaldıracaktır. Mesela Hades/Independent yazdığınızda C64 scene ile ilgili stuffları takip eden birisi, Hades'in grupsuz olduğunu düşünecektir, ve bence bu istenilen bir durum değildir. Yani bir farklılık yaratmanız, bu durumu çözecektir. Tabii bu yalnızca bir öneri.
Forum'a hoşgeldin bu arada. Herkesin bilmesi gerektiği gibi bu forum da bağımsız  bir forum. Yani herhengi bir grubun tekeli altında değil. Bunu da not etmeyi gerekli gördüm.

« Yanıtla #14 : 12.01.2004 17:59:48 »
Hızlı düğmeleri aç

Deniz Can Celik

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.students.itu.edu.tr/~celikdeni
Herkese selamlar.

Arkadaşlar Hydrogen haberi yazarken yanlışlıkla benim de Independent grubunda olduğumu yazmış. Yanlış anlaşılmasın, ben Independent ya da başka herhangi bir grupta değilim. Sadece Hades'le beraber C64TR'yi çıkarıyoruz, hepsi bu. Görüşmek üzere..