Gönderen Konu: C64 Ve Amiga Edinme  (Okunma sayısı 11324 defa)

C64 Ve Amiga Edinme

« : 09.01.2005 04:36:56 »
Hızlı düğmeleri aç

bzdgn

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Merhabalar ;

Eski c-64 ve amiga bilgisayarlarını nereden elde edebilirim , ek parçalar da lazm , bu konuda bana yardımcı olabilecek biri var mıdır ?

En azından şunlara ihtiyacım var acilen ;

1- C-64 disk sürücü + kaset calar
2- her türlü c-64 kartuşları (destek 64 )

saygılarımla
ulgen717

C64 Ve Amiga Edinme

« Yanıtla #1 : 09.01.2005 15:15:23 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
selamlar

c64 ve amiga ekipmani edinmenin (istanbulda oturmayan biri icin) en iyi yolu turkiyedeki forumlari takip etmek.

tr-demoscene.info
forum.hi3s.org (su an gecici olarak kapali)
amigaturk.com

forumlarindaki satilik ilanlari bu isin en ucuz yolu.

kartus olayina gelince eski kartus kolay kolay bulunamiyor. fakat yakin zamanda individual computers ve go64 sitelerinde retro replay adli guzide yeni bi kartus satisa cikacak. ayrica protovision sitesinden de online olarak yeni c64 kartuslari alabilirsin. butun bu sitelere linkler ve pekcok 64 ile ilgili haber ve gelismeleri takip etmek icin c64.sk sitesine gidebilirsin.

butun bularin yaninda c64 ile ilgilenmek kod yazmak falan icin ilk etapta pc kullanarak baslayabilirsin. bunun icin c64 turkiye #7'deki bu konuyla ilgili yazima bir goz atabilirsin

sevgiler

C64 Ve Amiga Edinme

« Yanıtla #2 : 09.01.2005 18:35:39 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
baba ayrica amiga vb parca ariyorsan ihtiyacini yaz ben sana temin ederim...

C64 Ve Amiga Edinme

« Yanıtla #3 : 10.01.2005 00:24:49 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Valla Nightlord'un dediği Retro Replay'i (Kendi rom'unu) ben iki senedir kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım, sipariş'de sorunsuz gelmişti. Bildiğim kadarıyla Skate de bir sorun yaşamadı. Şimdi yeniden üretiliyorsa, satın alınabilir.
Sadece Retroreplay için nasıl rom yazılacağıyla ilgili bir dökümanın olmaması, cihazın içerisindeki flash rom'u bir süre sonra anlamsız hale getiriyor.
Aslında bir diğer ekipman olarak da ide64 edinmek faydalı. Bütün ide hardwarelerini kullanmaya yarayan bu cihazın yeni sürümü, c64'le compact flash card kullanılmasına da yarıyor. Ben ilk fırsatta edinmeye çalışacağım. 140usd gibi bir fiyatı var. Ve vice ile gelen emulatoru de, ideromunun çok güzel olduğunu düşünmeme sebebiyet vermişti. Harddiskten defender of the crown oynamak çok zevkliydi. Keza Norton cOmmander benzeri disk utilitysi gayet iyi. En azından vice'la deneyin derim:)