Gönderen Konu: kullanıcı sildim  (Okunma sayısı 32031 defa)

kullanıcı sildim

« Yanıtla #15 : 29.05.2007 07:26:21 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Skate, sadece iki seyi merak ediyorum:

- "Elementary blackboard" thread'i genele yazilmis birsey miydi, yoksa bir olaya ya da kisiye dair yazilmis birsey mi?

- Bu thread neden sessizce kayboldu?

kullanıcı sildim

« Yanıtla #16 : 29.05.2007 09:33:01 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
arkadaşlar, benim scene anlyaşıma uyman şeyleri ben sevmiyorum. benim scene anlayışım doğrumudur? belki pek çoğunuzua göre yanlıştır. ama burası tr-demoscene forumu ise, yani scene forumu ise herkes kendine bi çeki düzen vericek.

neticede ben belkide bugün yarın kendimi bile silebilirim süper sıkıldım artık. şunu gördüm, ben scener olmayan insanlarla bişi paylaşmak, konuşmak istemiyorum.

hatta şuan işi gücü bırakıp, alakasız davrana herkesi ve her postu silmeyi düşünüyorum...

kaç yıldır bu forum vasıtası ile hep yumuşak davrandım, "ama scener kazanalım, aman millete destek olalım" şu bu....

bundan sonra böyle bişi yok.

20.yılıma girdim scene'de... bana laf söylecek adamın aklını alırım. herkes haddini bilecek... ha baktınız ben iyice çığırdan çıktım, harbiden benide silebilirsiniz...

hatta ciddi ciddi "core" scener olan insanların takılacağı bi forum bile hazırlamayı düşünüyorum. invite only olabilir. bilemiyorum. şuan süper sıkılmış durumdayım neyse... kafanızı şişirdim.. sorry

kullanıcı sildim

« Yanıtla #17 : 29.05.2007 10:11:17 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@wisdom: bu özel bir konu, çok merak ettiğin için sana özelden cevabı yazıyorum.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #18 : 29.05.2007 16:27:41 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
vigo, biliyorum, non-scener'lara sabrın düşük, ama forumdan bir adetten fazla üye siliminde diğer admin'ler olan skate ve benimle konuşmadan hareket etmemeni isterim.

benim de sıkıldığım zamanlar oldu, forumu kapatma isteğim geldiği zamanlar oldu. ama bu forumu takip edenlere saygısızlık olmaması için gerekmedikçe thread silmemeye, üye silmemeye çok önem verdim; bazı extreme durumlar hariç. ama zaten extreme durumlar extreme düzenlemeleri getirir, kısacası istisnalar kaideyi bozmaz.

public bir forum yönetmek, insanlara karşı sorumluluk üstlenmektir. hem üyelerin özel bilgilerini istenmeden paylaşmamak, hem de görüşlerine, fikirlerine saygı göstermeyi gerektiriyor. yoksa insanların terk ettiği bir forum yönetiyor olmak istemem. ha, private forum açmak istersin, elite-only takılmak istersin, bak ona karşı değilim. hatta bu forum içerisinde dahi elite-only bölüm de açılabilir; davetiye ve/veya parola ile girilebilen. sen de forum homepage'ini o forum olarak set edersin, böylece elite olmayan, yeni başlayan insanlardan ve sorularından, sorunlarından kurtulmuş olursun. bu bir ayrımcılıktır, insan seçmedir. ha, bunu tercih ediyorsan bunu bu forumun geneline yansıtmamanı rica ederim senden. çünkü forum sayesinde scene ortamına dahil olan pek çok insan oldu, forumun public erişimi sayesinde scene'e olumlu etkiler oldu. superadmin olarak da bu gelişmeleri, bu olumlu noktaları göz ardı etmem. forumun public olmadığı zamanlar üye sayısı 50'leri geçemiyordu, aktif üye ise 20 civarı idi. ama bu, forumda birşey konuşulmamasına, yeni meraklı insanların iletişime geçmemesine sebep oldu. şimdilerde üye sayımız 400'leri buldu. tabii ki büyük kısmı pasif üye, ama siteyi üye olmadan da izleyebilecekken bu insanlar niye üye oluyor? bu bence, sessiz bir 'ben de varım, ama sessiz takılacağım' deme şeklidir. 400 kişiden 50-60'ı aktif; demek ki birkaç sene öncesine göre bir gelişme var. bu yüzden de scene ortamının umuma açık bir kapısı olarak varlığını sürdürecektir bu forum.

dediğim gibi, senin istediğin kişileri seçerek davet edeceğin bir bölüm açabiliriz istersen. ya da kendin de açarsın elbette, kimse seni sınırlamaz zaten.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #19 : 29.05.2007 16:53:33 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Hayatın üzerimize bindirdiği yükten dolayı artık hepimiz daha az sabırlıyız. Vigo'nun sabrı bizimkinden de düşük. Fakat bu sefer, forumun içeriği açısından iyi oldu.

Bence vigo yeni bir site kurmak yerine bu site altında kapalı bir forum kurmalı. Adını da "Vigo'nun yeri" falan ilan etmeli ki diğer forum adminleri müdahale edemesin. Yoksa forum genelinde adminler ortak karar almalıdır üye silmek konusunda.

Kendi web sitemde 21 forumun 4'ü açık, 17'si kapalı. 430 üyenin 70'i gruplara üye, yani gizli forumlara girebiliyor. Public forumlarda asıp kesiyoruz, kapalı forumlarda aramızda anlaşıyoruz. şimdiye kadar bir problem yaşamadık. Kapalı kısmı "Elite" falan diye adlandırıp 17 yaşımızdayken kullandığımız sınıflandırmalara girmeden, güzel bir public/private sistemi oluşturulabilir...

@ragnor, yazıyı yetiştiremedim, ayrı bir mahçubum sana...

Ben ceketimi alayım...

kullanıcı sildim

« Yanıtla #20 : 29.05.2007 16:58:11 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
bence nasıl bir karar alınacaksa alınsın, biraz zaman geçsin şu son olayların üstünden. anlık gazla alınan kararlar fayda etmiyor. ben de düşüyorum aynı hataya sık sık. forum bir eski düzenine dönsün, muhabbetler yine scene ağırlıklı olmaya başlasın, ondan sonra kim ne yapacaksa yapsın.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #21 : 30.05.2007 00:19:17 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
gene karışmış ortalık

konu kilitleme dahi pek hoş değil
yazı silinmesi konu silinmesi ise kesinlikle gündemde olmamalı

kullanıcı sildim

« Yanıtla #22 : 30.05.2007 00:37:23 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
abi sen kimsin şunu bir açıklar mısın? gayet içten ve merak içersinde soruyorum. biliyorsun senin kim olduğun tartışması meetinglere kadar taşındı. ara ara nereye kayboluyorsun? dönüşün niye bu kadar muhteşem oluyor? sende acayip bir superman havası var. sanki az önce north pole'den geldin clark olarak aramıza katıldın. kendini bir tanıtsana. hangi gezegendensin, bu şiirsellik nerden geliyor?

kullanıcı sildim

« Yanıtla #23 : 30.05.2007 01:14:32 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
baş admin olarak istediğim konuyu meselenin uzamaması için kilitleme hakkına sahibim ve kimseye de bunun hesabını verme zorunluluğum yok... kaldı ki diğer admin arkadaşlarım skate ve vigo'nun da bir hesap zorunluluğu bulunmuyor. ama böyle dediysek de dikta rejimi uyguluyor değiliz burada.
insancıl bir ortam sürdürmek ve düzenin sağlanması için yumuşak müdahalelerde bulunmak genel tercihimdir. bazen yumuşak dokunmalar ve değdirmeler yeterli olmaz, insanlar sınırlarını bilmeyebilir, karşısındaki insanı insan olarak değil, sadece flamewar başlatmak için damara basabilir. daha saygılı, kendini bilen, karşısındakini sayan insanları korumak için arada bu gibi kişilere değnek çıkartmak ya da kapıyı göstermek gereklidir.

konuyla doğrudan ilgisi olmayıp da son dakka eleştirisi gömüp rahatlamak isteyenler buyursun. ama untulmamalıdır ki, burası benim kiraladığım bir alan ve bu alanda düdüğümü çalmakta serbestim admin olarak diğer üyelere huzursuzluk verenler olursa admin'lerin yetkisi dahilinde uyarmak ve gerekirse silmek kurallar dahilindedir ve bu kurallar sitede herkesin erişebileceği, okuyabileceği bir yerdedir.
« Son Düzenleme: 30.05.2007 13:12:21 Gönderen: spaztica »

kullanıcı sildim

« Yanıtla #24 : 30.05.2007 12:00:36 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Spaz, attigin son mesaj, su anda en son ihtiyacimiz olan mesaj tipi bence.

"burası benim kiraladığım bir alan ve bu alanda düdüğümü çalmakta serbestim. yetki verdiğim arkadaşlarım da..."

Burasi sadece senin kiraladigin bir alan olarak tanimlanamaz. 2003 yilinda 7d3 partisinin oncesinde ve ertesinde, bir forum ihtiyaci dogmustu ve zaten acilmasi planlaniyordu. Bu forumu acma isini sen ustlendin ve cok hayirli bir is yaptin. Ve biz scenerlar da 2003 yilinin Kasim ayindan beri bu forumu benimsedik dogal olarak. Hatta bu forumun ilk senesinde atilan mesajlari kimlerin attigina bakarsan bu destegi acikca gorursun.

Ben sahsen destegimi, bu forumun sadece bir veya bir kac kisiye mal edilmesi adina vermedim. Bu  scenerlarin forumu seklinde dusundum. Senin ve diger moderator arkadaslarin da boyle dusundugunu ve bu alanda fedakarliklar yaptigini biliyorum.

Ancak yukaridaki cumle, buraya yeni giren arkadaslar ve hatta bizleri tanimak zorunda olmayan eski scenerlar tarafindan dahi tamamen yanlis anlasilacak bir cumle. Dikkat ederseni "yanlis anlasilabilecek" bile demiyorum. Bu sebepten boyle demecler vermeden biraz daha dikkatli olmamiz gerektigini dusunuyorum.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #25 : 30.05.2007 12:03:31 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Cem,

Hersey iyi guzeldi de, su son cumlen ("ama unutulmamalıdır ki, burası benim kiraladığım bir alan ve bu alanda düdüğümü çalmakta serbestim") cidden bir forum admin'inin, hele hele bir scene forum admin'inin agzindan cikmamis olmasi dilenebilecek sozler.

Burasi senin kisisel siten olsaydi, bunu soylemekte sonuna kadar hakkin olabilirdi. Ama burasi bir forum. Bir forum da ancak uyeleriyle var olabilir. O yuzden bunu soylemis olman epey talihsiz bir durum.

Yine de buna saygi duyuyor ve seni kiraladigin alan ve dudugunle basbasa birakiyorum.

Bu buraya son girisim. O yuzden herhangi birsey yazsaniz da goremeyecegim. Bana ulasmak isteyenler nasil ulasabileceklerini biliyorlar. Hosca kalin.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #26 : 30.05.2007 12:44:13 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
wisdom, bu lafın nereye ya da kime yönlendiğini fark edebilecek kadar olgun olduğunu düşünürdüm.

eğer dediğin şekilde olsaydı, meteliğe kurşun attığım vakit dahi bu forumu özellikle ayakta tutmaya gayret etmezdim. şu ana kadar ne kötü admin'liğimi gördün de bu lafı ediyorsun? bir lafın niye söylendiğini, neler üzerine söylendiğini ve geçmişte neler yaşandığını nasıl bu kadar göz ardı edebiliyorsun? hele ki sen...

bu kadar kolay değil herşey, ben şapkamı alırım giderim edasıyla bu tavrını anlayamadım. konu seninle ilgili bile değil, kaldı ki o lafta söylemeyi unuttuğum bir meseleye de güzel değinmişsin. bu foruma bağışta da bulunanlar var, yazı yazarak içerik katkısı sağlayanalr da var. bu kişiler de tabii ki söz sahibi. ama herşeyden önce, eğer birisi forumda kanun dışı hareketlerde bulunursa tüm forum sorumlu tutulmuyor bundan, forumun sahibi sorumlu tutuluyıor hukuken. haliyle admin görevleri arasında düdükle tatsızlık çıkaranları ikaz etmek de vardır. ama önce ikaz edilmeli hatta bence. sonra tekrarlanırsa hak kıısıtlanması yoluna gidilir, hala olmadıysa silinme gerçekleştirilir.

kafana esince çekip gidebiliyorsan senin bileceğin bir mesele; sana bunu yap ya da yapma diyemem. ama senden de beklemediğim bir tavır oldu bu, üzüldüm. ama gitmemeni tercih ederim...

not: hydrogen'in cümlesini okuyunca belli bir ölçüde hak verdim; güzel ifade etmiş. tabii ki o cümle, bencil bir tavırla söylenmiş bir cümle değil; beni tanıyan zaten meselelerde objektif durmaya çalışmamı ve o tavırda olmadığımı bilir. ama kalkıp bir insanı ve bir forumu bir cümleye bakarak kesip atabiliyorsanız, sağlıklı olmaz.

forumda mesele yaratanlar, update edilen forum kurallarını okuyup anladı mı? nihayetinde forum kuralları, mekanın uyulması gereken kuralları. bunları tasvip edip etmemek kişiye kalmıştır. ama kurallar buysa buna uymak hepimiz için sağlıklı bir ortam sağlar. kuralları uygulamak da gerektiği durumlarda admin'lere düşer; o cümle de kurallara uymayanları hedef alınarak yazıldı. haliyle tatsızlık yaratmayanlar, sakin sakin forumu keyiflice kullananların gereksiz alınganlık yapması garibime gitti.

NIHHAAAAA!!!! millet, delirdiniz mi yahu! sabah sabah (size göre öğlen) yüzümü yıkamadan dahi bu mesajı yazdırıyorsunuz bana, neyiniz var, ne bu elektrik, hemen çekip gitmeler... bir tatile herkesin ihtiyacı var anlaşılan...
« Son Düzenleme: 30.05.2007 17:27:50 Gönderen: spaztica »

kullanıcı sildim

« Yanıtla #27 : 30.05.2007 16:22:27 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bu aralar WWM UUBB felan cok biraraya geldik cok muhabbet tez ayrilik getirdi :p

kullanıcı sildim

« Yanıtla #28 : 30.05.2007 16:58:01 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Spaztica'nın mesajlarıyla ilgili olumlu ya da olumsuz bir yorumum ya da eleştirim yok. Sadece Vigo ve ben de işin içine girmişiz. Sakın Spaztica'nın yazdığı lafların bizim perspektifimizi oluşturduğu düşünülmesin. Bu forumdaki tüm üyelerin zaman zaman ortak noktalarda buluşsa da temelde olaylara farklı bir bakış açısı vardır. Ben kendi bakış açımı sık sık beyan ediyorum biliyorsunuz. Sakın kafalarda gereksiz soru işaretleri oluşmasın. Herkes kendi yazdığı mesajlarla değerlendirilmelidir.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #29 : 30.05.2007 20:45:51 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
belki oluşan ters elektriğin sebebiyle de dün akşam 'düdüğüm ve alanım' laflarıyla abartmış olabilirim; bu yüzden ilgili mesajı tümden silmek yerine ifade yanlışlığı yaptığım yeri işaretleyerek düzelttim.

şu ana kadar hep yumuşak başlı takıldım. ama yumuşak başlı takılanın tepesine binme durumu sanırım gerçek. konu, vigo'nun sildiği kullanıcıdan saçma bir şekilde bir ifade yanlışlığımdan wisdom'un terk-i diyar etmesine vardı. allaşkına, bizler birbirimizi tanımayan, sadece kelimelerle iletişim kuran insanlar mıyız? kim nedir, ne yapmıştır, ne tavırlarda bulunmuştur bilmiyor muyuz? pardon, ama bunca sene üzerine kalkıp da beni bir lafla sil-baştan değerlendirmeye tabi tutabiliyorsan wisdom, yanlış bir ifademe bu derece tepki gösteriyorsan, insancıl iletişimi unutmaya başlamışsın ve sadece yazılı kelimelerle iletişim kuruyorsun demektir.

biri küser, biri toyluğundan laf eder, diğeri buna sinirlenir, başka biri gelir kafamıza etmediği kalır ve gider... çocukların didişmesi gibi; biri oyuncağını alır, diğeri şikayet eder, üçüncüsü kum atar diğerine. tamam nostalji 80ler falan da, bir yere kadar!

ne demişler, iki kişi kavga ederken üçüncü kişi araya girerse yumrukları o yer...

kardeş kardeş takılmak varken, muhabbet etmek varken, ara ara da keyifle kahvaltılar falan yaparken... gerçekten yoruldum ve havadan dahi nem kapmanızdan sıkıldım.

burada da ne kadar istesem de, admin birliği denen şeyin olmadığı ortada. vigo'nun kararına katılmasam da onun kararıdır diyerek arka çıkmanın daha doğru olduğunu düşündüm. skate ise arka çıkmayı bırak, her admin'in kararı farklıdır diyerek zaten bu tartışmadan yağ gibi sıyrıldı.

bundan sonra bir üye silinecekse 2 admin'in hem fikir olması ya da 5 üyenin şikayet etmesi gerekecektir. başlık silinmesi için de 3 üyenin itirazı yeterli olacaktır. vakit ayıramayacağını bilsem de kendisi de kabul ederse nightlord'u tarafsız bakabilmesinden dolayı admin olarak ekibe katıyorum.
« Son Düzenleme: 30.05.2007 21:05:59 Gönderen: spaztica »