Gönderen Konu: kullanıcı sildim  (Okunma sayısı 32030 defa)

kullanıcı sildim

« : 28.05.2007 17:32:20 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
lamerlıklarına daha fazla dayanamıyarak silencer adlı kullanıcıyı sildim... adminlerin ve herkesin bilgisine... adminler, kusura bakmayın size sormadan bişi yaptım, bardak taştı artık... bana admin yetkisi verildiyse bende bunu kullanmak zorunda kaldım... sorry...

kullanıcı sildim

« Yanıtla #1 : 28.05.2007 17:55:01 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
neden sildiğini öğrenebilir miyim? yani ters bir davranışta mı bulundu, forumda tatsızlık mı çıkardı?
admin yetkisi olduğu için zaten senin bu hareketini sorgulamayız, haklı olarak silmişsindir elbet. sadece merak ettiğimden ve geri dönüş olursa bilelim diye sorma gereğini hissediyorum.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #2 : 28.05.2007 18:10:33 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Cem, hafta sonu icin bir Mars kacamagi mi yapip geldin. :-)

kullanıcı sildim

« Yanıtla #3 : 28.05.2007 21:32:26 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
meseleyi takip etmiyordum, vigo da silince konunun ne olduğunu öğrenemedim de...

kullanıcı sildim

« Yanıtla #4 : 28.05.2007 21:53:05 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
http://www.tr-demoscene.info/bbs/t2179-silencer-mp3ilgilenenler-bakabilir.html

Bu arada, bir elementary blackboard vardi, forum'da aradim simdi bulamadim. Ben mi yanlis hatirliyorum, yoksa esrarengiz bir sekilde kayip mi oldu?

kullanıcı sildim

« Yanıtla #5 : 28.05.2007 22:17:39 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
nasıl gözümden kaçmış bu akdar hararetli bir tartışma... neyse, sinirlerim yükselmedi en azından. vigo'ya da sonuna kadar katılıyorum silme konusunda. bazı insanlar scene'e uygun olmadığını zaten kendisi kanıtlıyor. umalım da daha keyifli insanlar türesin...

kullanıcı sildim

« Yanıtla #6 : 28.05.2007 23:21:07 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
eywallah sağolun

kullanıcı sildim

« Yanıtla #7 : 29.05.2007 00:56:24 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@wisdom: bana cevap hakkı doğuracak laflar atma ortaya.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #8 : 29.05.2007 01:18:09 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@vigo: Sanırım bir ilke imza attın. şu ana kadar bu forumda silinen kullanıcı olduğunu hiç hatırlamıyorum. En fazla yanlışlıkla birden fazla account açmış kişilerin accountları Spaztica tarafından merge edilmişti. Bunun haricinde kullanıcı tablosunun idsinin pek sekteye uğradığını sanmıyorum. Karar senin, saygı duydum, çeşitli açılardan hak da verdim. Ancak bu olay bundan sonrası için emsal teşkil etmezse iyi olur. Benim korkum bu işin iyice gevşemesi ve patır patır userların uçmaya başlaması. Elbette ki böyle birşeyin olacağını düşünmüyorum. Ama olmaması için de görüşümü ortaya koyuyorum.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #9 : 29.05.2007 02:16:35 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
pek sanmam, bir sysop ve admin olarak, hele hele scene için emeği bu kadar geçmiş biri olarak elbette scene'in gelişmesini ve kalitesinin de artmasını da vigo da düşünüyordur; bi ben, bi vigo birer kişi sildik, ehh senin de silme tavrını pek kullanmak istemediğini de öğrenmiş olduk.
tabii kurallara uymayan, tatsızlık yaratan, polemiklerle popülarite oluşturmaya çalışan, özetle diğer scener'ları rahatsız eden kişilerin silinmesinde sakınca yoktur; ama aşamalı uçurma tercih edilmesinde de fayda var...

kullanıcı sildim

« Yanıtla #10 : 29.05.2007 02:45:22 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
senin user sildiğini hatırlamıyordum, yalnızca readonly yapmaya çalşırken yanlışlıkla bir userı login olamaz hale getirdiğini hatırlıyordum ki bunu da zaten bir süre sonra eski haline getirmiştin. herneyse sayı iki ise iki. ben üçe çıkmamasını temenni ediyorum. bu temenni hem silinmeyi gerektirecek yapıda userların forumumuza uğramamasını, hem de bizlerin silmek zorunda kalmamamızı kapsıyor elbette ki.

ben açık açık söyliim, siteyi indirmek, siteye scriptlerle, floodla v.s. zarar vermek amacıyla yaratılmış user accountları haricinde hiçbir kullanıcıyı silmem. çok kaşınırlarsa klasik taktiğimi kullanarak sinirlenmediğim halde sinirlenmiş görünen cevaplar atarak onları psikolojik olarak çökertirim. onlar geceleri tavanı seyrederken ben mışıl mışıl uyurum. bu taktiğimi daha önce de açıklamış olduğum halde hala aynı numarayı yiyenler olması da hoşuma gitmiyor değil. yani birine çok canınız sıkılırsa bana gerekçe gösterip P.M. atın, gerisini ben hallederim. silinmişten beter olacağı, sinirden duvarları tırmalayacağı garantilidir :)

not: public ortamda bu tür olaylar bazı forum kullanıcılarının sinirlerini bozduğu için olayı public ortamdan uzak tutmak için elimden geleni yaparım.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #11 : 29.05.2007 02:55:59 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Sevgili adminler sizlere ne kadar saygi duydugumu bilirsiniz. Fakat bence yanlis olan birkac sey var onlara dikkatinizi cekmek istiyorum.

Silencer'in silinmesi, biraz birden bire oldu. Burada amacim Silencer'in avukatligini yapmak degil, ve forumlarda elestirilecek cok hareketine tanik oldum. Lakin muziklerini koydugu thread'de zaten muziklerde loop kullandigini belirtmisti. Kendi yapmadigi birseyi yapmis gozukmeye calismadi. Ve loop da kullansa ben yaptigi muziklerin dogru yonde atilmis olumlu bir adim oldugunu dusunuyorum.

Meetingde ve sonrasindaki P2P ve Turk oyunlarinin kanunsuz dagitilmasi ile ilgili goruslerinde %100 karsi fikirdeyim. Fakat o fikirleri yuzunden forumdan atiliyorsa bunun da yanlis oldugunu dusunuyorum. Birilerinin boyle fikirlerini forumda dile getirmesi ve bunlarin tartisilmasindan cekinmemeliyiz. Dogru bildiklerimizi anlatmaliyiz. Bu tartismalar hem kendi fikirlerimizin dogrulugunu pekistirir / yanlislarini ayiklar, hem de diger tartismayi izleyenlere faydali olur.

Soz konusu thread'de adam yaptigi iyi kotu birseyleri ortaya atmisti. Fakat thread onun yaptigi muzikleri tartismaktan hizla uzaklasti. Daha birkac gun once benzer bir tartismada skate, vigo'ya urunle ilgili thread'de urunle degil yapanla ilgili yorum yaptigi icin tepki gostermemis miydi?

Ustelik o thread'de Silencer kendisine karsi getirilen en agir elestirilere bile oldukca sakin ve "yangina korukle gitmeyen" cevaplar verdi. Toplamda thread'e bakildiginda  atilmasini gerektirecek ne yazdigini bilmiyorum. Belki de meeting'de benim buradan bilemedigim bazi davranislar sergiledi ve "meeting + forum" icindeki tutumundan dolayi atildi. Oyle ise bunun da acikca ortaya konmasi lazim. Cunku ben su an disaridan bakan birisi gelip foruma baksa adamin mesajlarina bakarak neden kovuldugunu anlayamacagini dusunuyorum.

Belki de en ideali, Silencer'in P2P ve Turk oyunlari ile ilgili dusuncelerinin ayri bir threadde tartisilmasi idi. Ama su an disaridan gorulen sey su: Bir adam geliyor muziklerini koyuyor. Sonra bir grup insan "sen zaten daha once bir mekanda soyle yanlis davranmistin" diyorlar. Sonra adminler adami siliyor.

O zaman hakkaten soyle bir kuralimiz mi var:
"P2P uzerinden yazilim dagitanlar forumumuza uye olamaz". Ben boyle bir kural oldugunu bilmiyordum. Boyle bir kural koyacaksak da tartisalim ve koyalim gerekirse ama bu yazili olarak bulunsun bir yerde.

Butun amacim bir uye forumdan siliniyorsa bunun sebeplerinin seffaf sekilde yine forum dahilinde (meetinglerden istanbul disindakilerin haberi olamayacagi icin) ortaya konmasi. Buradaki pekcok kisinin Silencer'in meetingde soylediklerine getirdikleri elestirilere katiliyorum. Ama forumdan atmayi gerektirecek sebepleri goremiyorum

kullanıcı sildim

« Yanıtla #12 : 29.05.2007 03:15:44 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@Nightlord: Politikacı olsan bu kadar demokratik biri olarak sana oy verirdim. Gel gör ki bir scene forumunda bu kadar demokrasiye gerek yok. CSDB ya da diğer scene forumlarını düşünün. Zaman zaman doğrudan adminler tarafından "fuck off lamer" diye kovulur adam ama bir şekilde geri döner. Ancak aradaki tek fark ben yabancı forumlarda pek account silme olayına rastlamadım adminler tarafından. Bu olaya tepkim de bu yüzdendi.

Eğer Silencer'da gerçekten "scene aşkı" var ise zaten o yerinde duramaz, bir şekilde geri döner. şu ana kadar bu scene kimden kurtulabilmiş ki bir forumdan account silerek? Ha, diyorsan ki "ama desteklemeliyiz scener potansiyeli olan insanları", işte bu noktada Vigo'nun görüşüne saygı duyuyorum. Demek o potansiyeli görmemiş ki bu harekette bulunmuş. Eğer bu tür davranışların bu forumu ve genel olarak Türk sceneini kötü yönde etkileyeceği inancındaysan hiç kafana takma bunu. Televizyonda onlarca program yapıp 1 scener kazanamamışken, bu olaylarla scener kaybediyorsak Teknoloji TV'den daha medyatik bir oluşum yarattık demektir. Olaya biraz da böyle bakın ve yersiz endişelerden uzaklaşın. "şeffaf olmak" ne ya? Sanki tr-demoscene yönetimi olarak arka planda dolaplar çevirip piyasayı dolandırıyoruz da (nasıl olacaksa o da) yapılanlarla ilgili hesap vericez. Bir user silindi, bunun da sebebi detaylı olmasa da açıklandı. Dışardan bunun nasıl göründüğüne de çok aldırma, bu konuda biraz şu anda yaşadığın ülkeyi örnek al :)

kullanıcı sildim

« Yanıtla #13 : 29.05.2007 03:54:57 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Skate: Amacim Silencer'in scene potansiyelini degerlendirmek degil. Buradaki yazdiklarim da "Ya kovmasaydiniz, Silencer super scener olacakti hay allah" manasinda degerlendirilmesin. Silencer veya herhangi bir X kisisinin forumdan silerken dun, bugun ve yarin tutarli olalim istiyorum. Yani aradigim sey demokrasi degil tutarlilik. uyeler forumdan silinirken herkes oylasin demiyorum dikkat edersen. Bence de scene forumunun demokratik olmasi gerekmiyor. Ama tutarli olmaya calismasi gerekiyor. Bu tutarlilik yeni scenerlar kazanmakla ilgili avantaj saglar evet (cunku insanlar tanimli kurallari olan ve tutarli davranan gruplara katilmak ister). Fakat biz issiz bir adada 30 forum uyesi olarak yasiyor olsak da hic yeni scener kazanmak gibi bir gundemimiz olmasa dahi bence tutarli olmak onemli. Tutarsizlik yapan csdb adminlerini veya bir baska yabanci forum adminini niye kendimize ornek alalim.

Bugune kadar tr-demoscene yonetimi olarak cok tutarli bir administration yaptiginizi dusunuyor ve ictenlike tebrik ediyorum. Fakat Silencer isimli uyenin atilmasi bana
tutarsiz bir eylem gibi geliyor.

kullanıcı sildim

« Yanıtla #14 : 29.05.2007 04:10:18 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Her ne kadar haddim olmasa da nightlord'a katildigimi soylemek istiyorum. Silencer'in actigi topic'te alakasiz bir muhabbet donmesi yuzunden atilmasi hos olmadi. Silencer'in ve jimqode'un belirttigi fikirlerin 100% karsisindayim. Ama adam silerek turk oyunlarinin p2p'de dagitilmasini onleyemeyiz. Bence fikirlerin daha iyi izah edilip ozellikle turk oyunlarinin ne gibi emekler karsiligi yaratildigini bu arkadaslara daha iyi anlatip bu emege saygi duymalarini saglamak gerekiyor. Yoksa adam silmek en kolay cozum (hatta cozum degil)
.