Gönderen Konu: "Check this out" Party Capture  (Okunma sayısı 19361 defa)

"Check this out" Party Capture

« Yanıtla #15 : 13.03.2007 20:57:14 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bakkada;13056
...havasiz ortamda HDD'yi acip katman katman...

ne? havasız ortam mı? Çok sci-fi :) Hava yerine ne kullanıyolar acaba? cıva!

« Yanıtla #16 : 13.03.2007 21:45:05 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
bro... o usb hd-case i al, başka bi makineye tak.
windows2000 server mesela...
windows açılmadan önce.
eğer kontroller uçmadıysa, w2k direk bootda verify eder.

sorun şu;
bu usb hd yi muhtemelen "safely remove" demeden zart diye çektin notebookun arkasından.

bunun için yapıyor.

eğer taktığın an w2k ya, görmezse, ve logic diskmanager da "unpartitioned" yada "unformated" olarak görürse o zaman o disk is dead dir...

« Yanıtla #17 : 14.03.2007 16:11:04 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
artık tam ismini bilmiyorum bir de harddiskin çipini çıkarıp değiştiriyorlar

havasız ortamda açma durumdan haberim yok

ancak kaçta kaçı ne oranda ne yapıyor belli olmaz ülkemizde

biliyorsan biraz daha anlatsana ne yapıyorlar nasıl yapıyorlar
« Son Düzenleme: 14.03.2007 22:31:24 Gönderen: kasa-demo »

« Yanıtla #18 : 14.03.2007 18:43:51 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
bi de kadikoyde netart bilgisayarda murat ve burcin vardi, hatirlarsiniz 7d2-7d3'e ev sahipligi yapmisti netart. onlar da hd kurtarma isi yapiyorlardi.
- endo of glance -

« Yanıtla #19 : 14.03.2007 22:32:52 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
bu arada havasız ortam çok pahalıya mal olmaz ancak o katman ayırma dediğin nedir tam bilmediğimden fiyat veremiyorum

« Yanıtla #20 : 15.03.2007 12:33:00 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kasa-demo;13105
bu arada havasız ortam çok pahalıya mal olmaz ancak o katman ayırma dediğin nedir tam bilmediğimden fiyat veremiyorum

havasız ortam değildir o ya, tozsuz ortamdır :) O da ülkemizde şöyle sağlanır: harddisk açılırken pencereleri kaparsın, yaklaşan tozlara üflersin falan.. Ha çok kasarsan, plestiglastan bir küçük kutu yaparsın, üzerine iki delik, ordan çalışırsın. Toplam maliyet 30 milyon :)

Harddisk dediğimiz şeyler okadar narin şeyler değil, birkaç tane açıp parçaladım, sonra toplayıp kapattım, bir sorun olmadı. Hatta birinin yüzeyini çıplak elle tuttum, neye benziyor hissi diye, okuma head'i kurcaladım falan.. Çip imal etmiyoruz ki, kaldı ki harddiskin üzerinde her zaman delikler olur, hava alması gerek aletin. Bazen deliklerin filtresinden toz da girer içeri. Açıp temizlemek gerekir falan..

Ha bu arada parçaladığım harddisklerden biri 120GB'lık bir diskti, içindeki diskler metal değil, cam'dan yapılmıştı. bayağı şaşırtıcı gelmişti açtığımda..

edit: ha tabiiki bu işlem harddiski tamir etmek amaçlı değildi, zaten bad sectorden hayatı kaymış bir harddiski keşif amaçlı bir parçalamaydı. Harddisk hala çalışıyor, fakat önemli bilgi tutmuyorum içinde. Sonuçta iri bir toz parçacığı kaçtıysa içine bad sectorlerin gittikçe çoğalacağı belli.. Evde denemeyin...
« Son Düzenleme: 15.03.2007 12:50:25 Gönderen: ref »

« Yanıtla #21 : 15.03.2007 12:49:52 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
1994/1995 yillarinin birinde bir cumartesi gunu izmirde deli bir firtina olmustu.. firtinayi $oyle tanimlayayim:
(biz izmirin tepesinde, oyak sitesinde oturuyoduk, firtinadan haberimiz bile olmadi) sabah kalktim isyerine gittim. patron aradi, arabanin sadece tepesini gorebiliyorum su/camur icinde, ben bugun gelmiycem dedi.. bircok i$yerinin camlari patlamis, dukkanlar su dolmus felan..

neyse, pzt gunu musteriler tek tek su altinda kalan bilgisayarlarini getirmeye basladilar ama board/ekran karti/ram vs 2 gun boyunca su ve camur icinde kaldigindan hic saglam bir tane cikmadi sadece italyan kultur merkezinin bilgisayarlarindaki seagate harddiskler calisir durumdaydi, digerlerinden farkli olarak o seride hava deligi yoktu..
tek yaptigim boardu sokup, tinerle temizleyip, yerine takmak oldu..

@ref: gp2x icin gp32 emulatoru cikti! :)