Gönderen Konu: Nightshift 2008 - "We still have hope"  (Okunma sayısı 25758 defa)

Nightshift 2008 - "We still have hope"

« Yanıtla #30 : 13.03.2007 20:41:12 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
kızlardan para alınabilir özgünlük olsun diye, parti masraflarını bi nebze karşılar hiç olmazsa :p
« Son Düzenleme: 13.03.2007 20:43:19 Gönderen: anesthetic »

« Yanıtla #31 : 14.03.2007 08:52:36 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Yaa senede bir yapilan bir parti icin 20 YTL cok bir para degil diye dusunuyorum. Ogrenci adam icin cok filan diyenler icinde su aydan itibaren ayde 2 YTL kenara atsa ve unutsa o para cikar bile.

Vigo yu bu kadar olumsuzluklardan dolayi tekrar parti yapma fikrinden dolayi kutluyorum. seneye belki gorusuruz diyorum..
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

« Yanıtla #32 : 14.03.2007 09:51:57 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı yapılan: kasa-demo;13050
bu defa da eşantiyon kalem kağıt yok mu diyebilirler belli mi olur
7D6 bedavaydı, üzerine eşantiyon GP2X şapkası, stickerlar falan dağıttık. Compo ödülleri olarak da 2 adet GP2X, 2 adet 4 GB RiData SD Kart ve 4 adet Formula F1 bileti verdik. Kimse hatırlamıyor gibi gözüküyor ne yazık ki.

Kısacası "eşantiyon kağıt kalem" ve fazlası da vardı, bu sene de olacak.

7D7 en erken Eylül ayında yapılacak. Ancak duruma göre Ekim-Aralık arasına da sarkabilir. Henüz kesinleşen birşey yok. Ama Eylül öncesi yapılması imkansız ve gereksiz gözüküyor. Bir sonraki Nightshift ile çok yakın olmaması açısından Eylül-Ekim aylarında yapmaya gayret sarfedeceğiz.

« Yanıtla #33 : 14.03.2007 10:00:53 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
Buyuksun Vigo! Nightshift partisi 7DX ile birlikte cok buyuk bir boslugu dolduruyor bence. Devami hepimizin en buyuk arzusudur.
Ayrica elimizden gelen tum destegi vermeye her daim haziriz.
- endo of glance -

« Yanıtla #34 : 14.03.2007 11:54:53 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Nightshift sitesiyle ilgili iki ufak tavsiye.

1) Eminim zaten eklenecektir yakın zamanda ancak katılımcı listesi v.s. eksikler var hala
2) 2007'deki partinin son parti olduğu ile ilgili sitem dolu karamsar yazı duruyor aynen sitede. Editlenmesi ya da altına bir not düşülmesi "we still have hope" şeklinde güzel olur.

« Yanıtla #35 : 14.03.2007 15:15:10 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ben bir de kısaltmaları karıştırıyorum

7dx
7d6
7d7

7dx derken x herhangi bir nümerik rakam mı oluyor
7d7 dediğiniz nightshift mi ikinci parti mi ne ne karıştı

« Yanıtla #36 : 14.03.2007 15:19:18 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bence insanlarda parti icin bir beklentiyaratilirsa daha cok insanin ilgisini cekebilir. Mesela bu partiye gidemedim, ama orada olup DemoDojo'nun debut'ini gormeyi cok isterdim. Cunku uzun zaman oncesinden konusulan bir konuydu. Bunun gibi olaylar onceden aciklansa, mesela atiyorum, 7Dx icin Glance - Resident c64 compo kapisacaklar, PC'de Bronx yeni demosunu sunacak, GP2X'de bilmemkim yeni bir teknik kullandigi bir demosunu gosterecek, Skate SkateLib ile ilgili bir seminer verip ornek programlar gosterecek, sunum sonunda orada bulunan acemi coder'lar arasi ufak bir skatelib wild composu yapilacak vs gibi insanlari gaza getirecek olaylar, onceden (mumkun oldugu kadar once, bir iki ay) aciklanip insanlarda "lan nightshift bi gelsede Bronx'un demosunu gorsem" seklinde bir beklenti yaratilabilirse bence katilim artabilir. Birde kazanan gruplarin "Making of ..." seklinde yarattiklari eserlerin yaratim surecini ve kullandiklari teknikleri anlatan bir sunum/yazi hazirlamalarinin ilgiyi pompalayabilecegini dusunuyorum.

Bu da benden iki kurus diyerek guzel Turkcemize yeni kaliplar kazandirayim.

« Yanıtla #37 : 14.03.2007 15:24:49 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kasa-demo;13076
ben bir de kısaltmaları karıştırıyorum
7d7 dediğiniz nightshift mi ikinci parti mi ne ne karıştı

7dX ayrı bir parti, nightshift ayrı. ıkisinin organizatörleri de ayrı. Birini skate ve arkadaşları, diğerini vigo ve arkadaşları düzenliyorlar. Rakip değiller, kanki partiler bunlar.

7d0 hexadecimal, 2000 decimal demek. Partinin adı buradan geliyor.

7D7 = 2007, 7D6 = 2006 falan. Ama partinin kök adı "7dx". Onun için Nightshift deyince tüm nightshift partileri hatırlanırken, 7dx deyince tüm 7d serisi kastediliyor.

nightshift ayrı, başka bir organizasyon.

« Yanıtla #38 : 14.03.2007 15:51:34 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
7d7 2007 mantığını kurmuştum da hexadecimal olarak 2007 olduğunu tahmin etmemiştim
7d7 nightshift 2007 ise nasıl eylülde tekrar olur vs. diye bir an ikisi aynıymış gibi bir izlenim çıkardım ayrıysa sorun yok

bu arada nasıl yapıldı diye bir döküman fena olmayabilir

« Yanıtla #39 : 14.03.2007 19:27:11 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
bu sene daha süper bir fikrim var "making of"a göre. ama henüz diğer organizatörlerin hepsiyle konuşmadığım için ilan etmiyorum.

ufak da bir düzeltme. 7dx partileri "skate ve arkadaşları"nın düzenlediği bir parti diye nitelendirilemez. ben yalnızca en gevezeleriyim :) partinin isim babası ve hatta fikir babası hydrogen'dir. tüm 7DX partilerinde organizatör olan çekirdek ekip alfabetik sırayla datura, endo, hydrogen ve skate'dir.

Bizlerin dışında;

* Netart bilgisayar sahipleri (Burçin Özpınar, Murat Çakan) ve çalışanları
* Gökhan San (Anne/Stillpsycho)
* Bronx grubu ve Bronx ve Ex-bronx memberları (Vigo, Astron, Spaztica ve yazmayı unuttuklarım)
* Teknoloji TV eski genel müdürü Mehmet Marangoz ve eski genel yayın yönetmeni Muzaffer Bilgen ve diğer Teknoloji TV çalışanları (Yiğit, Cem ve yine unuttuklarım)
* Spritus/Resident (7D5 organizasyon ekibi)
* Bakkada/Demodojo (7D6 organizasyon ekibi)

organizasyonumuza inanılmaz katkı sağlayan başlıca isimler. Dediğim gibi bunu aklımdan yazdım, kesin unuttuğum birçok isim vardır. Diğer organizatör arkadaşlarım lütfen unuttuklarımı tamamlasın.

« Yanıtla #40 : 14.03.2007 20:19:25 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Alıntı yapılan: coze;13078
Bence insanlarda parti icin bir beklentiyaratilirsa daha cok insanin ilgisini cekebilir. Mesela bu partiye gidemedim, ama orada olup DemoDojo'nun debut'ini gormeyi cok isterdim. Cunku uzun zaman oncesinden konusulan bir konuydu. Bunun gibi olaylar onceden aciklansa, mesela atiyorum, 7Dx icin Glance - Resident c64 compo kapisacaklar, PC'de Bronx yeni demosunu sunacak, GP2X'de bilmemkim yeni bir teknik kullandigi bir demosunu gosterecek, Skate SkateLib ile ilgili bir seminer verip ornek programlar gosterecek, sunum sonunda orada bulunan acemi coder'lar arasi ufak bir skatelib wild composu yapilacak vs gibi insanlari gaza getirecek olaylar, onceden (mumkun oldugu kadar once, bir iki ay) aciklanip insanlarda "lan nightshift bi gelsede Bronx'un demosunu gorsem" seklinde bir beklenti yaratilabilirse bence katilim artabilir. Birde kazanan gruplarin "Making of ..." seklinde yarattiklari eserlerin yaratim surecini ve kullandiklari teknikleri anlatan bir sunum/yazi hazirlamalarinin ilgiyi pompalayabilecegini dusunuyorum.

Bu da benden iki kurus diyerek guzel Turkcemize yeni kaliplar kazandirayim.

Selam Coze... Bence söylediklerin çok güzel fikirler. Beklenti yaratma ve "making of" fikirlerine katılıyorum. Kritik bir nokta beklentileri daha sonra karşılayabilmek. Ben şu tarihe demo yapacağım demek ve ardından hakikaten o tarihe demo yapabilmek. Bu zor bir iş ama yapılabilirse harika.

Hatta bunun bir iyisi yaklaşık 5-6 ay arayla düzenlenen her partide bir release yapmak. Öyle ki artık ben 7d8'de demo yapacağım demeye gerek kalmayacak. Zaten herkes biliyor ki sen 7dx ve NS'lerde demo release ediyorsun.

Making of olayı aslında c64 demolarında notefile olarak hep olurdu. Son yıllarda biraz azalma var. PC demolarında nedense çok daha az yaygın. Aslında bana göre demo yapmanın en zevkli yönüdür, bitmiş demonun notefile'ını yazmak :) Kesinlikle demo yapım detaylarının bir şekilde insanlara ulaştırılmasının gaza getirici olduğuna katılıyorum.