Gönderen Konu: Nightshift 2008 - "We still have hope"  (Okunma sayısı 25754 defa)

Nightshift 2008 - "We still have hope"

« : 09.03.2007 16:46:15 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
Önümüzdeki günlerde "official" tarihler açıklanacak... bu kez "rekor" düzeyde önceden açıklayacağız tarihleri...

tema da belli .... "We still have hope" ....

yani "halen ümidimiz var".... evet ... kimden ümitliyiz?

"SENDEN" "TÜRK SCENER'INDAN"

« Yanıtla #1 : 09.03.2007 17:11:58 »
Hızlı düğmeleri aç

hyper

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://
ya yine gaza geldi benide gazlamaya çalışıyo

« Yanıtla #2 : 09.03.2007 17:16:58 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
waaays. beklediğimden çok daha hızlı oldu bu. Star Wars Episode IV - A New Hope'dan sonra favorim oldu bu işte ;)

« Yanıtla #3 : 09.03.2007 17:23:39 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
walla bu sefer -BEN DAHıL- release yapmayan, harbi bu işlerden vazgeçsin... en azından organizatörlerin emeğine teşekkür olarak birşeyler yapmak boynumuzun borcudur.

« Yanıtla #4 : 09.03.2007 17:30:07 »
Hızlı düğmeleri aç

mfk

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gp2xtr.com
Çok iyi. :) Bizde sponsorluğumuzu ilan edelim. Fakat 2008'de farklı ürünler olacak o yüzden ödülleri son 4 ay kala açıklarız.

Sanırım vigo'nun vurgulamaya çalıştığı şey farklı. Zaten ülkemizde scener sayısı oldukça az. Çok çalışmamız lazım. E var olan scener'lar da partiye tamamlanmamış ürünlerle gelince yurt dışına pek de iyi bir görüntü veremiyoruz.
Ama yine de tam benim içimdekileri yansıtan bir parti sloganı bulmuş vigo.

We still have hope.... NS 2009'da artık.... "I still believe..." falan olur. :D

şaka bir yana bu ülkede iki tane coder bi tane grafiker bile kalsa vigo (veya vigo kadar cesur birisi) "Parti düzenliyoruz!" derse sponsor oluruz. Vigo, you never walk alone... :P

« Yanıtla #5 : 09.03.2007 17:37:26 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Walla ben istifa edip Smart'a falan mı girsem diye düşünüyorum zaman zaman. Bu mantıkta ilerleyen bir şirketin sırtı asla yere gelmez. Smart'ı tekrar tekrar tebrik ediyorum.

« Yanıtla #6 : 09.03.2007 19:19:37 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Vigo the man who never gives up :)

Demodojo olarak bu sefer tam surum bi stuff cikartmak boynumuzun borcudur....(hem de en kalitelisinden)

Abi nacizane bi onerim olucak bilmem ne kadar kabul gorur yada mantikli , tablolar ortada organizasyon bize bedava su , kahve , kavalti , tisort verirse rakamlarin nereye gidecegi belli ve bu sekilde giris ucretsiz olmaz(olmamali).Acaba diorum bunnarin hicbirini saglamadan cok cok cok cuzzi bi rakama mi giris yapilsa.
Haddim olmayan islere burnumu soktuysam affola tek istegim partide daha fazla kisi gormek...(belki de az ama öz insan faydalidir Bakkada nerden biliosun?)

« Yanıtla #7 : 09.03.2007 23:34:56 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
:) Ben zaten bitecegine hic gercekten inanmamistim.
7dx organizatoru olarak, eglenebilecegim tek tr partisinin kapanmasi kabus olurdu. Alistik bir kere.

« Yanıtla #8 : 10.03.2007 00:00:27 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
Biz her işimi belli bir kalitede yapmaya çalışırız ve yaparız... Eğer o gün geldiğinde, ücret ne olacaksa olur... bence minimum 20 ytl olsun diye şimdiden dua etmek lazım...

« Yanıtla #9 : 10.03.2007 00:07:17 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Abi helal diyorum, ve biliyorum ki elinden gelse bırakır yapmazdın ama işte gelmedi değil mi? :).

« Yanıtla #10 : 10.03.2007 02:46:02 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
vigo'nun son partide ne kadar maddi yük altına girdiğini görünce şöyle bir önerim olacak:

isteyenler her ay bir bağışta bulunsun, bunun için bir aksa oluşturalım. ve bu kasada toplanan para, parti masraflarında kullanılsın.  eminim ki ayda 10-20 hiçbirimize koymayacaktır. ama sonuçta 10 kişiden bile 1 senede 1200 ytl yapar, ki bu da parti bütçesi için önemli bir rakam. bu para bir nevi kredi sistemi gibi işlesin, her iki parti için gereken yerde kullanılsın.eksildiğinde üzerine eklenir, temel parti masraflarına katkı da olur. tabii ki bu paraya güvenip abanmak olmamalı, her parti, sponsor bulma vs için aynı gösterdiği hassasiyeti zaten gösterecektir de. ama kenarda böyle bir ek güç olursa da az da olsa bi buffer oluşturacaktır, katılanlar da çorbada bizim de 3 tutam tuzumuz oldu memnuniyetini yaşayabilecektir...

aslında bu, biraz da dertli iştir, 3-5 kuruş için kimse elini cebine atmak istemez, ama zaten zorunlu yapmamak en önemli noktası. tabii toplanır mı bilmem, ama hep parti olsun gidelim eğlenelim, düzenleyenler de uğraşıp didinip üzerine bi sürü parayı da cepten versin demekle olmaz, biraz destek olmak partilerimizin hayatta kalması için iyi bir alternatif gibi gözüküyor.

« Yanıtla #11 : 10.03.2007 03:47:31 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Buna alternatif olarak partide bağış kutusu da konulabilir. Örneğin 7DXler zaten free partiler. Destek olmak isteyen dilediği giriş ücretini verir, istemeyen elini kolunu sallayarak girer.

Ama seninki de çok mantıklı bir öneri Spaztica.

« Yanıtla #12 : 10.03.2007 04:26:52 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Aslinda benim aklimda bir suredir daha da detayli bir olay var. Bir kac kisiyle hafif konustum bunu.

(Ismi atiyorum) Amator yazilim dernegi vs gibi birsey kursak. Bu dernegin bir tuzugu ve kanuni statusu olsa. Bunun bir de butcesi olsa. Yonetim kurulu ve denetleme kurulu olsa. Her yil yeni yonetim kurulu secilse. Butceden yalnizca partilere degil ayni zamanda web hosting, forum yazilimi vs gibi giderler karsilanmaya calisilsa, hatta ortak cikarlar dogrultusunda cesitli hw sw projeleri icin dernek gruplar olusturup butce destegi saglasa.

Butceye gelir olarak uyelik aidatlari, sponsorluk ve bagislar yapilsa (mesela non-profit bir dernege bagis yapmak buyuk sirketler icin daha kolay)...

Tr-demoscene + octalfoam + scenek gibi siteler de bu dernek altinda birlesse mesela...

Ama belki de bunu baska topic'e tasimak lazim. :)

« Yanıtla #13 : 10.03.2007 12:31:51 »
Hızlı düğmeleri aç

jimqode

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
YIHUUUUUUUUUUUUUU! Takla atmak istiyorum sayin scenerlar!

Bu harika partinin iki senede kendini tuketmesi cok cok yazik olurdu. Spaz'in onerdigi parti fonu fikrini katiliyorum. Fonu acar acmaz 50ytl benden. Vigonun ve diger organizatorlerin omuzlarindan yukun bir kismini almak gerek. Ne kadar yoruldugunuzu ve ne kadar ozveride bulundugunuzu goruyorum. Benim organizasyon icin zamanimdan calmam cok zor oluyor ama maddi yardimlara her zaman acigim.

Benim eskisinden de cok umudum var acikcasi :)
/*
Planet Retro - Retrocomputing News and Blogs
*/

« Yanıtla #14 : 10.03.2007 13:58:43 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
nightlord'un söylediği de güzel, lakin türkiye gerçeklerine pek uygun değil. inanın, bunun kağıt işleriydi, yasal uygunluğuydu derken bir bakmışsınız, parti yerine belge doldurur olmuşuz. daha önce başka bir forum dolayısıyla bu işleri biraz araştırmıştık; skate'in eşi ceyda'da biraz bilgi vermişti sağolsun. bu işe ayrılacak para, ofis, insan olamdıktan sorna dernek işi sakat.

ama yasal olmadan da bu işi dernek varmış gibi yürüttebiliriz. hoş zaten ona benzer de bir yapıdayız aslında. 7dx yönetimi, nightshift yönetimi, forum yönetimi şeklinde. sadece bir bağış sistemini ve kasayı oluşturmamıza bakar.