Gönderen Konu: Nightshift 2007 - Party Reports ONLY!!!  (Okunma sayısı 16920 defa)

Nightshift 2007 - Party Reports ONLY!!!

« : 06.03.2007 16:34:48 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
sorry !!! its in Greek
http://www.demoscene.gr/?p=69#more-69
BUT
take A QUICK AND DIRTY translation from babelfish.....
------------------------------------------------------

NIGHTSHIFT 2007.

Sorry... the party is over...
Perfect organization. Party contained various events as certain seminars Import
in the 3dmax" and "my 1st intro" as well as a mjnj presentation of CD32 and CDTV
(believe that not ALL people in party they are "ancient"),

We had also a small concert from a Techno group the STUMN 201.

The Video projector it showed almost nonstop demos from Amiga, C64, Plus4
various Video clip, certain from them, they were creations of Turbo/bronx

The coffee the tea and....the chats were unlimited.
I had the opportunity to meet some individuals that them I knew only via
internet. All almost our discussions were for old good 8bit dayz.

We had some (Turkish) fanzine the 90s and we made a lot of mirth with (that
era’s ) prices and the games that we played..

The guys there  were curious for how they were the things in Greece –that era-
and i I was wanted to  learn that they was in Turkey.

>From that I learned the Commodore it had big presence there.. (I realised it
when I saw the c64 programmer's reference manual in.. Turkish publication from
commodore and no third-party) to me they said that almost each region had
commodore-center.

Most demo were on PC certain existed partially C64/C128, 2-3 Amiga and some
GP2X, GP2X appears to sell very in the neighbouring country..and  it was in
special price for party.

Unfortunately it did not exist any demo from Amiga, had however certain from
C64, while for the GP2X it presented a video demo and one enough good skin for
interface of it

A little fun was the  competition for 5.25 disk cover!!!

Generally the space was satisfactory, free internet (and wifi) and plenty of PCS
reserved for the visitors.

The organizers take excellently.. I say this no because I belong in same group,
I saw that tried they untie each small problem that was presented in the visitors.

The soul party was the Vigo/Bronx, made almost... everything ! VI, DJ, intranet
manager, web manager, almost 2.5 days uptime!
It bore also the martyrdoms that I did to him (to  play on the video projector
C64 commercials from commodore billboard and c64 remixes for music)

OPPS!!  I almost forget that ASD, Optimus, Alias Medron and other that I do not
remember because I am in out of order mode, you have a lot of greetings from the
boys  here.

(Now WHO to precisely me said to greet WHO.. I DONT remeber.. )

Really  I had so much good time there  so  I do not know what first-to be
remembered from this pa'rty..

PARTY UP

Amazing small bread for morning (filled with olives and with cheese)
A lot of them  and without charge

The... endless   retro discussions

The organisation

PARTY DOWN

The Party is Over... :, - (

That I LOST NightShift 2006

That I made a big mistake  and took with me  ONLY pocketPC and no the ibook...
this broke my nerves to chat in msn with the... stylusll!

Releases pa'rty from here...
http://www.scene.org/dir.php?dir=%2Fparties%2F2007%2Fnightshift07/

Foto.. shortly in http://nightshift.untergrund.net

report by xc8/bRONx

« Yanıtla #1 : 06.03.2007 20:04:09 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Eleman süper yazmış reportu, helal olsun. Hepimizden de hızlı davranmış. Bu arada babelfish çevirisi harika olmuş. Elemanın yabancı olduğunu daha bir hissettiriyor insana devrik cümleler :)

« Yanıtla #2 : 07.03.2007 02:43:04 »
Hızlı düğmeleri aç

tesla

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://
Pek parti report yazamıyorum, ama işte kötünün iyisi bir report…. Buyrun:

Bilgi üniversitesinin merdivenlerinden inerken tam 1 sene önceki anılar canlandı gözümde. Vay be 1 sene ne kadar da çabuk geçmişti. Bunları düşünürken birden kendimizi mekanda bulduk. Ve girer girmez dışarı çıkarıldık çünkü kayıt işlemleri vardı. Kayıt işlemleri sırasında görebildiğimiz herkesle selamlaştık, hal hatır sorduk. Kayıt sırasında aldığım tshirt, şapka ve saat çok hora geçti. Gördüm ki herkes bu hora geçmek lafını kullanır olmuş. Gerçi Çankırı’da bu “hora geçmek” kelimesi çok sık kullanıldığı için ilk başta farkedemedim.

Smart BS’i tüm desteğiyle oradaydı.  Ordan Gp2x eksiklerimi giderdim.

Resident olarak kimse yanında bir ürün getirmemişti, her şey yarımdı. Hemen üst kata çıktık ve bir şeyler yetiştirmek için çabalamaya başladık. Üst katta her bilgisayarda hummalı bir çalışma vardı. Diğer Nightshift’e nazaran bu sefer üst kat fabrika gibi çalıştı. Nerdeyse her masadan bir ürün çıktı.

Tüm zamanım üst katta geçmesine rağmen, bu parti kaynaşma açısından daha verimli geçti. 1 level geçtim bu konuda, darısı 7d7 ye kısmetse.

Spritus’un eksikliği hissedildi. Spritus’ta olsa Voltron’u oluşturcaktık. Gözler Nightlord’u da aradı.

Bu sefer demo gösterimi yanında bol bol seminer de vardı. Ve bu seminerler çok da güzeldi. Hafta sonu dayım da Istanbul’da olduğu için onu da partiye çağırmıştım. O da geldi ve tam da Commodore – Amiga seminerine yetişti. Dayım 80’ler arşivi yapan ve o dönemleri seven birisi olduğundan bu semineri çok beğendi. Diğer seminerleri de projeksiyondan kısmen takip edebildim, ama anlatılanları üst kattan dinledim.

Zaman aktı gitti gene. Gece yarısına yakın "Stumn 201" çıktı sahneye. Uyuklayanları bir güzel uyandırdılar. Çok da iyi oldu gerçekten. Ama 1-2 saat sonra etrafta dolaşmak bile zorlaştı çünkü yerler uyuyan scener doluydu : ) …  etrafta sek sek sekerek mahmure biçiminde dolanıyorduk.  Bir yandan da oyunu bitirmeye çalışıyorduk. Tabi oyunu yaparken de etfara sürekli bir siren sesi veriyorduk ister istemez. Chaosmaker parti sonrası bile kulağında siren sesi olduğunu söylüyordu. Tek biz yoktuk Endo’da meteorlar arasında bir oyun bitirme telaşı içerisindeydi. : )  , deadline ‘i kaçırdık ama Vigo bir abilik yaptı hem bize hem Endo’ya.

Sabah olmasıyla beraber scener lar masa altlarından çıkmaya başladılar. Poğaça + çay ile kahvaltı süperdi. Poğaçalar elde compolar da başladı zaten. Kompolardan hatırladıklarım olarak:

- Rephisto’nun kafa kesik göz oyuk resmi ve Bakkada’nın resme yaptığı yorum.  
  - Müzik kompolardaki süper eserler, Wisdom’dan süpriz ve süper bir müzik.
  - Hyper’in uyandırma ve insanları ateşmele çabaları.
  - Siren gösterimi sırasında yukardan kağıt uçak atma planları : )
  - Check this out! ‘un ortamı sarsması. BASSS!
  - Drey’in disk coveri. Çöp adamlar çok hoşlardı.
  - Bronx’un tüm ödülleri toplayıp götürmesi.
  - Mikro Arabalar'a yazık olması.

- ..
- .

Kompolardan sonra hatıra fotoğrafları çekildi, veda konuşmaları yapıldı. Ve gene yollandık Ankara’ya doğru. Tren’e binmeden önce gar da Peandoas ve Labraynda ile karşılaştık. Onlar gittikten sonra son 2 saatimizde pastanede çay içelim diye yürürken kaldırımda Flexi ile karşılaştık. Flexi otobüsle gideceği için çoktan ayrılmıştı bizden. Koskoca Istanbul’da bu nasıl olasılık, nasıl tesadüf ki karşılaştık. Dağdağa kavuşmaz, insan insana kavuşurmuş demek ki

Trene biner binmez uyuduk hemen(Anesthetic, chaosmaker ve ben) .  Gözümü açtığımda tren duruyordu. Karşı taraftan gelen trene yol vermek için yapılan 10dk lık durmalardan sandım ve önemsemedim uyumaya devam ettim. Tekrar uyandığımda tren halen daha duruyordu. Sonra öğrendik ki öndeki yük treni arıza yapmış. Neyse 3 tane otobüs çağırdılar bizi kurtarması için. Malesef otobüsler de çamura saplandı. : )  .. Sonra yük treni sorunu düzeltilmiş olmalı ki yola devam edebildik. En sonunda ~15 saat sonra Ankara’daydık.  

Ya işte bir parti de böyle bitti. Tüm organizasyon ekibine, sponsor Smart’a ve katılan herkese teşekkürler.

« Yanıtla #3 : 07.03.2007 09:36:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık abi, zevkle okudum. Hiç de yazamıyor değilsin, gayet de güzel yazmışsın reportu. Bu arada "Rephisto’nun kafa kesik göz oyuk resmine Bakkada’nın yaptığı yorum"u merak ettim açıkçası :)

« Yanıtla #4 : 07.03.2007 14:28:03 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;12757
Ellerine sağlık abi, zevkle okudum. Hiç de yazamıyor değilsin, gayet de güzel yazmışsın reportu. Bu arada "Rephisto’nun kafa kesik göz oyuk resmine Bakkada’nın yaptığı yorum"u merak ettim açıkçası :)
Birebir soyledigim kelimeleri tam kestiremedim o siralar uykusuzlukla mucadele etmeye calisiyordum ama sole bise olmasi lazim...

"Abi ben senden daha cicek bocek o tarz calismalar bekliyorum "

yanlissam duzeltin :)

« Yanıtla #5 : 07.03.2007 15:14:55 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Oopps, Vigo topic'e eşşek kadar "Party Reports ONLY!!!" yazmış. Pardon ya anca gördüm :(

« Yanıtla #6 : 08.03.2007 12:48:56 »
Hızlı düğmeleri aç

hyper

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://
niye bu kadar kısır kaldı bu party report ları

NEREDE BU REPORTLARR!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

BU KADAR MI NIGHTSHIFT??????:mad::mad::mad:

« Yanıtla #7 : 08.03.2007 14:31:34 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
benim review'in bitecegi yok, oldugu kadari ile:

-giris-
yaklasik son 2 aydir asiri is yogunlugu nedeniyle partyde birseyler cikartamamaktan korkarak,
firsat buldukca bir satirda olsa code yazmaya calistim. sonucta bir suru klasor altina dagilmis
bir suru kucuk projeler olustu. ama party'ye gidememe ihtimalim bile varken, bir sekilde
zaman araligi olusturabildim.
stranger ile maillesip nasil/ne zaman vs olaylarini gorustuk ve partyden 2 gun once stranger ile
bulusup biletlerimizi aldik, ayakustu party icin neler yapmayi planladigimizi konustuk ve ayrildik.
cuma gunu sabah 4,5 gibi yatabildim ve 8'de kalkip isleri toparlayip, hazirlanmaya basladim.
ogleyin stranger ile yolculuk icin bulustuk. havaalaninda 30dk rotar olayi nedeniyle bolca vaktimiz
kaldigindan strangera yaptigim seyleri gostermek icin notebook'umu actigimda, makinada hic bir
data/source'umun olmadigini farkettim. oysa gece tum dosyalarimi attigimdan emindim.
en kotu ihtimal lryiu'dan e-mail ile gondermesini isteriz diye konustuk.

meger hepsini su an bozuk olan external hdd'ye atmisim (bir kisminida desktopta
ilginc bir sekilde bir klasorun icindeki baska bir klasorun altina atmisim ne alakaysa)
beklerken hazir bos vaktimiz var, party 6'da biter, 7-8 e kadar geyik felan olur,
ordan 9-10 gibi havaalanina doneriz diye gece 11 ucagina donus biletlerimizide aldik.

ogleden sonra istanbuldaydik. servisle taksime gittik, istiklalden yuruyup, bisiler atistirip
taksiye atladik. taksiciye yol ustunde migros/kipa/tansas benzeri bir yerde durmasinida
belirttik. champion'in onune getirdi bizi ama yolda park edecek yer olmadigindan baska bir
taksi ile devam ederiz diye indik. pepsi/sigara vs gibi alisverislerimizi yapip, disari ciktigimizda
tesaduf sekilde ayni taksiciyi yakaladik ve bilgi universitesine vardik.

gorevlilerin/guvenligin nightshift, demo party vs gibi konulardan bilgileri yoktu. seminer vs
gibi kelimeler kullanarak yol bulmaya calistik. sansimiza konusmaya calistigimiz bir kiz
ogrenci, "party'emi geldiniz?" diye sorunca rahatladik ve olay yerine vardik.

-gelisme-
mekana geldigimizde cok fazla kisi yoktu ama 9 senedir kayip olan sam/bronx'u gorunce dumur oldum.
8,5'da donecegim dedigi icin hizli bir sekilde muhabbet ettik ama muhabbetten dolayi gitmesi
9,5'u buldu.

buradan sonra yazacaklarimin hangi gun veya saatte gerceklestiklerini acikcasi party oncesi
ve sonrasi yorgunluktan hatirlayamiyorum.

gp2x forumundan ati geldi. gp2x icin BoB'a kutu yapmis ve bir tanede usb'den besleme aparati
yapmis. onlari gosterdi, fazla konusma firsati bulamadik.

hyper ile 7d6'da ayak ustu tanismistik ama muhabbet firsatimiz olmamisti. super bir adammis,
gelecek party'de daha fazla muhabbet firsati olur umuyorum.

hydrogen flut/ney(?) ile sid caldi ve inanilmaz guzeldi. umarim birileri kayit imkani bulmustur.

bakkada bizde agizdan laf bir kez cikar dedi ve pepsi light/donut aldi geldi. mutlu oldum.

bluewing & piccina (smartbs) tshirt, sapka, saat vs hediye ettiler. gp2x konusunda eksikleri
olanlar standdan tamamladi.

zeytinli acmalar nefisti.

cougar kiz arkadasi ile party'ye cikip geldi. uzun zamandir gorusmemistik, telekom/linux geyikleri
yaptik.

2ka cikti geldi. yasadigindan bile emin degildim, iyi oldu geldi, bundan sonra gelir artik hep.

max ve dadaslari konser verdiler. selamlasabildik anca, geldi ve sonra kayboldu, konusamadik. uzuldum.

vigo party oncesi yorgundu belli ki, ama yinede kosusturdu durdu. pazar sabahi 4,5-5 gibi uykum var yatacam dedi,
hizlica demolari kompile edip verdim, uykulu halde file id vs hazirlamaya basladi. ama dosyalari hazirlarken
gozleri acik sekilde keyboard basinda birkac kez uyudu kaldi. uyudukca "vigo!" diyince seslendigimde aninda uyanip
kaldigi yerden resume ederek dosyalarin islerini halledip, submit etti. bende yatayim artik diye makinami kapatmaya
gittigim zaman bi baktim ki vigo coktan yere uzanmis uykuya dalmis bile. sagol bro!

ozkano'nun casio mini pc'si cok guzeldi.

oxzy'den birkac tool ogrendim, onlari download ettim.

natilius ile bu party'de cok konusamadik ama her zamanki gibi verimli gecti.

spaztica sagolsun stuff getirmis, ama hdd adaptorunu unutmus. onu biryerlerden buldu getirdi. yaptigi seylere baktik.
onunla da karsilikli oturmamiza ragmen fazla konusamadik.

decipher yine "flash" gibiydi. ayni anda birden fazla yerde gorme sansiniz vardi. disarida sohbet ederken ordaydi,
iceride su makinasi basinda yine ordaydi. yukari ciktiginizda yine bilgisayar basinda code yazarken gorebilirdiniz.
ikizi hatta 3uzu olma ihtimali aklimdan gecmedi degil.

resident tayfasinin gorunmezlik shieldi oldugundan onlari ortalikta pek goremedim ve konusamadik.

tesla ile sonunda tanistik, yine ayakustu bir konusma yaptik. oysaki en azindan bir "tesla" muhabbeti cevirirdik.

endo ile az da olsa konusabildik, bu iyi keza gecen sefer hic konusamamistik.

skate'in c64 icin yaptigi ama henuz rls etmedigi intro/demolari cok merak ediyorum.

wisdom sagolsun hem kulakligini bir sure odunc verdi (partydeki gurultuden senkron edilecek partlari duyamiyordum)
hem de demonun muziklerini dinleyip, makinayi kasan kisimlarda muziklerin takilip/takilmadigini soyledi.

turbo koca bir torba dergi getirip dagitti. uykusuzluktan kaymis bir vaziyette bile aklindan binbir turlu fikir
cikiyordu.

lw3d ve ozkano ile konusamadik fazla ama lw3d'ye en az 2 birincilik sozumuzu fazlasiyla gerceklestirdik.

chris ortamda yanliz kaldi diye uzuldum ama ingilizcesini cok zor anladigimdan muhabbette edemedik.
ancak yazdigi reviewden anlasildigi kadari ile aslinda o da oldukca eglenmis.

ragnor ile de fazla konusma firsati bulamadim. acikcasi bir cok defa karsilastik ama bisiler yetistirmek
adina konusamadim. hata benim tarafta yani.

ref elinde kamera dolandi durdu, guzel seyler cikacak diye umut ediyorum cektiklerinden. gecen sefer party
sonuna gelebilmisti, bu sefer daha uzun konusma firsati bulduk. ondan gelecek party'ye bir zx demosu bekliyorum.

-sonuc-
bu party benim icin, artik gelecek party'ye diye yarim kalmis bir suru muhabbet ile sonuclandi. saglik olsun napalim.
eski dostlar ile eskileri andik, yeni arkadaslarla tanistik vs. sahsen gayet eglendim ki benim icinde kriter bu.
release etmek istedigim birkac seyi release edememenin yanisira, rls ettigimiz stufflarda tam icime sinen, sonlanmis
seyler degildi.

Party Report - Endo ^ Glance

« Yanıtla #8 : 08.03.2007 15:12:13 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
Nightshift Demo Party 2007 - Party Report
Partiye cuma akşamı saat 10:00-10:30 arası geldim. Cuma akşamından parti mekanına az kişi geleceğini düşündüğümden mekana geldiğimde çok şaşırdım. Çünkü içeride neredeyse 20-25 kişi vardı. Parti çoktan başlamış gibiydi. Tabii bu beni çok mutlu etti.
Kapıda bir önceki Nightshift partisinde olduğu gibi karşılandık, kurşun askerler yine oradaydılar :) Vigo, Hyper, Skate, Turbo, Stranger, Gnostic, Ascreus tayfası, Demodojo ekibi herkes oradaydı.
Cuma gecesini orada geçirmek çok güzeldi, 2 gün 1 gece kalınan partilerde çoğu kez yaşadığımız `abi sohbet mi etsem şu işi bitirmeye mi kassam..` sorununu yaşamamış olduk.
Orgnizasyon nasıldı.. Parti mekanında da düşündüğün birşeyi söyleyim, sanırım hem Nightshift hem de 7DX organizasyon ekipleri olarak bu işi öğrenmeye başladık diye düşündüm. Parti boyunca hiçbir sıkıntı yaşanmadı, herkes, organizatörler tabii, gayet rahat ve ne yapması gerektiğini biliyordı.. Bu, bu konuda artık tecrübeli olduğumuzu gösteriyor bence.
Bu sene de geçen seneki gibi güzel seminerler vardı. Windows'u Unut Linux Kur senimeri vst'nin anlatımıyla son derece ilgi çekici ve güzeldi. Anesthetic'in ılk ıntrom semineri programcılar ve programcılığa giriş yapmak isteyenler için çok verimli bir seminerdi. Hydrogen'in 3DMAX ve 3D'ye Başlangıç ıçin Tavsiyeler semineri bu konuya nereden başlayacağını bilemeyenler için çok faydalı oldu. LW3D'nin Commodore'un Gizli Silahlar'ı ise partinin en çok ilgi çeken semineriydi. Pek insan bu seminerde ilk kez bir Amiga CDTV, CD32 ve Commodore Game System (ismi attım galiba:) ) gördü.
Parti nasıldı.. Partide herkes hem çok güzel sohbetler yapacak hem de grafik, muzik, kod her ne ile ilgileniyorsa onunla ilgilenecek vakti buladildi. Bu bence çok güzeldi.
Partide ben neler yaptım.. 7DX organizatörleri olarak aramızda hep konuştuğumuz bir olaydır bu. Kendi organize etmediğimiz bir partiye katılmak ne kadar da rahat ve zevkli :) Herkes gibi ben de çok eğlendim. Sırasız bir şekilde aklıma gelenleri yazayım..

Rephisto'nun muhteşem çalışması
Bence son zamanların en yetenekli grafikerlerinden birisi Rephisto. Muhteşem çalışmaları hemen dikkati çekiyor. Ne yalan söyleyim pixel compoda birinciliği almasını bekliyordum. Dead King bence muhteşem bir çalışmaydı. Tabii Turbo'nun katıldığı bir yarışmada birincilik almak zordur, bunu her grafiker bilir :) Rephisto'yu tekrar tebrik ediyor ve sonraki partilerde ve compolarda yeni çalışmalarını heyecanla bekliyorum.
Bu arada ilüstrasyon çalışması da diğer katılımcılarınkinden daha değerliydi benim gözümde, çünkü kendi çizdiği bir çalışma üzerinde yapmıştı.

Stranger ile görüşmemiz ve 64 Coding
Bu partide en çok hoşuma giden olaylardan biri de sevgili Stranger ile tam 8 sene sonra tekrar görüşmemiz ve birlikte C64'te kod yazmamızdı. Kendisiyle Analog grubunun ızmir'de düzenlediği Assembly'99 partisinde tanışmıştık. O gün bu gündür pek az haberleştik, neredeyse hiç :) Ama parti mekanında kırk yıllık arkadaş gibi ve sanki o günden bu güne her gün görüşüyormuş gibi samimi bir şekilde oturup birlikte kod yazdık. Partinin benim için en güzel anlarıydı. Kendisine selamlarımı gönderiyor ve 64 coding konusundaki azminden dolayı tebrik ediyorum. Yakın zamanda tekrar görüşmek üzere sevgili dostum.

Demodojo'nun yükselişi ve Drey'in müziği
Son günlerde herkesin dilinde bu cümle "Demodojo'nun yükselişi" :) Tabii haklılık payı da yok değil. Coderları Oxzy, müzisyenleri Drey ve ignitörleri Bakkada; ve hepsinden önemlisi birlikte çok iyi bir ekip olmaları bu yükselişi kaçınılmaz yapıyor. Parti bulunmalarının getirdiği pozitif enerjiyi hissetmeyen yoktur herhalde. Çıkardıkları ürün de son derece kaliteliydi. Tabii burada Drey'in müziklerinin kalitesinden de bahsetmeden geçemeyeğim. Kendisinden pek çok kaliteli müzik bekliyoruz.

Partinin en komik ânı.. :D
Partinin en komik anı bence üst katta gecenin ilerleyen saatlerinde neredeyse herkesin uyumaya başladığı bir zamanda.. sadece 5-6 kişi bir şeylerle uğraşırken periyodik olarak bir `diiit` sesinin gelmesi.. arada bir çalışanların etrafa bakınıp `bu ne ya` demesinin ardından uyuyanların bile sesten rahatsız olup `abi nedir bu ses, nerden geliyo ya?!` diye kalkıp baktıklarında Nakedhamsterz grubundan bir arkadaşın kafasını klavyenin üzerine koyarak uyuduğunu farketmemizdi... Üstkatta büyük bir kahkaha kopmuştu kafasında klavye iziyle uyanıp `noluyo ya..` demesiyle sesin son bulmasının ardından... :D)

Usta coder Gnostic
Coding konusunda herkesin saygısını kazanan sevgili Gnostic, sakinliği içtenliği ve bu saygıyı fazlasıyla hakedecek karakteriyle yine partide olmasından mutluluk duyduğumuz biriydi. Bronx olarak çıkardıkları ürün de partideki en güzel ürünlerden biriydi. Ellerinize sağlık diyorum..

Konser süperdi
Gecenin başladığı saatlerde Stumn 201'in konserinin başlamasıyla uyuyanlar bir kez daha kalkıp konseri dinlemeye ya da işlerinin başına dönmeye başladılar. Konser sırasında pek çok insan compolara iş yetiştirmek için bilgisayarlarının başında olduğundan dinleyici sayısının az olduğu zannedilebilir, ancak üstkatta bilgisayarları başında çalışan herkesin konseri dinlediğinden eminim, ki ben de o sırada compoya yetiştirmeye çalıştığım oyun ile uğraşırken Nakedhamsterz'dan arkadaşlarla birlikte arada bir durup `bak burası süperdi müziğin.. duyuyosun di mi harikaymış ya..` gibi şeyler konuştuğumuzu hatırlıyorum.

Turbo'nun partiyi kazanması
Büyük üstad Turbo, Nightshift partisini kazandı. Neredeyse tüm compoları kazandı diyebiliriz :) Kendisi özellikle grafik konusuyla ilgilenen arkadaşlar için mutlaka tanışılması, konuşulması, sohbet edilmesi gereken ustalardan biridir. Aslıda konu grafik olmasa da bu söylediklerim doğrudur :)

Ödüller ve Sponsor
Ödüller yine çok güzel ve cezbediciydi, GP2X partinin en ilgi çekici teknolojik ürünlerinden biriydi ve çekiliş ile bir kişiye hediye edilmesi çok ama çok güzel bir jestti bence. Her ne kadar scene grupları ürünlerini ödül almak için değil saygı ve prestij kazanmak için yapıyor olsalar da ödül de olması son derece güzel bence. Sponsorlarımıza desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürler.

Spritus ve Nightlord'un eksikliği
Parti yerinde görmeyi çok istediğimiz ve eksikliklerini hissettiğimiz iki önemli insan ise Spritus ve Nightlord idi. Nightlord'un yokluğuna rağmen Hyper ve Vigo'nun bütün işlerin üstesinden gelmesi organizasyonun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor bence. Spritus ve Nightlord'a sevgi ve selamlarımı gönderiyorum, bir sonraki partide görüşmek dileğiyle.

Bugbomber Canlı Mücadelesi
Vakit azlığından dolayı yapamadığımız Bug Bomber savaşını parti mekanında bir kaç arkadaşın gelip sorması bu konuya insanların ilgisini çektiğimizi gösteriyor. Yapabilseydik gerçekten çok güzel olacaktı. Datura, Hydrogen ve ben hazırdık (her zaman hazırızdır, değilsek eğer ittifak yaparız zaten:D )
Bir sonraki partide bunu mutlaka yapacağımızı düşünüyorum, o zamana kadar yuvalarımızda tarım ve yumurta yapıyor olacağız :D

Teşekkürler..
Partiye gelen herkese, organizasyona destek olan sponsorlarımıza, compolarda releaseleri olan gruplara/scenerlara, seminer veren arkadaşlara, organizatörlere, oyunumu yaparken verdikleri fikirler ve beta-test için nakedhamsterzdaki arkadaşlara (ya biri o gruptan değildi ama ismini hatırlayamadım.. ki hatırlanabilecek bi isim koysaydınız keşke :D), Bilgi Üniversitesi'ne.. sonsuz teşekkürler.

Not: Simdi Skate'in hatirlatmasiyla bir ufak hatayi duzelteyim, Stranger ile Assembly'99'dan beri gorusmuyor degildik, kendisi 7D2'yede gelmisti :o

Endo ^ Glance
« Son Düzenleme: 08.03.2007 15:52:00 Gönderen: endo »
- endo of glance -

« Yanıtla #9 : 08.03.2007 15:36:46 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
party'de en komik anlar konusunda:

party bitmis, herkes vedalasiyorken
ragnor: stranger, summer assembly yap da gelelim.
stranger: summer assembly olmazsa, winter assembly yapariz
gnostic: ya da olmadi california assembly
hydrogen: ona gelemeyiz ama
turbo: hakkaten summer assembly yapinda gelelim
stranger: sen yaparsan turbo assembly olur

strangerin bu lafi ile icmekte oldugum sigaranin dumanini yuttum (sigara icenler bilir, burundan kola gelmesi muadili bisi)
« Son Düzenleme: 10.03.2007 18:55:04 Gönderen: GnoStiC »

« Yanıtla #10 : 08.03.2007 15:53:28 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
Alıntı yapılan: GnoStiC;12795
party'de en komik anlar konusunda:

party bitmis, herkes vedalasiyorken
birisi: stranger, summer assembly yap da gelelim.
stranger: summer assembly olmazsa, winter assembly yapariz
gnostic: ya da olmadi california assembly
hydrogen: ona gelemeyiz ama
turbo: hakkaten summer assembly yapinda gelelim
stranger: sen yaparsan turbo assembly olur

strangerin bu lafi ile icmekte oldugum sigaranin dumanini yuttum (sigara icenler bilir, burundan kola gelmesi muadili bisi)

hahahaha.. supermis ya.. :)
- endo of glance -

« Yanıtla #11 : 08.03.2007 16:12:45 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
endo: klavyenin üzerine kafayı koyup uyuyan bendim :D aslında uyumadan önce biplemeyi farkedip uykulu halimle klavyeyi biraz ileri koymuştum ama bu sefer de kafamla klavyeyi sıkıştırmışım galiba :D
bu arada bizim gruptan olmayan diğer arkadaşın nicki beezlebub (sanırım).

« Yanıtla #12 : 08.03.2007 17:40:56 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Bu partinin hakki verilemedi.

Gayet basarili bir organizasyon olmasina ragmen katilimcilarin ve release'lerin bir onceki seneye gore daha az olmasi uzucu.

Bu uzucu ama, endise verici olan sey tamamen baska: Release'lerin kalitesi ciddi anlamda dustu. 2002'den beridir yapilan partilerle yavas yavas da olsa yakalanan yukselis birdenbire durmakla kalmadi; geriledi.

Elbette partide yapilan tum release'leri kastetmiyorum. Ama buyuk bir bolumu (kendi yaptigim release de dahil) olmasi gerektigi gibi degildi. Bazilarini gorunce ise "keske su release hic yapilmamis olsaydi" demekten alamiyor insan kendini.

Deneme amacli olarak evde yapilmis ya da bitmemis "release"ler bu partide de vardi, daha once Turkiye'de yapilan tum partilerde oldugu gibi. Benim bildigim anlamda bir "release"; ya sunuma hazir (bitmis) ya da sunulmaya deger (kaliteli) olan yapimdir. Ikisinin bir arada olmasi ise temel amactir.

Bunlar "kendi aramizda" olup biten seyler. O yuzden cok onemli gorunmeyebilir bazilarina. Isin daha aci olan tarafi ise Scene'e gosterdigimiz yuz.

Nasil ki release'ler bir scener'in ya da grubun aynasi ise, partiler de o ulkedeki scene'in birer aynasidir. Partilerde yapilan release'ler ise o partiye gelen katilimcilarin genel profili hakkinda epey fikir verir.

Bugun itibariyle Scene'e karsi pek iyi bir izlenim verdigimizi dusunmuyorum. Biraz once bahsettigim tarzda, yani bitmemis ya da sunmaya deger olmayan "release"ler bile Pouet'ta yerini aldi parti vesilesi ile. Pouet'teki Nightshift 2007 release'lerinin aldigi puanlara ve altlarinda yapilan comment'lere biraz disardan baktiginizda acinacak halde oldugumuzu fark edersiniz. Kaliteli olup olmadigina bakmadan hemen herseye "thumb up" yapilmis. Kimler tarafindan? Bizler tarafindan. Arada gorulen birkac olumsuz yabanci comment/oylama ise pek sasirtici olmasa gerek.

Kendimizi kandirmayalim.

Scene'de ilerlemek istiyorsak bu ancak cok calismakla, kaliteli ve bitmis release'leri sunmakla olur. Surekli olumlu feedback yaparak kimse birsey kazanamaz ve kazandiramaz. "Ayip olmasin, kalbi kirilmasin" diye dusunerek yapilan feedback'ler genel olarak ilerlemeyi yavaslatiyor, durduruyor. Yabancilara karsi da iyi bir izlenim vermiyoruz bu tarz ile.

Scene'de elestirel bakmayi ve elestiri kabul edebilmeyi ogrenmemiz gerekiyor. Elestirel bakma konusunda yabancilarin yaptiklari release'leri degerlendirirken de sikintilarimiz var: Nedense bircok yabanci release bizde "wow, aman tanrim" tepkileriyle karsilaniyor, hak etmedikleri halde.

Nightshift 2007'nin parti sonrasi sayfasini ziyaret ettiginizde organizatorlerin yasamis oldugu hayal kirikligini ve girdikleri zarari goruyorsunuz. Parti organize etmemis bir kimse (ben dahil), tam olarak anlayamiyor bu adamlarin icine girdigi sikintilari. Insanlar evdeki bitmemis "release"lerini getirip dev ekranda sunsunlar, parti icinde ve forumda hakli ya da haksiz yere olumlu tepkiler alsinlar ama sonra yurtdisindakilere karsi utanalim diye yapmiyorlar bu adamlar bu isi. Scene ilerlesin, buyuk scener'lar, buyuk gruplar, buyuk release'ler ciksin diye yapiyorlar.

O yuzden; hakkini veremedik Nightshift 2007'nin. Bir daha yapilir mi bilmiyorum ama yapilirsa eger, ev odevimizi yaparak gitmeliyiz bir sonrakine.

Son olarak; parti organizasyonunda emegi gecen tum arkadaslara sonsuz tesekkurler. Gercekten haklari odenmez.

Dipnot (a.k.a. igneyi baskasina, cuvaldizi kendime): %50'si bile bitmemis bir muzik ile compo'ya katildigim icin ozur diliyorum. Muzigi yapmaya partide basladim ve butun gece ugrastim ancak note timing ile ilgili sorunlari zamaninda halledemedim, zaten hala da belli oluyor bazi yerlerinde. Partiden once bir release hazirlayip gelmem gerekirdi, biliyorum.

« Yanıtla #13 : 10.03.2007 18:43:18 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Aşağıdaki parti raporu Blog'uma yazdığım raporun direk copy&paste marifeti ile buraya yapıştırılmış halidir. Biraz uzun geldi forum için o yüzden ikiye bölüyorum. Afiyet olsun.

Nightshift 2007 parti raporu                      

Cuma günü

Cuma günü parti akşam 20:00'de başlayacak olmasına rağmen öğlen ıstanbulda bir görüşmem olduğu için erkenden yola çıkmıştım, zaten sabah saatlerinde istanbul'a gitmeyi daha çok seviyorum. Asıl tadı o zaman çıkıyor :). 12:30'da ıstanbul'daydım. Aslında ilk planım görüşmeden sonra taksimde Decipher ve Fredi ile buluşmak idi ama şans eseri görüşme yapacağım adamların Kuştepe'de bulunması sayesinde bu plan bir anda iptal oldu.

Görüşmeden sonra soluğu Bilgi Üniversitesinde aldım. Hemen parti mekanına doğru ilerledim ama öğrencilerle doluydu. Kafamda Vigo ve Hyper'ın hazırlıklarla uğraştığı vardı ama ortalıkta yoklardı. Vigo'yu aradım, hala ofistelermiş. Onunla buluşup ofise gittik. Vigo, Hyper, Max ve Perper orda hala intranetle ilgili detaylar üzerine çalışıyorlardı. Bir süre sonrada Chris (xc8/Bronx) geldi. Bu yüzü tanıyorum dedim ilk gördüğümde, sonradan Vigo'nun sitesinde gördüğümü hatırladım. Ekip intranet'i halledince sıra eşyaları mekana taşımak ve ardındanda organizatör t-shirt'lerini almaya gelmişti. Hep beraber eşyaları önce Study Hall'a taşıdık, ardından ben Hyper'la birlikte Orga T-shirt'lerini almaya gittim. T-shirtleri alacağımız yer Beşiktaşta ve arabayı kolay kolay park edemeyeceğimiz bir yerde olduğu için mecburi iki kişi gittik. Hyper akıllılık edip bizi oldukça uzak tuttu trafikte pek oyalanmadık ve şanslıydık ki t-shirtleri alacağımız yerin yakınında park edecek bir yer bulduk. Ama dönüş gidişten daha zordu. Trafikten yine kaçınsakta, toplam yolculuğumuz bir buçuk saat sürdü.

Döndüğümüzde hazırlıklar devam ediyordu. Bu noktadan sonra pek işe yaramadım açıkcası ben. Zaten bir süre sonra insanlar partiye gelmeye başladı. Teker teker merhabalaşıyor, ekip arkadaşlarımı bekliyordum. Clash'ten sadece Skate geldi, o da 10-11 gibi geldi. Aklımda ise sadece demomuzu yetiştirmek vardı, ki aslında boşunaydı :). Skate'in makinayı kurmamıza rağmen hemen kodlamaya geçmedik, gece 2-3'e kadar muhabbet ederek geçirdik ki eğlenceli idi. Sonrasında ise sabaha kadar demo için uğraştık ama elimizde ne grafik ne de müzik vardı ama biz cidden bir demo yetiştirebilirmişiz gibi düşünüyorduk. Kodlama çalışmalarımız çok boş geçmesede bir demo için yeterli birşey çıkaramamıştık.

Bunun dışında biri Wii getirmiş, Dev ekrana bağlamışlardı Cuma gecesi oynayanların elinden gasp yolu ile kaptığım wii-mote ile bir süre oynayarak ilk kez tecrübe ettim Wii'yi. Kararım oldukça eğlenceli olduğu ve düzgün bir fiyatı olsaydı evime kesin alacağım bir alet olduğu. Sadece Nintendo'nun eğlencelik spor oyunları olan bir cd'yi denemiş olsakta gördüğüm oynanışın oldukça basite indirgenmiş olması ama aksiyona yönelik oyunun çoğu zamanda arkadaşımıza karşı kapıştığımız için oldukça eğlenceli olduğu idi. Kesinlikle güzeldi, tadı damağımda kaldı. En çokta Boxing'i birine karşı oynamak isterdim ama yine de Wii'ye(bilgisayara diyecek halim yok ya :)) karşı oynayıp rakibi yendikten sonra "Adriaaaaan! Adriiaaan!" diye haykırmanın tadı bi başka :).

Günü sabaha karşı üst katta 3 sandalyeyi birbirine yaklaştırıp yaptığım yatağa uzanarak tamamladım. Aslında normalde uyumamayı tercih edebilirdim ama 7D6'da uykusuzluk feci koymuştu ikinci gün durmadan uyuklamıştım. Bu yüzden bu sefer kasmayayım dedim ama oda olmadı. Vücudum ne zaman biraz uyusam yaptığı gibi daha fazla uyku istedi ve ertesi gün yine uyukladım :).

Cumartesi Günü

Saat kaçta uyandığımı hatırlamıyorum 9 ile 11 arası bir saat olması lazım, gerçi 12 gibi bile uyanmış olabilirim şimdi atmayayım :). Neyse bir uyandım ki kahvaltılar gelmiş. Hemen aldım bir poğaça birde kahve tıkındım, karnımı doyurdum. Sonra başladık yine muhabbete, ortamda geziniyor muhabbet ediyordum. Bugün seminer'ler günüydü. Zaten bir süre sonra da başladı seminerler. Hydrogen'in seminerinin başında iyice bastıran uykuma yenilerek kendimi koyvermiştim. Bu yüzden partiden sonra diğer parti raporlarında bu seminer'den bahsedince bir süre hatırlayamadım bile :). Bu seminer boyunca uyumuşum hiç birşey hatırlamıyorum o yüzden dediğim gibi. Ama gayet güzel geçtiğine eminim.

Daha sonra "8 Color Pixel Battle"a dair laflar duymaya başladım. Oldukça heyecan vericiydi. Turbo katılacaktı. Baktım Skate, zaten ilerlemeyen demomuzu o sırada boşverip 2 saatliğine bu battle'a kasmanın iyi olacağını düşünmüş açmış bir grafik programını (hangisiydi şimdi hatırlamıyorum) bişeyler çizmeye çalışıyordu, iyi de yapmış zaten başladığı çalışmayı Datura/Glance tamamladı ve 3. oldular. Birinci tabi ki Turbo idi :).

Sonra "Windows'u unut, Linux Kur" seminerine sıra geldi. Merakla beklediğim bir seminerdi. Güzelde bir içeriği vardı ve hatta başka bir yerde bu şekilde verilse çok başarılı bir seminer sayabilirdim ama bulunduğumuz ortam için çok gereksiz bölümleri vardı. Hadi GNU ve GPL'in arkasındaki felsefeyi anlatmasına bişey demiyorum, sonuçta ben anlattığı herşeyi biliyordum ama oradaki herkesin bunları bilmesini beklemek biraz saçma olurdu. Linux üzerinde Windows programlarını nasıl açacağını anlattığı bölüme de bişey diyemiyorum. Ama bir demoscene etkinliğinde verilen bu seminer'de insan azıcıkta olsa scene'le alakalı birşeyler bekliyor. Linux üzerindeki demolardan bahsetmesini, ya da en azından c64, amiga gibi platformların emulasyonundan bahsetmesini bekledim, ve hatta bunun için seminer bitiminde bir soru sordum ama açık bir şekilde çok uzun zamandır bu konuyla alakası olmadığını söylediği içinde pek birşey diyemiyorum. Kısacası genel olarak iyi bir sunum olmasına rağmen benim için biraz hayal kırıklığı oldu.

Sıra Anesthetic'in merakla beklediğim "ılk Intro'm" seminerine geliyordu. Bu sırada bir grubun dışarıya akşam yemeği yemeye gittiğini gördüm, onlarla gidecektim ama seminer'i kaçırmamak için gitmedim. Keşke gitseymişim. Seminer bir türlü başlayamadı. Bizim yemeğe giden grup geldikten kısa süre sonra başladı. şansıma küfrediyordum. Kantinden aldığım patatesli böreklerin patatessiz olmasıda ayrı bir sinir bozukluğuydu. Katin kapanmıştır diye gitmedim bile, ama açıkmış :(. Neyse canım aralarında 2'si patatesli idi ve bana yetti, Seminer'de başladı zaten. Aslında süper bi seminerdi ama yine uyku bastırdı, ara ara koptum. Yine de elimden geldiğince dinledim. Açıkcası demo yapmak istiyorum nereden başlayacağım bilemiyorum diyenler için çok güzel bir başlangıç noktası oldu diyebilirim, tabi bunu söyleyenlerin kaçı acaba cidden dinledi bu semineri, hatta acaba kaçı partideydi? Herşeye rağmen çok güzel bir seminer oldu. Video'lar yayınlansada ders olarak demo nasıl yapılır, nasıl başlarım bu işe diyenlere gösterebilsek :).

Sonra LW3D/Bronx 'un semineri "Commodore'un Gizli Silahları" başladı. Açıkcası en zevkle dinlediğim seminer bu oldu. Anlatılacak fazla bişey yok, Commodore tarihin en gerzek firmalarından biri olarak gözlerimizi yaşarttı diyebilirim. Bana en ilginç gelen şeylerden biride Commodore battığında Commodore ıngiltere'nin Commodore'u satın almaya çalışması idi. Ana firma batıyor, ıngiltere şubesi ise kalkıp ana firmayı almaya çalışıyor. Ve bunu başaramıyor. Tam Commodore'luk birşey :).

Bundan sonra aslında Vigo'nun bir semineri olacaktı ama programdaki aksamalar yüzünden iptal oldu ve Stumn201 konserine geçildi. müzik beni pek açmadı doğrusu bende kendimi uykunun şevkatli kollarına bıraktım. Uyandığımda ise dev ekranda bir robot kucağında bir hatun ile yürüyordu. Allah allah, hangi demo bu acaba derken Stumn201'in konserine hala devam ettiğini fark ettim ve daha fazla uyumakta istemediğim için kendimi dışarı attım, dışarıda her zaman kalabalık bir muhabbet bulma şansı vardır. Öyle de oldu. Benim gibi kendini dışarı atmış bir grup ile güzel bir muhabbete giriştik. Demodojo ekibide çalışmalarına iyice konsantre olmak için kendini dışarı atmış bir köşede çalışıyordu. Konser bittikten sonra dışarıdaki grup yavaş yavaş içeriye çalışmalarına döndü. Bende demomuzun başına döndüm. ılginç fikirlerimiz vardı. Ama hala demoyu yetiştirebilirmişiz gibi bir hayal görüyorduk Skate ile. Neyse bir süre sonra bizde pes ettik. Kendimizi tamamen muhabbete verdik. Skate c64 kodlayanlara yardıma koştu bende üst kata çıkıp hayatımın ilk ascii collection'ını hazırladım. Oldukça küçük oldu, yeni olarakta sadece collection'ın başlığını yaptım ama diğer logolarımı daha önce yayınlamamıştım sanırım (plazma logosu hariç). Neyse Skate'te Gnostic'e verdiği söz için çok güzel bir 256byte hazırlaşmıştı gelmeden önce, bu sayede Clash'te bu partiyi boş geçirmedi yine. Ama artık bir demo çıkartmamız gerek daha fazla 256byte'larla kaçacak halimiz kalmadı :).

« Yanıtla #14 : 10.03.2007 18:43:50 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Pazar Günü

Geçen gece uyumuştum ama bu pek fayda etmediği için bende bu gece uyumamayı tercih etmiştim. Bunun yan etkisi olarak çenem düştü ve sabaha kadar durmadan konuştum. Cidden saat 9-10 civarı çenem ağrıyordu :). Neyse konuşa konuşa Compo zamanına kadar dayanabildim. Müzik Composuna kadarda bir sorunum yoktu ama orada kopmuşum, çoğu parçayı dinleyemedim bile ama dinlediklerimden en çok "Anatolia" yı beğendim. Oysa kimsenin ilgisini çekmemiş sanırım. Parti sonrası tepkilerde hiç adı geçmiyor. Bunun dışında Ascii/Ansi Compo'ya Arid Weed'ten katılım olduğunu görünce zaten kaybettiğimi anlamıştım, beklediğim gibi muhteşem bir katılım yapmışlar. Bunun dışında beni en çok etkileyen ürün Rephisto/Resident'ın Freestyle Graphics Compo için yaptığı "i dont need a head" çalışması idi. Tüylerim diken diken oldu diyebilirim, o uykulu halim ile beni cidden rahatsız etti. Çok daha iyi bir sonuç beklerdim ama Turbo etkisine maruz kaldı :). Bronx'un demolarıda bizi cidden neşelendirdi. Özellikle GP2X demoları sanki o eski amiga demolarından biri gibiydi. Çok iyi tepkiler bekliyordum yurtdışından ama müzik dosyasının pakete eklenmemiş olması gibi bir hata yüzünden çoğu kişi izleyemedi demoyu.

Artık bütün compo sonuçları ilan edilmiş ve parti sona ermişti. Toparlanmaya başladık kimi görsem vedalaşıyordum. Bu arada Stranger ve Gnostic'i yanyana gördüğümde (yani izmir tayfasını) eh yapın bir Summer Assembly'de gelelim dedim. Devamında partinin en ilginç diyaloglarından biri oldu. Çoğunuz biliyorsunuz merak eden araştırsın :). Ama pozitif bir yorum aldım Stranger'dan, bilemiyorum belki de parti gazıyla oldu ama olsun, Summer Assembly 2007 isteriz! Herkesle vedalaşıp ayrıldık, Skate, Endo, ben bir taksiye atladık, mecidiyeköyde Endo ve ben indik. Oradanda bir süre Endoyla devam ettik. Ondan ayrılıp ilk gördüğüm Nilüfer Turizm yazıhanesine girip bilet aldım ve ver elini Bursa!

Sonuç

Bir parti daha böyle sonuçlandı. Katılımın inanılmaz düşüklüğü büyük hayal kırıklığı oldu. Nightshift'in biteceğine kesin gözüyle bakıyordum ki Dün Vigo dayanamayıp Nightshift 2008'i ilan etti. Umarım ona katılım çok olur. Ürün katılımındaki azalmada artık hepimiz için rahatsızlık verici ve sanırım bunun etkilerini 7D7 ve Nightshift 2008'de daha bol ve güzel ürünlerle göreceğiz (umarım!).

-----------------------------------------------------------------------
Görüldüğü üzere forumlara sığmıyor, taşıyorum hehe.