Gönderen Konu: we need more!  (Okunma sayısı 1968 defa)

we need more!

« : 26.01.2007 00:24:28 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
arkadaşlar, partiye gelecek olupda, siteye kayıt olmayanlar lütfen kayıt olsun, sponsor görüşmeleri için sayı çok önemli...

teşekkürler

we need more!

« Yanıtla #1 : 28.01.2007 04:32:17 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
You need more? Then you'll get more :)

şu anda tarih saat: 28.01.2007 04:40 ve sitede 82 kayıtlı insan var. Bakalım ilerleyen günlerde sayı nasıl değişecek. ıyi bir fark görürseniz teşekkür edeceğiniz adam ben değilim Bilkent Üniversitesi'nden Mustafa Akgül. Tanımayanlar için kısa bir tanıtım. Akgül hoca "internetin babası" lakaplı linux ve open source dünyasını yakından takip eden saygıdeğer bir hocamızdır. Bilişim dünyasına sürekli *üslubuyla* spam yapmasıyla tanınır ve geniş bir duyuru listesi vardır. Bu arada en sevdiğim özelliklerinden biri HTML formatına karşı oluşudur. Tüm maillarını plain text formatında gönderir. :)

Az önce kendisine Nightshift'in basın bültenini plain text olarak gönderdim ve gerekli açıklamaları yaptım. Büyük ihtimalle yarın duyuru listesine gider mail. ışin güzel tarafı hocaya saygı duyan kitle genellikle hocanın maillarını spam olarak algılamaz ve dikkatlice okur. Umarım beklediğim gibi bir geri dönüşü olur.

Niye bu kadar detaylı yazdım hoca ile ilgili bilgileri? Belki bazılarınız "aaa, evet ya ben de [hede] hocayı tanıyorum aslında, o da iyi duyuru yapar [bilişim|sanat|müzik|sinema/televizyon] dünyasına v.s. dersiniz diye detaylı bir şekilde yazdım.
« Son Düzenleme: 28.01.2007 04:39:50 Gönderen: skate »

we need more!

« Yanıtla #2 : 28.01.2007 15:00:55 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Dün tr-demoscene gece saatlerinde bir hayli göçüktü. Sonunda database falan hata verdi ulaşamadım zaten. Forumun transaction kullanmadığını da öğrenmiş olduk. Çünkü yukardaki mesajı yollarken "page cannot be viewed" bla bla mesajları çıktı. Tekrar submit etmeden bir baktım eklenmiş aslında. Ama giriş sayfasında topic en üstte gözükmüyor ve son mesaj atan Vigo olarak duruyor. Anladım ki SQLlerden bir kısmı çalışamamış. Dedim editliim belki düzelir... Nafile. En son "bir mesaj daha atiim sonuna da gözüksün normal listede" dedim. Ama o sıralar site ulaşılamaz hale geldi. Hemen vBulettin ekibinden bir transaction...rollback ricasında bulunacağım. En azından yalnızca post attığımız bölüme iyi gider.

we need more!

« Yanıtla #3 : 28.01.2007 19:36:21 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
genelde bu hatalar; serverside'da backup ya da güncelleme (forumu değil, kullanılan prog'ları) falan yaparken database server'ına bağlantı kesildiğinde oluyor. çok büyük bir problem olmamakla beraber %100 uptime olan bir server genelde pek bulunmaz nette, olsa da şaşarım zaten.

we need more!

« Yanıtla #4 : 28.01.2007 20:10:10 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
yok zaten bu serverın problemi değil, forumun kodunun problemi. tahmin ediyorum diğer birçok forumda da (phpbb v.s.) aynıdır bu durum. bu tür "kesintiye uğrama ihtimali yüksek" kodlarda transaction kullanmaları şart ki yarım kalan işlem geri alınsın, ya da diğer bir değişle işlem bitmediği sürece hiçbir değişiklik yapılmasın. Siz hiç gördünüz mü internetten banka üzerinden havale yaparken paranın karşı tarafa yattığını ancak sizin hesaptan düşmeden bağlantının kesildiğini. Keşke olsa :)