Gönderen Konu: VIC kursu preview  (Okunma sayısı 27729 defa)

VIC kursu preview

« : 03.01.2007 19:04:42 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Selam arkadaslar,

3 gun gecikme ile de olsa VIC kursunun ilk bolumunu tamamladim. Goreceginiz gibi hayli buyuk bir bolum oldu. VIC ve 6510'un etkilesimlerinin anlatildigi bu ilk bolum yenilere faydali olacagi gibi zaten bir miktar VIC kodlamayi bilen insanlarin da bilgilerinde bosluklari doldurabilir diye umuyorum. (mesela ben uzun yillar neden irq rutini icinde inc $d019 yaptigimi bilmeden kullanirdim)

http://www.nightnetwork.org/files/VIC_RELEASE_0-4-0.zip

Yalniz sunu itiraf etmeliyim ki bugune kadar yazdigim butun tutorialler icinde acik ara en zevklisi bu oldu. Bu kursu takip edenlerin cok hizli sekilde cok guzel ve zevkli seyler yapacagini dusunuyorum. umarim oyle olur. Bugune kadar disini sikip da yazdigim kurslari takip edenler, gercekten bunun meyvesini simdi yiyecekler.

hatta bi sonraki bolumun ornek kodlarini yazarken oyle hosuma giden seyler ciktiki dun gece oturup bi saat ornek raster efektlerini izledim :)

henuz butun formatlama hazir degil o yuzden preview olarak koyuyorum (normal web sayfama post etmedim henuz). indirdiginiz zip dosyasinda rtf olarak tutorial dosyasi ve vic_gra01.png diye de tutorialde Sekil1 olarak refer edilen sekil var. ayrica vic tutorial adli klasorun altinda ornek kodlar var. Bu bolumdeki kodlarin bi bolumu kursun bi sonraki bolumunde aciklanacak. Ama teaser olarak koymayi uygun buldum

Nightnetwork'e post etmemis olmamin bir sebebi daha var. O da surpriz olsun... Bir kac gun icinde....

Buyrun afiyetle yiyin
« Son Düzenleme: 03.12.2007 08:08:37 Gönderen: nightlord »

VIC kursu preview

« Yanıtla #1 : 03.01.2007 19:30:45 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ellerine sağlık nightlord! eminim meraklıları keyifle okuyacaktır. ben de bir ara okurum; ne menem bişeymiş şu vic olayları, görelim...

VIC kursu preview

« Yanıtla #2 : 03.01.2007 22:56:15 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hocam süper süper... acaip faydalı olmuş eline sağlık

VIC kursu preview

« Yanıtla #3 : 03.01.2007 23:07:04 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Vay be kardeşim. Dili acayip anlaşılır olmuş ellerine sağlık.

@Yeni başlayan ve bu tutorialdan yararlanmak isteyen arkadaşlar:
Eğer ilk okuyuşunuzda anlamadığınız bölümler ya da adresler olursa hiç canınızı sıkmayın. VIC belki ilk anda anlaşılması çok basit bir konu olmayabilir. Ancak şunu bilin ki bu tutorial bulabileceğiniz en güzel anlatım diline sahip tutorial. ıngilizce tutoriallar arasında çok güzel VIC tutorialları mevcuttur ama hepsi de bundan daha teknik anlatıma sahiptir. Bu dökümanın değerini bilin ;)

@nightlord: stable raster anlatacağın bölümü sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim. millet senin tutorialları okuyiim derken bir bakacak side borderlar açılıvermiş :D

VIC kursu preview

« Yanıtla #4 : 03.01.2007 23:12:55 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
c64 coding'e merakim yok ama oturup zevkle okudum valla, ellerine saglik nightlord..

VIC kursu preview

« Yanıtla #5 : 04.01.2007 04:06:07 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Allaa iste naytlord'un beklenen hamlesi. Hemen okuyoruz efendim ellerinize saglik ...

VIC kursu preview

« Yanıtla #6 : 04.01.2007 10:26:26 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
bende $u anda okuyorum... AnLatIm bu kadar mI guzeL oLur. Bana musade bi bitireyim yazIyI okumayı :)

VIC kursu preview

« Yanıtla #7 : 04.01.2007 10:49:38 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Sonunda geldi VIC tutoriali :)

VIC kursu preview

« Yanıtla #8 : 04.01.2007 10:57:33 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
ama.. ama plazma :[

VIC kursu preview

« Yanıtla #9 : 04.01.2007 15:25:18 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Super bir tutorial olmu$. Ezbere yazmaktansa, hardware 'I bilmek ba$ka bir oLay tabii. Bu yuzden degerli bir kaynak olarak arsivlerimizdeki yerini aLdI. YanLIz hemen soyLeyeyim en guzel yerinde kaLmI$. Bu arada... Vapurda sakin kafayLa okuyunca ayrI bir tadI oluyor. Nightlord 'a tebrik ve te$ekkurler.

VIC kursu preview

« Yanıtla #10 : 04.01.2007 15:29:00 »
Hızlı düğmeleri aç

esmaeild

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kodhane.com
hocam ellerine sağlık. uzun zamandır elim kolum bağlı beklediğim bir kaynaktı. tabiki bu akşam emulatörümle kafa kafaya verip dersimize çalışıcaz. teşekkürler.
Coding Is Art.

VIC kursu preview

« Yanıtla #11 : 04.01.2007 16:45:50 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: esmaeild
hocam ellerine sağlık. uzun zamandır elim kolum bağlı beklediğim bir kaynaktı. tabiki bu akşam emulatörümle kafa kafaya verip dersimize çalışıcaz. teşekkürler.

Abi sen nerdesin yaf :)

VIC kursu preview

« Yanıtla #12 : 04.01.2007 17:24:39 »
Hızlı düğmeleri aç

esmaeild

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kodhane.com
geçici bir süreliğine dünyadan koptum abi. bizde yılsonu çok çetin geçiyor. yeni yazdığım bir uygulama üzerinden (C# + SQL)stok sayımı yapıldı. gece gündüz başındaydım. neyseki atlattık :)
« Son Düzenleme: 04.01.2007 17:31:52 Gönderen: esmaeild »
Coding Is Art.

VIC kursu preview

« Yanıtla #13 : 04.01.2007 17:34:11 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: esmaeild
geçici bir süreliğine dünyadan koptum abi. bizde yılsonu çok çetin geçiyor. yeni yazdığım bir uygulama üzerinden (C# + SQL)stok sayımı yapıldı. gece gündüz başındaydım. neyseki atlattık :)

E hadi gecmis olsun daha fazla aramizda gorelim seni , Nighshift'i de kacirmassin umarim :)

VIC kursu preview

« Yanıtla #14 : 05.01.2007 04:48:15 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
arkadaslar super gaz verici yorumlariniz icin cok tesekkurler. oyle gaza geldim ki kasarak (ve durust olmak gerekirse yazarken cok da yorularak) 2. bolumu de yazdim. Bu da cok buyuk ve detayli bir bolum oldu. Sanirim icindeki bazi bilgiler ilk defa Turkce anlatiliyor tarihte. Hem de oyle temel bilgiler ki bunlarin bazilari. Turkiyeden sira sira Crossbowlar cikmadigina fazla sasmamak lazim :(

Bazen Hydrogenle konusurduk. Bu bilgilere batidaki kullanicilar Transactor dergileri sayesinde 87- 88 gibi yillarda erisebiliyorlardi. Benim bunlari internette bulmam 97, anlamam ise 2003. Yani cok basit konular degiller ama onlari bilmeden de ilerlemek mumkun degil.

Neyse... su an yoruldum. Artik bu bolumden sonra sorulup tartisilabilecek seyler de ortaya cikacagini saniyorum.

VIC kursunun 2. bolumu size cok yakismis. Gule gule giyin.

adres bu thread'in ilk post'unda
« Son Düzenleme: 03.12.2007 08:09:23 Gönderen: nightlord »