Gönderen Konu: NIGHTSHIFT'07 sitesi yayına basladı....!!!!  (Okunma sayısı 28857 defa)

NIGHTSHIFT'07 sitesi yayına basladı....!!!!

« Yanıtla #15 : 25.12.2006 17:28:45 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
çalışıyor ama minimal bilgisayar olarak kullanıyorum onu üzerinde firewalldan başka hiç bi şey yüklü değil.

« Yanıtla #16 : 25.12.2006 17:46:16 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ben direkt microsoftcuyum
Linux ve FF felan cok sewmem,darda kalmadikca kullanmam...

Ama nightshift icin gerekirse fizana giderim,gerekirse windows 3.1 kullanirim
;)

« Yanıtla #17 : 25.12.2006 18:25:40 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
scrollbar renklendirmek standart dışı bir özellik ve sadece IE'ye mahsus. FF'nin özellikleri ise tamamen standartlara uyumlu olmaya çalışıyor. M$ sux, FF rulaz.
IE'yi yapanların kendilerini standartlardan daha üstü saymaları illet bence.

« Yanıtla #18 : 25.12.2006 18:37:11 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bu arada FF uyumlu o cube3d kodu. Sorun performans. Eğer her iki browserda da aynı smoothlukta çalışıyorsa o kod, makinenizle övünebilirsiniz "firefoxda bile ie kadar smooth çalıştırıyor benim makinem" diye :)

« Yanıtla #19 : 25.12.2006 18:41:57 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
JS engine'in hızı niye bu kadar önemli ki? JS sonuçta form değerlendirmek, hata kontrolü yapmak ve DOM üzerinde değişiklik yapmak için var edilmiş bir dil; eğer küp döndürmek istiyorsan c++ falan kullan? :)
parmak bastığım mesele; amacına uygunluk. yoksa tabii ki sınırları zorlamak da eğlenceli bir hobi. ama hobim diye xx browser'ının buna kıyak geçmesini bekleyemem. JS'den ne alacağımı bilirim, neye de yaradığını. java'dan da, flash'dan da... sınırları ve amaçları bellidir.

« Yanıtla #20 : 25.12.2006 19:04:47 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
(bende) her iki browser'da da ayni hizda (hatta ff biraz daha smooth diyebilirim).. sen hangi FF versiyonu ile deniyorsun, belki yeni versiyonlarda yasadigin sorun giderilmistir?

Alıntı yapılan: skate
Bu arada FF uyumlu o cube3d kodu. Sorun performans. Eğer her iki browserda da aynı smoothlukta çalışıyorsa o kod, makinenizle övünebilirsiniz "firefoxda bile ie kadar smooth çalıştırıyor benim makinem" diye :)

« Yanıtla #21 : 25.12.2006 21:30:16 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
cevabım konuyu dağıtmamak için başka topicde.

« Yanıtla #22 : 26.12.2006 09:58:50 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
abi merhaba... siz su meshur vigo ve hyper misiniz? biz ailecek sizi cok severek izliyoruz abi. nightshift sitesi cok guzel olmus ilgiyle takip ediyoruz :)

tasarimina bayildim. zaten alla napiyodur simdi hyper diyodum ne zamandir.

ben de basta ie 7.0 ile baktim (malum artik biraz su ms urunlerine alistirmam gerek kendimi :) hatta google yerine live kullaniyorum allah sizi inandirsin)

once ya hay allah acaba bu ie uyumlu olmama olayi sayfaya erisimi zorlastrmasin diye kaygilandim. sonra ya zaten bi firefox iindirip kullanamayan adam gelmese de olur dedim. sonra da yine kararsiz kaldim. sonucta grafiker muzisyen falan olup da bilgisayarina internetten bisey indirip kurmaya cekinen biriileri olabilir gibi geldi bana

bi de ben yillarca linux+ ff kullanirken ie only yapilmis sayfalar gorunce kil olurdum browse edemedigim icin. simdi sonucta %70 kullanicinin kullandigi browser ile uyumsuz olmasi onlari da kil etmein diye bi cekince dustu icime. sizinle paylasayim dedim abiler :)

yani site bisekilde calissa ie ile ama orta yerde kocaman bi sekilde "bu site firefox ile super daha iyi calisir bak ie ile cok sey kaciriyosunuz" falan yazsa.

oyle fikir atiyim ortaya dedim. siz bilirsiniz tabi son karari...

« Yanıtla #23 : 26.12.2006 10:06:31 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
abi, zaten ie 7.0'ın altında transparent yok... tek sorun bu... yoksa css/html yada floating objects filan gram sorunsuz... cam alan aşşa doğru tile ediyor. ie 7.0'da tepe ile tile'ın ilk'i geldii o birleşim yerinde 1px koyu-renk atıyor ie... buda BUG gibi duruyor yani sanki biz bişi beceremedik gibi...

keza ilave olarak hoşumuza da gitti, baş kaldırdık sisteme ha ahah ahaaha...

« Yanıtla #24 : 26.12.2006 12:22:56 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GnoStiC
flame savasi baslatmak istemem ama;
internet explorer kullanan kaldi mi yaw?

Ben bilgisayarımı kullanan ziyaretçilerin ie kullanıp beni sinir etmemeleri için, masa üstündeki ve quicklaunchdaki ikonları firefox'a yönlendirdim. Kullananların ie ile ff arasındaki farkı görmediklerini gözlemledim. Dolayısıyla hem kozmetik, hem işlev olarak ff standart bir kullanıcının her ihtiyacını karşılayabilecek duruma ulaşmış görünüyor. Bizler zaten yıllardır ie kullanmıyoruz.  

Yanlız ie ile girdiğinizdeki metin fazla teknik, problemin ie'den kaynaklandığını ve başka bir browser ile görüntülenmesi gerektiğini *yeterince* açık etmiyor gibi.

"Size siteyi gösteremediğimiz için çok üzgünüz. Sebebi, Internet Explorer'ın,  PNG-24 şeffaklık özelliğini desteklememesidir."

Metne açıkça "Bu web sitesini internet explorer ile görüntüleyemezsiniz, şunları kullanın" benzeri daha sade bir cümle ekleseniz mi acaba? Ya da neyse....

« Yanıtla #25 : 26.12.2006 15:15:47 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@ref: elbetteki ff ile ie arasındaki farkı gözlemleyemeyen kullanıcıları baz alarak hareket etmememiz lazım ama ne demek istediğini anlıyorum, haklısın.

« Yanıtla #26 : 26.12.2006 16:08:31 »
Hızlı düğmeleri aç

impetigo

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kilic.org/crescent
Browser cookie kabul etmiyorsa kayit sirasinda "guvenlik kodu" hatasi veriyor, ama sorunun cookie'den kaynaklandigi anla$ilmiyor.

« Yanıtla #27 : 26.12.2006 22:03:26 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
saol impetigo

2.Kat videosu

« Yanıtla #28 : 27.12.2006 14:59:40 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
Üst katdaki bilgisayar sayısı 52'ye yükseltilmiştir. 52 tane p4 3.00Ghz, 512MB ram...

videosu : http://video.google.com/videoplay?docid=-1474792940601446030

IE Fix

« Yanıtla #29 : 29.12.2006 20:22:10 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
sevgili spaz'ın yardımıyla bi javascript fonksiyonu bulduk.biraz elden geçirip fixledim. site görsel olarak IE 6.0 ve aşşası (5.5 limit) doğru görünüyor amma velakin png'yi doğru göstermek için IE'de filer kullanılıyor, bu filtre olunca o safyadaki linkler lamba oluyor. IE 7.0'da sorunsuz (kez sadece sizinde göreceğiniz mini bi koyu renk durumu sorunu vardı)

en azından ie 7.0 altı gelenler siteyi görecek ama uyarı yazısı koyduk... bilginize.