Gönderen Konu: 12 aralık sabahı olayları...  (Okunma sayısı 16797 defa)

12 aralık sabahı olayları...

« : 12.12.2006 05:11:03 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
forumdaki arkadaşlardan, dolaylı sebebiyet verdiğim rahatsızlıktan üzüntü duyduğumu belirtmek isterim.

mrr, daha önce de benzer bir tavırla düzeyini düşürerek tepkimi almıştı. lakin son tartışmada ettiği (ve sonra edit ederek sildiği) götüne koyayım senin lafı ve benzeri küçümser, aşağılayıcı ve rahatsız edici tavırlarından dolayı bu kişinin forumda salt-okuyabilir moduna geçirmek durumunda kaldım.

forum admin'i olarak korumaya çalıştığım objektifliğim, bu kişinin kişisel saldırı ve hakaretlerinden dolayı sarsılmış olsa da, doğrudan silmek yerine sergilediği tavırlardan ötürü hem benden kişisel hakaretlerinden, hem de forumda sergilediği davranışlardan sizlerden özür dilemesini talep ettiğimde ise
Alıntı
mrr       12.12.2006 04:03:25
senin gibi salaklardan asla özür dilemem bunu biliyorsun di mi?
özel mesajıyla tavrını devam ettireceğini bildirdiğinden admin yetkimi kullanarak, foruma erişimi için istemeyerek de olsa kısıtlı erişim hakkına indirgedim.

bu kişinin hangi grupta olduğu, yaşı ya da ne gibi psikolojik sorunları olduğu, ettiği düzeysizliğin, hakaret ve tatsız davranışların özürü olamaz. hepimiz aklı selim insanlarız ve birbirimize saygı göstermezsek bu forumda iletişimin manası kalmaz.

belki biraz çabuk reaksiyon göstermiş olabilirim, ya da bazılarınca tavırlarım gereksiz olarak algılanabilir. birçok şeyi tolere edebilirim. ama hem bana, hem forum katılımcılarına saygısızlığı tolere etmem. kişisele varan hakaretler için de forum bir zemin değildir; kişinin benimle alıp veremediği varsa bunu kişisel de iletebilir.

gereğinde bu forum için birçok fedakarlıkta bulundum; scene için -özellikle de 90'ların başında yoğun olmak üzere- yeterince yoğun oldum. halen de bu camiada var olmak, birşeyler paylaşmak, sevdiğim insanlarla beraber olmak keyif veriyor; defalarca ya boşver gitsin, hayatın zaten yeterince kalabalık değil mi dediğim halde bu değerler yüzünden bu ortamdan ayrılmadım. bu değerleri korumak adına son tartışmada tavrımın sonuna kadar arkasında dururum.

ama size bir rahatsızlık verdiysem kusuruma bakmayın.
...ve haklısınız; biraz daha soğuk kanlı, relax, cool olmalıyım... ;)
« Son Düzenleme: 12.12.2006 05:35:12 Gönderen: spaztica »

« Yanıtla #1 : 12.12.2006 09:31:15 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Ben de diğer bir forum admini olarak alınan kararı destekliyorum

« Yanıtla #2 : 12.12.2006 11:22:30 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Kisisel kufurleri kaldirmak zorunda degil kimse.
Bende Spaz'i destekliyorum.Yeri gelir insanlar birbirine kufur eder misal Vigo kalkip bana gotune koyim senin der ben de guler gecerim ama be benim Vigo'ya ayni lafi soyliyebilecegim anlamina gelmez bunu tartabilmek lazim.Tarticak kadar ruh hali saglikli degilse yazmamak lazim.

« Yanıtla #3 : 12.12.2006 11:45:15 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
lan bi iki dakka akıllı olun be... ne güzel gazlı gazlı okurken, illa bi sorun çıkacak. şimdi şunu anlamadım, mrr spaza özelden mi küfür etmiş?

yani eğer olay böyle ise, yani sizin aranızdaki şahsi / özel bi kavgadan adama "read-only" yaptıysan ayıp etmişin. ama yok, adam sana burda paso hakaret ediyorsa o zaman iyi yapmışın.

ama genede, her zaman özgür düşünce kıl yün tüy diyen biri olarak, adamı cart diye read-only yapman iyi diil. yaptıkları davranışları yanlış olabilir, konuşup halledebiliriz. ama küt diye adamı disable etme...

« Yanıtla #4 : 12.12.2006 11:50:40 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vigo
lan bi iki dakka akıllı olun be... ne güzel gazlı gazlı okurken, illa bi sorun çıkacak. şimdi şunu anlamadım, mrr spaza özelden mi küfür etmiş?

yani eğer olay böyle ise, yani sizin aranızdaki şahsi / özel bi kavgadan adama "read-only" yaptıysan ayıp etmişin. ama yok, adam sana burda paso hakaret ediyorsa o zaman iyi yapmışın.

ama genede, her zaman özgür düşünce kıl yün tüy diyen biri olarak, adamı cart diye read-only yapman iyi diil. yaptıkları davranışları yanlış olabilir, konuşup halledebiliriz. ama küt diye adamı disable etme...

Mrr scene ve bronx ile ilgisini kesti :)
Yani en son oyle demis bilmiyorum...

« Yanıtla #5 : 12.12.2006 11:56:37 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Bir kisi, ortama rahatsiz edici bir mesaj attiysa, o kisi hakkinda forum kurallarinin  geregi yapilabilir  (gecici ban, temelli ban her ne ise, kurallari su an tam bilmiyorum ancak kurallar bu durumlarda basvurmak icin yapilmistir). Ancak sahsi olarak kotu bir mesaj attiysa, bu durum degisir. (Tabi forum kurallari sahsi kotu mesajlasmalari kapsamiyorsa)
Yapilanlarin, tavirlarin dogru oldugunu soylemiyorum.

Ancak burada, ben ve bir baska arkadas tartissak ve ozelden bolca mesajlassak, bu mesajlasmadan dolayi, forum adminlerinin icimizden birini read-only yapacagini sanmiyorum. Bir cifte standart olusmamasi icin dikkat edilmeli.

« Yanıtla #6 : 12.12.2006 12:52:15 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
edilen küfür önce genelden edilmiştir, buna uygun tepkiyi mesajın devamında verdiğimde, mesaj bu kişi tarafından editlenerek silinmiştir ve daha sonra da özelden gelen senin gibi salak lafı ile de özür dilemeyeceğini bildirmiş olduğu için ben de read-only moda geçirdim o kişiyi.
ne yazık ki dün gece tüm db'yi sql üzerinden aradığımda silinmiş olan küfrü bulamadım. history tutmuyormuş sistem.

« Yanıtla #7 : 12.12.2006 13:53:25 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: spaztica
ne yazık ki dün gece tüm db'yi sql üzerinden aradığımda silinmiş olan küfrü bulamadım. history tutmuyormuş sistem.

önemli değil, önemli olan olay, sözlerin kendisi değil zaten. Olay hakkındaki tek görüşüm şudur:

erkeklerde ergenlik 13-24 yaş arası bir dönemdir. Bu dönemde birey olma çabasındaki ergen karşılaştığı herşeye protest bir tavır içindedir. Daha önce dahil olduğu herşeye, özellikle ailesine karşı. Ama yaş 24 geçmiş hala bunalımı atlatamamışsa bir psikolog yardımı gerekir. Bu problemleri vigo'nun dediği gibi biz bize konuşarak halledemeyiz artık. Küfür eden arkadaşımız 24'ün altındaysa çocukluğuna verebiliriz. kısa zamanda kendini bulmasını dileriz.

Spaz, kararın yerinde, bir kaç gün sonra bence bir izin ver, hatasını anlayıp düzgün konuşursa ne ala...

« Yanıtla #8 : 12.12.2006 14:31:02 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
bu sabah erken saatlerce spaztica kardesimle baya bir muhabbet ettik.. bu muhabbette soyledigim birkac soz vardi. bu yasanan olaylarla ilgili degil, genel olarak dusuncelerimi ifade ettigi icin buraya biraz copy paste edeyim;

Alıntı
bizim zaten kisitli olan vaktimizi scene icin harciyor olma sebebimiz, sonunda siritarak andigimiz dostluklar, muhabbettir.. 15 senedir bronx'tayim, rls yapmadim diye gruptan mi attilar? aksine her party'de gelsene muhabbet edelim dediler..  rls dedigin 10dk'da izlersin biter gider, ama kurulan dostluklar omur boyu suruyor..

ornegin; vigo scene icin, partylere gidebilmek icin deli gibi para harciyor, biryerlere yazip cizmek icin vakit/emek harciyor.. bunlarin (eger varsa) maddi donusu harcanan yaninda komik kalir.. ama geri gelen manevi kazanca, mutluluga ise fiyat bicilemez.. bu durum scene icindeki herkes icin gecerli.. bu mutluluga golge dusurmek kimseye yakismaz ve bunun otesinde kimsenin  buna hakki yoktur..

« Yanıtla #9 : 13.12.2006 19:11:57 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
vigo kardeşimin özel ricası üzerine mrr'nin account'unu cevap verebilme hakkını değerlendirebilmesi için tekrar normale çevirdim. kendisinin tavrı ve yaklaşımı, kalıcılığını belirleyici olacaktır.

kimseyi üzmek ve soğutmak hiç istemem, hele hele scene'den; ilgili grup üyesi de olmadığım için o konuda herhagi bir fikir onaylamam ya da reddetmek mümkün değil. ama forumun yöneticisi olarak düzeni korumak da görevim. sonuçta yasal bir tatsızlık durumunda sorumlusu benim ve hukuken benim üzerime işlem yapılır.

« Yanıtla #10 : 13.12.2006 19:29:08 »
Hızlı düğmeleri aç

mrr

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emre.co.uk
öncelikle böyle bir şey yaşadığım için çok üzgün ve sinirli olduğumu söylemek istiyorum.

lütfen bu yazıyı bir cevap hakkı olarak kabul edin. nasıl hesabımı bloke edip arkamdan konuşabiliyorsanız bunları da dinleyin. yoksa gerçekten haksızlık etmiş olursunuz:

bu buraya son yazışım yazdıktan sonra ne bu siteye bir daha gireceğim ne de scene ile alkalı bir şey yapacağım. umarım bunu parti sonrası bir reaction gibi algılarsınız. en azından nasıl spastikanın accountumu bloke edip de arkamdam konuşma hakkı varsa benim de bunları yazmaya hakkım var. üstelik dediği gibi read-only de değildim, hiç bir şekilde burada yazılanları okuyamıyordum.

öncelikle şunu demek istiyorum ki benim olayı kişisellikten uzak tutmama rağmen spaztika son derece kişisel davrandı.

1) MSNden attığım mesaj yüzünden beni bloke etme kararı aldı. Yalan söyliyerek pmden attığım mesaj dedi sizlere. Bu adil bir şey değil, kimse bir yerin admini diye MSNden atılmış bir mesaj yüzünden kimseyi bloke edemez. ayrıca attığım mesaj sizleri (bu forumu kapsamıyordu) Senin gibi .....lar derken , bu forumu değil gerçekten onun gibi zihniyette olanları kastettim. O yüzden de MSNden attım mesajı kendisine. Ama o bunu size getirerek sizlere söylediğimi söyledi. Oysaki ben bu forumdaki herkesi seviyorum. Spasdan başka kimseyle en ufak bir problemim yok. Her zaman da saygılı davrandım hepinize..  Tekrar söylüyorum ki MSNden atılmış ve kişiyi sinirlendirmiş birşeyi bırakın bloke sebebi, oraya yazmasını bile ahlaksızca buluyorum. Bunu görmezlikten geliyorsunuz..

2) ıkinci olarak da eğer beni kızıp bloke ediyorsa arkamdan konuşmaması gerekiyor. Kimseye cevap hakkı verilmeksizin arkasından psikolojik olarak sorunları var gibi laflar söylenmez. ( ref ) Burda elim kolum bağlı bunları okurken ne kadar üzüldüğümü bilemezsiniz. O kadar kırıldım ki bu yüzden bu forumu ve TR scenei bırakıyorum.  
Vigoyla telefonda konuşunca daha sakinleşmiştim ama REF gibi ilk defa adını duyduğum insanların bırak beni Bronx üyesine söylediği şeyi harbiden sindiremiyorum..

3) Forumla alakalı olarak söylediğim tek şey daha iyi birşeyler beklediğimdi. Bir tasarımcı olarak (okuduğum okul tamamen internet ve bilgisayar iletişimi üzerine dayalı Bilgi Üniversitesi Görsel ıletişim Tasarımı) burayı yeterli bulmamak gayet doğal hakkım. Bunu dile getirdiğimde de zıplayan doğal olarak spastika oldu çünkü bu forumdan o sorumlu sanıyorum. Hatta hatırlıyorum spasın yıllardır ben yaparım abi diye atlayışını forum sitesi için. Gayet doğal buluyorum o yüzden spazın bu siteyi korumaya çalışmasını.

Benim tek dediğim bu sitenin yeterli olmayışıydı, Nightlord da dile getirince çok saygı değer bir konu oluverdi birden bire şimdi..

4) Ben tabiki spaztikaya saygı duymuyorum. Çünkü insanları yaptıkları işlere göre yargılıyorum malesef. Eğer ki ondan başarılı işler, olumlu bir karakter görseydim zaten bir şey söylemezdim. Kimse kızmasın ama ben onu sürekli yaparız, ederiz deyip de hiç bir şeyi yapamıyan birisi olarak görüyorum. Hatta bu düşünceye ben de sürekli yanımda konuşulmasından dolayı kapıldım ilk başta. Spasticayı gayet hiç bir şey yapamayan sadece konuşan birisi olarak tanıdım. Bu çerçevede de, benim takıldığım bir forumu da kendi işlerine benzetmesini istemedim. Artık kabullenemiyorum çünkü baştansavma işleri ve kişileri.

5) Spazın arkamdan konuşması konusunda da, benim yaptığım iki tane videodan ve onların scene ile alakalı olmadığından bahsediyor. Ben de scener benim demiyorum sadece buradaki insanlar arasında eğlenmek, gülmek için yaptığım şeylerdi. Scene benim için arkadaşlık demekti. O yüzden o videoları yaptım. Hiç bir şekilde savunmuyorum bunlar scene’in temelini oluşturuyor diye. Ama gene de spaza hatırlatmak istiyorum ki, 7D5 teki esas invaders partideki genelde en yüksek puanı aldı. Nightshiftteki long box da aynı şekilde partinin en yüksek oyunu aldı. şimdi söyleyin o zaman alakasız şeylere scene olarak neden oy verdiniz o zaman? Hadi onu bırak, neden PC magazine ekinde esas invadersi dağıttı bir türk scene ürünü olarak? Hadi onu da bırak neden uluslar arası scene magazine esas invadersi 2. sayısında dağıtıyor bir türk scene ürünü olarak?? Kendi adıma sevinmiyorum, ama hem bronx hem de TR scene olarak seviniyorum bundan dolayı..

Spaztika seni bilmem ama ben inanıyorum ki Türk Scenein adını gayet iyi bir şekilde duyurmuş oldu yaptığım iki video. gönülden inanıyorum ki sizlerin de taktirlerini aldı. Ayrıca atladığın bir nokta var, onlar basit birer animasyon değiller: Bizim gibi bilgisayarcıların hayatlarını baya bi süre meşgul etmiş olan bilgisayar dünyası ürünleri.. Tetris ve Invaders..

Ben bunları söylemek istemezdim ama senin kıskandığını düşünüyorum artık. Hatta kişisel bi meseleden dolayı beni bloke edip arkamdan atıp tutuyorsun. Sonuç olarak düşünüyorum ki kendi ezikliğinden dolayı, eline bir fırsat geçtiği için böyle yaptın spaz. Msnden yolladığım mesajı da bahane olarak gösterip bu size salak diyor dedin burdaki insanlara. Ama burdaki kimseye en ufak birşey söylemedim. bunu görenler vardır umarım..

8) scene den asıl ayrılma sebebim de spaz öncelikli olmak üzere bu wild’a karşı olan tutumdur. gereksiz birşey gibi görebilirsiniz ama bu scene arkadaşlık ortamında bence olması iyi olan birşey. sanırım sindirememesinin sebebi  coder olarak beceremediğinin iki basit videoyla üstüne çıkılması. wilda karşı olan tutumu da buna bağlıyorum. ama yurt dışında böyle değil, yoksa koskoca scene magazine dergisi bir videoyu yayınlamazdı..

ikinci ayrılma sebebim de faşistçe yapılan bu saldırı. ben iyi birşeyler yapalım bu site için derken, sen yap da görelim, eskiden site mi vardı gibi tavırlar ve spazsın bu siteyi korktuğu için koruma isteği gibi şeyler hatta üstüne bir de beni bloke edip arkamdan saydırması beni son derece soğuttu bu scene’den.  artık burada kalmak istemiyorum umarım anlayışla karşılarsınız. ama burada geçirdiğim zamanı da çok keyifli bulduğumu söylemek istiyorum. Özellikle sevdiğim çok insan oldu, vigo, turbo, nightlord, ragnor, skate, wisdom, h2o, Enno gibi.. bronxta olmak güzel.. Hatta çok da ilgimi çekmiyen deviance ve scoopex gibi grupla birlikte iş yaptım, h2o ile işler yaptım bunlar benim için güzel..

vigoyla telefonda konuştuğum üzere bronxtan ayrılmıyorum, ama uzun bir süre bu foruma ve TR scene de takılmak istemiyorum..  bu posta yazılan cevapları da kesinlikle okumayacağım, eğer hayatımda hatalar yaparsam tabiki muhattabından özür dilerim, bunun yaşla, vs ile ilgisi yok. ama karşımda bana haksızlık yapan biri varsa ve korkakca, cevap verme hakkımı bile elimden alıyorsa, ona gerçekten olan biteni anlatmadan orayı asla terketmem...

not: hesabımı biraz önce vigoya telefon ederek ben aktif hale getirttim bunları yazabilmem için. tabiki vigo benim yanımda bu olayda. vigo kardeşinin özel ricası filan saçmalıklarını bırak artık., ayrıca diğer adminlere de konuyu araştırmadan ve doğruyu bilmeden spazı destekledikleri için gerçekten kendileri ile tekrar görüşmek istemediğimi belirtmek isterim...

son not: Spastica, eğer benimle konuşmak istiyorsan MSN’den gel konuşalım,  burada, okumayacağımı bildigin halde  arkamdan konuşursan durma devam et, gene arkamdan atıp tut.. çünkü hiç bir şekilde okumayacağım buraya yazacaklarını. (dünden beri burada yazanları da okuyamıyorum çünkü, read only modunda değilim, o konuda bile yalan söylüyorsun millete, görmemi bile istemedin neler yazdığını)

« Yanıtla #11 : 13.12.2006 19:47:26 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
1. ben scene'de sen doğmadan önce çok şeyler yapmış bir insanım; zamanında bronx'u ve zb'yi ilk var edenler arasındaydım. bu forumdaki kayıtlı herkesten yaşça da büyüğüm. ama senin saygına da muhtaç değilim.
2. forumda gösterdiğin aşağılar, küçümser ve saygısız tavırlar, foruma erişiminin kısıtlanması için yeterli sebepler olmuştur. edit ederek varlığını inkar ettiğin küfrü bir sanrı, bir yanılgı saysan dahi tavrın ortada. bir sıcak bir soğuk, gidip gelen bir tavır sergiliyorsun.
3. vigo'nun bu forumda yetkisi vardır, ama forumun da, domainin de, sitenin de gerçek ve tüzel olarak sahibi benim. sana faşist gelebilir, ama benim de yasal yükümlülüğüm var t.c. yasalarıyla belirlenmiş olan. bu da forumda kendim dahil kimsenin aleyhinde konuşulmamasını küfür edilemmesini sağlamak. şaka yollu söylenen sözlerle aşağılar bir tavırda söylenen sözlerin farkı bellidir, bunu herkes anlayabilir.
4. ben uzlaşmacı olmasam, scene için yararlı olacağını düşünmesem vigo istese dahi foruma sokmama hakkım vardı ve onun kardeşliğine hürmeten senin cevap verme hakkını kullanmana izin verdim. senin açtırman, vigo'nun açması değil mesele.
5. benim hakkımda 'senin gibiler' tavrıyla aşağılar konuşman, benim seninle başlarda sıcak olduğunu düşündüğüm, ama sonra sebebini anlamadığım bir paranoya ve triplerle çok farklılaştı. bu tavrınla benim arkadaşlığımdan sadece uzak kalmayı tercih ettiğini anlıyorum. senin seçimin, kimseyi de zorlamam.
5. faşizm derken acaba faşizmden ne kadar anlıyorsun? bir foruma erişiminin haklı biçimde elinden alınması faşizm olabiliyorsa, forumu işleten ve yöneten kişi olarak kurallarını da benim belirlediğin bir ortam olduğunu hatırlatırım. tabii ki bu ortamı, scene için, scene adına, scene hizmetine açmış bulunmaktayım. ben bu forumu açtığımda sen neredeydin? sanırsam ya lise sırasında dirsek çürütüyordun, ya da sokakta oyun oynuyordun.
6.yaptığın çalışmayı aşağılamış değilim, hatta 7d5'te senin yanına gelip yahu senin şu video'ları farklı bir ortamda gösterelim, sergi düzenleyen, bienali düzenleyen kişilerle ilişkilerim var, bir gösterelim diyen de bendim hatırlarsan. beğenmediğim, inanmadığım bir çalışma için bienal kadar büyük bir projeye niye önereyim ki seni? sonuçta ben de bienal ortamına katıldım, scene event'larının toplamından 10-20 kat büyük event'lar bunlar... ama bir coder olarak fikrim, wild kategorisinin her zaman hrbi coding kategorilerinin yanında bir süs niteliğinde olması. sonuçta bu mtv-style bir ortam değil. yoğun olarak coder'ların ortamı. ama dediğim (ve daha önce de belirttiğim gibi) bu benim tercihimdir ve kimseyi bağlamaz. sen üretmene de, yapmaya da devam edebilirsin. ben beğenmiyorum diye üretmeyecek değilsin? ya da ben seninle kavga ettim diye forumdan uzaklaşman da çocukluk göstergesidir sadece. hatta bronx'tan ayrılman, ya da vigo'nun seni kollamaması da bence çocukluk göstergesi. senden daha olgun bir tavır beklerdim ve gerçekten şaşırdım kaldım bu son 2-3 günde yaşananlara. zaten daha önce de bir elektriklenmede yine tribini koyarak çekip gitmiştin. eywallah, dönemin yasini de sensin sanırsam.
7. pm = personal message; ha msn, ha forum pm'i, aynı kapı. kaldı ki o mesajı sen, ben senin forum haklarını kısıtladığımda msn'den attın. benim sana kızgınlığım, senin yaşını bilmez, saygısızca ve düşüncesizce ettiğin laflardan ötürü. aslında benim seninle alıp veremediğim yok, ama senin sanırım kendinle alıp veremediklerin çok. forumdaki yazılanlar bunun kaydıdır.
8. arkandan konuşan yok, bu dediklerimi yüzüne de söylerim, yüzüme bakacak cesaretin varsa. kaldı ki bu tartışmanın sebebi olan davranışlar ve tavırlar, forum dahilinde yaptıklarını kapsıyor. o yüzden herşeyi uluorta ve çekinmeden söylerim ben. bunlarla ya da benimle yüzleşmeye cesaretin yoksa çekip gidebilirsin tabii, istediğin yeri terk edebilirsin. ama ben senden önce de vardım, senden sonra da olacağım muhtemeldir. ben, defalarca bu ortamı terk etmeye karar verip hala kendimi buraya atabiliyorsam bu scene ruhu ÖLMEZ!

şimdilik bu kadar. sinirini al, cebine sok da, breakpoint gibi partilerde daha da başarılı olarak bana cevabını o şekilde ver. ben de hakikaten wild da partilerde çok önemli bir section'muş diyeyim. ama lütfen olgun bir insan gibi davranmayı öğren, ikide bir, havadan nem kapıp basıp gitme... ya da git, sen bilirsin...
« Son Düzenleme: 13.12.2006 20:52:57 Gönderen: spaztica »

« Yanıtla #12 : 13.12.2006 20:03:22 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
haa, birşey yapmama konusunda da... keyfim bilir... kimseye karşı bir sorumluluğum yok bu anlamda. benim için müşterilere, eşime, sanatıma karşı sorumluluk daha bönemli. hepimiz için de öyle olmalı kanımca. hayatı ve ilişkilerimizi kenara atamayız, atmamalıyız da. sonuçta bu bir hobi. hangi hobi, bu maketi şu kadar sürede bitireceksin diye dikte edebilir ki?
yapıp yapmadıklarıma gelince...
video sanatı konusunda yetkinliğimi ispanya bienali başta olmak üzere yerli ve yabancı sergilerde gösterdim. coding konusunda becerimi scene'de tam aktif olduğum dönemde yeterince gösterdim; vigo, turbo, move, ghost benim şahitlerimdir. move ile ilk library kullanımını da beraber keşfettik (almanca bilgimin de yardımıyla); tr'de kimse bilmiyordu. ondan sonra demo-coding olayları tr'de oluştu. vigo her zaman beni bir ayaklı kütüphane olarak kullanmıştır ve benim daha iyi becerdiğim bir özelli olduğunu da ben uzun yıllar sonra farkettim. her zaman da bu özelliğimi çevremdekilere yardımcı olmak adına kullandım, istisnasız. scene üretimine gelince. otur, biraz kod yaz da coding'in after effects'e karşı zorluklarını görebil... bunu gerçekten isterdim. herkesin kopya oyun aldığı zamanda otur, hayatını buna adamak isterken, bunun için çıkış yolu ararken benim yaptığım gibi 1 seneni bir oyuna ada, %95 noktasına getir, sonra da anlaştığın şirket/şahıs vazgeçsin, bak bakalım, tekrar coding yapmaya ne hevesin kalır. amiga'yı terk ettiğim dönemde de güzel sanatlar'a bileğimin hakkıyla girebilmek için elektronik mezunuyken sanata yönlendirdim kendimi ve sonucunda grafik tasarım okudum ve bitirdim. bunu yapabilen kaç kişidir, onu da merak ediyorum. grafik tasarım eğitimimin yanı sıra sanatta da faal olmaya dikkat ettim, çünkü plastik sanatlar ortamı benim için ikinci bir scene gibiydi o dönem ve scene'in ve amiga'nın yokluğunu sanat doldurdu. zaman zaman bazı konularda geçmişle ilgili boşluklar oluştu kafamda, ama kim, hem coding yapıp, hem multimedia alanında faaliyet gösterip, sanatta da kendini var etmeye çalıştı ki? o kadar karpuz bir koltukta insanın enerjisini yiyip bitiriyor. bir daha senin gibiler veya ne yaptın ki bu scene için demeden önce karşındaki insanı biraz iyi araştır derim. bazen kayaya, hatta dağa da çarpabiliyorsun.

« Yanıtla #13 : 13.12.2006 21:06:06 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
haksızlık konusunda da...

zamanında skate, hydrogen, datura ve endo'ya haksızlık yapıldığına inandığım için vigo'yla bozuşmayı ve belki de ondan daha dinazor olarak bulunduğum kendi grubumdan atılmayı bile göze almıştım. sonra mesele tatlıya bağlandı. ama bu, haksızlık konusunda tavrımdan taviz vermediğimi ve herkesin hakkına inandığımın göstergesidir. faşist olduğumu düşünenler bunu da göz önünde bulundurarak tekrar düşünsünler...

« Yanıtla #14 : 13.12.2006 22:55:50 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Bir forum trolüne döndüm bu günlerde....

Mrr, attığım mesaj herhangi birimize uygulanabilir, tepkim böylesi kaliteli insanların olduğunu düşündüğüm bir ortamda böyle çocukça şeylerin yaşanmasınaydı. Spaz'ın tavrını da tartışabiliriz, başından beri aranızda çözebileceğiniz bir konu artık kamuya düşmüş oldu. Bu da hoş değil tabi. Yanlız her iki davranış da bu forumu buz gibi bir rüzgara bırakıyor.

şaka yapmak dışında kötü sözler söylemek kimseye yakışan bir tavır değil. Elbette hepimiz en ala küfürleri edebiliyoruz. Benim bildiğim bronx üyesi olmak gençliğimizden beri özenilmiş bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığa kabalık ederek ve kafamızdaki Bronx imajını zedeleyerek sahip çıkamazsınız. Ayrıca hatalı da olsan haklı da, Bronx'tanım toplanıp saldıralım cümlesi kurmanız gerekmez.

Ha bu aranızdaki özel bir mevzuymuş, karışmış oldum, bu da benim hatamsa afedersiniz.