Gönderen Konu: LOGIN problemleri için.  (Okunma sayısı 34656 defa)

LOGIN problemleri için.

« : 01.08.2006 14:18:16 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Login problemi yaşayanlar password'lerini resetleyip sistemden tekrar password alabilir.

Ayrıca userinfo'larınızı güncellemeyi (e-mail, birthday vs) ihmal etmeyin hazır girmişken.

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #1 : 03.08.2006 02:18:09 »
Hızlı düğmeleri aç

disq

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.oynasana.com/
birthday'i birak options'da "Messaging & Notification" 'da ve "Thread Display Options" 'da her checkbox'i isaretlemeyi unutmasinlar. neredeyse hepsi unchecked geliyor ne private messaging enabled ne bisey (default, per user)

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #2 : 03.08.2006 02:18:39 »
Hızlı düğmeleri aç

disq

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.oynasana.com/
alingan ruhlar icin fine print: guzel olmus forum

Foruma giremiyorum

« Yanıtla #3 : 17.08.2006 11:29:56 »
Hızlı düğmeleri aç

hydrogen^forum^giremiyor

• Ziyaretçi
hydrogen kullanici adimla foruma giremiyorum. Email'im de muhtemelen eski kapatilmis bir mail. Administrator olaya el atarsa sevinirim.

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #4 : 14.12.2006 15:06:41 »
Hızlı düğmeleri aç

mengu

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
sevgili sceener kardeşlerim bi süredir olup biteni seyrediyorum . beni 7d5'de mrr'ın kız arkadaşı olarak tanıdınız. bende aranızda olmaktan bir bronx member'ı olmaktan gurur duydum. her zaman siz  sceenerlara ve yaptığınız işlere ilgi duydum.  size yakın olmak istedim. hepinizle yüzyüze gelebilmek görüşebilmek mümkün olmadığı için bu forum sitesi benim için bir fırsattı. fırsattı diyorum çünkü bu forum sitesi hiçbir zaman bana kullanışlı gelmedi. aspasya olarak bir üyelik aldım  alıncaya kadar  akla karayı seçtim. neden çünkü site çok karışık geldi bana. örneğin böyle bir şeyle karşılaşıyoruz başta illaki=
  Foruma Üye Olmak için Aşağıdaki alanları Doldurunuz.
  Lütfen MYNET uzantılı e-mail kullanmayınız.
  Hotmailde Junk Mail bölümüne bakınız. Linke tıklanmıyorsa adresi seçip kopyalayın explorere yapıştırın
  Mesajlara cevap yazabilmeniz, konu açabilmenzi için üyeliğinizi mail adresinzie gelen linke tıklayarak onaylamanız gereklidir.
  Eğer Mail adresinzideki linke tıklamazsanız 1 gün içerisinde otomatikman üyeliğiniz aktive olacaktır
  Güvenlik Kodunu Yazarken büyük küçük harfe Dikkat ederek Yazınız.

(neden olduğunu anlamasam da mynet uzantısı olmasın diye yeni mail adresi aldım. bu aşamayı başarıyla geçtim. giriş yaptım ve size merhaba demek istedim. yani forumda o zaman ki konuya katılacaktım,bişeyler sorucaktım. ama ara ara bulamadım. üyeliğimin olduğu sayfadan 'aranızda olmak çok güzel' yazdım yolladım . ama yazdığım şeyi forumda göremedim.ve bunu da anlayamadım.
asıl talihsizlik aspasya adına aldığım üyelik şifremi unutmamla  gerçekleşti. şifremi unuttum dedim. ne kadar e mail adresim varsa teker teker yazdım. yolladım.
  You have not entered an email address that we recognise. Please try again or contact the administrator.
  dedi. administrator'e mesaj yazdım şifremi ve kullanıcı adımı defalarca istedim. geri dönen olmadı.
  sonuç olarak kız işte kafası basmıyor diye düşünebilirsiniz. belkide öyledir bilmiyorum .üstelik ilk defa bilgisayar kullanan ilk defa bir forum sitesine üye olan biri değilim .kızların bile rahatlıkla kullanabileceği bir site olsa ve bende aranıza kolaylıkla katılsam beni bu şekilde dışarda bırakmasanız, forumun kürt çalar çingene oynar misali bu içine kapanık durumunu değiştirseniz çok mu zor. yani biz bize olmak çok güzel ama ben de sizden biri olmak istiyorum olamaz mı?
  sonuçta sizde sceene hakkında bildiklerinizi annenizin karnında öğrenmediniz. siz de birilerine ulaştınız onlar size ulaştı. ama ne yazıkki ben ve benim gibiler ulaşamıyor sitenin durumundan ötürü.
  bütün bunları ben aspasya olarak dile getiriyorum .mrr'ın kız arkadaşı olarak değil. lütfen biri bana kullanıcı şifremi  bilgilerimi  yollayabilir mi.?burdan yetkililere sesleniyorum. lütfen kavga etmeyi bırakın artık

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #5 : 14.12.2006 15:09:28 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
tabii ki...
lakin şifreni öğrenmem mümkün değil, ama sıfırlayabilirim. mail ile yeni halini alacaksın az sonra.
« Son Düzenleme: 14.12.2006 15:11:56 Gönderen: spaztica »

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #6 : 14.12.2006 15:28:17 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
mynet uzantısı kullanılmaması, bizden değil, mynet'in mail filtrelerinde fazla sıkı olmasından kaynaklanmakta. benim mynet'e direk iş için attığım mailler dahi zaman zaman gitmemektedir. bu, profesyonel internet camiası tarafından bilinen bir problemdir, ama mynet kaynaklıdır.

aspasya username'inle de yahoo mailinle kayıtlısın anladığım kadarıyla, az önce o mail adresine şifreni içeren bir mail gitmiş olması lazım. gitmemişse yahoo'nun junk mail folder'ına da bak.

mail konusunda güvenilir bir isim istiyorsan, gmail bu konuda en temiz çalışan freemail veren yerdir. bilgine...

bizim kapımız herkese açık, forum üyeliği ve kullanımı da birçok insanca artık bilinen bir yöntem.

forum yeni yazılımıyla açıldığından beri +130 üye kaydoldu ve bunlarda bir problem yaşanmadı, çoğu üyeliklerini kullanmaya başladı, bir kısmı da sessiz oturup izlemekte. ama bu kadar kullanıcı da kaydolabiliyorsa bir sorun göremiyorum.

tek sorun, bir süre önce forum yazılımını değiştirdiğimizde gerçekleşti. eski yazılımla şimdiki biraz uyumsuz davrandılar birbirine ve tüm kullanıcı şifrelerini o ara resetlemek durumundaydım. o değişim öncesinde kaydolduysan ve bu arada hiç foruma giriş yapmadıysan zaten mesele ondan kaynaklanıyor demektir. daha sık giriş yapanlar, hemen durumu bana haber verip şifrelerini reset'lettiler, sonrasında da foruma katılım gösterdiler. sonradan kaydolanlar da problemsiz varlıkalrını sürdürmekte.

gecikmiş şekilde olsa da aramıza hoş geldin tekrar...

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #7 : 14.12.2006 16:03:37 »
Hızlı düğmeleri aç

mengu

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
öncelikle teşekkür ederim. ama ben zaten profesyonel internet camiasından biri değilim bunu belirttim. yaşadığım problemi daha önce karşılaştığım diğer sceener kardeşlerime de aktardım. ve ilk ben değildim bu sıkıntıyı çeken.  +130 kaydolabilen kısımdan değil , bu rakkamın kullanışlı bir siteyle +360 olabileceğinden bahsediyorum ben. bilgisayar yazılımlarının kullanıcılarına sunabildiklerim imkanları da göz önünde tutarak ben siteyi arkadaşça eleştiriyorum. nasıl read-only yapma imkanın var böyle bir imkan sunuyor yazılım sana, aynı şekilde history'e de benim şifreme de ulaşman mümkün.
arkadaşlarca haberleştik şeklinde bir ileti anlayışı düşünemiyorum. beni resetlemeden önce orda yazdığım mail adresine bir haber verebilirdin. eski yazılım ve şimdiki yazılım anlaşamayan iki insan değilki uyumsuzluk çıksın neticede ikisini de sen yazmadın mı ?
ben kim yaptıysa ona iletiyim şikayetlerimi yoksa hiç senin başını da ağrıtmayayım. uzun zamandır çok doluyum ben bu konuda.

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #8 : 14.12.2006 16:11:29 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
aspasya@bronxwhq.org u kullanmıyomusun?

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #9 : 14.12.2006 16:15:32 »
Hızlı düğmeleri aç

mengu

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
hayır vigocum uzun zaman oldu kullanmıyorum.

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #10 : 14.12.2006 16:16:37 »
Hızlı düğmeleri aç

mengu

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
bu arada yavaş yavaş söküyorum galiba . bak aslında herşey anlaşınca daha kolay..

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #11 : 14.12.2006 16:19:28 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ya neden kullanmıyosun onu merak ettim?

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #12 : 14.12.2006 16:21:46 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
şifrene ulaşmam mümkünlü yok; nedenini açıklayayım sana.
şifrelerin history'si diye birşey yok. admin dahi yönetim kısmında kullanıcı şifrelerini güvenlik sebebiyle göremez, sadece silerek yerine yenisini yazabilir. ama göremez. görseydi, admin yetkisini kötüye kullananlar çıkabileceğinden (buradaki şifreni alıp senin kayıtlı olduğun başka bir sitede o bilgilerle girmeyi deneme şeklinde) olay hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. burada kendi aramızdayız, kimse böyle birşey yapmaz. ama bu forum yazılımını yazanlar onbinlerin kullanabileceği şekilde bunu düşünerek yapmış. bu yazılımı da hazır kullandığımız ve kendimiz yazmadığımız için bunu sorgulamak elimizde değil ne yazık ki. kaldı ki bu detayda bir forum yazılımını yazmak aylar değil, yılların deneyimidir. admin'in kullanıcı şifrelerini görmesinin problem yaratması üzerine  böyle bir karar aldıklarına eminim. şayet bilmediğim bir yöntemle bu dediğin history'ye ulaşmak mümkünse... dediğim gibi, ben öyle bir history'nin varlığından haberdar değilim; ne de forumda admin gözüken diğer arkadaşlar da bilmiyor bunu.
Alıntı
neticede ikisini de sen yazmadın mı ?
hayır işte, mrr'de bunu böyle algılıyordu sanırım. her iki yazılım da web üzerinde kullanıma sunulan, belirli kısıtlamaları ve sınırları olan programlar.

kim yaptıysa ona ileteyim olayı biraz sakat olur, çünkü ticari bir progam ve böyle bir desteği almıyoruz; hatta ederi 200$ olan bu yazılım için zamanında para toplayalım da şunu orjinal alalım dediğimde de kimse yanaşmadı. o yüzden elde ne varsa onla yetiniyoruz.

LOGIN problemleri için.

« Yanıtla #13 : 14.12.2006 16:25:33 »
Hızlı düğmeleri aç

mengu

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
uzun süredir internetsiz ortamda yaşıyoruz o  yüzden .istanbuldan taşınınca sanal dünyaya uzak kaldık.

nick düzeltme talebi

« Yanıtla #14 : 24.12.2006 21:01:25 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
selam millet
sanırım en uygun yer burası
bir süredir zombi modundaydım. sadece postları okumakla yetiniyordum. geçenlerde login olmayı denedim ve koskoca bir  error...
bugün tekrar kayıt oldum. hem hades hem de hades_ var. eski hades'in silinip hades_ 'inde hades olarak değiştirilmesini istiyorum. bi zahmet el atıverin