Gönderen Konu: Tr'deki TÜm Demogrupları  (Okunma sayısı 9845 defa)

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #15 : 09.04.2004 15:01:42 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Ziyaretçi
bu arada girdiğim entrylerde grup isimleri (altıçizili kelimeler) o grubun web sitesini gösteren linklere sahiptir, bilginiz olsun ;)

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #16 : 09.04.2004 15:16:42 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Ziyaretçi
Accuracy grubu:
87'den günümüze kadar yaşamış (şu anki durumu belli değil) dünya çapında büyük bir gruptu. c64 ve pc'de çalışmaları vardır.
crew : kadem, rastan, axl, ace, frib, locust
kadem, türk scene'de bulunmuş manyak kişiliklerden biridir (code,gfx). grubun splash isimli diskmag'i uzun süre 64 chartlerde 1 numarada kalmıştır. color of code adlı demoları ünlü olmakla beraber birçok demo ve introları vardır. (tarzlarının bizzat hastasıyım) :)

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #17 : 09.04.2004 18:55:46 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
accuracy'de ben ve kankam norvax da bir donem bulunmustuk. (1994-95).

hatta splash dergisini 1 numaraya tasiyan editor falcon/acy, benim kelalaka bir bilgisayarcida karsima cikarak scene'e girmemi saglayan insan idi.

ben 95-96 da amerikanya'da bir yil yasadiktan soora dondugumde, 64 section dagilmis kalan uyeler onslaught altina girmisti. biz de norvaxla ayrilip aesrude'u kurmustuk. hatta 97'de skate'in mesajinda andigi Madhead kardesimiz bize ikinci grup olarak katildi ama sonra biz inaktif olduk.

yani sozun ozu ben acy deykenki c64 memberstatus: (hatirladigim kadariyla)
mr.brain, digahole, golem, tyrant, nightlord, norvax

aesrude (1997)
nightlord, norvax, madhead

ayricana bir donem de inox grubundaydik (1994)
o zamanki member status:
zaz, corpse, psychopat, hellcat idi

bu arada accuracy ile clique arasinda biraz rekabet olduunu hatirliyorum. boole ozellikle remix'in commodore dergisinde yazar olduu donemde clique'ten ballandira ballandira bahsedip, accuracyden bi cumle bahsetmesine o donemde kil olunmustu. netekim bence color of code acayip devrim bi demodur, ve clique'in freestyle'ina bes basar :)

bu arada color of code'un bi tane release edilmemis parti vardir. bu partta kadem kendi odasini filled vektor olarak yapmis dondurmektedir. (boole yatak, masa dolap falan) fakat kucuk bi bug yuzunden release edilmemis. ben de falconun bilgisayarinda gormustum. kadem bildiim kadariyla turkiyede c64te vektor kodlayan iilk adamdir. ben onu gorunce " ulan ben de filled vektor kodlayan ilk adam olayim" diye gaza gelip 97 de calismaya basladim. ama o zaman release yapamadim. Kismet 2003'eymis :)

neyse konu dagildi... kusura bakmayin :)

herkese saygilar

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #18 : 09.04.2004 23:37:49 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Himmz. Kadem vektor kodlayan ilk adam mi bilmiyorum. Ancal Color of Code'dan once Master'in (Vedat Hallac) Zombie boys grubundayken code'ladigi vektor scroll ve morph parti, benim bildigim Turk scene'deki ilk vektor parti (Agustos 1990'da release edildi. Midnight Movie demosu - Bronxwhq.orgdan indirebilirsiniz)

Bir de Istanbul Cracking Organization (ICO) diye bir sey vardi. Bir introlari vardi. Fix edilmemis NTSC gibi, cok komik duruyordu. Besiktas bilgisayardaki bir elemanin (Adini hatirlayamadim, Skate bilir, 64'ler dergisdinde Kanal 64 diye bir kosesi vardi) Dragons adinda biraz saibeli bir gurubu vardi:)

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #19 : 10.04.2004 15:05:27 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
aargh evet... hydrogen kesinlikle haklisin. ben midnite movie'deki son parti tamamen unutmustum. (vektor scroll partindaki efektlerin 3d rotation olmadigini tahmin ediyorum. ama son part kesinlikle 3d...). Yani master'in hakki master'a :)

saygilar

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #20 : 10.04.2004 15:23:12 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
kadem bu alemde bir çok şeyi ilk yapandır...
bizzat halen görüyorum kendisini...

64'de ilk dual-playfield / parallax yapan,
vector vesaire...

daha mad/master/prince yokken kadem yapmıştır...
bilginiz olsun

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #21 : 14.04.2004 01:33:35 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Analog grubu:
Kökeni, amiga tabanlı eski analog grubundan gelmektedir. önce bu grubun türkiye section'ı olarak faaliyet göstermeye başladıysa da daha sonra ayrılmış ve sadece pc'de çalışmışlardır (kaynak: stranger/analog). birçok şirin introları vardır (hatta bunlardan etkilenerek demoscene'e ilgi duydum).
bunların dışındaki release'leri:
t.t.t. (musicdisk), yonga (diskmag)
crew: stranger, god, ms!, whip, tms, junkie, lord, mqb

"the sky has no limit"

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #22 : 14.04.2004 01:42:25 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
hakkında bilgim olmayan ve bahsi geçmeyen diğer gruplar :
saints, legacy, turk, mercury, compuphiliacs, quasar, orbital, tds

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #23 : 11.05.2004 09:51:16 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Crescent grubu 1993 yilinda kurulmustur, hala arada bir ufak tefek seylerle aktiftir.

Uyeleri: Beast, Fanatic, Impetigo, Mark, Olivaw, Zero.

Gruptan ayrilmis ya da cikarilmis uyeler: Caisson (Beaver, Moloch), Psychopath, Wisdom, Zack.

Anarchy adli diskmag en onemli production'i olmustur. Haziran 1994'te ciktiktan iki ay sonra, Avrupa'da top ten best diskmags chart'larina girmistir. Baska bir sayi cikmamasina ragmen 1.5 sene ilk 25'te kalmistir.

Anarchy ayni zamanda -birinci sayisinda- 1000 block'un uzerinde uncompressed text iceren ilk (ve muhtemelen hala tek) C64 diskmag'idir. Dergideki bir baska ilk (C64 worlds first) de intro'sunda bulunan real-time depacked animation kismidir.

Bunun disinda Sonic Anarchy (3 tane) ve Crescendo (2 tane) adinda single-file music collection'lar release edilmistir. Ayrica hatiri sayilir bir miktarda coding/music tool'lari da release edilmistir.

Music collection'lar disinda HVSC ya da partiler yoluyla da onemli bir miktar SID muzigi release edilmistir. Crescent muhtemelen TR'de en cok SID release eden gruptur, bundan dolayi da bazen muzik grubu oldugu sanilir.

Crescent'in en buyuk handikabi mega-swapper'larinin olmamasi, dolayisi ile production'larinin iyi spread edilememesi olmustur. O nedenledir ki bugun bile boyle bir liste olusturulurken kimsenin aklina gelmeyen bir gruptur.

Wisdom

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #24 : 11.05.2004 12:00:48 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Wisdom: Son cümlene bozuldum ama haklısın. Ben de yazmayı unutmuşum. Ama açıkçası Crescent tarihçesi hakkında çok da birşey bilmediğim için yazmamış da olabilirim. Sonuçta bu topic açıldığı sırada bakıp birkaç grup karaladım ki çoğu PC grubu falandı. Kusura bakma. Crescent unutulacak veya bilinmeyen bir grup değildir yoksa. Senin ayrılman benim gözümde grubun değerini biraz yitirmesini sağladıysa da zamanında Crescent'a girmek için logo çizmiş ve intro codelamış bir adam olduğumu da hatırlatırım sana (millet yanlış duymadınız, zamanında logo, full screen grafik falan da çiziyordum :lol:). Tabii o logo ve introların sizlerin eline geçmemesi, daha doğrusu başka bir isim altında elinize ulaşması da lame scene dünyasının en kötü örneklerinden biridir. Söz konusu lamer da bir numaralı kankalarımdandır ya ona yanıyorum.

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #25 : 12.05.2004 00:36:07 »
Hızlı düğmeleri aç

Wisdom

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Asil niyetim kimseye sitem etmek degil de Crescent'in gercekten pek taninamamis bir grup oldugunu belirtmekti. Bunun tek suclusu da Crescent'in kendisidir haliyle.

Yukarda verilmis olan Sozluk basliginda da zaten ikinci entry'de yer alir Crescent (o da yine eski bir Crescent uyesi olan Zack tarafindan girilmis.)

Beni uzen sey ise bu thread'de neredeyse herkes tarafindan "lamer" grubu olarak kabul edilen bazi gruplarin adi gectigi halde Crescent'in adinin gecmemis olmasidir. Benim acimdan bakildiginda bu son derece uzucu bir durumdur. Ama bir kasit olmadiginin ve bunun suclusunun kendimiz oldugunun farkindayim.

Wisdom

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #26 : 24.03.2006 23:16:16 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
Analog:

ben amigami satip, amiga scene'i biraktigimda yine de eski arkadaslarla gorusmeye devam ediyordum.. sonra tekrar amiga aldim ve o donem wea ile analog grubuna girdik.. hatta istanbuldayken wea ile amiga icin bir analog+bronx coop. dentro (code: wea&ms, gfx: turbo) yazdik.. bu intronun bende biryerlerde source'u oldugundan eminim ama hatirladigim kadari ile bu introyu amigada rls edilmis olarak hic gormedim.. sonra stranger (gfx, swap) ve whip (music) gruba katildi.. wea ile baglantimiz bir ara koptu, ulasamadik adama..

aradan baya zaman gecti.. ben artik fulltime pc ile ugrasiyordum ve stranger surekli gelip intro isterim, intro isterim diyordu.. (hala der, hatta gecen aylarda evlenirken, var mi bir istegin dedigimde yine intro istedi)

neyse, bende "invtro" introsunu ayak ustu yazip verdim.. arada nasil oldu bilmiyorum god (code, mersin) bize katildi.. tms (music), mqb (swap) katildi.. hatta bir ara exa (code, ex-giga) katildi, hatta cok guzelde bir introya baslamisti ancak okul nedeniyle onunlada baglantimiz koptu..

sanirim izmirli bir grup gibi gozukmemizin nedeni:
stranger, ms!, tms, whip, mqb = izmir
god = mersin

arada birkac intro daha yazdim ve sonrasinda askere gittim.. dondukten sonra zaten neredeyse tum zamanimi alan islerde calistigimdan scene'den uzak kaldim..

stranger = sular idaresinde calisiyor, arasira sms'lesiyoruz, hala intro istiyor.
ms!= ben.
tms= yaptigi mod'lar 1mb'in altinda hic olmadigindan o guzelim musicleri hic rls etme sansimiz olmadi.. almanca ogretmenligi yapiyor..
whip= 9eylul'de doktorasini yapiyordu.. su an izmirde, 35'den geldigi icin yakinda rizeye mecburi goreve gidecek..
mqb= marmarise yerlesti.. yazin otellerde ingilizce&almanca tercumanlik vs yapiyor, kisin oyun oynuyor.. gecenlerde ps2'de 2 gun uyumadan resident evil 4 oynadik.. guzel oyunmus.. neyse..
god= istanbul'a gittiginden beri neredeyse hic gorusemedim.. nightshift fotolarinda gordum ama napiyor bilmiyorum..

EDIT:
wea= en son gorustugumuzde antalyada calisiyordu.

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #27 : 25.03.2006 11:54:10 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by GnoStiC@Mar 24 2006, 11:16 PM
stranger = sular idaresinde calisiyor, arasira sms'lesiyoruz, hala intro istiyor.
ms!= ben.
tms= yaptigi mod'lar 1mb'in altinda hic olmadigindan o guzelim musicleri hic rls etme sansimiz olmadi.. almanca ogretmenligi yapiyor..
whip= 9eylul'de doktorasini yapiyordu.. su an izmirde, 35'den geldigi icin yakinda rizeye mecburi goreve gidecek..
mqb= marmarise yerlesti.. yazin otellerde ingilizce&almanca tercumanlik vs yapiyor, kisin oyun oynuyor.. gecenlerde ps2'de 2 gun uyumadan resident evil 4 oynadik.. guzel oyunmus.. neyse..
god= istanbul'a gittiginden beri neredeyse hic gorusemedim.. nightshift fotolarinda gordum ama napiyor bilmiyorum..

EDIT:
wea= en son gorustugumuzde antalyada calisiyordu.
[post=6421]Quoted post[/post]
[/b]
Bu kısım 1.5 saatlik bir filmin sonunda çıkan yazılar gibi olmuş :)

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #28 : 26.03.2006 06:28:00 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Benim basladigim donemlerde ACS (AHMET CRACKING SERVICE) diye bi adam vardi. bakirkoyde oturuyodu. bir sey release etmemistir ama istanbul a bayagi program dagitmistir.
1987-88 arasi olmali..

birde SPAZ alman bi cocuk vardi. sen onu daha iyi hatirlarsin. o da bayaa bisiler spread etmisti.

burda ilk kez acikliyorum..
ZOMBIE BOYS donemlerinde MYTH adi altinda dagitmamam gereken yerlere oyun dagitmak icinn paravan spreader ekibi kurmustum. kadikoy'deki commodore ve amigaci dukkanlarimdan ozur diliyom. ama para rules...
:P  :lol:

malice ile beraber icerisinde oldugumuz BACKYARD BROTHERS isimli birde grubumuz vardi. BRONX un alt gurubu. bircok amiga public domain oyun yapmistik. AMINET cdlerinde hepsi vardir.

1984-86 arasi yine Malice ile MICROSTATE isimli oyun yazan bir grubumuz vardi. zx spectrum da yaziyorduk. yazilan oyunlar;

- ROBOT ROOM
- TRAPS OF VOLCANO
biiisiiler daa vardi ama hatirlamiyom.. aklima gelirse yazarim...

ohaa A.K. ne zaman gecmis yaaa... hayatimi yedi bu bilgisayar....
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

Tr'deki TÜm Demogrupları

« Yanıtla #29 : 26.03.2006 14:45:48 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
biraz konu disi ama,
@BEGIN_FILE_ID.DIZ
============================================
     DUKKANLARA OYUN SATMANIN SIRLARI!      
 EGER OYUN SATIP PARA KAZANMAK ISTIYORSANIZ
          BUNU MUHAKKAK OKUYUN..            
         dedicated to wea/analog!          
==================================={split7}=
@END_FILE_ID.DIZ
_   ]H o ]M e  of  da  ]B ]R () ]N X                  

bunu yaziyi sen mi yazmistin?

Alıntı
Originally posted by tURbO@Mar 26 2006, 05:28 AM
burda ilk kez acikliyorum..
ZOMBIE BOYS donemlerinde MYTH adi altinda dagitmamam gereken yerlere oyun dagitmak icinn paravan spreader ekibi kurmustum. kadikoy'deki commodore ve amigaci dukkanlarimdan ozur diliyom. ama para rules... :P :lol:
[post=6445]Quoted post[/post]
[/b]