Gönderen Konu: Ekşi Sözlük Mahkeme Kararı  (Okunma sayısı 10023 defa)

Ekşi Sözlük Mahkeme Kararı

« Yanıtla #30 : 24.03.2007 06:22:38 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ref;13309
hahah, beni de menguş uçurmuştu yıllar önce, 2001-2002 falan sanırım. mengus daha yeniydi ozaman sözlükte, "ne olcak bu fenerin hali" yazdığım için (ki bir alta mikado da aynı şeyi yazmıştı) ne olduğunu anlamadan, komple uçtuğumu gördüm...

mengus hic moderator olmadi seni ucurmu$ olamaz. nick'in "ref" miydi? cunku 2001'de kaydolmu$ "ref" diye bir kullanici var ve ucmami$?

ssg

« Yanıtla #31 : 24.03.2007 07:17:32 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;13307
ssg, bir hoşgeldin de benden. eşki sözlüğe ara ara girip eğlenirim. şu ana kadar bana batan bir tarafı da olmadı. ancak yazarların accountlarının tüm yazılarıyla birlikte silinmesinin kötü yan etkileri de oluyor. örneğin Spaztica'nın küçük scene'imizi ve partilerimizi tanıtan çok güzel entryleri vardı ve artık yok. Bu konuyu bu güne kadar defalarca tartışmışsın zaten, yukarda yazdıklarını da anladım ve çok mantıklı ancak her zaman daha iyi bir yol vardır. mesela...

ho$bulduk skate. senin onerdigine yakin bir pilot uygulama, okur kaydina cevirme hali hazirda var. yazari sadece yeni entry girmek ve mesajla$maktan mahrum birakiyor. kendisi isterse eski entrylerini silebiliyor. tema/badi/oylama gibi ozellikleri kullanmaya devam edebiliyor. bu zaman zaman kullaniliyor ama tamamen ucurmanin yerine gecemiyor pek cok ba$ka sebepten (bkz: sozluk yazarlarinin ucurulma sebepleri). moderatorler yazarin eskiden ozenli oldugunu sonradan bozdugunu (anakin skywalker gibi) du$unurlerse bunu tercih edebiliyorlar.

oneriler icin te$ekkurler. cem'in entrylerini geri getirdim (ba$a bela olan haric)

ssg

« Yanıtla #32 : 24.03.2007 10:04:36 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ssg, ya benimde bi account vardı, username vigo
hatta bi kez daha sana yıllar önce "ya benim password neydi?" diye sormuştum :) hazır seni görmüşken bi daha soriim :)

mümkünse benim pass'i vigo-at-bronxwhq-dot-org'a yollarmısın?
keza muhtemelen benim email'de kimbilir neydi? onu da mümkünse aynı email' tanıtırmısın? saol.

« Yanıtla #33 : 24.03.2007 10:30:34 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ssg o bilenler adlarını da biliyor kısmı
evil empire odaklıydı sizi ve ekşi yöneticilerini kastetmedim belirteyim

okurluk uygulamasının hiç bir özelliği olmadığını söyleyebilirim
millet siyasi açıdan okurluk alıp beğenmediği yazarları rahatsız etmek için alıyor
bir de yarın bir gün yazar olur muyuz umuduyla alınıyor
modlar bir iki yardımcı mod seçsinler kendilerine işleri kolaylaşsın

ben seni anladım lemonade vs. var ancak dediğim özelliği koysanız çok daha iyi olur
ve çok da zor olmaz sizin için
hatta bu sırf atılan yazar için değil
özellik olarak konur isteyen yazar tüm yazılarını mailine gönderilmiş olarak bulur
bant genişliğiniz yetecekse yapabilirsiniz

ikincisi bu yazı silme hadisesi çok kötü
yazarı değil okuyucuyu cezalandırıyor
bir adamı silecekseniz hesabı üstü çizgili olarak görülür
ceza aldığı mesajı silinir
diğer mesajları kalır
aksi çok gereksizce emek israfıdır

üçüncü olarak gerekirse bir de okur hesabı gibi kullancılara kuralları hatırlatmak için bir sıfat oluşturun
nasılsa gönüllüler çıkar onlar da kullancılara hatalarını bildirir ancak silme hakları yoktur
veya normal kullancıdan öte görev olarak yasadışı kural dışı iletileri bildirir moderatörler de gerek görürse görevini yapar

bir de ekşi artık çok önemli bir sözlük Türkiye için
gerçek anlamda bir sözlük
TDK sözlüğünden kat kat önemli

uyuşturucu nasıl kullanılır diye silerseniz bir yandan bilgi kısıtlanmış olur ancak diğer yandan kimse size kızamaz

gene de başta teknoloji olmak üzere pek çok konu başlığı çok eksik durumda geri kalmış

gerekirse bu ve diğer alanlarda bir kontanjan açın
moderatörler olarak
forumlarda veya alanında uzman kişilere siz davetiye gönderin
hiç olmazsa insanlar bilgilenmiş olur

artık bazı adamlara sizin davetiye göndermeniz gerek üye olsunlar diye düşünüyorum

bu arada ssg paso hemşerilerini mod yapıyor diye duymuştum bilmiyorum ne kadar doğru

bir de ssg bir keresinde reklamlar ancak hosting masrafını karşılıyor diyordu doğru mudur

bir arkadaş da profösyonel bir reklam firması ile çalışsanız gelirlerinizi kat kat artırabilirsiniz diyordu ben de bunu destekliyorum

milyonlarca insan okuyor çok gelir kazanabilirsiniz televizyonlardan daha pahalı olması gerek ekşi üzerine reklam vermenin
« Son Düzenleme: 24.03.2007 10:45:04 Gönderen: kasa-demo »

« Yanıtla #34 : 24.03.2007 10:45:40 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Sonunda muhabbetlerimizden sonra seni bu forumda gormek cok guzel ssg :) zaten geldigin gibi hemen icerik kalitesi cok yuksek iki uc mesaj da atmissin. zevkle okudum. umarim yalnizca eksi sozluk hakkinda degil her konuda bizimle goruslerini paylasmaya devam edersin. Ve umarim airbug ve pentagram'in yazilarini da gormeye baslariz yakinda bu forumda :)

eh hadi pazartesi gorusuruz bldg 9 kafeteryasinda :)

« Yanıtla #35 : 24.03.2007 13:08:57 »
Hızlı düğmeleri aç

ref

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssg;13311
mengus hic moderator olmadi seni ucurmu$ olamaz. nick'in "ref" miydi? cunku 2001'de kaydolmu$ "ref" diye bir kullanici var ve ucmami$?

ssg

Nickim "ref" değildi, "arda" olması lazım ama baktım değil. Ben daha eski bir kullanıcı olmalıyım zaten, 99-2000 gibi. Hahah, ilgileneceğini düşünmemiştim, yine de merak edip baktığın için teşekkür ederim.

Olay öncesinde bana "mesajını sil" diye mesaj da atmıştı, mengus. Bu ilginç oldu şimdi, bunca zaman geyiğini yapıp mengus'a nefret beslemişken.. Hatta barış (bayraktar) bir ara gelip, ya mengus iyi çocuktur, arada delirir ama falan demişti... Tabii ozamanlar 23-24 yaşlarındaydım. Sonra sözlükçü olmamaya alıştım :)

« Yanıtla #36 : 24.03.2007 14:44:25 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
yazılarımı hortlattığın için sağol... vakit geçirdiğim için bir izimin kalabilmesi güzel.

nightlord'un dediği gibi, sözlük dışı muhabbetlerde de yorumlarını, katkılarını duymak keyifli olacaktır, ara sıra da olsa.

« Yanıtla #37 : 24.03.2007 19:25:58 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
@kasa-demo : hocam seni acaip merak etmeye başladım çok ilginç bi insan hissi uyandırıyosun bende...

« Yanıtla #38 : 24.03.2007 19:54:46 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vigo;13315
mümkünse benim pass'i vigo-at-bronxwhq-dot-org'a yollarmısın? keza muhtemelen benim email'de kimbilir neydi? onu da mümkünse aynı email' tanıtırmısın? saol.

email olarak bu verdigini set ettim. $ifre yollayamiyorum cunku veritabaninda $ifre tutulmuyor (hash'ler var). login ekraninda "$ifremi unuttum" deyip bu son verdigin email adresiyle $ifreni resetleyebilirsin.

ssg

« Yanıtla #39 : 24.03.2007 20:31:16 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
konuyu saptırdığım için özür dilerim ama sormadan edemeyeceğim;

@kasa-demo: yazdığın tüm yazılara baktım da, her seferinde nasıl şiir-manzume karışımı yazılar yazıyorsun anlayabilmiş değilim :)

« Yanıtla #40 : 24.03.2007 21:58:07 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selam Ssg,

Spaztica'nin entrylerinin geri donmesi guzel olmus. Sozlukte 7dx tarihi de geri donmus oldu boylece:) Yaptıgın tutarlı ve detaylı aciklamalar, dikkate aldigin oneriler, guzel bir moderasyon orneği, bizim burada sorguladıgimiz seyleri senin de gercekten onemseyerek ince eleyip sık dokudugunu gosteriyor.

Sozlugun uyesi olmasam da SIK SIK okuyorum, genelde de surf yapmak, icin degil, merak ettigim seylere bakmak icin. Kendisi icin onemli olan seyleri ayirt edebilecek bir bakis acisi yakalayabilmis kisiler icin cok hos bir kaynak. Bu sekilde faydasiz entryleri direk olarak ayiklayarak konuya odaklanabiliyorsun. Tr'de bu kadar popularite kazanmis bir aktivitenin arkasinda gene sceneden birinin olmasi ilginc.

Her neyse. Foruma hosgeldin. Guzel yazilmis entrylerini bekliyoruz. Hatta kimbilir belki bir gun yeniden:)
http://www.arteffect.org/index.html
« Son Düzenleme: 24.03.2007 22:02:34 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #41 : 25.03.2007 00:15:35 »
Hızlı düğmeleri aç

ssg

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydrogen;13343
Her neyse. Foruma hosgeldin. Guzel yazilmis entrylerini bekliyoruz. Hatta kimbilir belki bir gun yeniden:) l

te$ekkurler hydrogen. belki bir gun, evet :)

ssg

« Yanıtla #42 : 25.03.2007 01:05:15 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
saol ssg eywallah...

« Yanıtla #43 : 04.04.2007 22:29:09 »
Hızlı düğmeleri aç

ghost

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
sansurun her turlusune karsiyim. yayin kuruluslari urunlerini siniflandirdiktan sonra, ve yas dogrulamasi yaptiktan sonra sansurlemeye gerek oldugunu inanmiyorum. bence cocuklarin ne okuyup ne okumadiklarindan tamamen ebeveynleri sorumludur, sorumlu olmalidir.
he moves like a madman as he spins his disc.

« Yanıtla #44 : 05.04.2007 00:17:52 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
dava sebebiyle rafa kaldırılan kaç konu başlığı var şu an