Gönderen Konu: PC WORLD dergisi  (Okunma sayısı 3182 defa)

PC WORLD dergisi

« Yanıtla #15 : 30.05.2006 22:10:04 »
Hızlı düğmeleri aç

Arcane

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Bro haklısın...

Amma velakin  böyle kesip atmamak lazım. Bak geçen buluştuk Decipher geldi. Nasıl hevesli çocuk. Ortam saf c64 cü olduğu için Fransız kaldı tabii ama senin hikayleri en az benim kadar merakla dinledi. Bu hafta sonu buluşalım. Ctesi ya da Pazar hangisini isterseniz. Laptop ı da getiririm hem eski çizimleri paylaşırız hem demo bakarız falan.

Ağbi bak scene in önemini şöyle anlatayım benim için. Bankacıydım. Data analisttim. Ama bir gün ofiste masa başında birden bişi oldu bana. Winvice açık 21" monitörün altında; sid çalıyor makine. Durdum. "Ben ne yapıyporum lan burda?" dedim. Yani çocukluğumdan beri çiziyorum. Olayım bu. Ama TR koşulları itibari ile iktisat mezunu olup bankacı olduk. bir kaç gün içinde Glance olarak toplandık. Bizim çocuklarla konuştum. Anlattım durumu. "Ağbi bırak o zaman" dediler. "Senin olayın madem bu değil madem mutsuz olacaksın"...Hydrogen akıl verdi bana. 3ds max kas ben yardımcı olurum sana diye. O zaman bu zaman takıldığımda soruyorum adama saolsun. Ertesi sabah istifayı verdim. Millet deli gözü ile baktı. Çünkü sağlam bir kurumda gelcek vaadeden bir işi bıraktım. şimdi cebimde para yok. Borç harç içindeyim. Ama mutluyum. Çünkü şansımı deniyorum. Geçen recollection okuyordum. Böyle bir acaip oldum. Ağbi scene bir kere ruhuna işlemişse sen dışarda gezen hödüklerden farklı oluyorsun otomatik olarak. Sırf bu bile scene e sıkı sıkı sarılıp sırıtman için yeterli. Scene'le tanışmam (Sire'ım Mert Hekimci'ye teşekkürü borç bilirim) hayatımda olan en güzel olaylardan biriydi. Yani scene bırakılmaz üstad. Arada küsülür belki ama bırakılmaz. Zehir kanımızda çünkü. Bırakanların ise kanına hiç işlememiş bence. Sadece turist gibi takılmışlar.

Kafanızı ütüledim biliyorum ama yazmadan edemedim. Olay budur.

PC WORLD dergisi

« Yanıtla #16 : 31.05.2006 01:05:37 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Arkadaşlar, scene'de bu aralar birçok "forumda konuşulmayan aktivite"nin şahsen içersinde yer alan biri olarak forumdaki bu aktivite anlamındaki sessizliği ciddiye almıyorum. Umarım hislerim beni yanıltmıyordur.

PC WORLD dergisi

« Yanıtla #17 : 31.05.2006 02:50:56 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
arcane : scene bıraktıım filan yokki? sadece sıkıntımı dile getirdim... insan sevdiği şeler için fedakarlık yapıyor... bende elimden geleni yaptım... ama sonuçta bu çabalar geniş kitlelere ulaşamıyor... zaten kemik bi scene kadrosu var... lafım onlara da değil zaten...

sadece biraz daha hareketli ve aktif olalım diyorum...

scene in canlanması ve büyümesi için...

bizim için ilginç ve zevli olan bu konuyu dış dünyadaki insanlara da aşılayabilsek? o zamam gücümüz artar... çok büyük partiler yaparız, yurt dışından çok fazla scener getiririz...

çok şeyler olur çoook...

bunu anlatmaya çalışıyorum yıllardır...

tüm dünyada sevilen ve saygı gören bu kominite, türkiyede sadece 3-5 kişinin sevdii bi hobiden çıkmalı... arkamızda en az 300-500 kişi olmalı ki bu bile az...

PC WORLD dergisi

« Yanıtla #18 : 31.05.2006 08:37:03 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
arcane'e katılmamak mümkün mü şimdi?
helal olsun baba :)

PC WORLD dergisi

« Yanıtla #19 : 31.05.2006 10:52:19 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Arcane, ne icten yazmissin, duygulandirdin valla.  Forumda son zamanlarda yazilan en anlamli metin.