the scene > php

Php Socket Server

<< < (2/2)

skate:
php-gtk unoffical bir extension değil şurdan da anlaşılacağı üzere;

Official PHP web site:
http://www.php.net/

Official PHP-GTK web site:
http://gtk.php.net/

puNky:
oyy, ben görmeyeli neler olmuş :) php-gtk ha? sevindim bir bir php'ci olarak, ilk fırsatta deneyeceğim.

skate:
PHP süper bir dil ancak bu topic'in açılış nedeni olan PHP-Flash ilişkisi de çok hoş aslında. PHP'den XML'i oluştur, Flash ile göster v.s. çok güzel kullanım alternatifleri sunuyor bu ikili. Zaman içersinde daha çok Flash kullandıkça Spaztica'nın bilgi birikiminden yararlanmaya başlayacağım bu konuda. Çok uzun zamandır Spaztica ikiliyi Flash ağırlıklı olarak kullanıyor çünkü.

Bu arada ne yazık ki Action Script hala hız olarak bazı konularda geri kalıyor. Testlerimin sonucunda yapısal birçok benzerlik taşıdığı JavaScript'den hızlı ancak diğer birçok scriptingden yavaş olduğunu gördüm. Hatta hatta vbs (Visual Basic Script) bile recursive fonksiyonlarda Action Script'i geçiyor. Sebebi hakkında ise hiçbir fikrim yok. Ancak ben hala Flash MX 2004 kullanıyorum. Belki Flash 9'da daha hızlanmış olabilir Action Script ki böyle birşeyler okumuştum. Belki Spaztica bu konuda da bizi aydınlatabilir.

jimqode:
Flashi ben yapisal olarak begenmiyorum acikcasi. Daha once cok flash is yaptim. Bugun o islerin sourcelarini (hos source diye bisey yok fla iste) acik baktigimda bi kodu bulmaya calisirken kayboluyorum. Kodlari nesnelerle iliskilendirmek basta iyi bir fikir gibi gozukse de sagda soldaki nesnelerde dagilmis bulunan kod parcalarini edit etmeye gelince is guzelligini yitiriyor. Bunun icin .as include etmek gibi trickler varolsa da olayin mantigi code reuse'u azaltiyor ve bazi seyleri yapmak icin kulagi ters taraftan gostermek gerekiyor.

Ama skate'in de dedigi gibi ActionScript 3'te bircok sey degismis olabilir. Ben de en son MX2004 kullanmis ve son projemden kufur kafir seklinde kurtulmustum. :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git