genel > Tanışma

Merhaba Scene Dünyası...

<< < (2/3) > >>

skate:
Benim 1200'ün bağırsaklar dışarda biraz. :) Turbo kart kasalara göre olanlardan, RAM de çift taraflı RAM, tek taraflısını bulamadım. Öyle olunca dışarıya sarkıyor ve cihazın altından çıkıyor dışarı. Ben altına bir laptop soğutucusu koyup, RAM'i paket lastiği ile tutturup, klavyenin havada kalması için de birkaç kitap koymuştum kenarlarına. Dandik ötesi setup ile çalışmıştı öyle. :) Ama sonra paket lastiği erimiş akmış falan. Belki şu anda bile biraz uğraşsak çalıştırırız, yani donanımsal olarak bir sorunu olmayabilir bile. Ama o şekilde kullanamıyorum.

Bir de boardun üzerine CF card reader mı ne birşeyler eklenmiş. Board hafif nanayı yemiş sanırım. Bazen çalışmıyor, içini açıp bastırıyorsun zımbırtıya, o zaman çalışıyor. Birinin elden geçirmesi, olmadı yeni bir board bulup değiştirmek gerekebilir.

Ben Amiga'dan ve genel olarak hw olaylarından anlamadığım için çalıştığında cillop gibi olan aleti attım köşeye duruyor öylece. Bir hw guy o aleti hayata döndürür bence. Ama dediğim gibi.

1) Tek taraflı 64 MB EDO RAM.
2) Temiz bir Amiga 1200 boardu.

Gerekebilir. İkisi de mecburi değil ama 1.si RAM'i paket lastiği ile turbo karta tutturmam gibi salak şeylerden kurtarır beni, yuvaya daha güzel oturur. İkincisi de eğer board problemliyse, yani tamir edilemeyecek durumdaysa zaten mecburi bir durum. Ama tabii ki o board'a da gerekli modifiyeleri yapmak gerekiyor. 3.5 HDD için IDE interface, PCMCIA, CF Card Reader v.s. v.s.

Durum budur.

skate:
Bu arada tek taraflı RAM bulamadım dediğim o kadar para harcamak istemedim. Yoksa ebay'de şu var mesela.

http://www.ebay.com/itm/Amiga-Blizzard-1260-64MB-EDO-SIMM-8-CHIPS-72PINS-MEMORY-SINGLE-SIDED-ONLY-/110775125475?pt=US_Memory_RAM_&hash=item19cab645e3

Hadi $44'ı verdik ok, ama shipping de $38 Türkiye'ye. TR'de satan varsa (araştırmadım uzun süredir, 2 sene önce yoktu) makul bir fiyata satarsa alabilirim. Ama her RAM Blizzard 1260'da çalışmıyor tabii, dolayısıyla daha önce turbo kart üzerinde test edilmiş olması lazım. Yoksa 2 sene önce de bulmuştum bir tane gittigidiyor gibi bir yerlerde ama hertz'i falan birşeyi tam tutmuyordu.

Mathman:
Hatırladığım kadarı ile sen de istanbuldaydın. Ben de istanbul Gaziosmanpaşadayım. Önerim şu:  bir şekilde  cihazı alıyım senden (elden ya da kargo ile). Tam olarak dertleri nelerdir çıkaralım ortaya... ona göre yapılacak ne varsa yapalım.. Yalnız anladığım kadarıyla Ram dışındaki problemlerin çözülmesi için de biraz maliyet çıkacaktır. ben genel durum tespiti yaparım sen de ona göre karar verirsin... Çok büyük sıkıntıların yok anladığım kadarıyla .

nightlord:
Hoşgeldin Mathman,

Ben yıllardır trds'de daha çok Amiga'cı olmasını dilemişimdir. O yüzden seni gördüğüme çok sevindim

skate:
@Mathman: Evet İstanbul'dayım. Bu hafta çok yoğunum ve arabam da servisde şu anda. Ancak önümüzdeki hafta kargo paketine kendimi de koyarak Gaziosmanpaşa'ya gelebilirim, sorun yok benim açımdan. :) Ben İstinye - Darüşşafaka bölgesinde oturuyorum bu arada, şirketim de Levent'de.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git