the scene > coding

Depixelizing Pixel Art: Upscaling Retro 8-bit Games

(1/3) > >>

endo:
Pixel grafikleri vectorel hale getiren bi algoritma.

http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2385811,00.asp

--- Alıntı ---Two researchers -- Johannes Kopf from Microsoft, and Dani Lischinski from The Hebrew University -- have successfully created an algorithm that depixelizes and upscales low-resolution 8-bit "pixel art" into lush vector graphics. The algorithm identifies pixel-level details to accurately shade the new image.
--- Alıntı sonu ---

skate:
@endo: yıllar önce smiley tipi çizimleri vektörel'e çeviren birşey görmüştük birlikte hatırlarsan. o resim hatlardan oluştukça iyi sonuç veriyordu, onun haricinde herhangi bir resimde, özellikle fotoğraflarda garip sonuçlar üretiyordu. bu nasıldır acaba, bir test etmek lazım.

endo:
@skate: yazının sonundaki commentlerden birinde elemanın biri ilginç bi fikirden bahsetmiş:

--- Alıntı ---this tech could be used to greatly enhance low-res security camera video too
--- Alıntı sonu ---

olur mu olmaz mı bilemem ama ilginç fikir.

skate:
evet güzel fikirmiş. ama bana daha çok windows'da vektörel olmayan ikonları otomatik vektörele çevirmek için kullanılacak gibi geliyor. yani örneğin Windows 8'de 32x32 pixellik bir ikon da kullansan ekran boyu vektörel olarak büyüyebilir bu sayede. daha çok bu amaca hizmet edecek gibi.

endo:
Evet o da güzel fikir. ama ben zaten neden o ikonların zaten vektörel olmadığını anlamıyorum, o kadar da fazla bir CPU gücü gerektirmez muhmelen. 10000, 100000 dosya olan klasörlerde nasıldır bakmak lazım tabii.
Yani convert etmek yerine zaten öyle çizip sisteme öyle bi destek ekleyebilirler sanki.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git