Gönderen Konu: PLAZMA version ManyetiQ  (Okunma sayısı 3801 defa)

PLAZMA version ManyetiQ

« Yanıtla #15 : 27.01.2006 00:17:50 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Dec1pher ilk readerı yazan kişi olduğu için bu konularda diğer kişilerden farklı tepkiler verebilir. Sonuç olarak bu güne kadar ilk kez bir disk mage bu kadar farklı alternatiflerde arayüzler sunuluyor. Bazılarının bu işi doğal karşılaması, bazılarının ters karşılaması, bazı kişilerin durumdan memnun olması ve bazılarının disk magden soğuması, tüm bu durumlar olağan. Bir de benim gibi tüm duyguları bir arada yaşayarak kafayı sıyıranlar var ona hiç girmiim isterseniz :)

chenmy1, daha önce de "ortamdan soğumak"dan bahsetmiştin. İyiki 80'lerde 90'larda crack ve demo scene'de yer almamışsın sen be kardeşim. Önüne gelen sana ve senin grubuna fuckings geçecek, ana avrat düz gidecekti, yapacağın herşeye iyi de olsa kötü de olsa bok atılacaktı, bazı ülkelerden çok kalitesiz ürünler çıksa da çoğunluk oldukları için birbirlerine verdikleri destekle senin önüne geçeceklerdi... Walla şu an haline şükret, yaptığın herşeyi destekleyen birileri çıkıyor en azından :)

96 yılı başlarında #c-64 kanalında ilk kez Nucleus bana op vermişti. O zaman evimde internetim bile yoktu bir arkadaştan giriyordum nete. Ben opu alır almaz biri beni kanaldan kickledi. Sonra da geri döndüğümde "böyle lamerlara op vermeyin" dedi. Ulan dedim içimden scene'de amma ünlenmişiz diye ahahahaha. Sonra herifle tanıştım, tabii ki kim olduğum hakkında hiçbir fikri yoktu. Niye böyle davrandığını sordum, daha önce beni kanalda görmediğini söyledi.

Kısacası seni şimdilerde zevkle aramıza alıyorsak bil ki scene ortamı eskiden bu kadar dostane bir ortam değildi, girmek için uğraşırdık. Bir iki "sana ters gelen" yorum yüzünden küs boz moduna girme hemen. Bu arada deja-vu oldum. Sanki benzer lafları daha önce de ettiydim sana :)

PLAZMA version ManyetiQ

« Yanıtla #16 : 27.01.2006 09:46:39 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
evet, skate e katılıyorum.
yorumlar yapılır, iyi-kötü... bende dikkat ettim, hemen "soğudum" "küstüm" durumu oluyor...

sakin ol, burası hep beraber fikir paylaştıığımız internal bir ortam...

yorumlar sadece kalite yükseltmek ve iyi bişi yapmak adına...

ben de plazma'nın ilk sayısını hiç beğenmedim.... okumadım bile...

hatta senin versiyonda kötü....

şimdi kırılma gücenme yok...

bunları neden diyorum?

1990 lı yıllarda çıkardığımız "cemetery news" ü ( amiga+pc ) geçememiş bi product 2006 yılında... keza bizzat kendi kodladıım "connections" da dahil olmak üzere, gördüğüm hiç bir eski disk mag'e yaklaşamamış bile... hatta son magimiz 64times...

ha, benim bazı şeylere tahammülüm yok...

ama;

madprogrammer yeni bi kardeşimiz. yetenekli olduuna inanıyorum. o da bu olaydan ders çıkaracaktır, iyi şeyler yapacaktır....

keza sen, sende yetenekli bir arkadaşımızsın... sende belirttin "bu bir deneme" .... ama, scenesel bakınca, başka birinin işini, daha iyi yapabilirim diye yapmaya çalışmışsın ( ki daha kötü olmuş : ) )

ama hiç problem diil...

maksat tr-scene olarak en azından bişilerle uğraşıyoruz...

bu arada, eminim, anes'in olaya girmesi ile, hayallerimdeki disk mag'i görücez yakında...

birbirimize destek olup, eleştrilere devam edelim. çünki bizim birbirimize bişi söylemesi, bence olumsuz diildir. yani beni bir scener eleştirsin ok, ama başka alakasız biri bişi dese daha çok üzer...

keza, fazlamesai de plazma yı post etmeniz de beni biraz germişti. çünki  o stuff, o haliyle "releasable" diildi...

neyse....

bunları unutun, NIGHTSHIFT'e konsantr olun... halen inanmamakla birlikte, H20/DEVIANCE^PARADOX^TRSI^KALISTO 'da yakın arkadaşımdır ve "gelicem" diyor... gfx ve ansi/ascii 'dir... eğer gelirse çok eski efsanevi bi scener da partimizde olacak... hatta belki "soru-cevap" şeklinde "demoscene" paneli yapabiliriz...

PLAZMA version ManyetiQ

« Yanıtla #17 : 27.01.2006 23:01:14 »
Hızlı düğmeleri aç

chenmy1

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mosengine.inativa.com
simdi olayi "kusme" diye algilamaniz kotu ..Ben oyle bir laf etmedim sadece sogudum dedim buda sunu kastederek soyledim..

"Nerdeyse hakarete varacak bir konusma tarzi yuzunden..."..

sogudum dedim..Her zaman anlayisli taraf benim olmami beklemeyim bende insanim ki ben oyle algiladim ve insana "pehhh " dedirtecek kadar boyle bir lafa karsi bunuda soylerim..

Haklarimi savunmam suc ise kusme ise tamam ben kustum...

Ama sunu soylemeliyim ki kimseden buna karsi ses cikmayinca dedim ki ben kotu bir sey mi yaptim ...Bunu plazmanin editorlerinden tutta herkese 10000000 kez soylememe ragmen bu lafi duymam beni uzdu sadece...Sogumadan kastim buydu..

iyi / kotu olayi ise soyle..Evet bu kotu olabilir veya cokda iyidir orasina bisi diyemem herkes istedigini soylemekte ozgur ama burda SUCLU ilan edilme cabasi gibi bir kac soz isittim gibi geldi ..Sanki hersey duzgun rayina oturmus bende bu olayin icine etmisim gibi gosterilmesiydi kastim...

ama bunlar yoksa bisi diyemem tabi yanlis soylemisim.....
Algoritmik Geometri^S!P and MEE!ditor 64/4 kb intro tool.

PLAZMA version ManyetiQ

« Yanıtla #18 : 28.01.2006 01:49:08 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bu işin çaresi mikrofonu olmayanlar mikrofon alacak, tüm postlar ses kayıtları şeklinde post edilecek. Ses tonları ve vurgular olmadan bu forumlarda daha çook yanlış anlaşılma olur.

Endo, "Skate!" diye bağırdı.

Bakın, imla düzgün. Peki burda Endo bana kızdı mı yoksa uzaktaydım da bana seslendi mi? Forumlardaki tartışmaların birçoğu kuruntudan ibarettir çünkü hep alternatif anlamları arıyoruz. Ben artık adam kalkıp da yüzüme küfretmedikçe iyi anlamları algılayacağım, yüzüme küfredince de sakin bir şekilde dövücem. Agresif günlerimi geride bıraktım :lol: