Gönderen Konu: NIGHTSHIFT06 Parti sitesi resmi olarak açıldı!  (Okunma sayısı 33106 defa)

NIGHTSHIFT06 Parti sitesi resmi olarak açıldı!

« Yanıtla #60 : 28.01.2006 13:39:02 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Alıntı
Originally posted by eirik@Jan 28 2006, 12:50 PM
bir de parti programI hemen hemen sabahlanmamasI icin du$unulmu$ gibi :) son etkinlik 3te bitecek sonraki 11'de 3ten sonra bir de eve donmeye cali$sak iyice gecikiyoruz.. ozellikle flexi ile benim gibi uykucu insanlar du$unulmemi$:))
[post=4776]Quoted post[/post]
[/b]

yukarıda nispeten izole bir yer olan asma kata çıkıp bir köşeye kıvrılmak uykucu arkadaşlarımız için en iyi sonuç olacaktır. o saatte ev dönmenizi tavsiye etmiyoruz.

Zaten üçte program bittikten sonra an az bir saat daha ortamda insanların yarışmalarla ilgili fikir teattisi yapacağını tahmin ediyorum. Ve de yine tahmin ediyorum ki, Erik sen bu fikir alışverişlerinde başrollerde olursun :) yani yeme bizi... tahminen saat 05.00 gibi uyumaya ancak çekilirsin.

Fakat büyük ekran ve ses sistemi compo sonuçlarından sonra kapatılacak. Yani uyumak isteyenler için daha rahat bir ortam olacak.

Bu arada gece boyunca her zaman bütün misafirler uyusa da ayakta nöbet tutan organizatörler olacak. Bunu da tekrar belirteyim.

« Yanıtla #61 : 28.01.2006 14:34:42 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
scg sormuştu ama ben tekrar edeyim yine, pouet.net'te partinin duyurusunu yapacak mısınız? o tarihte vakti-imkanı olan bir çok scener olabilir.

bir başka soru da kafama takılan bir noktayla ilgili. demo compoda her grup istediği kadar ürünle katılabilir mi? cevap evetse, aynı grubun iki ürünü arasında ortak imzalar bulunabilir mi?

hadi bir soru da bonus: konsol için hazırlanan bir demo, demo kategorisinde mi yarışacak wild demo kategorisinde mi? bir başka deyişle, koşul binary-video ayrımı mı yoksa platformun standart-wild mı olması? örneğin abaküs belki wild compo'ya girebilir ama casio fx5200'ün akıbeti ne olacak?

bonus paragrafı cevaplamazsanız kesinlikle üzülmeyeceğim şimdi bi daha okuyunca gayet saçma geldi :D

« Yanıtla #62 : 28.01.2006 15:16:34 »
Hızlı düğmeleri aç

anesthetic

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info/
unutmadan bir soru daha sorayım:
5 dakika süreye demonun loadingi de dahil mi değil mi :D

istediğimiz compodan başlayabilir miyiz diye de sorcaktım vazgeçtim sonra. neyse kaçtım  :lol:

« Yanıtla #63 : 28.01.2006 15:17:58 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Konsol konusuna bende bir açıklama istiyorum açıkcası... Siz tahmin edersiniz niye sorduğumu :).
Ve tabii yine anesthetic'in sorduğu gibi grup içindeki ortak çalışmaların durumunu merak etmekteyim.

« Yanıtla #64 : 28.01.2006 16:50:44 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
hmm guzel sorular bunlar...

Bir konsol demosunun demo compoya mı wild compoya mı gireceğine dair soru bekliyordum açıkçası. Nitekim sitede buna dair açıklamanın bulanık kalmış olabileceğini düşünüyordum. Nitekim öyle kalmış.

Şimdi ben cevaplamaya istediğim sorudan başlıyorum :)

CEVAP1: PC, Amiga ve C64 dışındaki her ürün Wild kategorisine giriyor.

CEVAP2: Demo ve wild kategorilerine bir grup birden fazla demo ile katılabilir. Demolarda ortak kredi olabilir. Yani mesela Resident iki demo yapabilir ve ikisinin müziklerini de flexi yapabilir.

Fakaaat.... Grup aynı kategoriye soktuğu iki üründe aynı (veya çok benzer) müzik veya grafik öğeler veya efektler kullanamaz. Burada demo bilesenlerının aynı grubun iki demosunda birden kullanılıp kullanılmadığı kararı jüri tarafından preselection esnasında verilir. Eğer böyle bir karar ortaya çıkarsa demoyu hazırlayan grup ile konuşulur. onların seçeceği bir demo yarışmadan çıkarılır. Diğer demo yarışmada kalır. Örneğin 7d5'te Glance'in yayınladığı Living ve 4K ChessWaver, Nightshifte demo kategorisine katılıyor olsa birini yarışmaya kabul etmeyecektik (efekt aynı olduğu için). Fakat 256b Chess zoomer yarışmaya girebilirdi. Bilmem anlatabildim mi?

Müzik ve grafiklerin ise müzik ve grafik yarışmalarında yarışabileceğini tekrar hatırlatayım.

Kısaca her demo yeterince özgün öğeler içermek durumunda...

CEVAP3: pouette duyuru yapacağız.

« Yanıtla #65 : 28.01.2006 17:38:26 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
ilave :

Kod: [Seç]
5.1. What is a 'wild' demo?

A wild demo can be pretty much everything. Some possibilities:

- It's any kind of film, usually available as divx/avi file
  (music videos, shorts, comedies, trash, prerendered animations...)

- It's a demo that requires very rare/strange hardware to run
  (c64 with scpu etc.)

- It's a demo that simply does not fit in any competition (and the
  applying rules) of a given demoparty.  
  (30mb demo, although 15mb is the limit)

- Sometimes, live performances count as 'wild' demos too.;)

However, in most cases, it IS a short film.

yani,
1-her tür film ( avi ise -> divx/xvid , mpg ise -> mpg1/mpg2 )
2-sık rastlanmayan yada garip donanım gerektiren makinelerde çalışan bişi ( supercpu için yapılan bir C64 demosu )
3-compo kategorisine girmeyen ( eğer flash yada html bişi gelirse bize wild'a girecek (ki bence saçma ama neyse) )
4-canlı bir şov yada gösteri ( turbo & mrr/bronx 'un bana bile söylemedikleri süpriz...)

console da aynı şekilde....
biri kalktı x-box da çalışan bi demo/intro yada bişi yaptı...
a-direk video out alıp bize movie formatında verebilir,
b-kameraya çeker, onu capture edip yine video olarak verir ( 7d5'de cep telefonu intromuzda yaptıımız gibi...)

eğer, console taşınabilir bişi ise,
mesela biri kalktı, nintendo-ds de çalışan bişi yaptı, aldı geldi yanına...
biz o cihazdan direk mpg olarak kameraya çekme hizmeti verebiliriz.

tabi bunun için, partiye gelir gelmez bize bilgi vermeniz gerekiyor...

ayrıca, oldu ya, emülatörler yardımıyla bişi yaptınız...
a-emülatör de var ise yada başka bi tool ile capture edin
b-direk kamerayı dayayın monitöre ordan kayıt edip capture edin...

yani, compo makinesine herhangi bir "emulatör" kurumu (install) yapılmayacaktır.

« Yanıtla #66 : 29.01.2006 03:32:00 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bir soru da benden. Partide tek bir scener farklı platformlarda aynı kategoride birden fazla entry yapabiliyor mu? Örnek olarak grafik compoya normalde bir grafiker tek bir grafikle katılabiliyor anladığım kadarıyla. Peki bir grafiker bir c64 bir PC grafiğiyle katılabiliyor mu? Kısacası birbirlerine benzer olmayan birden fazla ürün farklı platformlarda olduğu zaman kabul görüyor mu? Yoksa platform ayrımcılığı olmadığı için birinden biri mi kabul edililyor?

Örnek olarak grubumun haricinde ben tek başıma iki kod release etsem, biri 64 biri PC olsa ikisi de compoya girer mi?

« Yanıtla #67 : 29.01.2006 08:51:36 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
girer...

sen PC ve C64 ve hatta AMIGA demosuyla, demo compoya girersin

ama

3 tane pixel gfx yada 2 tane MOD ile giremezsin

ama 1 sid, 1 mod yaparsan girersin...

sanki kategoriler kendi içinde gizli bi şekilde ayrılmış gibi düşün

hem sid hem mod var.. aslında bunlar "c64 music" ve "amiga music" dim? :) ama "Müzik COmpo" da yarışcak...

aynı şeyden 2 tane olmadıı sürece sorun yok....

2 tane c64 grafiği olmaz, 1 c64, 1 free style olur... gibi...

ok mi?

« Yanıtla #68 : 29.01.2006 19:41:42 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ok, umduğum cevap buydu. belki yıllardır release edemediğim birkaç PC efektini release ederim bu partide bu sayede... bakalım vakit kalırsa.

« Yanıtla #69 : 29.01.2006 20:50:22 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by skate@Jan 29 2006, 07:41 PM
ok, umduğum cevap buydu. belki yıllardır release edemediğim birkaç PC efektini release ederim bu partide bu sayede... bakalım vakit kalırsa.
[post=4818]Quoted post[/post]
[/b]

aslinda senin pc efektlerin demo kategorisine girdigi icin zaten benim daha once cevapladigim sekilde demo compoya girebiliyorsun. grafikerlerin farkli tekniklerle yarisabilmesinden bagimsiz bir olay bu. (bkz ortak kredi gecen demolar sorusu)

grafiker ve muzisyenlerin farkli platformlarda birer entry ile katilabilmesi olayi ile ilgili detayli bir aciklama bilahare gelecek. Ben su an bunun mumkun olmamasindan yanayim ama organizatorler olarak bir durumu tartisip yeniden aciklariz sonucu. bu arada gfx ve muzisyen arkadaslar birden fazla teknik/platform uzerinde urunler yapip yarismak konusunda ne dusunuyor?

« Yanıtla #70 : 29.01.2006 21:13:10 »
Hızlı düğmeleri aç

chenmy1

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mosengine.inativa.com
Himm kendi dusuncemi belirtmek istiyorum..Bence soyle olabilir 1 katogoriye en fazla 3 urun ile katibilsin bir GRUP/KISI sonucta ben tek basima belki bir oyun yaparim giderim diger gruptan arkadasla bir oyun daha kodlarim v.s. veya 3 tane demo yapariz hepsi farkli ama PC uzerine boylece sinirda belli olmus olur...

Yani 1 den fazla olmamasi bilmiyorum cok tuhaf duruyo..Sonucta hangi bolume katildigi degilde kac kez katildigi sayilsa ve benzer olmadigina dikkat edilse daha mantikli olur gibi geliyo bana...MAx. degerde 3 olur ki buda yeterli gibi ..Tabi tek katagori icin max. deger 3 olur.

Tabi bu benim dusuncelerim bari yazmisken digerlerinide yazayim..

-Bu partinin en sevdigim noktasi su oldu..
Boyut farketmeden demolarin ayni yerde yarismasi guzel fikir ..
ama c64 ile PC nin ayni arenada olmasi diger arkadaslarin dedigi gibi biraz dogru bulmuyorum..bence bu 2 si ayrilabilir..

-MAx. 5 dk olayini sevdim :)

-Yanliz email ile katilim i kaldirmak icin biraz erken goruyorum neden diyecek olursaniz bu partiye katilamiyacak ama iyi eserler yapabilecek sahislarin release lerinin katilmasini engeller gibi bu anca bu partilerin cok rabet gordugu ve ilgi cektigi yani soyle bi 1000 kisinin katildigi yarismada normal gibi ama gecenki yarismaya email ile katilan biri olarak beni uzdu :) gerci su an bir grubum var ama baskalari icin diyorum.. neyse..

bunun disinda fena degil site guzel ama tanıtım su an az gibi geldi yani bu daha cok yerede haber verilebilinir..
Algoritmik Geometri^S!P and MEE!ditor 64/4 kb intro tool.

« Yanıtla #71 : 29.01.2006 22:30:21 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
açıklama : email ile katılma;

şöyle bir durum var, yabancılar için bu konu açık. yani almanyadan email ile  entry göndermek mümkün... ama türkiye içinden bu mümkün değil...

çünki ödül kazanılacak... entry'i yollayan kişi, TR sınırları içinde ise, ya kendi gelmeli, yada birine vekalet vermeli... ha, hiç biri ise, yinede bizle temasa geçebilir...

bu esnada istemeden de olsa bi süpriz i daha yarım patlattım...

evet, compo lar ödüllü.... ödüller yakında siteden açıklanacak...

bu bakımdan parti sitesini yakın takip edin...

« Yanıtla #72 : 29.01.2006 23:04:18 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Merak ettim ödül olayı nedir? Sonra mı belirlenecek?

« Yanıtla #73 : 29.01.2006 23:32:34 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Ragnor@Jan 29 2006, 11:04 PM
Merak ettim ödül olayı nedir? Sonra mı belirlenecek?
[post=4841]Quoted post[/post]
[/b]
Ulan ne sabırsız adamlarsınız ha :) Vigo'nun mesajını bir daha oku istersen :D

« Yanıtla #74 : 30.01.2006 13:29:45 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
emaille katılımın olmaması bence iyi, ulan o kadar kasmışsın, iki elin kanda değilse geleceksin bence...