the scene > coding

Hangi araçları kullanıyorsunuz?

(1/4) > >>

akvamlar57:
Bir programcı olarak web masaüstü ve demoscene için hangi araçları kullanıyorsunuz?

endo:
Aa hayret, çok güzel bi soru, tonla cevap gelir diye düşünmüştüm ama henüz kimse cevap yazmamış.

Tam kategorize etmeyecem, web, scene vb. gibi ama ben windows üzerinde aşağıdaki araçları kullanıyorum:

Text editör olarak EditPlus, çok hızlı ve kullanışlı. Benzer şekilde, Notepad++, UltraEdit, Programmers Notepad, Crimson Editor, ConText gibi güzel text editörler de çok insan tarafından kullanılıyordur eminim.

Hexplorer windowsta gördüğüm en güzel (ve free) hex editörü. XVI32 de free ve güzel bir hex editör.

Diagram ve benzeri çizim işlemleri için: Rise Editor (Bloom), Dia, Freemind, Creative Docs.Net, yED

Grafik işleri için: XnViewer, Paint.Net, ProMotion 4.7, GIMP

Ek olarak; Qdir, Cinta Notes, Deskpin ve olmazsa olmaz Everything (bu muhteşem bi tool işte)

Development için çoğunlukla Editplus, ondan başka Visual Studio, Codeblocks C/C++ IDE
SQL için SqlDbAid (süper bi tool), SQLYog (mysql için), phpmyadmin, Toad for SQL (MS sql 2005/2008), ve EMS'nin free sql toollar (postgre, mysql, mssql)

Bunlar dışında da kendi yazdığım ve benim ihtiyaçlarımı karşılayan onlarca tool var.

akvamlar57:
Yazdığın programların yarısından fazlasının ismini bile duymamıştım. Çok teşekkür ederim.

endo:
işte biraz daha:

WinMerge (süper bi text compare aracı, ne iş yapıyor olursan ol bunu kullan :) )
XN Resource editor
ResHacker
Foxit veya Sumatra PDF
Virtualbox (setup testleri için özellikle)
Colasoft Capsa Free (muhteşem bir network aracı), benzer şekilde Wireshark veya Ethersnoop
Cobian Backup
7Zip
IcoFX (ikon çizme programı)
The Regex Coach (süper bir regular expression test aracı)

ve systeminternals.com 'daki araçları çoğu (process explorer, file monitor, tcpview vb.)

spritus:
xampp : daha çok php'de yeni başlayanlar için apache+php+mysql ve istenirse daha fazlasını paket halinde sunan ve kolayca kurulumunu yapan bir aparat.

rapidphp : gördüğüm en iyi html+css+php+js+xml editörü. malesef ticari bir program.

eclipse : java için artık nerdeyse standart haline gelmiş bir ide+editör.

devcpp : c/c++ için güzel bir free alternatif ide+editör.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git