Gönderen Konu: Joker'e öneriler  (Okunma sayısı 2593 defa)

Joker'e öneriler

« : 29.12.2010 10:50:27 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
Merhaba Joker, aşağıdaki önerilerimi dikkatle okumanı ve bundan sonraki tüm ürünlerinde dikkate almanı tavsiye ediyorum:

1) 64'te en uyumlu renkler beyaz ($01) üzerine turuncu ($08); mavi ($06) üzerine kahverengidir ($09)

3) Grafikerlerin dizaynla ilgili söylediklerini dikkate alma, bir coder'ın yaptığı iş bi bakışta diğerlerinden ayrılır, farkı hemen anlaşılır.

4) Interruptlar'ı her zaman $32, $3B, $42, $4B ... gibi DMA satırlarına denk getir ki titremesinler, stabil olsunlar

2) Herşeyi önce 64'te Action Replay'in monitörüyle hafızaya yaz, sonra PC'ye atıp Vice ile test et, buna cross compiling denir, sana hız kazandırır

Bu önerilere kulak verirsen kısa zamanda (!) listelerde bir numara olursun (herhangi bir numara :D)

-Return ve Joker'in yükselişini çekemeyen hain coder
ya da kısaca
-Bir dost
- endo of glance -

Joker'e öneriler

« Yanıtla #1 : 29.12.2010 11:16:35 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
öneriler için çok teşekkür ederim Endo,bunları print edip,c64 ün yanından ayırmayacağıma emin olabilirsin,ben renk özürlü olduğum için,klasik renk kullanıyorum geçişlerde
$01,$02,$03,$04,$05,$05...gibi :D

Joker'e öneriler

« Yanıtla #2 : 29.12.2010 11:25:14 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
@joker : grafikerle ilgili bölümü salla :)

Joker'e öneriler

« Yanıtla #3 : 29.12.2010 21:04:45 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
Alıntı yapılan: endo;26573
2) Herşeyi önce 64'te Action Replay'in monitörüyle hafızaya yaz, sonra PC'ye atıp Vice ile test et, buna cross compiling denir, sana hız kazandırır

ahahahahahh ahahah oha ohaaaa ahahahahh

Joker'e öneriler

« Yanıtla #4 : 30.12.2010 09:18:48 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: endo;26573

her zaman olmasada arada bu yöntemi kullanıyordum :D

Joker'e öneriler

« Yanıtla #5 : 30.12.2010 14:25:30 »
Hızlı düğmeleri aç

wizofwor

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Başlık Joker_'e tavsiyeler ama biraz araya gireyim. VICE'da kodlasak olmaz mı? PC'ye atma işini nasıl yapıyoruz? XE1541 ile mi?

Joker'e öneriler

« Yanıtla #6 : 30.12.2010 14:38:39 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wizofwor;26595
Başlık Joker_'e tavsiyeler ama biraz araya gireyim. VICE'da kodlasak olmaz mı? PC'ye atma işini nasıl yapıyoruz? XE1541 ile mi?
gerek yok xe1541'e, dirmaster ile .d64 oluştur,vice'da  Action Replay'in crt sini çalıştırınca,monitöre girip yazabilirsin,kaydettiğin zaman oluşturduğun.d64 'ün içine atıyor :D

Joker'e öneriler

« Yanıtla #7 : 30.12.2010 17:13:46 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
Alıntı yapılan: wizofwor;26595

yanlış anlaşılmasın, ben Joker'in hızını yavaşlatmak için böyle öneriler yaptım :)
yoksa beyaz üstüne turuncu, mavi üstüne kahverengi felan.. şaşı eder izleyeni :P
- endo of glance -

Joker'e öneriler

« Yanıtla #8 : 31.12.2010 21:32:40 »
Hızlı düğmeleri aç

madhead

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
bide sinüs tablosu oluşturmak için bildiğim bi trick var. hiç öyle hazır programlarla ya da basic rutinleri yazmakla uğraşmaya gerek yok. elinize alıyosunuz bi kareli harita metod sayfasını. kurşun kalemle sol alt köşeden sağ üst köşeye kadar kocaman bi ~ işareti çizip çizginin üzerinden geçtiği kareleri karalıyosunuz. sonra karaladığınız karelerin sayfa üzerindeki x veya y eksenindeki yerlerini tek tek action replay monitöründe ram'e giriyosunuz. oluyo bitiyo.

edit: ama mutlaka kurşun kalem olması lazım.